Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   498 / 2208
(#) lpcollector hozzászólása Ápr 1, 2009
Most éppen osztásszünet van a tarokkban.
Én nem akartam ekkora hitvitát, csak ötleteket kértem Tőletek, mert ezen a téren sokkal nagyobb a tapasztalotok mint nekem, (tarokkozni viszont lehet, hogy én tudok jobban )
Mindent ki fogok próbálni, amit irtatok, és jelentkezem ha tudom, mi volt a megoldás.
Strubi:
A segédrács tápjának szűrésére példát, amint irtam találtam a neten, ez nekem is eszembe jutott, csak nem tudtam, mennyire elfogadott.
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Akkor még egy javaslat a csatolásban .
Ezzel javul a csatornák elválasztása is és a stab. is jobban tudja teljesíteni a feladatát . Közvetlenül az átersztő kimenetére kötött nagyobb kapacitás nem igazán jó megoldás .
Biztos , hogy nem a fűtés szerelése okozza a brummot .

TÁP.WMF
    
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Az a jó , hogy így van .
Én nem értek most egyet veled , nem sok az a kapacitás amit beépített . Persze mindenki maga dönti el , hogy mi az a brumm szint ami már neki megfelelő .
Szkóppal megnézve az általad javasolt kapacitásokkal , akár 100mV feletti brummot is indikálhatunk a DC-n . Ez a hangszórókban ( föleg ha gyengébb hatásfokú ) alig hallható , de ez szerintem nem jó megoldás , ez mindig benne lesz a hangban , még akkor is ha nem észleled igazán . .
(#) nikolatesla hozzászólása Ápr 2, 2009
Hali tudnátok segíteni hogy csináljak ecc 85 erősítőt én max egy em80 pl504 ez 80 és ecc85 csövetraknékbele
(#) nikolatesla hozzászólása Ápr 2, 2009
hali tudnát küldeni ecc 85 erősítőhöz rajzot én egy pl504 ez80 és em80 csövetraknékbele
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Már a Hiraga tápjánál sem volt egyszerű a 400V DC-re szuperponálodott AC jelet megmérni szkóppal.
AC állásban van a szkóp bemenetén akkora kondi, ami elvisel ekkora egyenfeszültséget? Én nem mertem akkor így megpróbálni, egy 2µF/630V-os stiroflex kondin keresztül kapcsoltam a bemenetre a tápo, de az meg ugye más zavart is hozott a képbe. A bemeneteken lehet földhurok, bár a brumm abban az esetben is megvan, ha az oldalakra külön-külön vezetett árnyékolt kábelek végeire egy-egy 47Kohmos lezárást rejtő RCA vakdugót rakok. Sőt az előcsöveket kivéve is...
(#) Imi65 válasza nikolatesla hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Szia!
Sajnos ez nem teljesen olyan, mint a recept, hogy végy egy csipet ECC-t, egy EZ, egy PL504-et, lassú felfűtéssel csatold őket....
Az a bajunk, hogy nem igazán érzékeljük, hogy a témában bármennyire is otthon lennél. Annyira nem, hogy igazán kérdezni sem tudsz.
Ha Neked lennék, én így kezdeném: Sziasztok, teljesen kezdő vagyok a csöves erősítők terén. Elektronikai ismereteim is fejleszthetőek még. Van egy EZ80-as, stb, csövek, azt szeretném kérdezni, van-é ötletetek, ezekből mit lehetne kihozni?
Hát, én valahogy így kezdeném.....
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Megvallom, megtetszettek a "dobozaid", valami hasonlót szeretnék magam is, keményfa-káva hátul ablakos kivágással a csatlakozó termináloknak, felül 3mm-es alulemez (ehhez jutottam hozzá) valamilyen színre fújva alul szintén alulemez perforálva. (A kimenők felül, a toroid alul a fedlapon kerülne elhelyezésre.)
Csak én nem vagyok olyan ügyes mint Te ezért a famunkát egy "szomszéd" asztalosra bíztam, a festést meg ha arra kerül a sor elvégzi egy autófényező ismerős. A trafótakarók okoznak még fejtörést
Gondoltam arra, hogy kétoldalas NYÁK-lemezből forrasztanék dobozokat és kívülről ezt is lefesteném...
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 2, 2009
A segédrács feszültségének szűrésére, elég az anódtáp további szűrése hasonló áteresztő-tranzisztoros megoldással (igaz nincs itthon plusz két BU508A, de az EL84SE tápjából kivehetem), vagy a trafó után indított külön egyenirányítóról kell többet szűrnöm?
Mindkét esetben van mozgásterünk, mert a segédrácsáram, ha jól olvasom az adatlapból 2mA körüli és 200-220V.
(#) lpcollector válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Valóban kisütött a nap. Jó lakkozást! Csak vigyázz, mert ez a tavaszi napfény előcsalja az apró fekete bogárkákat, akik szeretnek életükben egyszer utoljára megfürdeni a ragadós lakkban...
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Én kondi nélkül simán AC állásban szoktam mérni , nem vot még problémám ..
Akkor a vezetékezés gondja egyenlőre kilőve .
Maradna a + R-C szűrés beépítése , egy próbára .
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Én sem vagyok annyira ügyes , megtervezett doboz famunkáiban egy barátom szokott nekem is segíteni .
Megfelelő felszereltségem és műhelyem sincs ilyen munkákhoz .
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2009
A most meglévő táp végére kössem (ez újabb 4db 400V-os kondit jelentene), vagy az áteresztő tranzisztor után kössem és ott szedjem ketté a csatornáknak? (Ez utóbbi csak két plusz elkó )
A 47 ohmon alig több mint 3V eshet, (ha jól számolom)ez még beleférhet...
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Ahogyan rajzoltam , 47R/47-100u 450V és oldalanként az átersztő után .
Az átersztőt nem érdemes közvetlenül nagy kondikkal "szívatni " , csak ront a helyzeten .
Segédrács szűrése nem lehet kevés , ha a rajz szerint 54k/100u-val van ..
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Már pedig a rajz tükrözi a valóságot. Ott 100µF/400V-os kondik vannak, igaz oda nem jutott Rubycon csak valami Luxon.
Amúgy létezik olyan könnyen kivitelezhető mérés amivel meg lehet állapítani az elkók jóságát (pl. valami ESR mérés), mert ezek bár új elkók, de tudnék fillérekért bontott Rubycon 385-400V-os kondikat szerezni, csak nem tudom milyen állapotuak.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Jó ha az embernek vannak ismerősei, barátai, ha már "jó szomszédokban" nem bővelkedhet
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 2, 2009
ESR mérővel jól lehet válogatni , nem csak a kapacitás fontos ..ESR
Érdemes beleolvasni .
(#) Imi65 hozzászólása Ápr 2, 2009
[OFF]Most már komolyan kezdek aggódni... Hol van Kócos, és Ricsi?
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Imi-Imi...
A történelem megismétli önmagát!...
És még egyszer...


Fő a türelem!
(#) EcoPityu válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Kócos -főzenész barátom, nekem is már eléggé hiányos!
Nem tudom mi lehet feléjük, TIFUSZ? :nemtudom:
(#) fleta válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Kocos nincs elveszve, minap találkoztam vele a Hangszerész fórumon, a csöves erősítő építese topikban.
(#) Imi65 válasza fleta hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Azért erre is tolhatná a bringát, hogy ne aggódjunk miatta. Lehet, hogy a Ricsi is PLC-zik, de a csövesbe nem írna egy sort se.
(#) Imi65 válasza EcoPityu hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Türelmes vagyok én....
Bár nehéz úgy válaszolni, ha a kérdést sem érted világosan.
(#) nyikolaj válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Köszi szépen.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Ricsi tényleg régen volt!!

Na, de lehet szerzek ide valakit, egy oldalon felvetettem, hogy mit építek, majd talán jön MSN-re, aztán idehívom! Nincs Neki kimenője, majd megmondom, hogy honnan szerezhet egy komplett erősítőt. Még szép, hogy ROSSZ csöves TV-ből. Én annak örülök, ha rossz a TV, mert ha jó, sajnálom szétszedni! De ha rossz, akkor meg azt gondolom, hogy így nem jó semmire, de ha építek belőle mást, akkor még tovább "él" a TV!
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Idézet:
„ha építek belőle mást, akkor még tovább "él" a TV!”

Azt hiszem, ezt hívják reinkarnációnak. Ép testben, épp TV!
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Nem értem teljesen, nem így lenne jó: Ép testben ép TV? De ez így van, ha ott a rossz TV, nem tudok vele mit kezdeni, de ha építek mást, akkor azt azért építem, mert használni fogom. Azt hittem először, hogy egy TV-ben sok cső van, de ott a 3 PCL, a PL500, az egyenirányítócső, meg talán KF cső, ez 6 cső, de pcl-esem már van, egyenirányító az nem baj, ha van, KF cső meg dísznek jó, a PCL85 nem jó hangú, a 84-et meg nem tudom. De ha a KF csőből lehet FM vevőt, akkor már megérte! Meg azért ha a többi van, az sem gond! De az újabb csöves tv-kben nincs KF, egyenirányító cső, ha jól tudom, ott már tranyós/diódás. Vagy van?
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Vigyázat, nem mindegy hogy írjuk:
épp TV! => pont a TV!
épp TV? => pont a TV?
ép TV! => hibátlan TV!
ép TV? => hibátlan TV?

Eleinte én a hálózati trafót hiányoltam a TV-kből.
(#) MrBrown válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 2, 2009
épp szedem szét pedig ép
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 2, 2009
Tudom, nem értettem azt, hogy ép testben épp TV.
Barna: Ez jó !
Következő: »»   498 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem