Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   454 / 3573
(#) Ricsi89 válasza googa hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Idézet:
„minimum 12 fokos vízre van szükségem”

Vigyél magaddal egy üveggel.
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Tudtam, hogy egyszer lebukom... Bár inkább ez a jobb Action, már csak a Pick Up miatt is.
(#) DuMatyi válasza googa hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Hogy nem fagy le a... Mi lesz veled, ha vízbe esel?
(#) DuMatyi válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Jut eszembe! Az Elecricka demodulator dva az a női terminátor?
(#) googa válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Nálam a szörfözés még úgy néz ki, hogy többet vagyok vízben, mint a deszkán. De, ha vízbe esek, kicsit vacogok, aztán visszapattanok a deszkára...
(#) vtsoftware hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Sziasztok

Egy kérdés.
Meglett a noti, így a nagy gép már mondhatni háttérbe szorult... de a főbb dolgaim a benne levő winyókon vannak.
Elég idegölő tud lenni hogy egy fájlért be kell kapcsolni, aztán várni, aztán másol, aztán ki.
Sok értelme nincs így, de szervernek meg nem akarom üzemeltetni mert drága az áram meg hangos is, meg amúgy sem...
Ezért kigondoltam hogy vennék egy ilyet és ez elrobogna a routerrel együtt magában.
És akkor a gépet nem kell bekapcsolni egy-egy fájlért, csak wifin átrántom amit akarok. Ráadásul torrentezni is tud.

Nos a kérdésem hogy van-e valakinek ilyen-vagy bármilyen háttértárolója és mi a véleménye róla -jó/rossz jöhet - és hogy ez a cucc egy 1TB-s winyóval szerintetek működne-e?

Köszi, Üdv mindenkinek...
(#) llaci56 válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Miért NE működne?!
Én biztosan megőrülnék, ha file-aimat wifin kéne átrángatnom.
(#) vtsoftware válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Sebességre gondolsz?
(#) wg_kezdo hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Ezzel nem lehetne csillapítani a PC-m hangját?
HT 2340 Hangelnyelő szivacs
(#) vtsoftware válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Na az evvel kibélelt gépet azért megnézném.
Ha megcsinálod rakj fel képet!!!
Amúgy szerintem nem lenne teljesen kielégítő vele...
(#) wg_kezdo válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Két választásom van:
1. fogom a baltát és úgy hallgattatom el a gépem.
2. rövid időn belül kitalálok valamit ami legalább halkabbá! teszi a gépen
(#) deguss válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Pedig az ötlet nem hülyeség, ha elvileg a fémház belső oldalára raknál belőle, úgy, hogy a "kúpok" befelé nézzenek, akkor a fémlemezre verődő zajt elnyelné.
Egyetlen szépséghibája van csak, mégpedig, hogy ezzel csak a gép belső részében keletkező zajt tudnád megfogni, (pl. merevlemezek) nem pedig a fő zajforrást a tápventillátort.
(#) wg_kezdo válasza deguss hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Hmm......
De minek a tápnak ekkora ventillátor. Biztosan van belőle kevésbé zajos...
Utánanézek.
Köszönöm az együttérző hozzászólást.
(#) llaci56 válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Sőt! Van olyan táp, amiben nincs is ventiLátor.
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Passzív hűtésű táp... Drága, de villanyszámlában visszahozza! Érdekes kérdés vetődöt fel bennem: vannak ugye nagyon jó laptopok: De*l, C**paq (A márka dekódolható) A nővérem régi Co**paq laptopját használom néha. 6 éves és kifogástalan állapotban van. Amerikában már kidobják, de nekünk jó lesz... Üzembiztos Otthonra is megbízható. Egyértelmű, hogy a laptopok kb. 1 évvel az asztali gépek mögött "kullognak" teljesítőképességben. Ha az ember nem maximalista, akkor lehet, hogy visszahozná a plus árát a villanyszámlában? 150 wattot SEM vesz fel, szemben az asztali gép input 400-500 wattjával szemben plusz monitor 100-150 wattja... Tetemes különbség.
(#) Action2K válasza wg_kezdo hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Ezt próbáltad már? Bővebben: Link
(#) llaci56 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
És az egyetlen táp, ami igen könnyen átalakítható vízhűtésűre!
(#) llaci56 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Pedig hangtopítós baltát keresett a neten, csak azt nem talált!
(#) zolee1209 válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Nekem lassan 4 éves az asztali számítógépem. A teljesítményéről annyit, hogy egy 350W-os táp dolgozik benne. CRT monitorom van hozzá. Egyszer megmértem lakatfogóval, mennyit fogyaszt, ment közben CD író, meg a vinyó is dolgozott a procival együtt. 160W körüli értéket számoltam, csak azt nem tudom, monitorral együtt, vagy anélkül volt ennyi... Bár inkább monitor nélkül. Mivel nem vagyok egy nagy "gémer", így nekem nincs szükségem a legújabb konfigurációkra, meg ilyesmikre. A HE lazán elfut a gépemen! Szóval én nem panaszkodhatok olyan nagy fogyasztásra...
(#) DuMatyi válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Hümm-hümm! Akkor meglesz az esti fürdéshez a melegvíz! Természetesen egy puffer tartályra szükség lehet! Fő a környezettudatos magatartás!
(#) DuMatyi válasza zolee1209 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Hirtelen megérzésként: nem vagyok biztos benne, hogy szinuszos a terhelés. Akkor a lakatfogó csal... Mert ugye amióta a világ a világ, csúcsegyenirányító van a műszerekben, és effektív értékben vannak kaibrálva. Kivéve True RMS, de ezt nagy betűkkel hirdetik a műszer házán. Jó drágák is...
(#) Action2K válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Minden számítógép könnyen átalakítható vízhűtésre, csak kell egy megfelelő méretű edény. Bővebben: Link-1 Link-2 Link-3
Köbzoli: De ez most komoly! Tényleg! Becs szó!
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Lebuktál! Ott az étolajos doboz!... Tehát ez olajhűtéses! A HDD-t nem érdemes beletenni... Egyébként ötletes, és a vacsorát is meg lehet sütni benne!
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 19, 2009 / 1
 
És a hangja nem nagyon vízhangos?
(#) DuMatyi válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Az olajos halat is a hűtés miatt teszik olajpácba? Az is túlmelegedne? Hiszen vízben van... Ez is vízhűtéses, nem csak llaci és AkcióLaci gépe! Ott nem melegszik túl, azért, hogy a kamrapolcon se melegedjen túl, ezért fürdik olajban!
(#) Action2K válasza DuMatyi hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Az olaj azért jó, mer keni a csapágyakat. Ezek szerint a halak is csapágyasak.

Ja, és az olajtól nincs vízhang! Csak olajhang, de arra még senki nem panaszkodott.
(#) Frankye válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Idézet:
„És a hangja nem nagyon vízhangos?”

Laci, ez volt a nap mondata...
(#) DuMatyi válasza Action2K hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Valószínű, hogy mikroszkopikus méretű csapágyak lehetnek benne, mivel hiába szedtem szét csavarhúzóval és egyéb célszerszámokkal, nem találtam benne semmit! Azokat cseréni aztán mutatvány!
(#) llaci56 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
Örülök, ha felvidíthattalak!
(#) Topi hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
Mindjárt itt a 400 000. hozzászólás. Én voltam a 399 996.
Következő: »»   454 / 3573
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem