Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   46 / 221
(#) ngyzoli válasza frrrrr hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Nemcsak lehet,hanem egész biztosan a trafó okozza a csöves karakter kb.80%-át.A maradék 20%-ot pedig maguk az elektroncsövek.Hallottam kimenőtrafó nélküli csöves végfokot,háát...,nem estem hanyatt tőle.Különös,de egészen "tranzisztoros" hangja volt...
(#) ngyzoli válasza frecsko hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Persze próbálni,azt lehet.Tanulság mindenképp lesz belőle,és hát...én is bejártam ezt az utat anno.
(#) skylooker válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
A karakterben, mármint hogy a trafó határozza meg nagyobb részben, egyetértünk. Kimenő nélküli csöves meg sokféle van, sokféle hanggal, van nagyon jó is
Hallottam olyan trafósat is, ami nem volt egy döbbenet, szóval ez sokmindenen múlhat.
Egyébként inkább a fet-esekhez szokták hasonlítani az OTL-eket, ami fordítva áll a valósághoz közelebb, mivel a cső volt előbb, és a hasonlóság akkor állhat, ha pentódáról van szó.
(#) skylooker válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Bocs, nem tudok visszaemlékezni, kitől olvastam.
Láttam olyat is, ahol két végfok dolgozott egy kimenőre, de úgy rémlik, párhuzamosan, és ott a cél csak a teljesítmény duplázása volt a cél. A minőség meg eleve gyenge volt, arról szó se essék.
Arra vagyok kíváncsi, vajon lesz-e a cuccnak egy kis trafós (nem! csöves) hangja. A JLH jó alanynak tűnik, és van finom vasanyag hozzá.
(#) skylooker válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 25, 2009 /
 
Hangszernél az "ésszerű keret" kicsit mást jelent, gondolj csak a hápogóra...
(#) mark.budai válasza skylooker hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Én is építek most egy csövest, ha Te tudsz valahonnan szerezni csöves TV-t, rádiót, akkor építs egy csöveset. Így össze tudod hasonlítani a csöveset meg a tranyósat, persze ez azért jó, mert mind a 2 a Te munkád!
Ha van, akkor nem szóltam :hide: !
(#) frecsko válasza ngyzoli hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Én csak most kezdek ezzel a dologgal ismerkedni úgy elmélyülten, meg még sok mással is
Hát ha nem fogja beteljesíteni a hangszínszabályzó az elvárásokat akkor berakom a HT A30-asomba, hátha azon dob valamit
(#) Tibi98 hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy egy 2x25V/4A 320VA-s középmegcsapolásos toroid megfelelne ehhez az erősítőhöz? persze úgy gondoltam, hogy külön-külön egyenirányítva a két végfokhoz...
kösz!, Üdv: Tibi!
(#) lamalas válasza Tibi98 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Namost akkor melyik erositot akarod megepiteni? A B5-ot v. a JLH-t? Vagy mindkettot? Egyebkent a kozepmegcsapolasos nemigen lesz jo a JLH-hoz ha kulon-kulon akarod egyeniranyitani a ket oldalnak a valtofeszt. Olyan trafo kell aminel szet lehet valasztani a ket szekundert.
(#) Tibi98 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
igen, mindkettőt sőt, még többet is...
szeretném kipróbálni, és összehasonlítani őket... tervben van még a Doz, ugye az alig különbözik a Jlh-tól, aztán a B5, egy B8, egy VF2, egy VF3, és egy Ludwig mod-os Quad 405...
trafókat kivéve már minden megvan...
illetve a Quad-hoz van már egy 160VA-s trafóm, de az max csak kipróbálni elég egyenként a végfokokat... amúgy szub erősítőnek gondoltam...
a jlh-t, és a DoZ-t is ki tudom próbálni, mert van egy 27V-os trafóm, de csak 85VA-s...
szóval most próbálok trafókat szerezni...
(#) frecsko hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Terveztem a JLH-hoz egy bemenetkiválasztót. Relés.
Nem tudom ,hogy így megfelelő lesz e a jelátvitel.
Ötletet szeretnék, hogy hogyan lehetne jobban megoldani.

digit1.pdf
    
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Például egy két áramkörös 6 állású jaxley kapcsolóval
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
És az milyen?
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Látom.
De ez nem szed fel zavart?
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Egy kapcsoló? Hogy szedne már
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Hát.....Nem is tudom.
Dizájn szempontjából te melyiket választanád?
Úgy akarom megoldani, hogy egy 7 szegmenses kijelzőn kiírja, hogy éppen melyik bemenet aktív. Ezt négy gombbal akarom megoldani.
(#) skylooker válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Van, és most épül egy otl
(#) bakos13gab válasza Doncso hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Nos, ezt a kpacsolót már nézegettem. Én úgy szeretném kialakítani, hogy hogy mondjuk 4 vagy 3 bemenet közül válasszon, de a visszajelzést csak 1-1 leddel oldanám meg. Azt lehet úgy csinálni, hogy választok egy 3 körös négyállásút, abból 2 a hang, 1 pedig a ledekhez megy? Nem zavar rá?

Egy ilyen erősítőhöz úgyis inkább valami nagyon mechanikus dolog illik, mint relésor, szerintem.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Persze most jövök rá, hogy hülyeséget kérdezek, hiszen azon egyenáram folyik...
(#) Doncso válasza frecsko hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hát akkor meg fognék egy 3 áramkörös 4 állásút, abból 2 a hangé egy pedig a kijelzésé lenne ennyi. Én biztos nem bajlódnék relékkel, azok kattognak, induktivitásuk van stb, fölöslegesnek tartom túlbonyolítani. Gyakorlati ember vagyok, nem szoktam túlvariálni a dolgokat, azt is el tudnám képzelni, hogy van ugye a jaxley, a 3 áramkörből 2 a hangot kapcsolja 1 re pedig kötnék 4 ledet így éppen az aktuális ledek világítanának, ezt kivezetném az előlapra, feliratoznám, aztán jónapot kivánok,
(#) Doncso válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Most nézem miután elküldtem a hsz-t úgy látszik nagyon egyre gondoltunk. Én is jobban preferálom a jaxley-t mint a relés meg mittudomén milyen bonyolult dolgokat. De persze mindenki úgy nehezíti az életét ahogy tudja.
(#) frecsko válasza Doncso hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hát ez a relés dolog nincs nagyon túlbonyolítva.Legalábbis szerintem. Próbáltam egyszerűen megcsinálni.
Még rágódok a dolgon. Addig is megcsinálom a dobozt
(#) digiland válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Hali!
Én már megépítettem a JLH-t több változatban. A 2n3055-öt nyugodtan ki lehet cserélni bd249-re, sőt megkockáztatom hogy jobb is a hangja. De a non+ultra az MJL21194. Egy gond van vele, hogy 1600 pénz darabja. A kimenő kondin és a tápon soha ne spóroljatok, meg fogja hálálni A 10 W-ról annyit hogy nem nagyon kell melette beszélgetni ha jól megküldöd. Én egyébként tranzisztorosból csak ezt tudom elképzelni ugyanis csövest hallgatok meg építegetek és ennek van a legközelebb a hangja hozzá. Eddig nem volt olyan zenei stílus ami nem állt volna jól neki. Aki halotta és szereti a zenét, annak kellett egy. Most is épp kettő van készülőben.
Jó építkezést!
(#) lamalas válasza digiland hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Idézet:
„De a non+ultra az MJL21194.”


Udv,

En is kiprobaltam az MJL tranyokat, de nekem nem jott be igazan mert brummosabb volt vele az erosito mint barmelyik masik vegtranyoval amit probaltam hozza. Ennek ellenere lehet h. jo lehet masvalakinel ...
(#) eldo hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Helló mindenki!
Én épp most kezdenék hozzá első erősítőm építésébe és ezt az erősítőt ajánlották. Olyan gondom volna hogy megrajzoltam Tinába a kapcsolást és eléggé érdekes dolgok jöttek ki eredményként. Az ellenállások mind kisteljesítményűek vagy van közte pár ami nagyobb teljesítményű? Ha valakinek van pár hasznos tippe mire figyeljek szívesen elfogadom. Olvastam a fórum nagy részét de konkrét dolgokat nem találtam, de lehet jobban át kéne böngésszem csak nincs sok időm
(#) Doncso válasza eldo hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Én csak annyit tanácsolnék, hogy ne szimulálgasd, hülyeség, építsd meg és gyönyörködj a hangjában, egyszer valaki nagy okosságot mondott a fórumon, az erősítőt ne a műszereivel hanem a fülével hallgassa az ember.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Van benne igazság
(#) frecsko válasza eldo hozzászólására (») Ápr 6, 2009 /
 
Szia.
A Tina-t inkább digitális vagy egyszerűbb áramkörök szimulálására használd.
Akárhogy mesterkedhetsz vele, soha nem fog helyesen leszimulálni egy erősítőt.
Ahogy Doncso kolléga mondta: ÉPÍTS ÉS GYÖNYÖRKÖDJ A HANGJÁBAN!
(#) Doncso hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Mellesleg alakulgat az újabb JLH, a hétvégén alkalmam nyílt meghallgatni, hát mit ne mondjak, az eredeti Motorola BDY73-asok nem hazudnak, 1,2A-nyugalmival és 34V tápfesszel igencsak 1óra után 65C-fokos volt a borda, nagyon tetszik a hangja, de mint említettem itt a látvány is szerepet kap, a elkók vetkőztetve és tükörre polírozva vannak, a panel két oldalas, a felső rész teli fóliás, lakkozva, az összes elkó vetkőztetve lesz, szépen alakulgat a kicsike. Bár még rengeteg munkám lesz vele, sok ötletem is van a design-t illetően. Nem lesz hétköznapi az biztos, legalábbis reménykedem benne, hogy nem csak nekem fog tetszeni. Lehet még egy varázsszem is helyet kap benne, nem akarok ledes VU metert belenyomni, az túl modern a JLH-hoz, illetve nekem nem is tetszik annyira. Hát meglátjuk mi sül ki belőle.
Üdv.
Következő: »»   46 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem