Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   441 / 2208
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
A fűtés 4-es, 5-ös.
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
Köszi!!! A fűtést tudom. Ez szabvány a noval-nál, hogy a fűlés a 4.-5. láb?
(#) Danaman válasza Action2K hozzászólására (») Márc 2, 2009
Hát azt már csak ki találja, már nem maradt ki csak az a 2 lábikó.
(#) sturbi válasza Dav5811 hozzászólására (») Márc 2, 2009
Idézet:
„Most szereztem egy örreg de híres MV3-as erősítőt.
2. Csak az egyik oldala szól a másik le van égve vagy nem tudom mi történhetett vele.”


Mivel az MV 3 mono erősítő, nincs másik oldal.
(#) Action2K válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
Indirektnél csak az lehet, de direktnél ugyebár... :whistle:
De tudjuk, hogy ő indirekt fűtésű. Hogy szabvány-e ez a két láb? Lehet, eddig én is ezt tapasztaltam. Az öreg csövesek mit mondanak erre?
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2009
Off: Titokban foglalkoztat egy Fostex FE166E-s doboz összehozása csak hát azok a piszkos anyagiak...Egyébként a Rotellel sem hajtottam jobban a Bowerseket, csak amögött még volt bőven kakaó.
De a csöves úgy tűnik nem csak a szemnek kellemesebb.
Próbára úgy tűnik marad a G807, mert strubi szerint ehhez minden adott. Aztán meglátjuk, akarom írni meghalljuk hogyan tovább...
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Márc 2, 2009
Az EM84-nél is itt van, ECL, PCL-eknél is itt van, többel meg még nem foglalkoztam.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 2, 2009
Az elöbb még elvetettem volna ezt a csövet, most pedig úgy néz ki, ha még megvan a boltban akkor egy próbához már csak a foglalat és az anódsapka hiányzik. Olyan hálózati trafóm akad otthon amelyik egy csatornát képes meghajtani. (Így kezdődött az EL84SE "project" is egy 4ohmra illesztett rádióból bontott kimenővel, és egy csatornára elég szintén onnan bontott hálózatival. Azokban a hetekben csak Toscaninit és Gouldot hallgattam monóban. ) A többieknek is sok köszönet , biztosan nem ez volt az utolsó, hogy Hozzátok fordultam.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 2, 2009
Tudtommal az összes TV csőnél így van, és jópár rádiócsőnék is (vagy talán azok összeségénél is mármint a nováloknál). Ha nem így van akkor valameik szaki javítson ki!
(#) Danaman hozzászólása Márc 2, 2009
Ma voltam bevásárolni a PL500-hoz is , de 0.5u-s kondit és 390k-s 5W-os ellenállatot nem kaptam, ez helyett használhatok 100n-t? Meg valami ellenállástippet is adjatok.DBővebben: Link
(#) mark.budai hozzászólása Márc 2, 2009
Inkább 1µF legyen, a 390K-s helyett lehet 400K is. Vagy sorosan egy 190 és egy 200Kilósat.
Én nem találok itthon 2 db 330Ohm 2W-ot . [OFF]Hogyan lett olyan u betű a µF-nál?
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 2, 2009
[OFF]Ezt az oldal csinálja? Nem is tudtam. Én meg mindig mF-nak írtam.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 2, 2009
Hát Zoli! Ez már betegség: köszönni is cső-vel . Ha valaki elektromos petárdát akar, akkor ajánlom a kisebb feszültségtűrésű és kisebb kapacitású kondik beépítését.
Már tudom, miért vagy Te ennyire csöves! Hát a tranzisztor árától !
(#) ngyzoli válasza Dav5811 hozzászólására (») Márc 2, 2009
Épp nemrég javítottam egy MV 3-ast,új táp,-és katódkondikat kapott,meg két új végcsövet.Ezen kívül máshol nem kellett hozzányúlni.Van vagy 50 éves készülék,de még mindig MŰKÖDIK...!
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 2, 2009
Akkor oda mehet ELKO is? én úgy gondoltam nem, viszont sima polaritás mentes kondiba 100n-s a legnagyobb amit tudok venni, a 390k-sat meg semilyet se tudott adni:/
(#) gkari hozzászólása Márc 2, 2009
Segítsetek, ha lehet!Sikerült szereznem egy IL-14 tip.(Made in CCCP kb.1956)csőmérőt, ami nagyon egyben van, egy SU csövet mérve mükszik, de a fellelhető dok. csak orosz, sajnos a 10évi (kötelező)orosz semmit sem ér-nálam. Van-e vajon valahol német, vagy angol dok., az inkább menne?
Üdv!http://www.magictubes.ru/text/app/il14.htmhttp://www.magictubes.ru/text/app/il14.htm
(#) Danaman válasza gkari hozzászólására (») Márc 2, 2009
Ehez sajnoselég nehéz bármit is találni a neten mert az a mocsok repülő jön be bárhogy írom be de tegyél fel egy képet és megmondjuk hogy mi mire jó rajta, nem egy bonyolult jószág.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
De, mehet. Csak az MP kondinak sokkal kisebb a zaja, szivárgása. Lehet az ellenállás 330k is, csak akkor a katódellenállás legyen egy számmal nagyobb, mondjuk 1,8k.
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 2, 2009
Köszi srácok!
Akkor 150v-ra tekerem!
Közben átmentettem 3pár lemágnesező tekercset spulnira, 1,5kg 0,65mm-es derótom lett...
Így kell spórolni 5000Ft-ot.

Így érdemes: látsd lent!
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 2, 2009
Pityu, magadat lefelejtetted a képről.
(#) gkari válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
Kedves Tőled, de képet nem tudok rakni, csak az URL.-t, íme:http://www.magictubes.ru/text/app/il14.htm
Itt be kell jönnie.
(#) Imi65 válasza gkari hozzászólására (») Márc 2, 2009
Sikerült a rajzát letölteni.

il14sx.djv
    
(#) mark.budai hozzászólása Márc 2, 2009
Sziasztok! 330 Ohm helyett mennyit rakhatok még?
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 2, 2009
Hova is?
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 2, 2009
Ott vagyok én, csak a fényképező másik oldalán, invertáljátok a térben a fényképet, és majd akkor látszani fogok..
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 2, 2009
A kép beszél helyettem.
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 2, 2009
há tudod há oda
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
[OFF]Ja oda-ja', tudod. Hát oda, ......... ahova gondulom'! Há' a pécéellnyócvanhatho.
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 2, 2009
Jaaa, hogy oda... 47, 68, 82, 100, 120, 150, 180, 220, 270, 330, 390, 470. Nem annyira lényeges, nem nagyon befolyásolja a viszonyokat az az 5mA.
(#) Action2K válasza gkari hozzászólására (») Márc 2, 2009
Nem a legjobb fordítás, de több a semminél. Amúgy irigyellek érte! Honnan van? Mennyiért?

IL-14.txt
    
Következő: »»   441 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem