Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   6 / 252
(#) kendre256 válasza gg630504 hozzászólására (») Nov 28, 2008 /
 
Ez igaz, de akkor ott lesz(?) mellette az irányító kezelő, csak megmondja neki, hogy mit mondjon.
(#) madage hozzászólása Dec 29, 2008 /
 
A bemérés.
Hogyan zajlik?
Hogyan lehet tudni, hogy mérnek?
Van esetleg erre valami eszköz?
(#) Ferkógyerek válasza madage hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Ezt már kendre256 egyszer belinkelte.
Ha bővebben szeretnél megismerni egy ilyesfajta "eszközt" javaslom olvasd el a Rádiótechnika 2005/10-11. számában megjelent "
Idézet:
„Az Agilent E3238A/N6820E típ. jelfelismerő rendszer”
" című cikket. Nem tudom hogy az NHH pontosan milyent használ de szerintem nem áll messze ettől. Ha elolvastad és megértetted a cikket láthatod hogy szinte bármit bármikor és akár visszamenőleg is be lehet mérni.
(#) gg630504 válasza madage hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Aránylag egyszerű a rádióiránymérés. Egy lehetséges megoldás itt:ketyere.
(( Rádiós tájékozódási futás ( rókavadászat ) címén néhányan sportot is űznek rádióadók felderítéséből. ))
(#) Ferkógyerek válasza madage hozzászólására (») Dec 29, 2008 /
 
Még egy kis irodalom Bővebben: Link
(#) puccs hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
sziasztok!
olyan kérdésem lenne hogy valaki tudna nekem küldeni urh végfokhoz kapcsolási rajzot? 1-5watt meghajtással kb 10-30watt kimenő teljesítménnyel kéne. 2 méterre
(144-146 Mhz) vagy 70 cm re (432-438Mhz)
előre is kösz mindenkinek mindent.
üdv:puccs 73dx
(#) gg630504 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
(#) gg630504 hozzászólása Feb 15, 2009 /
 
Re: 0-V-1 vevő 3.5 MHz-re ( 80 méterre )
(#) besi99 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Régi szép időkben kicsit rádiózgattam, főleg 3,5-28mhz
100W -al főleg távírón, engedély nélkül.Na hogy lehet ez?
(#) gg630504 válasza besi99 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Most is rádiózhatsz rádióengedély nélkül.
A vizsgára készülő amatőr CEPT-es engedélyes közvetlen felügyelete mellett forgalmazhatsz. Például itt mellettem, az én hívójelemmel de a te operátorneveddel. Régebben közösségi állomáson ( HA#K??) lehetett csak így.
(#) besi99 válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
1960 tájt volt ez a seregben, sok szép kitelepüléses versenyt nyertünk. Azóta csak CB-ztem, de rábeszéltek, hogy tegyem le az URH vizsgát. Le is tettem, még az angolt is, de ........Ahogy szokott lenni, jött egy nő.......
(#) gg630504 válasza besi99 hozzászólására (») Feb 15, 2009 /
 
Az én párom 5-tel jött a HG9RVA-n
(#) Babó22 hozzászólása Feb 16, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! Egyre jobban érdekel a rádióamatőr téma, és elhatároztam, hogy elvégzek egy vizsgát. 15 évesen leteszem a CEPT NOVICE fokozatot. A kérésem az lenne, hogy milyen könyvet ajánlotok, amelyből fel tudnék készülni a vizsgámra? Vagy ha lenne papírformájú könyv, akkor tudnátok mondani egy olyan helyet, ahonnan Debrecenből meg tudnék vásárolni? A válaszaitokat előre is kösznöm.
(#) deguss hozzászólása Márc 1, 2009 /
 
Üdvözletem az Uraknak,

Én már pár hónapja egy ilyen felkészítő tanfolyamra járok Ausztriába az alapfokú rádióamatő vizsgára való felkészítéshez, a vizsga Májusban lesz, persze kint Bécsben. Magyar vagyok, és itt is lakom, csak középiskolai tanulmányaimat (már régebben volt) kint végeztem el, onnan jött össze egy társaság..
A kérdésem: Sikeres vizsga esetén oszrák (OE3...) hívójelet kapok, annak ellenére, hogy magyar bejelentett lakcímem van? Hogyan juthatok magyar hívójelhez?
Fel tud valaki pontosan világosítani? Köszönet érte!
(#) gg630504 válasza deguss hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
6/2006. (V. 17) IHM rendelet
9. § (3) aa) + (5) + (6)
NHH rádióamatőr
(#) deguss válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Idézet:
„Website-unkra éppen új tartalmat töltünk. A rövid kellemetlenségért elnézését kérjük.”
Remélem el fogom tudni olvasni holnap. Azért köszi, akármi is legyen ebben a rendeletben.
(#) kendre256 válasza deguss hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
Hogy Ausztriában milyen feltételekkel adnak adóengedélyt, az nem tudom, a magyar adóengedély vonatkozásában a törvényben (6/2006. (V. 17.) IHM rendelet) ez van:

"(3) Egyéni amatőr engedélyt kaphat az a természetes személy, aki
a) Magyarországon kiállított rádióamatőr vizsgabizonyítvánnyal rendelkezik, vagy
b) „CEPT Novice”, vagy „HAREC” megjelölésű vizsgabizonyítvánnyal rendelkezik, vagy
c) olyan külföldön kiállított amatőr engedéllyel rendelkezik, amely nem „Entry Licence”, nem „CEPT Novice Licence” és nem „CEPT Licence” megjelölésű."

Van tovább is, de elég bonyolult, szerintem olvasd el a törvény erre vonatkozó pontjait.

(Vagy fel kell hívni az Nemzeti Hírközési Hatóságot, ott érthetőbben megmondják.)

(#) gg630504 válasza deguss hozzászólására (») Márc 1, 2009 /
 
6/2006 letöltés

Csak nehogy az APEH-hez menj ADÓengedélyért
(#) gg630504 válasza deguss hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
NHH
(( Remélem, most nem romlik el a linkbeszúrás ))
(#) deguss válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 2, 2009 /
 
Köszönöm a segítségeteket, és a linket. Átfutottam az erre vonatkozó 13. paragrafustól kezdődően a törvényeket, de igazából nem kaptam választ a kérdésemre. Írtam egy levelet az illetékeseknek, remélem kapok rá választ. Majd közzéteszem mit írtak, hátha másnak is jól jön majd.
(#) sany hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Sziasztok!Ti mint rádióamatőrök remélem tudtok nekem segíteni.A "csőbugó" - ról szeretnék információt gyűjteni.Azt már tudom hogy régen morze-gyakorlóként használták.De sajnos több információt nem találtam.Kérem segítsetek,ha tudtok.Előre köszönöm.
(#) gg630504 válasza sany hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
(#) sany válasza gg630504 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Köszi!Meg is van .
(#) deguss hozzászólása Márc 23, 2009 /
 
Tisztelt Rádióamatőrök,

Segítsen nekem valaki eligazodni itt a nagy információáradatban, hogy én most konkrétan mikor és hol tehetem le a rádióamatőrvizsga 1-es fokozatát. Mikor vannak vizsgaidőpontok, illetve hol találok róla információt?

Köszönettel: deguss
(#) Dudus válasza deguss hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Itt megtalálod a dokumentumokat...

Keresd meg Tarkovács Urat, Ő mindenben segíteni szokott.

1. Ügytípus megnevezése
Rádióamatőr engedélyek kiadása

2. Eljáró szerv
Nemzeti Hírközlési Hatóság Hivatala, Frekvenciagazdálkodási Igazgatóság
Frekvencia engedélyezési Osztály
Cím: 1133 Budapest, Visegrádi utca 106.
Levelezési cím: 1386 Budapest 62. Pf.:997.
Telefon: +361 4680500*
Telefax: +361 4680508
Ügyfélszolgálat: 1113 Budapest XIII., Visegrádi utca 106.
Ügyfélfogadási idő:

3. Illetékesség
országos

4. Illetékes ügyintéző(k)
Tarkovács Sándor +361 4680551
(#) deguss válasza Dudus hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Köszönöm a gyors választ. Számomra a weboldal kicsit nehezen átlátható, de a lényeget megtaláltam. Letehetem a vizsgát bármely CEPT országban, és adhatok be kérvényt magyar rádióamatő engedélyre, és hivójelre valami pár ezer Forintos illeték fejében. Esetemben ez osztrák vizsgát jelent, és ha megvan, lesz magyar hívójelem, amit el szerettem volna érni.
Remélem minden így alakul majd.
(#) Dudus válasza deguss hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Érdekes! Régen magyar telephellyel/lakcímmel kellett hozzá rendelkezni, hiszen a hívójel is függött a lakóhelytől.

Ha megvan írd le a tapasztalataidat, hátha másoknak is hasznos lesz.
(#) deguss válasza Dudus hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Magyar vagyok, Magyarországon lakom csak épp Bécsbe járok egyetemre, és itt jött össze egy csapat, akivel a vizsgát tenném le kint Bécsben.

Annyi nem tiszta azonban, hogy milyen fokozatok vannak itt Magyarországon, illetve minek felel meg a szó szerinti fordítású
"Teljesítményfokozat A, 1-es osztályú felhatalmazással". Milyen fokozatok vannak itthon?
(#) gg630504 válasza deguss hozzászólására (») Márc 23, 2009 /
 
Mivel ha Magyarországon a magyar szabályozás szerint kell majd forgalmaznod, ezért ismerned és alkalmaznod kell a 6/2006. (V.17.) IHM rendeletet az amatőrszolgálatról. ( Többek között a vizsga- és engedélytípusok is szerepelnek benne. )
Javaslom, most olvasd el.
Letölthető például a
NHH Rádióamatőr oldal aljáról.
Következő: »»   6 / 252
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem