Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   9 / 581
(#) blackbile válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Néhány szál kivételével az összes vezetéket átnéztem ami a panelről/hez megy. Mind jó volt.

Relét még nem néztem...
(#) imikee10 válasza blackbile hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ha az eepromot átírtad meg megnézted a reléket utána hátha rendbe jön.
(#) Action2K válasza blackbile hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Sziasztok!
A megoldásra nem jöttem rá, de már működik. Mondtam a feleségemnek az imikee10 tanácsát. No a könyvébe semmi ilyenről nincs szó. De azért lement az anyósomhoz, hogy megszámolja a villogásokat. Nem tudta, merthogy elindult. Hogy mi lehetett a baja Szerintem az ajtót nem érzékelte csukottnak. Na ezt jól megmondtam.
Remélem leszokott erről, s jó darabig dolgozni fog.
Köszi a segítséget, ha megint villogási mániája lesz, megszámoljuk.
(#) blackbile válasza Action2K hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Na szép...
(#) blackbile hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Relék működnek, legalábbis 12VDC-ről megtáplálva.

Órajele szép 8MHz a mikrokontrollernek. Amikor a hiba előáll NEM kap reset-et a kontroller.
(#) sztapar hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Helo,
igaz (szerencsere) nem elektronikai problema, de mosógéphez kötödik.
Egy Electrolux EW 1248W tipusúról van szó, és csapágycserére szorul. Namost a gond a szétszerelésével van. A mester aki megnézte méltatlankodott egy sort, és megállapította hogy csak felülröl lehet szerelni, mivel a hátsó borítás nem eltávolítható.
Kicsit bonyolultabbá teszi a helyzetet, hogy a gép szárító funkcióval is rendelkezik, es rengeteg dolgot kellene "leszüretelni", hogy a dobhoz jussak.
Valaki esetleg javított már ilyet/hasonlót, vagy tudnátok szolgálni valami hasznos trükkel/ötlettel ?
Köszönöm, ha igen.
(#) blackbile hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
eeprom kiszedve... és most mit csináljak? csatolva a bin fájl.
(#) blackbile válasza blackbile hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
vettem eepromot beégettem este próba
(#) zolika60 válasza sztapar hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Nem lehet, hogy az egész burkoatot alul le lehet csavarozni a vázról? Nem ismerem a típust és nem is vagyok mosógép szerelő de már javítottam néhányat. Lehet, hogy csak szerencsém volt de egyiket sem volt nehéz szétszedni.
(#) sztapar válasza zolika60 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
igen, a burkolatot mar sikerult eltavolitani, vagyis a hatulja egyben van az oldalak felevel (felulnezetbol 2 egymasnak forditott U betu a burkolat).
Most a csapággyal küzdünk, úgy tünik hátrafelé nem lehet kivenni, muszáj lesz kiütni a tengelyt(a dobbal együtt) a küzepéböl. Ahhoz viszont muszáj lesz szabaddá tenni a dob útját..
Azért továbbra is örömmel hallok minden tippet, tapasztalatot..
(#) blackbile válasza blackbile hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Próba megvolt. Nem jó. Abbahagytam. Sziasztok.
(#) adastra hozzászólása Márc 28, 2009 /
 
Sziasztok! Whirlpool AWT 7125/1 típusú mosógépünk nem akar centrifugálni. A mosás végén felváltva F és P villog hibakódként. Ez, ha jól gondolom vízszivattyúzási gond? Szétszedtem, szivattyú tiszta, és láthatóan csak a centrifugálás marad el (nem áll a víz az üstben). Mit nézzek meg? Van-e valakinek AWT 7125/1 "Service manual"-ja
(#) zoz11 válasza sztapar hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hello
Mi a probléma? most nagyon nem értem! le kell róla hámozni mindent és ki kell akasztani a helyéről, ez száritós gépnél is meg van cirka 2 óra alatt, a szétszedés és az összerakás együtt!
(#) zoz11 válasza adastra hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hello
Elsősoban a légcsabdát takarítsad ki! meg a szintszabályzót nézzed meg hogy jo e
(#) zoz11 válasza blackbile hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Hello
99% hogy a processzor RESET jelét ellátó IC szált el rajta, általában ezeken V6340 szokott lenni, az ujabbakon láttam már SOT23 as tokban is, amúgy meg TO-92es tokba van! MC33164 lehet helyetesíteni!
(#) blackbile válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Köszi az ötletet, habár, mint írtam korábban a reset jelet megnéztem és szép egyben van végig. AMikor bekövetkezik a "nem el indulás" akkor is 5V-on maradt...
(#) osi válasza jacekbertalan hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
milyen mosógép elektronikát akasz programozni ???
(#) osi válasza sztapar hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
hogy állsz a csapágyazással ?
ha kell tudok segíteni némi tanáccsal.

(#) blackbile válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Ezen nincs resert IC, 100k a tápra és valamilyen kondi a földre - ennyi a reset kör.
(#) sztapar válasza osi hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Heló.
hát addig jutottunk, hogy :
-levettük a hátsó borítást
-lehámoztuk a felsö részét
(szinte egy darabban lejött, csak az összes kábelt szét kellett kötni)
-leszedtük az első borítást is
-leakasztottuk az amortizörröl
-eltávolítottuk a motort
-szét kellett csavarozni azt a műanyag "köpenyt",amiben a dob helyet foglal
-a dob szinte elsö húzásra kijött
-úgyogy sikerült kiütni a csapágyakat
Zoz11, nekünk(Apámmal csinálom) ez kb egy napba telt, de hát először csinálunk ilyet

Jelenleg ott tartunk, hogy a 2 csapágy megvan(6206 és 6207), viszont tömítőgyűrűt(72x47x12-14,5) egyenlőre sehol sem sikerült szereni bele...
próbálkozunk. Köszi az érdeklödést!
(#) zoz11 válasza sztapar hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Hello
Azért írtam a 2 órát mert nekem ez rutin művelet! meg azért is hogy nyugodtan áljatok neki szét melleszteni az egésszet!
Szimeringet meg pesten az ORCZY ba tuti hogy fogsz hozzá kapni: Bővebben: Link
Csapágy boltokba meg ilyen kisebb helyeken elég húzós az ára 7-8000ezer is lehet, mert ez egy specko szimering!
(#) zoz11 válasza blackbile hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Hello
Az eepromját újra írtad?
ha mindent végig néztél rajta és ok, akkor marad a proci csere, ehhez a típushoz ha szerencséd van akkor, 8-9ezer körül tudsz procit szerezni magyarországon
(#) blackbile válasza blackbile hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
szintszabályzó vagy mi (levegőt fújva bele kattan) - kimérve záró és nyitó érintkezői ok

bejövő víz mágnesszelep - 3.5Kohm

kimenő víz szivattyú - 180ohm

fűtőszál visszajelző - 14.6k

(#) blackbile válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
na ja... és milyen szoftvert égetek a mikrokontrollerbe???
(#) osi válasza sztapar hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Kell a gép PNC száma
9-essel kezdődik és kilec jegyü szám
biztonság kedvéért a sn szám is.

Egy telefon a Rákóczi szervizbe 2579327
XVII. ker. Home Center-ben
(ha nincs megrendelik) 3-4 pénzbe kerül.
vagy az XIV Erzsébet királyné uton a pataknál
az E..lux központban
(#) sztapar válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Hát igen, speckó annyi biztos.
Köszi a tippeket, az a hézag az hogy én szerbiában lakom, a pesti üzlet kicsit messze van..
Mindenesetre holnap héfő, két boltban még reménykedek.
Tényleg, mi a vélemenyetek: találtam 2mm-rel kisebb belső átmérőjű szimeringet. (azt mondják rá, szilikon).
Szívem szerint nem tenném bele, de azért kíváncsi vagyok mi történne..
(#) osi válasza sztapar hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Én egy haveromnak csapágyaztam egyszer nem gyári szimeringgel ( olcsóbb volt a csapágyboltos )
Méretileg OK volt csak egy picit keskenyebb.
Egy évet el is ment a gép
Most egy gyárival 3 éve megy

Egy picit tényleg messze laksz, de arrfelé is van márkaszerviz, és ott is be lehet szerezni.

Szerintem a PNC+Sn ott is kell.
(#) adastra válasza zoz11 hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget. Vasárnap a nejem nem engedett a gép közelébe, mondván a centrifuga nem érdekli, neki mosni kell. Ez jót tett a masinának, több mosás után spontán gyógyult. Gondolom valóban volt még valahol valami kosz a rendszerben, ami kimosódott.
(#) Erzsibaba hozzászólása Ápr 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem, ami elég naív biztos, de abszolút nem értek a mosógépekhez és meglepi ajándék lenne. nem akarok rögtön a boltban leégni
Csak hidegvizes csap van a házban és csak hidegvíz folyna a csőből, amire a mosógép kötve lesz. Az új automata mosógépek mindegyike képes működni csak hidegvízről, amit aztán saját maguk felmelegítenek vagy legalább nagy részük képes? Le van ez írva a használati utasításukban?
Előre is köszi a választ.
(#) Action2K válasza Erzsibaba hozzászólására (») Ápr 2, 2009 /
 
Szia!
Nem meglepő a kérdésed, ezen én is gondolkodtam annak idején, persze más megközelítésből.
Mindegyik a hideg vízből állítja elő a megfelelő (beállított) hőfokú meleg vizet. No itt akartam én azzal spórolni, hogy ne a villanyt zabálja a felfűtéssel, hanem használja a bojler meleg vizét. No ez három okból sem jó gondolat. Az egyik, hogy a bojlerből elhasznált meleg vizet is pótolni kel, ami akár ugyan annyi pénzbe kerül (hacsak nem napkollektoros). A második, hogy a bojlerből 60°C-os víz jön. Hogy lesz az lehűtve a 30-40°C-os mosáshoz? Harmadikként, a hideg vizes öblítéshez honnan lesz hideg víz?

Egyébként nem kell attól félni, hogy a boltban "leégnél", mert sok esetben a vevő jobban ismeri már a megvásárolandó terméket, mint az eladó. Ez abból adódik, hogy a vevő manapság már úgy mint Te, az interneten minden információt beszerez a kiszemelt dologról, s az eladó dolga a legtöbb helyen csak annyi, hogy kiszolgáljon.
Azért megkérdezheted, hogy mit szólna hozzá, ha meleg vízre kötnéd, mert akkor nem kellene neki felfűteni. Kíváncsi volnék, mit lépne rá.

Üdv:Laca
Következő: »»   9 / 581
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem