Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   454 / 2208
(#) fleta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009
LDPE alacsony nyomású kemény poletilénből van. 300 ft db-a ennek a csévének. Szerintem sokat kibír, ha a helyén van. Az öregedést a lakkok és műgyanták, és a hő okozza.23 évig a műanyagfeldolgozó iparban dolgoztam, gyártottunk sokféle csévét. De jó lenne most ha hozzá tudnék jutni. Akkor nem kellett.
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 10, 2009
Idézet:
„A titkos tervemről is tettem említést, de nem találtam olyan embert aki hallott volna ilyen épített fostex hátulterhelt tölcsért egy többutas doboz után, és azt mondta volna rá, hajrá nincs hibája.”


No-no, én nemrég dicsekedtem egy pár Sonido hátulterhelt tölcsérrel (93 dB-es, 145 mm-es hangszórókból) ami megállja a helyét egészen jó audiofeel hangsugárzók között is (igaz, olyat nem mondok, hogy nincs hibája, de olyan nincs is). A Fostex kb. ugyanazt tudja ugyanabban a méretben. Mostanra nagyjából be is járódott, igazán jó hangja van és kisebb csöves erősítőkkel is jól el van.
(#) lpcollector hozzászólása Márc 10, 2009
Ezekből a cuccokból (a hálótrafó még készül, de a többiből persze duplán van) , a CHZ találta kapcsolásBővebben: Link, strubi féle kiegészítéseivel(400-450V anódtáp, 250-270V rácsfesz), lehet olyan 7-8W-os alacsony torzítású, szép hangú erősítőt készíteni, amivel már szerintetek is "érdemes foglalkozni"?
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Márc 10, 2009
Köszönik Neked a fiúk a melóhelyen, és elsősorban én. [OFF]Sajnos lemaradtam az ünnepről. Egyébként egy éve még csak a 100. oldalnál sem jártunk. Tehát, az utolsó év volt a gyarapodás ideje. Mióta itt van köztünk Sturbi, CHZ, Djhans, (hol van Kócos mostanában???), Burgdavid, Müszi, CIROKL, és mindenki. No meg Köbzoli, a tiszteletbeli elnökünk.
(#) laci6662 hozzászólása Márc 10, 2009
Sziasztok!

A következő csöves végfokot szeretném megépíteni: vefgok és az lenne a kérdésem, hogy ha egy EM84-es kivezérlésjelzőt tennék közvetlenül a hang bemenetre szerintetek kellene valamilyen ellenállás osztó az audió jelhez, vagy csak így simán ráköthetem?
(Az EM84-előtt van egy kis tranyós erősítő, hogy vonalszintű jel is elég legyen neki.

EM84

Üdv: Laci
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 10, 2009
Megvannak a csövek és a foglalatok. Szereztem ECC81-et is. Meddig célszerű elmennem az anódtáppal 400, 420 v. 450 V-ig (a táptrafó még nincs meg)?
A kimenő elviseli azt a +100V feszültséget amennyivel több kerül rá mint amivel most használom, vagy ez simán belefér egy "profi" HM trafós konstrukcióba?
Nem jobb, ha két külön ECC81-el hajtom meg a két oldalt, vagy ezek a csövek szimetrikusabbak, mint az ECC83? Ha külön hajtom, abban az esetben mit tegyek a "lógó" triódával, hogy ne zavarjon be? Vagy tudunk neki is "munkát adni"? Bocs a sok kérdésért.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Valakit (^^) lehagytál.
Most már a kezem is elfárad, mire leírom az oldalszámot.
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 10, 2009
Meg kell védeni az Imit mert ha mindenkit felsorolt volna akkor még most is a nick neveket írná !
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 10, 2009
:gumicsirke: :vigyor3:
Imi meg közben ideér: :peace:
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 10, 2009
Bocs, ez elkerülte a figyelmemet. Saját építés az oldalon található leírás alapján? Esetleg bővebben írnál a hangjáról magánba, mert ez nem az a topik.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 10, 2009
Közben megtaláltam amit ide írtál róla...
(#) rockersrac hozzászólása Márc 10, 2009
1002 oldal! éljenek a csövek,és a ,, csövesek"!:felkialtas: :shocking:
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 10, 2009
Szerintem az anódon legalább 400 V kell terhelten, tehát a hálótrafót 330 V-tól érdemesl tekerni olyan 375 V-ig 15 V-onként leágazással. Nem árt, ha van leágazás 230-260 V-ig is, hogy alkalomadtán más csövekhez is lehessen használni.
Ne maradjon le a rácselőfesznek egy 60-100 V-os tekrenc sem, hátha kell majd (0,2-0,25-el).
Fűtésből is jó ha van rajt 3-4, amiből kettő lehet 4 A-es, kettő meg 2 A-es.
Ha a kimenő jól van megcsinálva nemigen lehet gond, de már az első próbánál is köss párhuzamosan a szekunderrel egy ellenállást (sose legyen teljesen üres véletlenül sem, 100-200 ohm körül).
Szerintem nem kell külön cső, de ha kettő csövet akarsz, akkor kösd párhuzamosan őket, vagy csinálj SRPP-s meghajtást, de kezdődhet akár katódkövetővel is az erősítő.
(#) laci6662 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009
Szia!

Köszi a gyors választ!
Ha jól értettem akkor legalább 250k-s legyen a poti?
Tehát pl. egy 500k-s jó lesz oda?

Nálam működik a link, de feldobtam ide is a rajzot: http://elektrotechnika.uw.hu/kep/ECL86.jpg

és az lenne még a kérdésem, hogy az nem gond, hogy a trióda rácsa "lebeg" szóval nem kellene mondjuk egy ellenállással testre kötni, illetve csatolókondit alkalmazni?

Üdv: Laci
(#) djhans válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Kicsit módosítanám. A pentóda rácslehúzóját 470k-ra cserélném ( biztosabban lehúzza testre még a picit gázosabb csövet is) a csatolókondit 47n-ra (az ellenálláscsere miatt kell ezt növelni) . Tennék a triódához rácslehúzót 470k-t és egy bemeneti csatolókondit 47n-t. A többi rendben van.
(#) laci6662 válasza djhans hozzászólására (») Márc 10, 2009
Rendben, köszi, hogy felhívtad ezekre a figyelmemet!

A trimmernek az EM előtt akkor szerintetek pl. 500kohm jó lesz, hogy ne terheljen be nagyon?

Üdv: Laci
(#) djhans válasza laci6662 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Igen, jó lesz.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 10, 2009
Jól gondolom, hogy ez egy párhuzamosan kapcsolt kettős trióda meghajtás?
Ezt átültetve a mi kapcsolásunkra miként változik így az ECC81 felek katód és munkaellenállása?
(#) sturbi válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 10, 2009
Igen. Ez a kapcsolás egyébként szerintem tökéletes lenne. A 6072 olyan ECC 82 szerű, jók lesznek ezek az értékek az ECC81-hez is (nagy különbségek nem lesznek a működésben), úgyis mérni kell majd, ha eljön az ideje (vagy keress egy ilyen meghajtást ECC 81-el).
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 11, 2009
Hú gyerekek nem ...roztunk!
Ahhoz képest, hogy én a 9. oldalon csatlakoztam, nem kevés telt be...
Szegény új belépők... Ezek után, hogy mondjuk nekik azt, hogy előbb olvasd végig a topicot, aztán kérdezz hülyeségeket???

A Rómeó és Júlia is rövidebb....

Szóval így utólag is üdvözlök minden aktív hozzászólót, és remélem az elsők vagyunk a látogatottsági listán!
(#) EcoPityu hozzászólása Márc 11, 2009
Végigpörgettem a 9. oldaltól!
Teljesen kicserélődött a banda... Talán olyan régről csak én, meg Máté maradtunk még a víz felszínén!
Nem semmi!

No vissza a jelenbe! Ma talán be üzemelem a tápot, és ismét megszólal a 6P45Sz!
(#) rockersrac hozzászólása Márc 11, 2009
sikeredett hozzájutnom egy ,, kevés" cuz-hoz,már csak azt remélem hogy elég lesz a két kimenőt áttekerni! amúgy pontosabban fogalmazva: hozzájutottam egy rossz monitorhoz,és annak a degauss tekercsét,meg a nyakán az eltérítő tekecseket megmentettem magamnak! tudom Pityu mondta hogy a nyakán lévő tekecsek nem sokmindenre jók,mert be vannak öntve! hát ez nincs beöntve! szóval asszem sikeredik megmentenia tekercseket!(elég lehet a demagnetizáló tekecs két ECL86os kimenő megtekeréséhez?)
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Márc 11, 2009
Idézet:
„Teljesen kicserélődött a banda...”

Nekem is úgy tűnt a dolog. De - talán - ez nem is olyan nagy baj. Az első időkben nem hallottam személyes találkozásokról, ami manapság már napi gyakorlatnak mondható. A börzék erre különösen alkalmasak, mivel itt igen gyümölcsöző beszélgetések folynak. Gyanítom, hogy egyesek többet profitálnak belőle, mint több hónapi fórumozásból. Folyik a cserekereskedelem is. Ezek nagyon pozitív fejlemények, nem tudom, más fórumokon működik-e, nálunk igen. Azt gondolom, aki belép közénk, itt megértő, segítőkész emberekkel találkozhat virtuálisan, és később akár személyesen is. Reményeink szerint a 2. 1000 oldalhoz már közel sem kell 2 év, az meglesz még az ősszel. Majd meglátjuk.
(#) Imi65 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 11, 2009
Sturbi, a csövek párhuzamos üzemét egy kicsit "kivesézhetnéd", erről a szakirodalom semmit nem ír, legalábbis én nem találkoztam még vele. Köszönjük szépen, előre is.
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Márc 11, 2009
Imi megelőzött a kérdéssel...
(#) rockersrac válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 11, 2009
Ha lenne mivel,akkor megmérném!De sajnos nincs mivel lemérni!
(#) hawk586 hozzászólása Márc 11, 2009
hali.
1kis help kéne.van 1 előfokcsöves combo erősítőm és az a gáz, hogy kikapcsoláskor pukkan egy qurrva nagyot.minden poti le van tekerve.
mitől lehet ilyen gond???

thx
(#) Action2K válasza hawk586 hozzászólására (») Márc 11, 2009
Szia!

Értjük, hogy nagyon bosszant, de légyszíves az MSN-es stílust mellőzd.

Az, hogy a potik levannak tekerve, semmit nem jelent, attól még pukkanhat. Én a kapcsolóra tennék zavarszűrőt (ívoltót). Ugyanis az a szikra hallatszik be. Totál megszüntetni csak úgy lehetne, ha nullátmenetes elektronikus kapcsolású lenne, de ez felesleges.
Vagy még egyszerűbben, kikapcsolás előtt a hangszórót átkapcsolod egy ugyanolyan teljesítményű és ellenállású műterhelésre.
(#) hawk586 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 11, 2009
Helo.
Mellőzöm.Bocs.
Viszont a lábkapcsoló, az nincs rádugva.
(#) Action2K válasza hawk586 hozzászólására (») Márc 11, 2009
Látatlanban meg nem mondom, hogy a lábkapcsolónak van-e köze hozzá, de gyanítom nincs. Én a 230V-os kapcsolójára értettem a zavarszűrőt.
Következő: »»   454 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem