Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverteres hegesztőtrafó
 
Témaindító: Gabi, idő: Aug 12, 2005
Lapozás: OK   25 / 563
(#) Tubi56 válasza kurtyka hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Így van rángatja a hálózatot ha nem elég a nafta a konnektorban, de ha az ember csinál egy erősebb gépet azzal tudunk gyengébb árammal is hegeszteni ami nem rángatja a hálózatot!
Legalább 16 Amper legyen ami csak a gépet szolgálja ki!
De nem vesz fel ennyit 2.5mmes pálcával

Még a lágy indításra is oda kell figyelni sok kapcsolás 10 Ohm 5W-ot ajánl ez nem az igazi mert még így húz egy nagyot a hálózaton ! Párhuzamosan kell kötni 2db 100 Ohm 5W-ot sokkal lágyabb az átmenet a hálózatra!
Tubi56
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
A dupla 100 Amperes gépről egy két fotó!
Még itt nincs minden vezeték a helyén!
Az áramváltó tekercset is jól látni a fő trafó mellett!
Tubi
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Még egy pár kép! A vezérlő modulon rajta van a leragadás védelem is (Erdgab fejlesztése)
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Még valami! Ha a vezérlő modul gate meghajtó trafója az IGBT modultól távolabb van akkor a két oda vezető szél drótot tekerjétek össze mindkét oldalét külön külön!
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia Tubi.Ilyen rajzhoz és panelhoz hol lehet hozzájutni ill. a nyákot ki tudna nekem készíteni(nem ingyen kérném).A terminálon nem nagyon válaszolnak.Szeretnék kísérletezni-próbálkozni inverter készítéssel egy cseppet.
(#) Freedomocska hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Egy naív kérdés--van egy jó pár UC2843-as és L6569A-s integrál áramköröm ,ezek nem jók az ucc2808 helyett?
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Na megyek építeni egy hő kapcsolót, mert csak 90C'-os klixonom van az meg sok!
Itt találtam egy ilyen kapcsolót a Hobbinál csak át kell alakítani egy kicsit, mert ezzel a beállítással nem jó a hiszterézisét kell módosítani a 330K helyett 1.2M ra és a 470nF kondit el kell hagyni! itt a rajza ja és a stab kocka sem kell, hiszen az van ! Ezt be tudom állítani 75C'-ra és 40C' nál kapcsol vissza!
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Nézd meg a Datasheet-t!
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Te magad is tudsz ilyen nyákokat készíteni! A Hqvideo-nál lehet kapni pl. különböző méretben!
Érdemes nyák készítéssel kezdeni ,hiszen a kapcsolást át kell alakítani nyák tervé ami viszont az alkatrészek függvénye! Lehet nyák rajzoló filcet is marató szert is és lakkot is kapni a Hq nál! Így szerzel tapasztalatokat és ismered meg az alkatrészeket és érted meg azok működését-kapcsolatát! Ha mással csináltatod meg akkor hogy méred össze illeszted a többi áramköri részhez!
Hidd el jobban jársz ha magad csinálod! Inkább kérj segítséget ehhez itt a fórumon!
Tubi
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Oké--értem a viccet .....Ha tudnák angolul?Ha értenék az elektronikához annyira?Talán,na mindegy--majd valaki még utána néz vagy válaszol is e témában.
(#) Zerocross válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Üdvözletem! Nem biztos, hogy lendületből letegezhetnélek, pedig én sem ma kezdtem.
A fotókat nézve, elismerés! A kivitel mondhatni hibátlan! Erre szokták mondani, hogy magamnak sem tudnám jobban megépíteni!
A valós tapasztalat nekünk olyan, mint a bébinek az anyatej.
(#) Zerocross válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
A Terminál fórumos észrevételt osztom én is!

Én egy teljes-hidas kapcsolás után érdeklődtem (volna).
Mivel csak részletek vannak meg a rajzból, persze a trafó végleges kivitele is tanúlságos lenne. Spafi építette meg véglegesen a készüléket, de eddig nem tudtam vele felvenni a kapcsolatot.
(#) Freedomocska válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
"Fehér ember nem haragszik de nem is felejt"--Tulajdonképpen én csak az"oldalvizeken" szeretnék elcsónakázni és nem akarok sok vizet kavarni.De ha nem fog sikerülni--és elég nagy rá az esély --akkor is egy csepp örömet okozott a próbálkozás.Viszont valamilyen szinten biztosan összehozok egy plazmavágót(háromfázisú 50 Hz-es) de ez még a jövő.
(#) Tubi56 válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Milyen részletek vannak meg? Hátha tudok segíteni!
(#) Zerocross válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Nos amikor először felvetettem az: "Ismeri-e valaki a rajzot?" kérdést akkor Erdgab is és P_I is küldött néhány infót, hol bukkanhatok több részletre, de sajnos nem állt össze a kép. A rajzot értelmeznem alapvetően nem gond. Mindössze érdekelne, hogy a gyakorlatban milyen lett a trafója, amivel egész nap kerítést hegesztett a kivitelezője. Az alábbi kép volt a kiindulási pont, amiről a fenti kérdés szól.
Hozzátartozik, hogy olyan ferritet használt a srác mint ami nekem itthon is van, ami fő szempont.
(#) Freedomocska válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Engem viszont a dupla hidas megoldás érdekelne mivel kicsi a hálózat teljesítménye(3x10 A) és ezen sokat nem tudok változtatni.
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
A HQvideo-nál postáznak is?Ja--és kérlek nézd el a tudatlanságomat de az ambícióm annál nagyobb.Az amúgy nem fog zavarni ha egy pár alkatrész elveszítek kárpótol talán a sikerélmény--még ha nem is sikerülne az inverter.
(#) Dudus válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Igen, postáznak, ha úgy kéred.
(#) p_istvan válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szia!
Nézted a Negulyaev féle könyveket?
Itt és a terminálon is van link hozzájuk, abban van részletes leírás teljes hidas gépekről is.
Üdv.
(#) Tubi56 válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Nos Ismerem a rajzot, sőt meg is építettem ez a rajz Tab120 kollegáé!
Amit én módosítottam a végfokban nem HGTG12N60A4d, hanem HGTG20N60A4d használtam fel, mert igy egy kicsivel kissebb hűtést igényelt! A gép tudja a 100 Ampert
De a trafó mivel ETD59-es elég körülményes megtekerni , persze meglehet! Ami változott azóta az a poti ami korábban 500 Ohm-volt és az azt lezáró ellenállás ami 390 Ohm-volt! Kapcsolás és pár kép rólla!
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Még egy pár fotó!
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
Még egy pár fotó!
(#) Tubi56 hozzászólása Ápr 11, 2009 /
 
És még ezek is a 100 as gép képei!
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Igen postáznak! De regisztráld magad előbb és akkor mindjárt kosárba teheted az alkatrészeket amíg nem küldöd el addig hozzá írhatsz-elvehetsz belőle! A Lomexnél is nézz körül, mert sok minden ott olcsóbb vagy csak ott kapod meg ! Itt is regisztrálj! A gépedben mindaddig benne marad az alkatrész lista amíg nem törlöd vagy el nem küldöd ! A házhoz szállítást jelöld be posta vagy futár!
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Kösz a választ ,még járatlan vagyok ebben a témában is de majd belejövök.Egyenlőre bontott cuccokkal és csere-berével indulok neki ne "fájjanak"annyira a hibáim és ha lenne eredmény akkor irány és több pénzt bele.A panelon még gondolkodom mert van egy- kettő itthon és vennék vaskloridot a patikában megpróbálnám úgy.
(#) Freedomocska válasza Tubi56 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Nézegettem én és elsőre olyan mintha jó lenne az UC2843AN ic az inverterhez.
(#) Freedomocska válasza Zerocross hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Zerocross te hogyan "álsz" ,menyi van meg az inverterből neked?Vagy még csak tervezgeted te is?
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
mennyire bontottak és milyen bontott alkatrészekre gondolsz? :help:
(#) Tubi56 válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Nem jó! Az UCC2808-2 kell vagy UCC3808-2!
Ugyanis ezeknek két kimenete van ami kell is míg az UC2843 nak csak egy kimenete van és amúgy sem lenne ide jó szerintem!
(#) Zerocross válasza Freedomocska hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Nekem van ferrit mag, vörösréz lemez, prespán papír, kisebb-nagyobb zománcozott tekercselő huzal, többfajta vezérlő IC, nagyáramú diódák, ventillátor, hűtőborda, primer puffer, ESR kondik a szekunder oldalra (ha kell). Még az IGBT-re kellene költenem, meg néhány passzív alkatrészre.

Tehát a rajz ami még nem forrta ki magát. Éppen P_I-vel beszéltük néhány lappal ezelőtt, hogy a hobbi építésnél szinte egyenrangú szempont a szakmai megfelelőség és az egyéni benyomás (teccik - nemteccik) a kapcsolási rajznál épp úgy, mint a kivitelnél.
Következő: »»   25 / 563
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem