Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   491 / 2208
(#) korgs2 hozzászólása Márc 28, 2009
Kiszámoltam,hogy G-807 pp-hez 2x2000 és 54 menet kell 8 ohmra. Segítséget kérnék, hogy hogy tudom impregnálni a kész tekercset. Elég ha miután megvan a tekercs egyik oszása, akkor lekenem hajólakkal? Vagy ez nem megfelelő erre a célra?
Üdv:korgs2
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 28, 2009
Igen azt én is észrevettem, hogy hiányzik az alsó pentóda rácsáról, de raktam oda is. megpróbálok képet csinálni, hátha sikerül valamit kideríteni belőle.
(#) sturbi válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Nem lesz az nagyon-nagyon sok, mekkora Raa-ban gondolkodsz ? Így több mint 43 K az Raa.
(#) korgs2 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 28, 2009
5K ban gondolkodtam. DE lehet h téves? Miet javasolsz hozzá?
(#) sturbi válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
2*1000 primer/80 szekunder elég lesz gondolom (5 K Raa-hoz), milyen vasra megy ?
Vagy inkább 2*1500/120 menet legyen.
(#) korgs2 hozzászólása Márc 28, 2009
17cm^-es vasmagra. A 120 mnet az gondolom 2 sorba lenne. A hozalátmérője a primernek milyen legyen?
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Tettem fel képeket ide. Le kell tölteni és meg lehet nézni. Nem tudom mennyit lehet belőle kibogozni. nem igazán lehet látni hogy mi hová megy. Igazi drótdzsungel.
(#) sturbi válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Most nézem, lehet hogy csak félreértettelek az 54 menet is jó, ha három van belőle sorbakötve szekundernek, akkor jó a 2*2000 menet primer, bár én csak 2*1500 menetet tekernék, szekundernek meg 3*120 menetet (párhuzamosan) vagy 3*40-et (sorosan).
(#) fleta válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Ha lakkozod a tekercset, ne használj nitró lakkot, legalkalmasabb a kétkomponensű poliuretán lakk, pl a
parkettalakk. én soronként szoktam lekenni, majd szigetelőpapírt és jöhet a következő sor. Ez megfogja a tekercset, nem engedi zizegni, és nem dörzsölődik le a szigetelés
(#) korgs2 válasza fleta hozzászólására (») Márc 28, 2009
És ha a primert nem soronként készítem el hanem egyszerre megtekerem az 1000 menetet akkor utána elég megkenni?
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Osztott tekercselés kellene és a kimenőt nem biztos , hogy érdemes impregnálni . Ronthatja a kapacitás viszonyokat.
Ha csak egyben feltekered a primereket , nem kimenő lesz .
(#) korgs2 hozzászólása Márc 28, 2009
Énsem egyszerre gondoltam megtekerni. Lehet hogy félreértettél. Valahogy így nézni ki a tekercselés: 40 1000 40 1000 40.
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Én igy gondoltam , hogy csinálod , de ez szerintem kevés . A két primer DC ellenállása így nagyban különbözni fog , az alsó primer tekercs sokkal rövidebb huzallal jön össze , ezért az ellenállása is jóval kisebb lesz .
(#) fleta válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Ja kimenő lessz? nem lényeges lakkozni. Hálózatikat már igen
(#) korgs2 válasza fleta hozzászólására (») Márc 28, 2009
De ha lelakkozom akkor pl ha 700v ról jártom akkor véletlenül sem üthet át.Igaz?
(#) Action2K válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 28, 2009
PY88? TV-kben az van leginkább.
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
HA PP kimenő lesz , akkor minimum 4 részre kellene osztanod a primert és soronként kell szigetelni , így az átütés veszélye sem fenyegetne .
(#) korgs2 hozzászólása Márc 28, 2009
Az ezzel a baj hogy eléggé kicsi a csévetest és nemhinném,hogy ennyi osztás elférne rajta. Ezért szeretném impregnálni,nehogy átüssön az igen magas anódfesztől.
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Az osztás nem nagyon növeli a kívánt helyet , a szigetélés soronként igen , de az elkerülhetetlen , a kapacitások miatt is ...
Huzal és a vasmag ideális válsztása megoldja a problémát .
Ha elfogadható kimenőt akarsz , akkor ezen nem szabad spóroni ennyire .
(#) korgs2 hozzászólása Márc 28, 2009
akkor valahogy így kéne ,hogy 750 utána 40 megint750 megint 40 megint 750 megint 40 és ismét 750?És így soronként kéne szigetelni. Milyen szigeteőanyagot használhatok erre a
célra?
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Ez már sokkal jobb . Az így megtekert trafó primreinek soros kötésének sorrendjével korrigálható a DC R értékének eltérése . Soronként én sima papírt szoktam használni , pénztárgép szalagjaiból lehet kapni ideális esetben , pontosan a csévéhez illő méretet . Így nem kell szabni és jól lehet rá tekercselni még kézzel vezetve is . Triflexil vagy valami hasonló anyag a primerek és a szekunderek közé .
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Ezt szedd szét szerintem, és épísd újra áttekinthetőbben. Az ellenállásokat mérd ki beépítés előtt.
Látom a pentóda katódok nem a kapcsirajz szerint vannak kötve, nincsenek közösítve egy közös katódellenállásra (és egy arra alkalmatlan trimmerrel vannak szimmetrizálva, és a trimmer van hidegítve, a katódellenállások többi része nincs).
A képeken baloldalt lévőn van a fázisfordító, a jobboldali a bemeneti trióda, ennek 2-es lábán az 1,2 Mohm a testre (barna-piros-zöld) az micsoda, ott 1,5 Kohmnak kellene menni a testre...., vagy nem jól látszik.
Na én ettől elfáradtam, mindenképpen az újraépítés a legegyszerűbb, legcélszerűbb és leggyorsabb (kimért alkatrészekkel) A fázisfordítónál az a 10-es feliratú zöld szénréteg ellenállás mekkora értékű.
(#) korgs2 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 28, 2009
Csináltam 1 képet a csévetestről és a vasmagról. Egy régi eag erősítő kimenőtrafója volt előző életébe. Megtundád mondani,hogy elfére rajta a tekercs?

DSC00072.JPG
    
(#) Action2K hozzászólása Márc 28, 2009
Fiúk! Egy sima lemezes EI (0,8-as papír hézagolóval), 9cm^2-es vassal, 40 ohm-al kb hány Henris fojtó lehet? (Még nincs LCF mérőm )
(#) fleta válasza Action2K hozzászólására (») Márc 28, 2009
8ncm 0,25-ös huzal 2200 menet kb 20 H
(#) sturbi válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Az szerintem M 102/54 (vagy EI), el kell, hogy férjen könnyedén.
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 28, 2009
Elég lenne neked most az L mérő is!
(#) korgs2 válasza sturbi hozzászólására (») Márc 28, 2009
Igen valóban M magos. Egyébként az a"megható" ,hogy a 807-es csövek és a hálótrafó eredetileg abban az erősítőben szolgáltak amibeből a vasmag is van. És reméleh,hogy egy ideig még eggyüttmaradnak. Majd teszek fül képeket,hogy hogy haladok vele. Holnap neki is állok az alketrész gyűjtögetésnek.
(#) sturbi válasza Action2K hozzászólására (») Márc 28, 2009
kb. 200 mA, 4-5 Hy lehet, 8-nál biztos nem több.
(#) CHZ válasza korgs2 hozzászólására (») Márc 28, 2009
Szerintem simán rá kell , hogy férjen, eléggé hosszú ez a cséve .Huzal vastagságának megválasztásával kell játszadoznod . Teljes sorok legyenek a primerek és a szekunderek is , természetesen az áramerősség értékét is figyelembe véve . Szekunderhez is úgy válassz huzalt , hogy egy sor kitöltse a csévét , darab sor nem lehet .
Következő: »»   491 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem