Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   504 / 2208
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Én meg kíváncsi lennék már egy Hypersil kimenő hangjára is, nem csak mindig EI lemezesekre
(#) Mate78 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Persze nem nagy ügy csinálni, de valahogy nem visz rá a lélek, pedig van hozzá mindenem.De ha nem lesz akkor csinálok. 2db GU50-em van jelenleg hozzá azért, mert még nem jutottam el a börzére.
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Az a baj ezzel a vassal, hogy rég nem szabványos ... A "mostani"az EI84, kisebb ablakkal. Én is készítettem , ilyen 82-esre kimenőt, de nyáklemezből kellett reszelnem a csévét, mert az eredeti fröccsöntött műanyag az darabokra tört
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Szerintem nincs nagyon nagy különbség köztük.
(#) Mate78 válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Igen, tudom hogy nem szabványos, de jó szilíciumos a vas, és jó vékony lemezekből van, szinte kínálja magát kimenőnek.
Az EI84-től csak 1-2 mm-rel tér el, de az pont elég, hogy a 84-es csévéje ne legyen jó hozzá.
(#) mark.budai válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Csinálnék én Neked, de nincs olyan vékony fadarabom . Meg ráérne akkor amikor találkozunk, vagy amikor megyek Zolihoz, elvinném, Te meg odamennél érte jövő héten szerintem úgyis megyek. De 20km-re postával küldeni... A postás kiröhögne, hogy nem bírunk találkozni.
(#) Mate78 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Nagyon köszönöm, hogy felajánlod a segítségedet, de megcsinálom ám, van itthon hozzá olyan vékony bakelitlemezem, abból gondoltam.Postázni semmiképp, úgyis megyek majd én is Zolihoz valamikor.
De ha nagyon ráérsz...
(#) mark.budai válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Idézet:
„úgyis megyek majd én is Zolihoz”

Hát már kezdtem örülni, de a valamikor után már nem.

Nem tudtok rajzot EL41 PP-hez, ECC85-tel, meg lehetőleg úgy, hogy ne kelljen a primer-megcsapolás? Van kimenőm, de sajnos nincs középkivezetése a primernek .
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Hát akkor az nem pp-hez való kimenő, mégis hova kötnéd az anódfeszt?
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Anódra . Még csak 115-115/12V-ot trafóm sincs, azt átlemezelném . Pedig 10W-ot tudna, igaz nem egy GU-50 PP , de nem is EL84 SE.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Inkább 115-115/6,5-7 Voltos hálózati trafóra lenne szükséged, de nem kell átlemezelni!
El84, vagy ECL86 PP kimenője jó lenne hozzá, Pl EAG AE110, AE111, Balaton rádio, ezekből lehet "gubizni", vagy tekerni kell, pl VIDI/ORION képkimenő vasra (A VIDINEK jobb a vasa )
(#) mark.budai válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Vagy GU-50 SE, vagy PP, de ahhoz se GU-50-e, se foglalatom, se kimenőm nincs. Ami a legjobb lenne, az a cső, mert van egy 230/16V-os, 10A-es hiperszil trafóm, a foglalatot Müszi után megcsinálnám sorkapcsokkal. de el nem dönteném a csövet, mert eltüzelné még nekem az asztalt ! Most elég lenne egy SE is, kár hogy a mikró trafója nem jó, lehetne sztereó is, ha 2 GU-m lenne.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
PP-nél nem szokták átlamezelni ott úgy jó ahogy van, középmegcsapolás meg kell mert oda kell kötni az anódfeszt!
(#) Danaman válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
nem csak a vasa de a csévéje is jobb, nem az az ócska papír aminek nincs még széle se.
(#) mark.budai válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Az mégjobb, ha nem kell átlemezelni. De nincs trafóm, úgyhogy elfelejtem ezt a csövet, vagyis nem felejtem el, de nem építek.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
GU50 SE-hez, meg inkább 230/13 voltos lenne a jó, de azt át kell lemezelni! De inkább ne használjatok már hálózati trafót kimenőnek, csak maximum kipróbálás céljából !Tessék tekerni, tekertetni
(#) kocos válasza Danaman hozzászólására (») Ápr 5, 2009
A cséve nélküli trafó tekercselés szerintem egy külön "művészet", ne becsüljük le Egyzser én is ki akartam próbálni, aztán letettem róla.. Kurblival, megfelelő gyakorlat nélkül szinte lehetetlen kivitelezni
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
40.000-ért? Ne már! Jó oda a hálótrafó is!
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
nem 40 ezerért, hanem olcsóbban is lehet ! Lehet már 12-15 ezer / trafó -ért is tekercseltetni, és akkor is minőséget kapsz! De két kiló rézdrót ára olyan 6 ezer Forint lehet abból több trafó is kijön, kondipapírt régi olajpapírból lehet bontani, géppapírt is lehet alkalmazni szigetelésnek, jó a sellak viszonylag drága ( 3-4 ezer Ft /fél kiló ), de egyszer kell megvenni, és jó sokáig elég! Az meg külön élmény, ha az általad tekert trafó szól, és méghozzá jól szól!
De ha nincsenek igényeid, akkor hallgasd a hálózati trafót
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Biztos, hogy nincs a hálózati trafóba soronkénti szigetelés, meg ilyesmik, de nem lehet annyira rosszabb. Végülis minden trafó trafó, de azért a vas minősége az már számít valamit.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Hát pedig egy hálózati trafónál a MINIMUM a soronkénti szigetelés ! És itt nem arról van szó, hanem a tekercsek elrendezéséről , ami a szórt kapacitások minimumon tartása végett egy kimenőnél többszörösen osztott primer tekercset jelent, amik közé vannak a szekunderek tekerve. Alapból a kellő primer menetszám (primer indukció )nincs meg egy hálózatinál! Sokszor a vas minősége is hagy kívánnivalót maga után, de ezeket már ezerszer átbeszélték/beszéltük itt.
És képzeld el, hogy sokkal rosszabb, különben minden erősítőben simán a "primerre a szekundert" kimenőt használnának ....
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Hát jó, mindegy, azért egy próbára jó lenne a hálótrafó is . Ha nem kell átlemezelni, akkor még használható hálótrafónak is.
(#) CHZ válasza kocos hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Nagyon igazad van !
Sajnos itt néhányan elterjesztették azt a butaságot , hogy hál.trafó is használható kimenőnek.
Ha nagyon jó csövet akasztasz mögé , akkor sem lesz belöle erősítő , estleg valamilyen zajkeltő ..
(#) mark.budai válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Egy próbára azért megéri, nem? Ha nem, akkor szerzek majd más trafót.
(#) CHZ válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Ha csak azt szeretnéd kipróbálni , hogy erősít-e , akkor igen .
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 5, 2009
[off]Hát ma nem sok hozzászólás lett az oldalon, akárcsak tegnap sem szóltak hozzá sokan.
(#) Danaman válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Ezt mi is látjuk minek írni?
(#) lpcollector válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 5, 2009
Csökkentettem az anódtápot 390V-ra CHZ által javasolt csatornánkénti RC szűrő soros ellenállásának 250 ohmra növelésével (zaj most már semmi ). A segédrács ellenállást egy picit megnöveltem 30 Kohm-ról 33 Kohm-ra. Így nyugalomban 67mA az anódáram, 4,3mA a segédrácsáram, 253V a segédrács feszültség és 14 V van a katódon. Az anód és katód között 356V a feszültség, így 23,85W az anóddisszipáció ez már 25W alatt van.
A kapcsolás a generátor 2,4Vp 1KHz-es jelére éri el szemre torzítatlanul a 8Veff-et a 8 ohmos terhelésen. Ekkor az anódáram 62,5 mA a rácsfeszültség 230V 5,2 mA mellett. A túlvezérlés 2,7Vp bemeneti jelnél indul 1KHz-en. A felvételek a szinusz vágásáról 2,8Vp bemeneti feszültségnél készültek. Négyszögjelnél persze elöbb jön a túlvezérlés. A négyszöges méréseket 1,8Vp generátorjelnél végeztem.
Jó ez a beállítás, megpihenhetek, hallgathatom a zenét, barátkozhatok a hangjával?(Más hangkarakter mint az EL84SE, talán mert tetróda?)
A visszacsatolásból ha lehet mégis kihagynám a kimenőt, tetszik a hangsugárzó szimetrikus meghajtása.
Köszi a választ!
(#) Doncso hozzászólása Ápr 5, 2009
Nincs valakinek ötlete, hogy tudom megállapítani egy csőről, hogy milyen típus? novál foglalatba való, Tungsram gyártmány, és csak egy 9-es látszik belőle, ilyen szürke lemez van a belsejében, nem tudom milyen tipus lehet, valami ötlet valakinek?
(#) lpcollector hozzászólása Ápr 5, 2009
És ami még kimaradt a négyszög ...
Következő: »»   504 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem