Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   10 / 105
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Üdv! Nem volt még a kezem ügyében az említett rágcsáló, de képeket találtam róla a neten. Gondolom, ez lehet az. Itt nem a forrasztástechnika lesz az elsőszámú gond, hanem az eltérő színű ledek más-más nyitófeszültsége és árama. Ha a tápjuk értéke nem haladja meg a kék led nyitófeszültségét, ne is kísérletezz vele! Persze akkor is még a ledek előtét-ellenállásait is megfelelő - kisebb - értékűekre ki kell cserélni. A kiforrasztáshoz pedig inkább egy lapos, széles hegyet javasolnék. A két lábhoz egyszerre odateszed a pákát ( legyen mondjuk 320-350 fokos ), és egy hegyes csipesszel egy pillanat alatt lekapod a ledet.
(#) (Felhasználó 12183) válasza SzervízMacska hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Igen az lesz az. Honnan tudom meg, hogy milyen nyitófeszültségü ledek vannak benne? Csak simán mérjem ki, hogy mennyi áramot kapnak a ledek? Azt sem tudom, hogy a kéknek mennyi a nyitófeszültsége, ami van itthon. Elrontani sem akarom. Van valami ötleted?
(#) SzervízMacska válasza (Felhasználó 12183) hozzászólására (») Feb 12, 2009 /
 
Először a panelt nézd meg, hogy van-e a ledeknek külön-külön előtét ellenállása, mert ha valami agyonintegrált ic-ről megy, mely a ledeket direktben hajtja, akkor eleve felejtős a dolog. Ha van ellenállat is sorbakötve akkor mérd meg voltmérővel a rendelkezésre álló feszültséget, amikor a led világít. A kék lededet meg sorba kötöd egy potméterrel ( pl. 1 kohm ) mondjuk 5v-os tápról meghajtod és addig csökkented az ellenállást, amíg a led szépen világít. Ekkor szépen megméred a leden eső feszt.
(#) NickE válasza gozi hozzászólására (») Feb 22, 2009 /
 
Hány fokos az a hideg hely?
(#) fgabi hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Sziasztok!
Nem tudja valaki véletlenül, hogy Magyarországon hol lehet bga golyót és sablont(stencilt) beszerezni? Már sok helyen próbálkoztam, sajnos eredménytelenül!
Köszönöm!
Üdv. Gabi
(#) DigitalSilence válasza fgabi hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Ajánlom a Bővebben: Link
oldalon a 2008 Áprilisi pdf-t.
(#) fgabi válasza DigitalSilence hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Közben már megoldódott, de azért köszönöm!
(#) DigitalSilence válasza fgabi hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Azért megírhatnád a megoldást, hátha másnak is gondja van a beszerzéssel!
(#) fgabi válasza DigitalSilence hozzászólására (») Ápr 1, 2009 /
 
Végül két helyet találtam:


Egyik

Másik


Egyenlőre az első helyről rendeltem, a másiktól éppen most van folyamatban(nagyobb a választék), árak kb. egyformák.

És ez most nem reklám volt!

Üdv. Gabi
(#) vtsoftware hozzászólása Ápr 20, 2009 /
 
Sziasztok

Milyen paszta lehet az amivel ilyet csinál az emberke?
1. Videó
2. Videó
Ez valami ón, mert ónná válik
De mi lehet ez pontosan?
(#) Novak válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Sima forraszpasztának tűnik, mint amit a reflow-nál is használnak...
De azért a videón látott módszerrel építkezni durva lenne. Több mint egy perc volt egy kondi beültetése :O
Meg is őrülnék, ilyen tempóban dolgoznék
(#) vtsoftware válasza Novak hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Én azért kipróbálnám... hamar munka ritkán jó alapon.
A forrasztópaszta ónná válik? Mert ez ahogy melegíti, egy idő múlva ónná válik.
(#) watt válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Idézet:
„hamar munka ritkán jó alapon.”

Igen, de ez erre nem vonatkozik, mert ez már tökölés.
(#) bbatka válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
forrasztópaszta, ón granulátum fluxban
(#) Novak válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
így igaz.
Semmiféle hihetetlen átalakulás nem történt a videón. Az ón megolvadt, a flux elpárolgott. Ennyi.
(#) vtsoftware válasza Novak hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Mint pl. ez?
(#) bbatka válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Amit te találtál az csak flux. Folyasztószer. Az SMD forrasztáshoz fontos.
Ez itt forrasztó paszta
Ami még fontos az egy adagoló. Anélkül reménytelen az akció. Jó lenne tudni hogy a videón milyen adagolót használt. Mindenhol az injekciós fecskendőket ajánlgatják. Fecskendőből én olyan kis mennyiséget, ami a videón látszik nem tudok adagolni.
(#) KTobi válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Nem néztem a videót, de kérdéses a fecskendő mérte. Van olyan fecskendőm, amibe gyárilag 4gram hővezető paszta volt, több nem is fér bele (~0,5cm3). Ha abból adagolsz, akkor elég kis adagokat is csinálhatsz.
(#) Crow hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Hi!

Most készülök átképezni magam SMD forrasztásra. A legszimpatikusabb megoldásnak nekem nekem a drag soldering tűnt. Úgyhogy vettem direkt erre való forrasztóhegyet az állomásomhoz, fluxot, meg rézharisnyát.

Problémám a következő lenne: normál ólmos /Sn64/ forrasztóónt használok, éppen ezért ólmos forraszhoz való fluxot rendeltem. A webáruház (TME) viszont elkefélte a rendelésemet, és a rendelt flux ólommentes forraszáshoz való változatát küldte ki. Szerintetek kezdjek el gyorsan anyázni, hogy cseréljék ki, vagy ez is jó lesz?

Igazság szerint attól tartok, hogy ennek biztosan másak a paraméterei mint az ólmosnak. És az pl gáz lenne, ha nem aktiválódna normálisan, mert pl túl magas az aktiválási hőmérséklete. Tudom, google a barátom, de a fluxok gyártója kb semmit nem ír a fluxai paramétereiről.

Légyszi osszátok meg velem a véleményeteket/tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.

thx
(#) nemo hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Hali!

Van pár QFN foglalatos alkatrészem, amire szeretnék forrasztatni egy kicsi nyákdarabot, vagy tűs foglalatsort hogy később sima pákával be tudjam csatlakoztatni áramköreimbe.


Erre keresek vállalkozó embert, és árat, hogy mennyiért oldja meg nekem.

Legjobb lenne, ha egy PIC-szerű foglalatba tudnám később illeszetni a kütyüt.
(#) sefi válasza nemo hozzászólására (») Máj 18, 2009 / 1
 
Hmm, a QFN gaz. Ha nem log ki oldalra a laba akkor csak reflow-val lehet forrasztani.
Esetleg nezd meg ezt: reveres sourface mount
(#) nemo válasza sefi hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Jelenleg konkrétan erre kell valami pacsker:
MMA7260QT

Köszi a linket, de ez az, amihez én hozzá sem kezek
(#) NeoCorteX válasza nemo hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Kétoldalas ragasztóval hanyattvágtam egy darab raszternyákra és nagyonvékony drótokat kötöttem (forrasztottam) rá. Aztán hosszabb drótokkal a pic nyákjára, aztán onnan a pic lábaihoz. Az lett az eredménye hogy nagyon bizonytalanul mér. Mintha a drót úgy viselkedne mint egy kondi ami feltöltődik és azt méri a pic AD átalakítója. Szóval ha sikerül megvalósítanod egy működő eljárást oszd meg velem légyszi, mert nekem is ezzel az állatkával van bajom.
köszi G,
(#) bbatka válasza nemo hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Van egy egyszerű módszer és bolondbiztos. Pákával nagyon vékonyan leónozod a nyákot. Bekened fluxal. Ráhelyezed a tokot. SMD-hez való hőlégfúvóval merőlegesen felmelegíted.
Ehhez viszont hőlégfúvó kell. Esetleg sűtő 240C°-on.
(#) Lucifer válasza bbatka hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Én forrasztottam már be ilyen IC-t az említett technológiával, és annyit tennék hozzá, hogy az alatta lévő padet nem célszerű beónozni, mert az ott lévő ón könnyen összefolyhat a lábakkal, amikor megsüllyed az IC. Továbbá az adatlap 7. oldalán ezt írja:
Idézet:
„It is not recommended for the flag to be soldered
down.

(#) bbatka válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
A középső PAD-re én forrasztópasztát tettem. Igaza van Lucifernek csinján kell bánni a mennyiségével.
(#) sefi válasza bbatka hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Ez igaz, azonban ehhez lötstoppos nyák kell..
(#) sefi válasza nemo hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Kicsit, off, de hol lehet ezt a csodát kapni?
(#) Lucifer válasza sefi hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
1. Nem feltétlenül. Meg lehet ügyeskedni a vezetősávok lehelletnyi véknyításával a toktól ~1-0,5 mmre, hogy ne follyon el messzire az ón.

2. pld. RET
(#) nemo válasza sefi hozzászólására (») Máj 18, 2009 /
 
Freescale.com
lehet kapni ingyér adják, és még FedEx gyorpostával is elküldik 0$ -ért
Hát nem cukik?
Következő: »»   10 / 105
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem