Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   102 / 1271
(#) proli007 válasza witti hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Hello!
Hú de nehezet kérdeztél!
Idézet:
„egyik függőlegesen eltolja fel-le a képet”

Idézet:
„Melyik a függőleges eltérítés”

Hát ez nem egyértelmű?

Ha a függőleges eltérítés rossz, akkor egy vízszintes csík látszik a képen.
Ha a vízszintes rossz, akkor egy függőleges csík. (De ez a ritkábbik, mert a vízszintes eltérítés gyártja a nagyfeszt is, és ha az hibás, akkor kevés kivétellel fény sincs.)

Kedves kollégám, amikor be akarta jelenteni a TV-t javításra, mivel még garanciás volt és nem akarta elárulni, hogy már megnézte mi a hibája. A következőt mondta a hölgynek, hogy "van benne vízszintesen egy függőleges csík". A kis hölgy szorgalmasan fel is írta a hibajelenséget.

üdv! proli007
(#) kisatis hozzászólása Feb 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem szerencsére nincs nagyobb bajom a tévémmel, de mivel mindig is érdekelt ez a téma gondoltam itt talán választ kapok 1-2 kérdésemre.
A szerkezet egy Daewoo 21A5T típusú kis készülék, - egészen szép a képe annak ellenére hogy már túlvan a 10. szolgálati évén - szóval mondhatom, elégedett vagyok vele.

Már többször előfordult, hogy valamilyen játékkonzolt csatlakozattam rá, és ilyenkor észrevettem, hogy a kép picit el van csúszva balra, normál tv adásnál észre sem vehető ha nem mondják, de én azért szeretnék rajta segíteni. Régen, egy Videoton tv-n ezt a problémát a képcső nyakára dugott panalen lévő pótméterekkel sikerült megoldanom, de ezen a tv-n nem találok ilyeneket.
A másik dolog pedig hogy néha-néha sípoló hangot ad (nem a hangszóróból), nem túl zavaró, de azért észrevehető. Kíváncsi lennék ez mitől van.

Nem vagyok szakértő, anno középsuliban csak addig jutottunk hogy volt egyszer egy szkópos tv-jelalakvizsgálat és ennyi - inkább nem is mondom mi a véleményem az oktatásról, főleg a gyakorlatról.
Ennek ellenére engem nagyon érdekel ez a téma, és előre is köszönöm a válaszokat!
(#) witti válasza proli007 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!
Kissé félre értettél..... De még mindig nem tudom melyik poti is az a függőleges eltérítés a kettő lehetőség közül.
/Valahogy nekem ez az eltérítés szó egyenlőre nem mond többet, mint egy gép-eltérítés-es terror cselekmény/
Nemtudom, hogy 1.fel-le eltol, vagy 2. le-összepasszíroz illetve fel-szétnyújt???
Pedig a NET-en lehetne pár ilyen egyszerű kép, ábra mint amit itt összehoztam. (Amúgy évek óta el volt csúszva a kép felfelé 3-4 cm-ert.)
Írták régebben, hogy egy Elko hiba is lehet (,na de melyik elko?); a napokban észrevettem, hogy már csatorna váltáskor is összeugrik a kép, tehát "erősebb" impulzusra. Ez még mindig betudható egy elfáradt trimpotnak?
(#) 20sz Jófiú válasza kocici17 hozzászólására (») Feb 24, 2009 /
 
Szia!

Végülis a probléma magától megoldódott! Furcsa de most a tv normálisan működik, remélem még sokáig így marad. Se a tv-hez se a távirányítóhoz nem nyúltam utólag és most bekapcsol és a power led sem vilolog.

Köszönöm a segítséget!

Pisti
(#) patexati hozzászólása Feb 25, 2009 /
 
Sziasztok!Egy Techwood tv-vel szenvedek és igen nagy a gondja szerintem mert nyög ha bekapcsolom és nagyon melegszik a BU808-as tranyó is!valószínű a sorkimenő lehet a baj de olyat nem találok sehol!A száma BSC24-01N40TA Ez helyett lehet másikat rakni??Ha lehet akkor milyet??Segítsen valaki ebben ha tud köszönöm!
(#) Vatti válasza patexati hozzászólására (») Feb 25, 2009 /
 
Szia itt nézd meg csak kötőjel nélkül és itt megveheted
(#) patexati válasza Vatti hozzászólására (») Feb 26, 2009 /
 
köszi!
(#) patexati hozzászólása Feb 26, 2009 /
 
Sziasztok!Ismét egy tv Beko kis 37 centis és az lenne a baj,hogy egy opto nélküli tápja van és eddíg nem csinált semmit,most találtam bent egy ellenállást a trafó szekunder részén miről a standby rész megy és ez szakadt volt na megörültem,hogy kicserélem és megy,de mégsem indul csak villog a standby led folyamatosan!nem indít semmit nem is reagál!Labortápról megnéztem a standy rész megy azzal táplálva folyamatosan világít!Elmerjem szerintetek így indítani,hogy labortápról hajtom vagy ne??Mi lehet az oka,hogy pulzál a táp bent mert az miatt villog a led valójában?!Az igazság,hogy a tápban cseréltem már fetet meg ic-t is régebben csak nem jutottam vele akkor semmire azt félreraktam most meg egyből kiszúrtam ezt az ellenállást,hogy szakadt valahogy elkerülte a figyelmemet ezelött
(#) mayk hozzászólása Feb 27, 2009 /
 
Üdv.
Lenne egy nagy gondom!
1 éve vettem egy Digihome Flat képernyős Tv-t és az utóbbi napokban olyan a képe mintha zoomolva lenne(nincsen zoom lehetőség)
és amikor megnyitom a menüt akkor látom hogy trapéz formájú.Nem tudom hogy mi lehet a baj eddig nem produkált ilyen problémát.
Kérlek titeket hogy minél hamarabb írjatok.
Küldjetek PM-et.
:no:
(#) proli007 válasza witti hozzászólására (») Feb 27, 2009 /
 
Hello!

A TV egy lüktető fénylő ponttal rajzolja ki a képet. A pont soronként megy a bal felső sarokból a kép jobb oldala felé, majd visszafut az elejére. És kicsit lejeb kezdi elölről. Pont úgy ahogyan egy vonalas füzetbe írnál.
Így a pont vízszintes eltérítése gyors, a függőleges eltérítése pedig lassú. A kép 625 ilyen sorból áll.

Örömmel jelentem, mind kettő hiba a függőleges áramkör hibáját mutatja. (Bár az 1. képen kissé durva a hiba)

Alapvetően ebben a részben három szabályozás van.
- Függőleges amplitúdó, 2. kép (A kép függőleges méretét lehet állítani.
- Függőleges kép helyzet, 1. kép (A normális képet lehet fel-le mozgatni vele.
- Linearitás. Az eltérítéshez, hogy a kép ne torzuljon, (azaz egyenletes sebességgel mozogjon a sugár az idő függvényében) változtatják a fűrészjel linearitását. Hiba esetén a kép felső része megnyúlt, az alsó része összetöpörödött. Mint egy tojás a kőrhöz képest. Ezt a torzítást lehet vele egyenletessé tenni.

üdv! proli007
(#) sfatzoltan hozzászólása Feb 28, 2009 /
 
Sziasztok ismét segiséget kérek van egy,Gran Prix TV m olyan problémája va ,hogy 15 perc alat anyira felmelekszik a sortranyo ,hogy nem lehet megfogni a hütöbordát. És ki nyirja a tranyot . Azegész kb 15 20perc alat lezajlik. Ha valaki tudna hozzászolni megköszönném
(#) patexati válasza sfatzoltan hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Mérd meg mekkora a fesz a sortranyónál!120-140V körül kell lenni!Ha magasabb a táp a rossz!Kondizd át!
(#) Imi65 válasza patexati hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Az akkor is bekövetkezik, ha a meghajtó tranyó bázisára csatoló kondi részlegesen elveszti a kapacitását. Ekkor nem nyit ki eléggé a sorvégtranyó, és sok lesz a maradék fesz rajta. Ez túl sok meleget jelent, amitől tönkremegy. Egy 2,2 µF nagyságrendű álló elkót keress.
(#) sfatzoltan válasza patexati hozzászólására (») Feb 28, 2009 /
 
Köszi,hogy írtál a fesz 145 v Imi65 írta,hogy egy 2,2mf elkot ijen nincs bene amugy most probáltam ki megint behányt mikor a végét járja elkezd sipolni szerintem a sor.Ötlet?
(#) Gotha hozzászólása Márc 3, 2009 /
 
Sziasztok!Van egy SharpLC32wd1e típusú LCD tvm.
Mostanában azt csinálja, hogy bekapcsolás után a kép fekete-fehér, majd 1-1,5 perc után már színesre vált.
Eközben a kép párat ugrál, mintha a tunerje próbálná hangolni, de ezt csak laikusként írtam mint megfigyelést.
Utána semmi gond. Ha kikapcsolom, és újra bekapcsolom ez a probléma nem jelentkezik. (UPC szolgáltat kábelen)
Ötlet?
(#) patexati válasza Gotha hozzászólására (») Márc 3, 2009 /
 
Lehet a jel is túl erős akkor is előfordol ilyesmi!Ha van videód azon keresztül (antenna ki/bemenet) próbáld meg!Esetleg csillapítód ha van tedd be elé próbaképp!
(#) witti hozzászólása Márc 4, 2009 /
 
Sziasztok! :wave:
Egyik barátomnak vagy egy kb.: 10 éves Samsung 55cm-es TV-je. Nem volt vele gond eddig, de elköltözött és amikor kicsomagoltak az új lakásban, TV nem reagált a távirányítóra, aztán mint kiderült az előlapján lévő PROG és VOLUME gombok sem működnek. Ami furcsa, (de még jó) hogy a Stand By gomb bekapcsolásakor nem kapcsol ki, hanem rááll egy sportcsatornára és nem lép máshova. Stand By-al kapcsolható ki.
De a DVD lejátszót hozzácsatlakoztatva felismeri azt és nézhetőek rajta filmek. (A hangerő szerencsére normálon van.)
Szerintetek mi történhetett vele és ez kb.: mibe kerülhet??? Mert ki akarja dobni!
(#) miller001 hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Heló! Van egy PANASONIC TC-2238DR tipusu TV-m eltüntek belőle a szinek csak piros és kék vanminden más sötét ha valakinek van ötlete h hool keressem a hibát irjon köszi
(#) zoly15 hozzászólása Márc 6, 2009 /
 
Sziasztok!
Régebben írtam egy hibás Sanyo TV-ről....
Hsz1
Hsz2
Hsz3
Hsz4
Ekkor az lett a válasz hogy elkózzam át ezt a TV-t..
Nos ez megtörtént kb. 1.5 hete..
Ekkor megjavult a szobámban volt a TV..
Semmi csíkozódás és semmi nem volt..
Mikor visszakerült a helyére ugyan úgy csíkozódik..
Feltételezem valami a kábellal lehet..
De mit keressek?

üdv!
(#) Tys23 hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok segitségre volna szükségem...
3 éves orion tv magátol bekapcsol és csatornát vált
arra gondoltam hogy az ics ami vezérli a csatornákat az szed össze valami jelet és a müveleti erősitö meg végrehajta..
vagy az infra ugyanezt teszi..
portalanitottam az segitett kicsit de valoszinüleg nem ez volt a gáz mert nem lett teljesen jo..
mi lehet az ok??????
HELP ME!!!!!!!!4
(#) sfatzoltan hozzászólása Márc 7, 2009 /
 
Sziasztok!Ismét segítségre volna szükségem!Van egy Schaba tévém,Olyan problémája van,hogy elment a kép,csak hang van.Amikor bekapcsolom,kb. 2-3 másodpercig megy a sor,utána leáll,hang marad. A válaszokat ,tippeket előre köszönöm!!!!
(#) zoly15 válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 7, 2009 /
 
Sikerült megoldanom a problémát..
A koax kábelen volt meglazulva a kötés..
Ezt kijavítva tökéletes!

üdv!
(#) sebestyen_ferenc hozzászólása Márc 9, 2009 /
 
Üdv mindenkit van egy Goldstar tv, a probléma az euroscart bemenetre átkapcsolva tv-t nem, ad képet sem, hangot, az euroscart kábellel nincs baj sem a jelforrással mivel egy másik tv-re rákötve tökéletesen megy. Kérem a segítségeteket
(#) meszy18 hozzászólása Márc 10, 2009 /
 
Üdv mindenkinek!
Nemrégóta vagyok beregisztárlva a fórumra,de őszintén bevallom,hogy nagyon tetszik.Most (ha nem gond) szeretném megosztani veletek tapasztalataimat egyik kedves páciensemről.Ezzel a kérdéssel forultam hozzátok:
Idézet:
„Hali!
Lenne egy kérdésem.Mármint több is,de ez elég fontos lenne.Igaz,már láttam ebben a topikban majdnem ugyanezt a kérdést,de azon kívül,hogy csekkolni kell az ellenállásokat,más választ nem találtam.Szóval:
Adott egy Philips,bazi nagy képernyős 32PW6006/05 típusú TV.A probléma: Bedugom a TV-t,addig semmi gond.De mihelyst megnyomom a tápkapcsoló gombot,a TV elkezd pittyegni,csipogni,vagy valami ilyesmi.Szóval érdekes hangja van.Állapotjelző nem világít,bekapcsolni lehetetlen.Ha valaki esetleg tudna tanáccsal szolgálni,nagyon megköszönném.Régen volt már ilyenem,de az még fénykoromban volt és emléxem,hogy nem volt egy egetverő probléma.5 éve nem volt dolgom TV-vel.Legalábbis komoly.Előreis köszönöm.”


Azóta tudom,hogy a chassija pedig: l01.1esm.
Szóval ez volt a kezdet.A primer körben nem volt semmi gond.A BU-t kellett benne kicserélni és beindult.Ezzel nem is vol gond,működött is a TV egy darabig egy olyan problémával fűszerezve,hogy amikor bekapcsoltam a TV-t,sípolt a sorkimnő állat módjára,meg össze is volt húzódva a kép,de egy percen belül helyre állt,szóval úgy voltam vele,hogy pár nappal később megcsinálom. De aztán megint előjött ugyanaz a probléma két nap múlva. Nah,örültem magamnak,hogy csak BU csere+egy 47µF-es kondi a tranyónál (igaz,ezt csak később tudtam meg és ez nagyon fontos,mert különben megint elszáll a BU).Kicseréltem,diadalittasan bekapcsoltam a TV-t,errefel nem volt kép,amúgy működött rendesen. Kicserélgettem a nagyfesz kondikat,helyrehozta a hibát naggyából,mert kép lett,de össze volt húzódva,meg homorú is volt.Nahmondom,már csak ez kellett. Ekkor jött a nagy 5let.Lehet,hogy nem kap elég tápot a sorkimenő.Igaz,a tippet egyik haveromnak köszönhetem,aki otthon van a TV-kben.Utólagis köszönöm neki.Vadul elkezdtem a kapcsolási rajz alapján átnézni a panelt és hála az égnek sikerült is megcsinálni. Igaz,a távirányító jelét nem veszi,de már ez nem is nagyon érdekel.Szóval legyen ez tanulság mindenkinek.Lehet,hogy a jövőben pár embernek ez majd jól fog jönni.Képet mellékelek az összement képről,hátha ismerős lesz valakinek.Plusz egy lerakat ingyen letölthető kapcsolási rajz illetve használati útmutató linkje minden féle-fajta tipus TV-hez.(Kis angol tudás jól jöhet hozzá).Remélem segítettem.A továbbiakban is sok sikert kívánok mindenkinek.
Ez a link.

DSCF0510.jpg
    
(#) gerry válasza meszy18 hozzászólására (») Márc 10, 2009 /
 
Mintha te én lennél, vagy én te, vagyis mintha magamat olvasgatnám .
Gratula
(#) meszy18 válasza gerry hozzászólására (») Márc 11, 2009 /
 
Ehhe.Köszi.Sztem sokan vagyunk így.
(#) McDeath hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy kisebb gondom: adott egy siemens fc 212-es típusú tv-m ami megy de a képe valahogy nagyon gyengusnak tűnik. A fehéret nagyon kivilágítja és eltorzítja a körülötte lévő képet( pl egy fehér asztal és az körl zöld és kicsit torz a kép de csak ott ahol a fehér és a többi szín találkozik.) Namármost távirányítóval ha felhúzok mindent maximumra akkor csinálja ezt, visszavéve mindenből egyformán akkor jó csak túl halvány ill színtelen lesz(kevés az adott színek ereje). G2-t is próbáltam állítani nem sok sikerrel. Szerintetek a képcső fárad már vagy valami más lesz itt a hiba?
üdv
(#) peti2131 hozzászólása Márc 11, 2009 / 1
 
ÜDV! Van egy régi ITT-NOKIA tv-m,az lenne a gond vele hogy teljesen elszínesedet(a piros zöld,a sárga kék lett)mi lehet az oka?Én a képcsőre gyanakszok.Réggen is el volt egy kicsit színeződve,de most egyik nap bekapcsoltam kattant egyet és most teljesen elszarodott.Választ előre is köszönök!
(#) peti2131 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
ÜDV! Van egy régi ITT-NOKIA tv-m,az lenne a gond vele hogy teljesen elszínesedet(a piros zöld,a sárga kék lett)mi lehet az oka?Én a képcsőre gyanakszok.Réggen is el volt egy kicsit színeződve,de most egyik nap bekapcsoltam kattant egyet és most teljesen elszarodott.Választ előre is köszönök!
(#) róka31 hozzászólása Márc 11, 2009 /
 
Üdv!Lenne egy kis problem,videoton tv TS3341 a hiba jelensége az lenne,hogy kikapcsolás után 10-15perc után visszakapcsol ha valaki tudna segíteni vagy leírni,hogy lehetne megszüntetni a hibát hálás lennék.rutintalan vagyok.De nagyon bosszant.
Következő: »»   102 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem