Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   501 / 2208
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Akkor ébredj fel , és nézd meg figyelmesebben. A 2. oldal alján ott vannak a hiányzó alkatrészek.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Mi kacifántos?
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Istenem mekkora láma vagyok, pfff, köszi a kiigazítást.
(#) Doncso válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Amelyik hozzászólásodra válaszoltam, bár ma a felfogó képességen mint kiderült kissé gyenge.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Egyébként mi a baj ezzel a kapcsolás technikával? A teljesítménye miatt vagy a minősége miatt nem jó hi-fi re? Persze dj hans kapcsolását tervezem, csak érdekel a véleményed miért nem jó ez a kapcsi.
(#) mark.budai válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
[off]Ez PP !
(#) ngyzoli hozzászólása Ápr 4, 2009
Hogy az egyutas egyenirányítás jobb lenne,mint a kettő,egy nagyon régi téves meggondolásból származik,abból,h a hangszórók az így csak 50hz-es brummot kevésbé képesek átvinni,mint a 100Hz-et.Ez még igaz is lenne,viszont így az effektív brummfeszültség sokkal nagyobb marad,mint kétutas e.i-nál.A túl nagy puffer valóban lelassít(hat)ja,dinamikailag visszafoghatja az erősítőt,az induktív komponens miatt,de ez szinte csak AB-osztályú félvezetősöknél igaz.Mivel 3-400 voltos tartományban 470µF-nál ritka a nagyobb kivitel,a szükséges értéket mindenképp párhuzamos többszörözéssel kell megvalósítani,ezért nincs akkora jelentősége az induktív összetevőnek.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Nézd csak meg alaposan, mindenhonnan csatolgatnak frekvenciafüggő elemekkel, belenyúlkálnak a frekvenciamenetbe. Ezt stabilra megcsinálni csak korlátozott képességű áramkörrel lehet (ami egy rádió hangszórónál nem is akkora probléma), ami jó minőségű láncba kötve már nem állja meg a helyét.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 4, 2009
No, megosztottam a két oldal szűrését az áteresztő után. A kisebb terhelés miatt (itt már csak egy csatorna árama folyik 66mA-el) 100 ohm-os ellenállást kötöttem az utolsó 330µF - 470µF páros elé. Így most 21 mVeff a zaj( mindjárt nem 170 mVeff), és 401-402V a DC.
Az itthon lévő cuccokból most ennyire futotta. Rendelek 450V-os 220µF-os elkókat, és az így felszabaduló kondikból lehet hogy teszek az áteresztő elé is szűrést.
Most viszont inkább az átvitelt állítom be, mert kölcsönkaptam a generátort. A túlvezérlés határán 1KHz-en kicsit "kövérebben" vágja a szinusz tetejét mint az alját. Ezen próbálok meg Strubi javaslatára először a segédrács ellenállásának változtatásával módosítani.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 4, 2009
Imi, most olvasgatok vissza:
Idézet:
„Ha 2 GU, inkább PP. Ne félj annyira tőle, nem olyan rossz az úgy se. Olyan brutális erő lesz benne, hogy csak no.”

Mit csinálna vele Ricsi? Zenélne a szomszéd városnak, úgy, hogy otthon bekapcsolja az erősítőt?
(#) lpcollector hozzászólása Ápr 4, 2009
Kedves Sturbi!

Most vettem észre, hogy következetesen Strubi-ként hivatkoztam a felhasználónevedre.

Elnézésedet kérem ezért.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Te rajzoltad?
(#) Danaman válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Szerintem használj valamilyen rajzprogramot, időt is spórolsz meg nem lesz ilyen kesze kusza a rajz
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
A Zoli szokott ilyen kreatív lenni. Az a kis erősítő meg egész meggyőzően szól. Nem is rossz az az EBL21. Ezt a kapcsolást (hellyel-közzel) megtalálhatjuk egy-két régebbi rádióba is, ahol az ECH a másik fele - pentódaként- a KF jelet erősítette.
(#) Imi65 válasza lpcollector hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Az "ember-szoftwer" néha csinál ilyet. Én - vagy 20 évig - Szgyéláno v SzSzSzR helyett SzgyéláJÚ v SzSzSzR-t olvastam.
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 4, 2009
EL84 mennyit tud SE-ben, ECC-s előerősítéssel? Gondolom, ha előerősítő kell neki, nem 4W-ot tud, de inkább Titeket megkérdezlek!
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Értem, köszi hogy elmagyaráztad, viszont szerintem valami gatya van az ECL-el, ugyanis bekapcsltam a rádiót, elkezdett búgni mint atom, majd leválasztottam az erősítő részt a rádió résztől, ott a potinál közvetlen, így is búgott, adtam neki bemenő jelet, de iszonyat recsegett, szerintem gatter a cső. Látszólag minden rendben, meghát pár ellenálláson kívül nem is nagyon van más a fokozatban, babrálva sosem volt, biztik rendben, más nem lehet rossz szerintem.
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 4, 2009
Üdv!
Már egy ideje érdekelnek a csöves erősítő, csak jókat hallok haveromtól, aki erősen benne van a hangosítási technikákban, hiszen gitáros és a koncerteken a banda énekese hangosítja a termet (aki hozzáértő: csak saját építésű erőlködők).
Van itthon TVből kiszerelt cső. PL500-assal szeretnék vmilyen egészen kicsi teljesítményű végfokot létrehozni. A gond az, hogy nincs előfokcsövem pl. ECC83 vagy hasonlók. Lehetne-e mondjuk tranyókkal meghajtani a végcsöveket? Vagy inkább ne rontsam el a végcsöveket szilíciummal?
Előre is kössz a segítséget
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
De bizony 4W-ot tud!

Mellesleg a PCL-nek is kell az előfok ugyan úgy mint ennek csak ott a Trióda rész az előfok, ebben meg nincs benne az a trióda.
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Igen, hülyeséget írtam! Van ott még EABC, meg még más cső is. Jó lenne valami erősebbet. PP-t nem tudok, nincs még egy EL84-em.
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Vagy EL41 PP, ECC85 előfokkal? Van Se kimenőm, igaz nagyobb, mint ami kéne a SE-hez, úgyhogy ha 1 primer kell, akkor az elég lenne hozzá.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Egyenirányítócsővel csináld az az igazi.
Próbáld ki az én rajzomat is ha gondolod, mert annak is szép a hangja, és egyszerűbb is.

A Kapcsolások menüpont között megtalálod.

üdv: Müszi
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Én abból akartam csinálni ami itthon volt, persze csak próbaképpen, hogy hogyan szól, de mint írtam, szerintem nem jó a cső, így sajnos bármilyen jó kapcsolások is vannak, hiába ugysem fog működni .
De köszi a tippet, ha beesik egy csöves cucc és találok benne jó csövet, akkor lehet hogy összedobom, azért akartam ezt, mert ebben benne volt a hálózati, a kimenő is, és a cső is, de hát nincs szerencsém ezzel. Apropó cső, nem tudod ebben milyen hangolás jelző lehet? Lehet jó lenne varázsszemnek.
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
EM84, vagy 87.
Talán mondtam is Neked, az EBL21-el jól járnál, nálam az a No. 1.

üdv

üdv
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Müszi bácsi, elhiszem hogy jó, de ha nincs olyan csövem?
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
adjak?
(#) Doncso válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Nem, köszönöm, de rendes tőled, viszont most nézem, ebben a rádióban van EM 87 , megint figyelmetlenkedek, mutasd csak azt a kapcsolást
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Müsz: Ha van, adhatsz, de akár itt is van, nem pénz érte.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
(#) Müszi válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 4, 2009
Az EBL rajzot pedig elfogom készíteni ami nekem tökjól bevált.
Csak idő kérdése.

üdv: Müszi
Következő: »»   501 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem