Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   5 / 728
(#) dB_Thunder válasza Blint hozzászólására (») Szept 7, 2006 /
 
Mind2nek !!
Bár én inkább a Jbl progijának hiszek mert (szerintem) több paramétert vesz alapul a számításhoz.
(#) szabi83 válasza beni hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
én külön dobozba raknám
mivel kell h.borda, táp stb.. a sub-ban meg kevés lenne a hely, és nem úgy szólna ahogy addig.

üdv
(#) beni válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Sziasztok!
Center hangsugárzót építek és a hangszórókat hogy kapcsolyam össze párhuzamosan vagy sorosan hogyan jobb?
(#) dB_Thunder válasza beni hozzászólására (») Szept 27, 2006 /
 
Ha van rá lehetőség párhuzamosan kösd be a hangszórókat, mert így tudja az erősítő csillapítani a hanszórók torzítását.
(mivel nincs kettő, tökéletesen 1forma hangszóró ami egyformán torzít, és soros kapcsolásnál emiatt az egyik hangszóró tozítását, csak a másik hanszóró ellenállásán keresztül tudja csillapítani az erősítő.)
(#) yz_cross15 hozzászólása Okt 17, 2006 /
 
Sziasztok!
szeretnék összerakni egy előerősítőt, és arra csatolni 2X300w ot tudó stereo erősítőt és 1X500w ot tudó ményláda erősítőt...
A hangfalakat is én csinálnám meg, de azt nem tom hogy akkor mi van, ha van 2X100w os magas hangszóró 8 hom,
van 200w os közép sugárzó 8 ohm,
ÉS EGY 200W OS MÉLYSUGÁRZÓ 4 OHM!!
és nem tom hogy miként kéne csatolni hogy ne legyen túl hangos a mély(ne durranjon el)
ha valaki tudna ebben segíteni akkor kérem írjon
(#) Lázár Péter válasza yz_cross15 hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Hali. Na most gondolom hogy a magasakat és a két közepet rakod 2 ládába a mélynyomó pedig külön ágon fut. Ha ez a helyzet akkor nincs probléma csak egy hangerőszabályzót kell a mély útjába beiktatni
(#) isamisa válasza yz_cross15 hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
haaaaaa..... sokat kéne irnom hogy kicsit rendberakjam a fejedben a kavargó gondolatokat....
Meg nics is kedvem helyetted gondolkodni.... Nem azért mert szemét vagyok vagy ilyesmi csak a felfedezés alkotás öröme sokkat számit...

szal csak annyit mondok: Vállasz más mély hangszórót és akkor nem lesz baj.

Vagy amugy minek két erőssítö?? azt mond már meg? És egy dobozban akarod hajtani? Akkor minek a két erössítö?

Jah és milyen erössítök ezek? Kocsiba valók?
hova lesz a Hangfal?

Uhh, nemá mégis sokat irtam hü hüp hüp
(#) isamisa válasza isamisa hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
jha és még valami ajénlom hogy itt is néz körül, mert olcsóbb...
(#) Georgee válasza isamisa hozzászólására (») Okt 18, 2006 /
 
Sziasztok ha kell akkor tudok ládaterveket adni amiket megcsináltam bár nem tom h hanyas az átmérő. Itt egy kép ezt én csináltam kicsi de az ablak a szomszéd stb kedveli

neon.JPG
    
(#) Nightmare hozzászólása Nov 18, 2006 /
 
sziasztok! új vagyok itt ugyan de sehol nem láttam olyan szekciót ahol a full kezdőknek adnátok terveket! szóval engem leginkább a hangfalak érdekelnének és jó lenne ha általatok rajzolt terveket küldenétek.... szerintem biztos sokan örülnének neki UI: azér csak hangfalak érdekelnének engem személy szerint mert a többihez hülye vagyok
(#) pixels válasza Nightmare hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
itt az oldalon a kapcsolások között vannak egyszerű áramkörök kezdőknek pl: egyszerű villogó

és a cikkek között részletesen leírják az alapvető dolgokat az alkatrészekről pl a tranzisztor, dióda led ellenállás kondenzátor stb működéséről, felhasználásáról, szerepéről

abban viszont igazad van, hogy hangfalas cucc nincs. (legalábbuis ilyet nem láttam csak topikokban egy párat)
érdemes szétnézni
(#) Nightmare hozzászólása Nov 18, 2006 /
 
én épitettem már pár hangfalat csak sajnos nincs digitális gépem és a jelenlegi-ről nem tudok képet feltenni... mondjuk nem 1 nagy durranás de sztem jól néz ki amint lessz digit gépem felrakom a tervekkel 1ütt. ezenkívül ha van aki szereti az extrém sportokat és rámpát funbox-ot épitene szóljon nyugodtan! szivesen segítek abból már túl vayok 40-en
(#) pixels válasza pixels hozzászólására (») Nov 18, 2006 /
 
rátaláltam egy nagyon jó leírásra hangfalas cuccok
(#) Nightmare hozzászólása Nov 18, 2006 /
 
hát engem inkább a homemade érdekel amit saját tervek alapján készitettek
(#) Nightmare hozzászólása Nov 18, 2006 /
 
viszont ahogy látom nem sok embert érdekel a dolog talán alapból elvetélt az ötlet
(#) isamisa válasza Nightmare hozzászólására (») Nov 19, 2006 /
 
Nem elvetélt az ötlet. Néz el Ide!

Isa
(#) Nightmare hozzászólása Nov 19, 2006 /
 
hát mivel teknikailag láma vagyok én csak esztétikai szempontok alapján épitem a hangfalakat ami ugye nem feltétlenül nyerődehát ez van amúgy megfigyeltem hogy a kis 3 wattos hangszóró gömb formában 10 watt nak tűnik

lent a rajzolt kép rólla

amúgy 1 lámpa búra volt az áldozat

1.JPG
    
(#) n0nam3 válasza Georgee hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Hali!

SAL SBX2530 hoz van valakinek ládaterve?

Szeretnék építeni 1 nakivaló ládát mert amiben most van nem a legjobb(még salhoz képest sem)és most van rá "felesleges" pénzem
(#) szabi83 válasza n0nam3 hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
winisd-be tudod kiszámolni.

üdv
(#) Ant hozzászólása Dec 15, 2006 /
 
Hi!

Hangfalat szeretnék építeni és nem tudom, milyen dobozt és hangváltót csináljak. A hangszórók típusai sa1315 mély és dtf15 magas.
A winisdben kérnék segítséget, mert nem tudom hogyan tervezzek benne, a hangváltót saját magam készíteném el erről az oldalról.
Köszi előre a segítségeteket!

Ant
(#) dB_Thunder válasza Istike88 hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Lázár úr 5leténél gagyibbat még nem hallotam! Kartonpapir hajlik, rezonál......az illesztéseknél kifúj......ááááá!!!!!!!! A hajam hullik!!!!!!!
AKI NEM ÉRT A HANGFALÉPÍTÉSHEZ AZ CSINÁLJA MEG A GYÁRILAG AHHOZ A HANSZÓRÓHOZ KITALÁLT LÁDÁT!!!!
Vagy először tanuljon meg pár dolgot, és akkor érteni fogja milyen adatokat kér a Winisd, vagy bármely progi....
Ez az ''alap''könyv!! Kötelező elolvasni, ha kell 20szor !!!

[off]link javítva! szabi83
(#) isamisa válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2006 /
 
Szerintem csak viccelt.
De persze egy kezdőt ez félrevezetheti és jó ötletnek tarthatja. Na ez a baj
(#) Dani009 válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
Sziasztok én vettem két subwoofert csak még láda kéne hozzá hogy kellcsinálni ládát hogyha mind a 2-őt bele akarom tenni köszönöm előre is
(#) vicsys válasza Dani009 hozzászólására (») Dec 28, 2006 /
 
(#) Istike88 hozzászólása Dec 28, 2006 /
 
olvastam itt pár érdekességet.....
no comment!
(#) gabiii hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
HY valaki nem tudna segíteni abban hogy van 2, 30cm-es hangszórórm és mind a kettő lengőrész hibás, mit lehetne vele csinálni? valaki nem ért hozzá?

SUB.JPG
    
(#) spkkill hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
Hello mindenkinek!

Vettem a neten egy Blaupunkt TSw 250 típusú hangszorót.Belőle szeretnék mélyládát építeni kocsiba.Csak sajnos nincsenek meg a paraméterei.Ha valaki tudja hol lehet megtalálni kérem segítsen.Kösz.

A képet mellékeltem

(#) bajusz2 hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Sziatok!

Én azért segitek de néhány alapkérdést tisztázni kell. ,pl van egy hangszóród szemre vételezed ,az átméröt,alakját,milyen szélü pl gumi szivacs stb Fóntós érzéssel megnyomkodod két ujjal alá nyulsz megemeled a pillét, és megállapitod ,hogy milyen felfüggesztésü mekkora az utja? Kemény vagy Lágy? A kosár lemez vagy öntött ?ebből és a prespán ,vagyis tőlcsér elmozdulasárol kb tudod hogy mire lessz képes a hangszóród.Ezek a jellemők a mély il szélessávu hagszórókra érvényasek. A hangsz.ra irt spec ált nem igaz.!de azért jó tudni. Ha ezeröl irsz Segitek
Üdv balyusz
(#) dB_Thunder válasza spkkill hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Egy francia fórumon találtam:
http://209.85.135.104/search?q=cache:ycbEUPOT9XoJ:www.forum-auto.co...efox-a

Power handling : 180W rms et 540 max
SENSITIVITY : 92dB (2.83V/1m)
89dB(1W/1M)
FREQ. RESPONSE : 20 - 200Hz
NOMINAL IMPEDANCE: 4ohms
MAGNET WHEIGHT : 40 oz. (1.1 KG)
MOUNTING CUTOUT DIMENSION :9.21" (234mm)
MOUNTING DEPTH : 4.94" (125.5mm)
AIR VOLUME DISPLACEMENT : 0.08 cu.ft. (3.3L)
VOICE COIL DIAMETER : 2.0" (50.8mm)

THIELE-SMALL PARAMETERS

Resonance frequency : 27Hz
Total Q factors (Qts):0.26
ectricical Q factors (Qes) : 0.27
Mechanical Q factors (Qms) : 6.56
Volume equivalent compliance (Vas) : 2.85cu.ft. (67.82L)
Linear excursion (Xmax) : 5.6mm (1direction)
DC resistance (RE) : 3.71 (ohms)
Force factor (BL) : 12.5(Tm)
Effective cone area (Sd) : 333 (sq.cm.)
Compliance (Cms) : 536 (uM/N)
Moving mass (Mms) : 69.4 g

Bajusz2 írására reagálva : Ezeket a paramétereket lehet házilag is mérni !! Csak most persze véletlenül se találom a leírást...

még 1 érdekes oldal http://www.heatwave.hu/
(#) spkkill hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
db thunder örök hálám!

Én is kerestem órákig de sajna nem találtam semmit róla.

Amúgy mi a véleményed a hangszoróról?
Következő: »»   5 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem