Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   45 / 221
(#) bakos13gab válasza Doncso hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Az előfokot, igen,. utólag jutott eszembe, hogy nem egyértelműen írtam.
(#) Doncso válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Meglátjuk milyen lesz, mindenképp kell előfok nekem.
(#) bakos13gab válasza Doncso hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
A hapro félét építettem meg az lm317-es táppal.
(#) Doncso válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Én is azt építem meg, ma rendelem a HQ-ból, ott le van írva a kivezetés, de ha nem vagy biztos a lábakban inkább mérd ki őket. Remélem nem fog gerjedni, majd teszek hidegítést a tápra, meg egy két szűrést. Az elhelyezés is egy szempont a brumm megközelítését illetően. Meglátjuk mi sül ki belőle.
(#) hapro válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Akkor barátom ott valamit elszúrhattál, mert az biza így ahogy van atom stabil és 0 gerjedése van és brummja sincs semmi.
(#) hapro válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
(#) bakos13gab válasza hapro hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Igazad van, nem kerestem rá így, az alldatasheetcatalogs-on néztem csak meg. Mindjárt átnézem.

Abban biztos vagyok, hogy én szúrtam el valamit. (arra gyanakszom, hogy nem mostam le róla rendesen a gyantát vagy ilyesmi, esetleg az, hogy csak úgy szanaszét van még a cumó, kábel-kábel hátán, ilyesmi.)
(#) bakos13gab válasza Doncso hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Az, hogy az enyém gerjed, nem jelent semmit. Én annyira amatőr vagyok, hogy nálam csak kevesebben (na jó, azért annyira nem, tehát mit várjon az ember egy közgazdász növendéktől...)
(#) vendelkiraly válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Akkor te vagy az első közgazdász, akit én ismerek és érdekli az elektronika. Dícséretes
(#) ngyzoli válasza frecsko hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Tényleg nem kötekedni akarok,DE:"...hátha még császárabb lesz a für eliz tőle."
Amennyiben tényleg a high fidelity,a magasfokú (hang)hűség (a valósághoz) elve vezérel,akkor bizony jó ha tudod,h éppen a komolyzene az,amely nem hajlandó elviselni semmiféle hangszínkorrekciót az átviteli láncban,csakis a lineáris frekvenciamenet az üdvözítő.Bármi más esetben fázistorzítás lép fel,amit a sérülékeny akusztikus hangszerhang azonnal kíméletlenül kimutat.A Für'Elise pedig nem a hangszínszabályzótól lesz császár,hanem a lánc végén álló,kiváló,színezetlen karakterű,ha úgy tetszik,audiofil hangsugárzótól. :yes: (és ne vedd kioktatásnak...)
(#) skylooker válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Szó, ami szó, hangszínszabályzót még csak gitáreffekthez csináltam, éppen a fézistoligálás miatt. Kb. 15 éve megjelent ugyan egy kapcsolás (ha jól emlékszem, az Elektorban), egy fázistolás nélküli hangszínszabályzóról, de egy alkatrésztemető volt. Valahol megvan a rajz, de nem ihletett meg.

Nem tudom, próbált-e már valaki JLH-t hídba kötni, aztán trafóval illeszteni?
Csak mert a primer már kész... Ha van ilyen tapasztalat, kíváncsian várom.
(#) lamalas válasza skylooker hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Idézet:
„... aztán trafóval illeszteni?”


Megis mihez kellene trafoval illeszteni?
(#) skylooker válasza lamalas hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Hangfalhoz.
(#) lamalas válasza skylooker hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Megis milyen hangsugarzohoz? Miert lenne jobb trafos illesztessel? Nem igazan ertem ...
(#) skylooker válasza lamalas hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Nem tudom, melyik topikban, de azt hiszem, itt emlegette vhol vki, hogy egy cég ötlete volt tranyós végfokhoz kimenőt csinálni, 1:1-es áttétellel.
Nekem a 15 ohmos JLH van, ezek hídba, a primer 32 ohm, a szekunder meg 4-8-16 lesz. Csak kíváncsiságból, hogy szól.
(#) lamalas válasza skylooker hozzászólására (») Márc 24, 2009 /
 
Haaat ja. Kivancsisagbol OK, egyebkent nem sok ertelmet latom, hogy a jelutba beviszel egy olyan alkatreszt ami minden szempontbol csak torzit a jelen.
(#) frrrrr válasza skylooker hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Na erre én is kíváncsi leszek. Már nem tudom hol olvastam egy csöves megjegyzését, amely kb. így szólt: Trafó nélkül a csöves is olyan mint egy tranzisztoros erősítő. Lehet, hogy a trafóban van a "csöves" hang egy része?
(#) frecsko válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Értem. Nem veszem kioktatásnak, figyelemfelhívás volt.
Valóban utánaolvasgattam ennek és igazad van, hogy csak torzítást visz bele az akusztikus hangszerekbe, de én ezt csak próbának szántam.
Nem vagyok nagy "Bétóven, Mócárt, Sopen" fan.
Kodály a király
Csak tesztelem vele a cuccost. Próbának egyet megér.
(#) Doncso hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Sziasztok, sokat gondolkoztam, hogy lehetne látványosabbá tenni az éppen épülő JLH-t, nézegettem a kondikat, első ötletem a feketére fújás lett, aztán gyorsan levetkőztettem, polír pasztával és minidrillel adtam neki, olyan lett mint a króm. A réz még durvábban néz ki. Itt egy kép a kondiról, előtte és utánna. Remélem jó ötletet adok másnak is, szerintem jól néz ki.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
És ezt kívülre rakod? És a felirat ( µF , V )?
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
A felirat nem érdekes, mert úgyis tudom milyen értékű, attól hogy levetkőztetem még nem változik a kapacitása nemigaz? A kondi kívül lesz, ugyanis az erősítőnek nem lesz belseje, ez elsőre érdekesen hangozhat, de így lesz, lesz teteje és alja, a tetején lesz a trafó, borda panelek, stb, és az alján futnak majd a kábelek rejtve, ezért is akarom szépre a kondikat is.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Akkor polírozz le mindent! Még a trafót is !
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Az burkolva lesz.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Akkor... Az ellenállásokat !
(#) fazksg válasza Doncso hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Tényleg figyelemre méltó, hogy miket ki lehet hozni egy egyszerű kondenzátorból . Más kérdés, hogy én nem tennék ilyesmit az erősítőbe (mármint olyan helyre, ahol látszódik), de ez már csak szubjektum kérdése ...
Üdv: FazksG
(#) Doncso válasza fazksg hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Miért nem tennél? Ezt nem értem.
(#) fazksg válasza Doncso hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Mert nekem nem tetszik, ilyen egyszerű . Az viszont tetszik, hogy ezt kihoztad egy kondiból. Meg tök jó, hogy újítasz. Nekem is van 1-2 ötlet a tarsolyomban a JLH dobozának majdani feldobására, de az sztem majd csak érettségi után fog realizálódni. Azért írtam, hogy ez ízlés kérdése - az enyém meg lehet, hogy Neked, meg sok más embernek nem tetszene...
Üdv: FazksG
(#) Doncso válasza fazksg hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Értelek, hát mindenkinek más az ízlése, ez igaz. Lehet az összhatás tetszeni fog. Vagy nem
(#) ngyzoli válasza skylooker hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Igen,a hangszererősítés az más téma,az nem hifi,és ott,nyilván ésszerű keretek között már lehet létjogosultsága a frekvenciakorrekciónak,főleg,ha éppen a speciális hangeffektek előállítása a cél.Valóban létezik fázistolás nélkül működő hangszínszabályzó,de meglehetősen komplikált.
(#) ngyzoli válasza skylooker hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Ezt a "tranyós végfokhoz kimenőt"-dolgot alighanem én említettem,ill.én IS írtam ilyet.De az ott más célokat volt hivatva szolgálni...
Következő: »»   45 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem