Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 274
(#) szabi83 válasza burkus hozzászólására (») Aug 22, 2006 /
 
nem jobb semmivel semm az új a használtnál, csak úgy megsúgom...
használtnak annyi baja van, hogy sem mennyi... ezt jól leírtam
csak kicserélték egy jobbra(másik márkára ami 10* jobb) és ezért került oda ahol ennyibe kerül... :yes:
sőt, ha a lomexben vettél volna 13cm-esset 500-ért újjat, az is jobban szól sztem..

üdv
(#) burkus válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
Én azt hidtem hogy a használt az agyon volt használva meg valami baja biztos van.
Akkor ha legközelebb kell hangszóró akkor innen veszek
A WinISD ben a freqvencies hez mit kell írni ?
A driversbe meg hány wattosak ?
(#) szabi83 válasza burkus hozzászólására (») Aug 23, 2006 /
 
mivel ő egy hangszóró javító/forgalmazó.. no comment

sztem van winisd-s topik
keresni keresni

üdv
(#) magellaner válasza szabi83 hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
Ezt tda hídba szeretném megépíteni,de nem tudom eldönteni hogy sima táp kell hozzá vagy szimetrikus!
MEg azt hogy hány volt kell neki!
Egyébként megésri megcsinálni?
(#) Stefan válasza magellaner hozzászólására (») Aug 26, 2006 /
 
az adatlap +-16V ot ír tehát szimetrikus táp
mondjuk én a BD907/BD908 al kiegészített verziót szivesebben építeném meg tuti szebb a hangja teljesítményben is vagy anyi vagy jobb talán még egyszerűbb is
(#) bk válasza sasorr hozzászólására (») Szept 4, 2006 /
 
minimum 5 karakter
(#) TAdamm válasza v.Krisztián hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
najo... kezd elmenni a kedvem az egesztol... van egy problemam.. tudjatok, epitem ezt a kis TDA2030A-s erositot. Tok jo volt, amig mukodott.... kb 2 orat hallgattam, de akkor gondoltam egyet es azt mondtam, h rakotom egy masik hangszorora, ami ugyanugy 8 ohmos, mint az, amivel hallgattam. Na es ekkor valami tortent, mert a masik hangszoroval elkezdett bugni meg minden es a chip is kiegett... kesobb vettem eszre, h az otos labrol lejott a forrasztas.... hat orultem nagyon... azota vettem ket tartalek chipet es ujra osszeraktam, mostmar rendesen ugyelve mindenre, de most is csak bug.. mar 1000X atneztem + apam is atnezte..., hogy rosszul kotottem-e be vmit, de teljesen jol van osszekotve, nem ernek ossze nem megfelelo drotok.. a multkor meg az alkatreszeket is megmertem es mindegyik jo volt, bar en a diodakra tippelek =s vagy megsem?... ugyanugy bug... az egyeniranyito resze tokeletes... ha leszedem ha osszekotom a potmeteres reszt, semmi valtozas, mind a ket esetben bug.. de nem az a kis bugas hanem ebbol all az erosites.. bugas, kesz.. jja es a lenyeg.. a bemeno jel sehol sincs, nem a bugas nyomja el, hanem egyaltalan nem hallom, h bedugtam vmit sem azt, h menne vmi zene.. talan.... tehat amikor bedugom erosen elkezdi a buzz-t es melegszik..... rovidre van zarva? dehat minden drot a helyen van... ti mire tippelnetek ezt, vajon melyik alkatresz egett meg ki?..... vagy mi lehet a baj, mit nezzek meg meg?
itt a jol megszokott abra is... ha segit... az bosszant, h MUKODOTT... ugyanugy csinaltam, mint eloszor..

tda.gif
    
(#) szabi83 válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
Figyu..
Összeraktam urbános nyákkal -ahogy a kapcsolásoknál van- vmelyik RT-ben van a rajz, de ebben a topikban is fent van! keresd meg..
nálam a 2es lábbat kellet újra forrasztani aztán már szólt is..

te meg itt a lapalján van a _JANI_ hsz-sa azt nézd át és csináld meg..

Idézet:
„... kezd elmenni a kedvem az egesztol...”

már az elején ilyen eccerű kapcsnál feladni.. :no:

üdv
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 6, 2006 /
 
=] koszi a segitseget! De hogy merjek meg ennyi mindent, amikor ha bedugom, akkor egy pillanat mulva rogton ki is huzom, mert nem tudom, h kieg-e megint. Valamelyik alkatresz lesz a hibas.

=D dehogy adom fel.. azt nem mondtam, csak kicsit elment a kedvem.
(#) Skip válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
hello mindenki! valaki meg tudná mondani nekem h hány VA-os trafót kéne szerválnom ehhez a TDA2030 as kütyühöz?! mer ezt nem tom honnan tudom meg... ha vki tudja h mennyi kéne az légyszi mondja meg vagy hogy hogy tudom meg ! köszi geri
(#) Thom válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Sztem a melegér szakadt az árnyékolt vezetékben.
Próbáld meg azt, h rövidre zárod közvetlenül a NYÁKon a HF bemenetet , ha elcsöndesül megvan a hiba!
(#) Norberto válasza Skip hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Csatornánként 40 VA-es trafó bőven elég lesz neki...

Ha sztereot akarsz, akkor legyen 2 x 40 VA-os...2 külön szekunderrel...
(#) TAdamm válasza Norberto hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
nna, mukodik vegre, megtalaltam a hibat =] tok asz az egesz, amikor megy. Amugy kicsit mas erteku alkatreszek vannak benne helyenkent, mint amennyit javasolnak es ezert akkora basszusa van normal allasban, mintha extra basszust adtam volna ra. Ugyh kicsit meg kellene fekeznem a szuleim miatt =]], de amikor nincsenek itthon =D.. ertitek. Tekinthetem ugy, h eletem elso projectje felig kesz van =] =D dejo, vegre!
(#) Norberto válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Mi volt a hiba? Alkatrész?
(#) TAdamm válasza Norberto hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
=D nem.. en voltam a hiba, a rossz hatterismereteim... ugyanis nem kotottem bele egy ellenallast es egy kondenzatort..... hat igen =D nem kell nevetni =D... de akkor valoszinuleg ugy szallt el az elso, h veletlenul hozzaert a jo helyre es amikor megloktem, akkor lejott.. mindegy, a lenyeg az, h most megy =]

Ebbol tanultam..
(#) Norberto válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Idézet:
„veletlenul hozzaert a jo helyre es amikor megloktem, akkor lejott”


Mér lökdösöd te az erősítődet?
(#) TAdamm válasza Norberto hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
=P, nem szandekos volt, hanem amikor atcsereltem a hangszorot, akkor az egyik kabel meglokte a masikat es az meg lejott.
(#) Thom válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Atya isten!
Nem szeretném látni azt az erősítő "konstrukciót" !
Asszem agyvérzést kapnék.
(#) TAdamm válasza Thom hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
=D igen-igen, meg kiserleti stadiumban van... valszeg holnap kapom meg a kesz nyakot, abba mar rendesen be leszek forrasztva az alkatreszek. Aztan a dobozat csinalom meg es ki lesz pofozva
(#) Skip válasza Norberto hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
hát a 40VA os az már igy kicsit drága..:S:S mert ugye most sztereohoz kettő kell nem? egyel nem lehet megoldani? hogy egy trafórol mind a két felét?! vagy akkor még nagyobb trafó kéne???
(#) TAdamm válasza Skip hozzászólására (») Szept 8, 2006 /
 
Hat figy, add ossze. Van egy TDA2030A 18 wattos vegfokod. Ebbol van ketto, tehat a minimalis tehelese a trafonak 36 Watt. Hat igen, de ezzel olyan forro lesz, hogy csak na =P, szoval ne probaldd ki, mert lesz egy adag osszeolvadt vasad =D. Najo.. ez tulzas... szoval sztem eleg egy kb 60 wattos tarfo, de azert ezt ne vedd keszpenznek, mert biztos vannak errefele tobb tapasztalattal rendelkezo egyenek, akik talan =D... na szoval ok biztos jobban tudjak nalam.. az enyem csak egy velemeny. De persze minel nagyobb teljesitmenyu a trafo, annal jobb es biztonsagosabb =D.... , na hat ennyit tudtam "segiteni"

amugy en spec. egesz nap hallgattam az enyemet.. Hm, neha azert megijesztett, mert allitgattam a potit es egyszer csak elkezdett folyamatosan recsegni.. ilyen grskggggrrrr... de a zene kozben is kattogott.... nem tom.. talan erintkezes, mert meg van, ahol krokodilcsipeszezek =D..
TAdamm
(#) Skip válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
köszi szépen a véleményT! majd jövöhéten bemegyek a boltba köszi
(#) TAdamm válasza Skip hozzászólására (») Szept 9, 2006 /
 
De elobb feltetlenul kerdezz meg mast is!!
(#) szabi83 válasza Skip hozzászólására (») Szept 11, 2006 /
 
70VA-s elég a sztereohoz.

üdv
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Hello!

Nem tudtok valami olyan vedoaramkort, ami megvedi az erositot az eros bemeno jeltol??
(#) isamisa válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
milyenféle erős bemenőjelre gondolsz??
(#) Dióda válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
Valamelyik könyvben láttam, ha jól emlékszem valami dinamikakompresszor néven; ami, ha nem csalnak az emlékeim, arra volt hivatott, hogy a szabvány bemenő jelig erősített, de ha afölé ment a bemenő, akkor változtatta az erősítést...amikor meg levette a minimumra és még az is sok volt, akkor el kezdte vágni a jelet. Ha jók az emlékeim, akkor Sípos Gyula könyvében láttam. Egy tranyó, meg pár ellenállat+kondi...jah és diódák.
(#) KeserűCukor válasza TAdamm hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
HM....
Mi drága?!
Lemész a piacra vagy valami ócska elektronikai bontóba és veszel...
Olcsón adják, mert sokan azt sem tudják mi, na meg a kutyának sem kell, a 24-es ac-s meg nagyon gyakori....
Én majdnem új 24 ac-s 105VA-es trafot vettem 800-ért és kész, de van millio, csak alkudni kell, nem egyből újat, mert akkor arra jutsz, hogy többe kerül a leves......
nekem erről 3 végfok lazán elmegy....
(#) szabi83 válasza Dióda hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
:yes: :yes:
itt van tessék: :nezze:
(#) TAdamm válasza szabi83 hozzászólására (») Szept 13, 2006 /
 
ou, koszi =]. De sztem ez nem az a kapcsolasi rajz, mert a kep az 134. abra a szoveg meg 135.-rol beszel. Nincs meg ez a konyv akar djvu formatumban?
Következő: »»   26 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem