Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   391 / 1680
(#) Zoli_bácsi válasza Directors hozzászólására (») Márc 26, 2009 /
 
Ez egy jégkrémes, vagy festékes doboz? Ahogy nézem, 230V-os hálózati műszercsatlakozó is szerelve van bele. Ez veszélyes üzem így. Meg látom, hogy kusza dróthalmaz is helyet kapott a dobozban. ez így tényleg veszélyes. Gondolom ez csak amolyan próba darab, ezután rendes, az elektronikai készüléknek megfelelő "csomagolást" kap majd a kütyü.
(#) Directors hozzászólása Márc 26, 2009 /
 
Sziasztok.

Köszi szépen,hogy jó ötletnek találtátok a dobozt.
Igen kicsit kuszán állnak a vezetékek de nem gerjed és nem is zúg egy picit sem.. Árnyékolt trafó van benne.
Egyébként igen festékes dobozba van benne.
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Gondoltam készítek még egy Ledes lámpát...

Videó a lámpáról
(#) Zoli_bácsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
"Gyári holmi" Mostanában törekszem a külsőségekre épp úgy, mint a belsőségre. Korábban nem adtam arra, hogy hogyan néznek ki az épített dolgaim, most már egyre inkább nagyobb hangsúlyt fektetek a külcsínre is.

Köszönöm szépen


(#) llaci56 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Idézet:
„törekszem a külsőségekre épp úgy, mint a belsőségre”

Belsőségek: máj, pacal,... stb.
(#) MPi-c válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Ez tényleg egy "fegyver"! ...és egy korábbi hozzászólásomat tudnám megismételni.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Hát te elképesztően kreatív vagy, marha jó lett ez a lámpa, hibátlan kivitelezés, ötlet és kreativitás. A videó pláne nagyon ottvan, remélem indulsz a videó pályázaton!! Elismerés!
(#) petya100 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Sziasztok! végre sikerült elkészíteni az első digitális hőmérőmet nagyon örülök,hogy működik is. Köszönet Mangroove-nak a kapcsolási és a nyák rajzért.
Mellékeltem pár képet róla.
(#) Zoli_bácsi válasza Doncso hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Köszönöm szépen, kedves Doncso. Agyaltam, hogy hogyan lehetne a legkényelmesebben fogni a lámpát. Erre a megoldásra jutottam. A videót csak hipp-hopp sebtében raktam össze, nagy gondot nem fordítottam rá, pár perc alatt készült el. Igen, indulok a videópályázaton.
(#) Zoli_bácsi válasza petya100 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Örülök, hogy működik és szép is lett a NYÁK is, meg a kivitelezés is

Szerk.: Nem saját kapcsolási rajz, én is utánépítettem.
(#) Doncso válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Idézet:
„Igen, indulok a videópályázaton”
Ezt örömmel hallom.
(#) Doncso válasza petya100 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Wow, nagyon szép munka, milyen a hőszenzora? Esetleg én is kaphatnék dokumentációt? Érdekelne engem is.
Üdv.
(#) tbence3 válasza petya100 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Nagyon szép lett a panelod! Csak gratulálni tudok. Milyen technikával készítetted?
(#) petya100 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Szia! köszönöm, a Sensor: KTY81-220
a PDF fájlban van a kapcsolási rajz.és az alakatrész lista is.
(#) petya100 hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Szia tbence3! a nyákot fotótechnikás módszerrel készítettem.És sósav+hidrogén peroxiddal marattam.
(#) Doncso válasza petya100 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Közben megkaptam, de köszi, hátha másnak is kell majd.
Üdv.
(#) gtk válasza petya100 hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Jo lett
(#) Zoli_bácsi válasza MPi-c hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Light Gun. Mondhatni, igen. Elég kellemetlen ha szembe kapja az ember. Tapasztaltam és roppant zavaró tud lenni. Önvédelmi eszköz gyanánt "levilágítom" vele a támadót

(Aztán előhívom és kimaratom...Ja és kap némi felület kezelést is)

Üdv!
(#) interferi hozzászólása Márc 27, 2009 /
 
Hello Én is készitettem néhány melegfehér SMD led es lámpát egy kisebb 21 és egy nagyobb 78 . 3-3 sorba kapcsolva 150 Ω os ellenállással 12V kapcsoloüzemü táprol hajtva . A kicsi olvasáshoz (150mA) használom a nagyott (510mA) asztali lámpának (a 35W os halogént váltottam le vele) de áramszünet esetén szobavilágitásnak is jo.
(#) Sebi válasza ATtiny hozzászólására (») Márc 27, 2009 /
 
Gratulálok erősen!
Mennyire jól jött volna nekem ez, mikor ilyen monitorokat javítottam... Merthogy akkoriban a gépek 300kHUF felett voltak, így arra nem tellett. Jobb híján tranyós csíkábra generátort építettem
(#) Abukodonozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Ez egyszerűen gyönyörű! Azt szeretném kérdezni, hogy a felirat a lámpa oldalára hogyan készült?
(#) csikosgabi válasza Directors hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
nagy on durva lett!!!:d
jó ötlet ez a doboz:d
grat
(#) Zoli_bácsi válasza Abukodonozo hozzászólására (») Márc 28, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm szépen!

A felirat az öntapadó fólia, ploterrel kivágva. A betű lett kivágva és úgymond a negatívot ragasztottam a lámpára.
(#) adamisbalint hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok.
Én egy egyszerű bekapcsolható hangszórót készítettem.
Tudom, hogy nem nagy szám de én még kezdő vagyok.
Itt van pár kép róla.
(#) adamisbalint hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Bocs, ez lemaradt.

IM000764.jpg
    
(#) Abukodonozo válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Értem, kár, hogy nálunk ilyet nem lehet kapni...

Üdv: Abu.
(#) zenetom hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Hali!
Gyorsan összedobtam én is ezt a Vezeték nélküli gyertyát. Azért ennyire drótmodell, mert közel kell lenni az alkatrészeknek egymáshoz
Ja, és működik.
(#) adamisbalint hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
(#) llaci56 válasza adamisbalint hozzászólására (») Márc 29, 2009 /
 
Gondoltál egyet, és bemutattál egy ilyet ?
(#) kokmate hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Gondoltam egyet és én is felteszem a képeimet a gyártmányomról!
Az alapja egy tda2003-mas végfok IC, amit 3db sorba kötött mobiltelefon aksiról hajtok. Sokak szerint igénytelen ez az IC, de nekem erre a célra megfelelt. Van még a dobozban 2 hangszóró egy mély és egy magas. Azért csináltam hogy legyen mit hallgatni utazások közben is (általában MP3 lejátszóról megy) Az aksikat hálózati adapterről töltöm. A belsejében van egy kis rendetlenség, ettől tekintsetek el
Következő: »»   391 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem