Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   83 / 489
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Oda rögtön megjött, már le is forditottam hiba nélkül a 8. verziót. (A Keys.asm-be bemásolta az újabb utasitást). Minjárt égetem, kösz, szia.
(#) Gabriell1 válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C.

Ok, hétvégén lesz 1 kis időm akkor neki esek az állórésznek. Irtad a 684A-t az melyik sorozat? Vagy amit írtál a 404191. hozzászolásban azok közül vehetem bármelyiket?
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Működik, majdnem ugyanúgy, mint a 4. verzió.
Az szerinted jól van, hogy ha leállítom Power Off-al, majd újra elínditom, akkor is 12:00:00-ra áll vissza az óra, vagyis mintha rezetelne. Ezt korábban is megfigyeltem, de az RTC miatt nem vettem olyan komolyan. (Itt is kell "clrc"-t beraknom a hiányos karakteres kijelzés miatt?). Egy kép. Szia.

Prop628_8.jpg
    
(#) Hp41C válasza Gabriell1 hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Szia!
Az állórészbe (bázis) jó a 16F627A vagy a 16F628A 20MHz -s változata. A propellerbe a 16F648A 20MHz verziót javasolnám. A távirányítóba jó a 16C84 4MHz is. A 16F684 elírás volt...
Szia
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia

Ment a 9.....
Az RTC-n még dolgozom...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megy a 9. verzió is. Jó a digitalis kijelzése, jó az analóg is, de nem lehetne az anal percmutatót vagy 1-2 LED-del meghosszabítani? Most egyformának tünnak.
- A kitőltésen kellett változtatnom, mert bizonytalan volt a készenléti állapotban, Gyakran rezetelt is az óra indításnál. Mostmár rendben van, visszatér Standby-ből a beállított értékekre. Áramtalanitásnál elveszti a beállitásokat, igy, 2001.01.01 12:00:00 tól. töl kezd. Köszönöm az eddigi nagyfokú türelmedet, szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!

Bocs a hibáért, de nagy harc volt a helyért....
Járasd 2 percet az órát, állítsd be a ShowRot -ot a távirányítóval. A hét napja mellett meg kell jelennie a fordulatszámnak.
RTC - ha lesz időm beégetem a sw rutinokat az órámba és tesztelem....

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megvan! Hu-ha, ez igencsak kevéske fordulat (0900), de ez tényleg nagyon hasznos lesz! Ha később átépítem videofej-motorra, ott biztosan nagyobb lesz a fordulat, Itt csak kiegyensúlyozással tudom még növelni. Egy kép erről. (Mire lefotóztam már lecsökkent 0880-ra). Köszönöm, szia.

0880.jpg
    
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!

A javítás ment. Csak cipőkanállal sikerült - le kellene ellenőrizni a digitális kijelzést is.
Ha jó, akkor már csak az RTC hiba maradt meg...
A fordulatszám kijelzés csak 9999 ford-percig működik jól!
Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Amint megérkezik, forditom. (A másikra küld ha lehet, mert a freemail-re még a tegnapi sem érkezett meg).
- Nekem a 3000F/min is nagyon megfelelne majd... Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!

Oda ment...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Metörtént a forditás, itt vannak az eredmények.
Az analóg nagyon jó lett. A digitális az sajna most nem érhető el a táviról sem a beállításokhoz. Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia.

10A verizó ment...
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
A legújabb prop_10A-ról néhány felvétel. Itt most minden a helyére került! Köszönöm, szia.
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Már csak egy kis igazitás lenne rajta majd: a percmutató egy LED-del kevesebb lehet? Szebb lenne... (Az analógban a percmutató "összeér" a mp. kijelzéssel). Köszönöm, szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!
Vettem egy ollót és levágtam... 10B ment...

Nézd meg kérlek az álló és a mozgó szöveg kiírását is...

Köszönöm és szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Sikerült ezt is elidítani, rendben. (Jó ollót vettél, pontosan igy is gondoltam). Tökéletes a megjelenítés!
A lényeg: minden jól megy, de a szövegkiírással még nem tudtam dülőre jutni. Az álló szöveget tudom csak előhívni. Lehet hogy a távi kódom ezt mégsem úgy kezeli? Pontosabban azt nem tudom, hogy A TEXT, vagy DemoM, vagy ASTRSK utasításokra mekyik szövegnek kell megjelenni. Néhány képet feltőltök. Köszönöm a nagyon aktiv, gyors hozzáállásod a fejlesztésekhez. Szia.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Megy a mozgó szöveg is mostmár, amit beírtam, utánna jön a "16F628A V2.10 <===" .
A távim kódjaival volt egy kis gond egyébként, mert az ..0A, a ..1A, vagy ..2A ugyanazt eredményezik. Kerestem másik kódot a szöveghez.
A motor csapágyat, tengelyt bezsíroztam, igy komolyan felgyorsult... Néhány fotó. Szia.>
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!

Nagyon örülök, hogy végre sikerült...csak azt az RTC hibát feledhetném...
A szöveg több program sorra van tördelve. Azt szerettem volna elérni, hogy a fordító a beállított processzor típusát automatikusan tegye bele a szövegbe.
Az "org 0x2100" (321. sor) és az "org 0x2170" (333. sor) közötti részt szabadon át lehet írni, de meg kell tartani a szöveg végén a "0x00" -t és a szöveg csak max. 111 karakter hosszú lehet.
A szöveg az égetö programmal is módosítható az adat eeprom tartomány átírásával (0x00 és a 0x7E címeket lehet átírni.) A szöveg végére 0x00 kódot kell tenni (a 0x7F cím e miatt nem írható át). Ez a szöveg max 127 karakter hosszú lehet.

16F648A típuson még egy szöveg van a 0x80 és 0xFE címek között, a vége ennek is 0x00 (0xFF címen is ez van). Demo módban a 256 byte EEProm-os típuson a két szöveg felváltva jelenik meg.

(Túl hosszú szöveg a demo módban nem biztosan jelenik meg, ugyanis a mozgatásra csak 1 perc idő van.)

Szia
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!
Az előzőből kimaradt...
Hasznos kis segítség az a fordulatszám kijelzés...
(#) janibaa válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C! (Janocsi)
A nagybátyám megint belépett a felhasználó nevével, de nem mondta volna meg... Majd kap megint!

Nagyon örülök én is, hogy már itt tartunk!
A program végül igy is felhasználható lenne, ha az RTC nem indulna el itt, akkor is. (Azon egyáltalán ne bánkódj). Hatalmas munka fekszik már részedről ebben az új projectben, ezt mindenképpen itt lehetne majd kamatoztatni is.
Egyébként meg annyira sok új funkció lépett be igy is, hogy az RTC helyett mindenképpen kárpótolna.
Én ennek a programnak igy ahogy van, máris elfogadnám a létjogosultságát ebben a témában.
Mindent nagyon-nagyon köszönök, és igazán jó, hogy végre megmozdult a dolog. Szia.
(#) Hp41C válasza janibaa hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a bíztatást... Az bosszant a hibában a legjobban, hogy egy másik órában (16F876/886 processzorral, hw I2C illesztő) kifogástalanul megy az RTC kezelése.
A módosításaimat nem tudom saját magam kipróbálni az eltérő processzor tokozás miatt (tervbe vettem egy konvertek készítését). A teszteléseket Janocsi társunk sok türelemmel végezte eddig is. Köszönet neki.
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Hát ilyen az én nagybátyám (janibaa)! Még mindig azt gondolja mindenki csak "viccelődik" a neten., de nem tudok rá haragudni, hiszen olyan sokat tanultam töle.
- Elnézést kérek Töled, és mindenkitől, ha ezzel sikerült volna megzavarni a fórumozók figyelmét.
Szia Janocsi
(#) edison14 hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Szevasztok!!!

Megépítettem az órát és nem megy. mindent úgy csináltam ahogy kell de valahogy a forgórészre nagyon kevés fesz jut (1,11V a kondenzátoron). és az állótekercs forrósodik. az állótekercsre ha nincs bekötve 18.26V fesz megy ha ráteszem a tekercset akkor 6.79V megy rajta. miben lehet a gond

Aki tud kérem segítsen. Előre is kössz
(#) Hp41C válasza edison14 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia!
A legvalószínűbb hiba a fordítva beültetett zener.
A zenereket záróirányban kell használni, nyitóirányban a feszültségük 0.7 - 1V teljesítménytől függően.
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Edison14!
Ezt talán elolvastad?
Bővebben
(#) edison14 válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
igen eltávolítottam a szekundert és 1 perc múlva már forró volt
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Edison14!
Én arra gondoltam: az IRF 830 Source pontja le van-e kötve a GND-re? Ez a nagy áram a primeren lehet hogy vezérlési probléma is. Szia.
(#) edison14 válasza janocsi hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
megcsináltam ahogy mondtátok és világítottak a ledek 1-2 led nem világított és az óra sem rajzolódott ki mé mi lehet a baj
(#) janocsi válasza edison14 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Szia Edison14!
A fotódióda a forgón! Azt próbáld jól beállítani, vagy esetleg meg is forditani? Ezután írd, hogy mi változott. Szia
Következő: »»   83 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem