Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   386 / 1679
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ez remek! Gratulálok
Először mikor megnéztem azt gondoltam hogy Rézcső a tekercs
utána néztem hogy mégsem akkora mint gondolom..

Üdv!
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Azon gondolkozom éppen, hogy esetleg kapillárist használok munkatekercsnek, valahogy azon is át lehet erőszakolni vizet..
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Miért kell ezen vizet vezetni?
Esetleg tekercs hűtés?
Hát a kapillális csövön eléggé picike furat van...
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Esetleg indulhatnál vele a videó pályázaton
Nekem nagyon tetszik, bár nem tudom, hogy mire lehet egy ilyet hasznosítani. Otthoni felhasználása meddig terjed ki? Úgy értem, hogy ilyet mire lehet otthon használni, másik kérdésem, hogy kb hány fokra tudja felmelegíteni a tárgyakat?
A működési elve hasonló mint a mikrohullámú sütőkét? Tehát a részecskék mozgását kezdi felgyorsítani és ezáltal kezd el melegedni az indukciós térben a test.
Vagy most nagy hülyeséget mondtam?
(#) Collector válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Gondolj csak bele. Egy curie ponton izzó vasat tartasz egy 2,2mm vastag rézhuzal tekercs mellett fél centire. Csoda, hogy kibírja 1 percig A videó végén a szikra az volt, hogy lejött a forrasztás a tekercsről, elérte az ón olvadáspontját. Keményforrasztással fogom megoldani majd, kapillárisból van azért nagyobb, persze kérdéses, hogy van-e hozzá megfelelő kis szivattyú, mert így elég kompaktra össze lehet építeni.
(#) zoly15 válasza Collector hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ja, értem.. nem gondoltam bele a ténybe hogy a réz "szeret hőt lopni" a fém pedig izzik ott benne..
A kapillális csövön elég nehéz lesz átpumpálni a vizet..
Vannak ilyen kombinált órák, van rajta hőmérő és nyomásmérő is..
A nyomásmérőnek a csövében van eléggé nagy furat (kb 1.5mm) szerintem olyat keríts..

Üdv!
(#) Collector válasza Szebence hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Ha az én ötletem lenne a cucc, akkor esetleg lenne értelme a pályázatnak, amúgy szerintem nem.
Az iparban eszméletlenül hasznos, néha nem is helyettesíthető. Nekem arra kell, hogy keményforrasztás során ne kelljen lánggal hevíteni a vas, illetve rézcsöveket, hanem csak odatartom a megfelelően kialakított tekercset, és felmelegíti. Forrasztáshoz is használják.
A működésének lényege az, hogy egy nagyfrekis tekercsbe vasmagot helyezünk. Ferromágneses anyagokat legalább 10x jobban tud hevíteni a több veszteség miatt (vasveszteség). A másik elv az, hogy 1 menetnek tekintjük, míg a nagy tekercs legalább ennek 10x-ese, így alapból 10x nagyobb áram folyik benne.
Ez az egyik kedvenc videóm erről (ezt nehezen lehetne helyettesíteni )Bővebben: Link

De ha kíváncsiak vagytok, akkor ezt folytassuk az indukciós hevítő topikban.
(#) Szebence válasza Collector hozzászólására (») Márc 12, 2009 /
 
Értem, köszönöm szépen a választ, részemről ennyi lett volna
(#) uli hozzászólása Márc 13, 2009 /
 
No én is elkészültem az időkapcsolómmal. Azt hiszem legalábbis annak hívják. Feladata, hogy x percenként (jelen esetben 1-12) behúzzon két relét, és ezzel egy 230as fogyasztót kapcsolgasson. Azt is meghatározott időre bekapcsolva. (1-15 mp) Egy 555 a lelke, és frankón működik.
uli
(#) gtk válasza Collector hozzászólására (») Márc 13, 2009 /
 
Koszi!
(#) Zenner hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült a minifényorgonám(mit ne mondjak tényleg mini ).
Teszek fel néhány képet
(#) Zenner válasza Zenner hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
És még 2...

-- Képeket méreteztem. Homályos mindegyik, nincs értelme többszáz KB-os képnek így.
Topi
(#) joko1313 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Sziasztok,
én is elkészultem a digitális modellvasut kozpontjával és a kézivezérlojével.
Egy barátomnak készítettem "megrendelésre".
16 mozdonyt kezel egyszerre, világítást kapcsol plussz a 12 funkciot, cv-t ír olvas.
tobbit a digitális modellvasut topicban.
Udv
(#) djgabi_8 hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Hali
Tudna valaki A/D átalakítót rajzot küldeni?
(#) tbence3 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ha használnád a keresőt akkor biztos találnál.
(#) ATtiny hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Ma rendrakás közben kezembe akadt egy régi apró (10") hercules monitor. Igazi ős kövület. Gyorsan kipróbáltam egy hercules kártyával ami ugyancsak a fiók mélyén porosodott és teljesen jól működött. Ezen fel lelkesülve elhatároztam hogy rászánom ezt a napot, hogy meghajtsam AVR-el is. Nem volt épp egyszerü, de sikerült. Aki már próbálkozott videójel előállításával mikrokontrolleren, annak lehet elképzelése a dolog nehézésgeiről. Mellékelem az első teszt képet. Egy ATTiny2313 -ason fut a program 32Mhz -en.
(#) totti91 válasza djgabi_8 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
[OFF]pff Azt mondta egyszer valaki nekem hogy változnak az emberek, úgy látszik hogy egyes fórumozók akkor nem emberek[ON]
(#) MaSTeRFoXX válasza ATtiny hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
32MHz-es overclockon AVR? Szép! Stabil ilyen frekvencián?
(#) Abukodonozo válasza Zenner hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szép, tetszik! Számomra öröm, mostanság, kézzel rajzolt nyákot látni!

Üdv: Abu.
(#) ATtiny válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Igen, többek között ez volt az egyik megoldandó probléma, hogy stabil legyen. Amúgy az ATtiny2313 -on gyárilag is engedélyezett a 20Mhz. Ahoz képest a 32 nem olyan nagy. Ahogy néztem elég stabil. A perifériákat már nem illik ilyen nagy frekvencián használni. De a mag sokkal gyorsabban is tud menni, mint a gyári specifikáció. 40Mhz-en is kipróbáltam és ment. Igazából 1 titka van a stabil extrém túlhúzásnak, hogy az SRAM -ot ne használd lehetőség szerint. Az én kódom is csak regisztereket használ.
(#) Skip válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Szia zoly15!
Érdeklődni szeretnék, hogy a nem rég a Ki mit épített Topicban közétett mini labortápod milyen rajz ill nyák alapján készült? megtalálható vmelyik másik topicba?
köszi:Skip
(#) totti91 válasza Skip hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Ha elfogadod tőlem is a választ akkor megsúgom hogy ezt építette meg
(#) Zenner válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Örülök, hogy tetszik!

Egyenlőre maradok a kézzel rajzoltnál. Kis ügyességgel és tapasztalattal egész jó nyákokat lehet készíteni kis méretben is
(#) Tiggey hozzászólása Márc 15, 2009 /
 
Üdv mindenkinek! Tetszik a téma, előrukkolok én is. Quad405, és egy kivezérlésjelző. A képek nem most készültek, nem tökéletesek, de a lényeg kiszűrhető.
(#) brezinajanika válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Príma lett mindkettő,de különösen a kivezérlésjelző fogott meg,annak esetleg van publikus kapcsolási rajza?
Üdv.
(#) MolnarG válasza Tiggey hozzászólására (») Márc 15, 2009 /
 
Az a kivezérlésjelző nem inkább spektrum analizátor?
(#) joko1313 válasza joko1313 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
A nyákok lemaradtak és a kijelzo is.
(#) Tiggey hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Természetesen van, én is a neten találtam. BSS elektronika oldalán nézz szét! Kétfajta kapcsolással is létezik már. Enyém a régi, de van egy multiplex is. Kevesebb alkatrész kell hozzá. Nagyon látványos kis szerkezet, nem bonyolult, csak mindenből 16 van benne. Ha megépíted, a tápegységen ne spórolj! Ahogy ott van kitalálva, az tuti nem bírja!
(#) lidi válasza joko1313 hozzászólására (») Márc 16, 2009 /
 
Szép lett a dobozolás nagyon. Ez a nem smd alkatrészes felületszerelt kézirajzos bakelit nyáklap elég egyedi lett. Van türelmed az biztos.
(#) varttina hozzászólása Márc 16, 2009 /
 
Sziasztok! Kb. két hete dobtam össze ezt az erősítőt. Volt egy torroidom és egy hűtőbordám, a végfok paneleket 90%-ban Skori tervei alapján készítettem, majd az egészet bútorlapból készült dobozba építettem. A hangjával meg vagyok elégedve, egyetlen hibája, hogy árnyékolás hiányában a lámpák kapcsolásának zaját is felerősíti. Az előlapon lévő LED kétszínű, kb. 1,5 A szekunder oldali áramfelvétel fölött pirosra vált.
Következő: »»   386 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem