Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegység készítése
 
Témaindító: josephx, idő: Dec 14, 2005
Lapozás: OK   4 / 24
(#) telectro válasza Sebi hozzászólására (») Feb 27, 2008 /
 
köszönöm válaszod.

32 db 500 mA-es venti fordulatát kellene szabályoznom, ehhez keresek megoldást.

védelem áramkorlát egy 16A kismegszakító, hogy a vezeték ne égjen el egy esetleges zárlat esetén és a tranyók se pukkadjanak ki ha nem muszáj.
(#) hun123456789 hozzászólása Jún 22, 2008 /
 
Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni?
Nekem egy olyan táp kéne ami stabil12 V-ot ad le, és kb. 200 mA kell neki.

Válaszotoket előreis köszönöm
(#) hun123456789 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 22, 2008 /
 
mindent most akarok venni
(#) Vacok hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
Sziasztok!
A képen látható tápegység váltóban max. 110V-ot kap, és max. 120VDC-t képes előállítani, persze stabilizálva, és a trimerrel lehet állítani a kimeneti feszültséget. Melyik alkatrészeket kell módosítani, hogy kb. 270VDC-t 200VDC-re stabilizáljon?
(#) Vacok válasza Vacok hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
A kondik feszültsége az ok, ellenállásra, meg tranzisztorra gondolok, azokból kell-e valami módosítani?
(#) Sebi válasza Vacok hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
A tranyók is megfelelőek. A mintavevő osztót számolgasd át úgy, hogy a poti csúszkáján 7,5V a fesz.
(#) bobsapp hozzászólása Jún 29, 2008 /
 
Sziasztok!
Volna egy 550W-os PC tápom aminek a +12V-os részét
szeretném használni.
Gond csak az hogy eredetileg a tápot a PC kapcsolja ki-be
Van a tápban egy zöld PS-on feliratú vezeték, ami a
AS339P-IC bemenetére megy, gondolom ezt kellene vezérelni de hogyan és mekkora jellel?
Segítsen valaki!
Köszi!
(#) Medve válasza bobsapp hozzászólására (») Jún 29, 2008 /
 
hello, kösd le a testre, akkor beindul..
(#) krissz555 hozzászólása Okt 13, 2008 /
 
Üdv! valaki tudna segíteni? Egy scanner-hez kéne tápot csinálni! 15V és 1A Hol kezdjem?
(#) lapose válasza krissz555 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Szia!
Legegyszerűbben:

tap.gif
    
(#) krissz555 válasza lapose hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Helló! 1000 kössz!
(#) frrrrr válasza krissz555 hozzászólására (») Okt 13, 2008 /
 
Ha tényleg nem tudod hol kezdjed, akkor én azt tanácsolom, hogy inkább vegyél egyet. Ha tisztában vagy a köv. fogalmakkal, mint pl. kettős szigetelés, érintésvédelem, stb., csak akkor fogj hozzá.
(#) krissz555 válasza frrrrr hozzászólására (») Okt 15, 2008 /
 
Azt hogy, nem tudom hol kezdjem ne vedd szó szrint! benne vagyok a szakmában... Csak mások véleményeire is kíváncsi vagyok!

(És jövőhéten valószínű hogy, meg is csinálom a suliban.)
(#) Papp Ferike hozzászólása Okt 20, 2008 /
 
Szép napot mindenkinek.Érdeklődnék egy pc-ről vezérelhető tápegység kapcsolási rajza felől.Igazából nincs fesz. és áram igényem csak maga a kialakítás érdekelne.
(#) Medve válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Üdv!

PC-táp.JPG
    
(#) Papp Ferike válasza Medve hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
ez klassz csak egy kicsit elavult.Azért köszi!
(#) Medve válasza Papp Ferike hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
USB-vel szeretnéd? Nem probléma!
(#) dzsonz hozzászólása Nov 6, 2008 /
 
Helló ! Azt szeretném megkérdezni hogy nekem milyen táp lenne jó ? Kezdő vagyok még és otthonra szeretnék egy tápegységet hogy tudjak azért valamivel foglalkozni itthon is ... Nem lenne baj ha komolyabb is lenne mert később még jól jöhet .. Előre is köszi.
(#) kissanyi válasza dzsonz hozzászólására (») Nov 7, 2008 /
 
Szerinted, rajtad kívül ki tudhatja a választ?

Vedd a fáradtságot és olvasd el a következő helyen lévő Bővebben: Link Táp1.zip, Táp2.zip, Táp3.zip és Táp4.zip tartalmát.
(#) sztojanov hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
segítséget szeretnék kérni, egy speckó tápegységhez!

egy db 3W -os 120V -os "message bulb" izzót szeretnék meghajtani vele. hely iszonyat kevés van, semekkora trafó nem fér el. fogyasztását megmértem: 10-12 mA -t vesz fel, tehát max 20mA -es áramkör kellene. valami IC-s megoldásra gondoltam, biztosan létezik ilyesmi: adok neki 230V váltót, és kijön belőle 120V váltó legalább 20mA...
aki tud segíteni, az postolhatna valami kapcs.rajzot hozzá.
előre is köszi, remélem érthető mi a francot is akarok
(#) Sebi válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 9, 2009 /
 
Így elsőre a félhullámú táplálás ugrik be lehetőségként: egy soros diódával máris 150V körüli effektív fesz áll rendelkezésre. A maradék 30-40V-ot egy megfelelő ellenállással lehetne elfűteni, 12mA-nél ez nem túl nagy gond.
(#) sztojanov válasza Sebi hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
valami rajzot, alkatrészekkel együtt, please...
(#) mex válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Köss az izzóval sorba egy 330nF-600V egyenfeszültségű fóliakondit és ennyi. A 330 nanó reaktanciája 50Hz esetén 10k ohm,ezen pedig 120V effektiv feszültségesést feltételezve 12mA áram fog folyni. A maradék 110V az izzón esik,igy jön ki a 230V érték.
A kondival párhuzamosan kell kötni egy 1M ohm értékű ellenállást,igy, kikapcsoláskor kisül a kondiban tárolt töltés.
(#) sztojanov válasza mex hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
hmmm... érdekes! köszi ezt kipróbálom!
(#) Sebi válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Csak óvatosan! A kondi X2 típusú legyen, ami 275V AC-t elvisel. A mérete kb 10*20*30mm - ezt azért írom, mert azt mondtad nincs sok hely. Ennél egy 1N4007 és egy ellenállás sokkal kisebb.
(#) mex válasza Sebi hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Arra gondoltam,hogy a félhullámú táplálást ez az izzó már simán leköveti,vibrálni fog.
A kondival kapcsolatban: az általad irt tipust igen sokáig vadásztam,pedig ez a korrekt megoldás. Végülis 600V-os egyenfeszültségű került a helyére.....
(#) sztojanov válasza Sebi hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
330nF 275V
igen tényleg nem egy kis méretű... meg nem is túl elegáns szerintem... (ne vegye senki sértésnek)

nekem még mindíg valami power IC-s megoldás tetszene, nem tud ilyet valaki?
(#) sztojanov válasza Sebi hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Sebi! mekkora ellenállást tegyek be? Kondinak jó a 1N4007?

a másik megoldás sajnos nem jó, mert nem lenne jó ha vibrálna...
(#) Sebi válasza sztojanov hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
1N4007 az dióda. Ellenállásnak 3k 0,5W kellene. De pont erre a megoldásra írta mex, hogy esetleg látható lesz a vibrálás. Ki kell próbálni, ez az izzótól függ, mennyire követi az 50Hz-et...
(#) sztojanov válasza Sebi hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
jaja csak elnéztem... de diódára gondoltam... jó lenne akkor az IN4007 vagy 4008 is van itthon azt hiszem.
Következő: »»   4 / 24
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem