Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   278 / 2501
(#) lixi hozzászólása Ápr 9, 2009 /
 
Hali. a kérdésem ezt így lehet mint a mellékelt képen?

Kép.jpg
    
(#) proli007 válasza lixi hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Hello!
Természetesen, ha a két 60V váltó független egymástól.
Üdv! proli007
(#) lixi válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 9, 2009 /
 
Igen, egy trafón de két külön tekercsről van szó.
Köszönöm.
(#) Flatlander hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy fetes 400w-os végfokom.Ma hajtottam elég szépen erre egyszercsak jó nagy füstfelhő és a 4db 5w-os ellenállás elégett.ha ezeket kicserélem menni fog vagy mit kell még átnéznem?
(#) Tomi20 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Heló
Szinte biztos hogy a teljesítmény tranzisztorok is elhaláloztak. Visszafelé haladva ki kell mérni a tranzisztorokat, többnyire a végtranyókat meghajtó tranzisztorok is el szoktak szállni ilyenkor.
(#) Flatlander válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Huh...azabaj hogy ennyire még nemértek hozzá de majd akkor kiméregetek mindent.Van még 3 tranyó a panelon amiket hűteni kell azok szálhattak el vagy a kicsi feketék?
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Közben néztem és még a hangszóróvédő reléje is beégett de nemtudom hogyan.A tekercse jó csak ahol összezárja a két véget ott mintha az egyikhez odaragadt volna és így nemtud mozogni,elég fura formájú relé nehézlesz ilyet találni helyette.
(#) Flatlander hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Lemértem mindent és elvileg minden jó csak a 4végtranyó és hozzá a 4db ellenállást szállt el,szóval ha elvileg kicserélem akkor jónak kéne lennie.
(#) Tomi20 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Akkor először is nézd meg, hogy a hangszóród működik-e. Általában ha meghalnak a végtranyók, akkor az erősítő kimenetén valamilyen tápfesz van kint. (vagy plusz vagy mínusz) Ha szerencsétlenségedre a hangszóró védő reléje is összeragadt, akkor lehet hogy a hangszóród is megégett.
(#) Flatlander válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Igen kicsit súrol a tekercse annak is Remélem valahogy visszatudom vinni gariba
(#) hapro válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Gariba....
(#) Tomi20 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Van ellenállása? Nem látok sok esélyt rá, hogy cserélik, ez nem rendeltetés szerű használatnak minősül. (ha azt mondod hogy Te csak hallgattad, akkor azt mondják hogy túlterhelted) Próbáld meg, nem vesztesz semmit, ha nem cserélik, akkor keress egy szakembert, aki újratekercseli.
(#) Directors válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Nekem sikerült, de nem szólok semmit
(#) hapro válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Vagy mondd azt, hogy egy gömbvillám járt a lakásodban, ami feltúrt mindent, és megijedt tőle a hangszóró, annyira, hogy leesett a tekercse a csévetestről, de te akkor épp otthon sem voltál, így semmi közöd nincs ahhoz, hogy most épp nem megy, tehát cseréljék vissza gariba, mert ez igen is garanciális probléma! Ja! meg egyébként is fogggalmad sincs róla, mi a fene lehet vele, ezt a tekercs leesést is csak tippeled, mert valamelyik volt szomszédodnak egyszer mondta az egyik haverjának a...
(#) Tomi20 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Le nem esik a tekercs, csak megég, elszakad a szála. A túlzott melegtől lehet hogy eldeformálódott a csévetest is, ezért súrlódhat...
(#) hapro válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Pedig le tud esni/csúszni. Tekercseltem olyat is...
(#) djyuri válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Ilyet én is tanúsítok.
(#) Tomi20 válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Le is eshet, de általában "csak" megég a DC fesztől. De a javítás szempontjából majdnem teljesen mindegy is.
(#) Flatlander válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szólni elvileg szól majd kipróbálom,mert még zúgott mikor kikapcsoltam a végfokot.Amugy olyan 2ohm ellenállás van szóval szerintem csak az egyik tekercs égett le de azse lehet mert sorba van kötve szóval nemtudom megnézem jó-e.Áhh jó ez a mai nap minden vitt mindent A garival meg majd kéne okozni valamit.....
(#) szabónagymester válasza hapro hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Szintén zenész! :yes:
TDA7294 kontra SAL meg nem mondom milyen fantázia nevű, az a 20 cm átmérőjű 80W/4ohm alutányéros hangszóró.
Olyan szépen leesett a csévéről a derót....
Szép móka volt. 2001-ben vesztegették 6000HŰUF-ért darabját ezeknek e tányéroknak.
(#) Flatlander válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Hát remélem én valahogy visszatudom vinni gariba nincs kedvem ennyi pénzt kifizetni.ha sikerül megcsinálni adom is el a mélyem és csakis papírmembrámosat veszek legalább 96dB-est.
(#) szabónagymester válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
De ha megjavíttatod miért adod el?
Vannak olyan profi helyek, csoda klasszul megcsinálják!
én még konyhailag is javítottam már hangszórót, nem egyet. űigaz nem tekercseltem, de az már nüánszbeli munka lett volna csak, mert szét kellett szedni, tehát a kónuszt ki kellett venni kosárból.
Egy kis pálma tex, és csodálatosan összeraktam, máig is működő képesek, igaz nem használom őket, de voltak utána még használva.
Persze ezek somogyis vackok, nem azt mondom ess neki te is, és rámold szét, mert ha epoxis ragasztás, azt szét nem szeded roncsolás nélkül!
De pl. egy olyan spéci helyen, mint a REFLEX, vagy olyan szaki aki ilyenre (is) specializálódott, meg tudja javítani frankón, és semmivel sem lesz rosszabb, mint előtte. Sőt! Kérheted, hogy erősebb csévére tegye, ha papír cséve, esetleg cserélje alura, kevésbbé melegszik a tekercs, máris javult akkor a hatásfok az eredeti állapotához mérten, esetleg még kérheted is, hogy ha a légrés engedi, kicsit combosabbra tekerje.
Ez épp olyan mint ha kicseréled a végfokokat az erősítődben és eladod.
Semmivel sem lesz egyik sem rosszabb, mint volt.
De ha csak azért veszel másikat, mert ez nem 96dB-es, akkor tekintsd kis anekdotám tárgytalannak.
(#) Flatlander válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Amugysem vagyok vele túlságosan megelédeve,többet vártam tőle.És kipróbáltam szól de recseg meg zörög szóval tuti deformálódott a cséve.Amugy szerintem ilyen lesz helyetteSub találtam valahol hozzá egy jókis doboztervet is csak nemtudom hol valami "x1'volt a neve.Saját magam tuti nemállok neki megcsinálni elég nehéz lenne
(#) hammer14 hozzászólása Ápr 10, 2009 /
 
Úr isten!

Hogy lehetett az az erősítő hajtva? Meg az egész cumó egyáltalán.. Az tuti hogy nem lennék a helyedbe Flatlander. :no: (már mint a szerelés miatt).

Relébe a forma az mind1 nézd meg az adatait hány v-os meg amper-os mennyi érintkezője van és kész.
(#) hammer14 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
A hangszóróval valószínű meg leszel elégedve! Az eminencém 1db hasonló mint amit venni akarsz az borigatott házi buli közepén szekrényből ruhát poharat 100w mellett.
(#) szabónagymester válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 10, 2009 /
 
Csak óvatosan azzal a 96dB-lel!
Egy kiskolléga nem túl rég nyűglődött azon, hogy nagy érzékenységű hangdobozt akasztott az erőlködőjére, és rögtön védelmi hibát kezdett hozni.
Az mondjuk szép és jó, hogy nagy érzékenységű, és én is felszólaltam épp ez ügyben, de lehet ez épp olyan, mintha kisebb ellenállással terhelnéd, és bizonyos teljesítmény felett már káros hatású.
De jó volna, ha valaki ezt a feltevésem meg tudná erősíteni, vagy cáfolni, mert hülyeséget nem akarok állítani! Ez egy pár napos tézis csak nálam. Lehet hülyeség, de az előzetes események kicsit erre utaltak a kolléga esetében.

Az meg, hogy biztos papír membránosat veszel.....
Erre csak azt tudom mondani, hogy a mi elektro technika szerves része lett ugyan a dising, de nem minden az! Ez esetben egy alu tányéros hangszóró nem csak azért alus, mert olyan ***** ******(szuperül; jól; csicsásan;frankón, stb) néz ki, hanem mert könnyű anyagú és merev. Ami nem egy hátrány a hangszórók esetében. Ez az un. parciális rezgés kiküszöböléséért van.
Ez a parciális rezgés egy koncentrikus rezgés a hangszóró membrán felületén, ami ráadásul, nem is egy frekvencián van. És ez igen csúnya hangzásbeli torzulást okoz. Ezért van, hogy az olcsó kommersz papíros hangszórók annyira borzalmasan szólnak.
Ha már mindenképpen papírosat akarsz, akkor vegyél olyat ami lakkozott, vagy méh sejtes technológiával készült. De nagyon tudom ajánlani a kevlár szövetes hangszórókat.
Az arany közép út. Zenegépekben nagy előszeretettel alkalmazzák, iszonyú strapabíró, és még nem mellesleg szép is a hangja.
Sem nem papír, sem nem alu. Valahol meglátszik (hallatszik) a hangján.
Azonban ha mélyre kell, teszem azt sub, és nagy felületű, érdemes az alura, vagy lakkozottra beruházni.
Bár ami azt illeti, komolyab cégeknél még nem láttam nagy átmérőjű alus hangszórókat.
A Viston-nak van egy 10cm átmérőjű, fázis kúpos, de az inkább közép mély.

Na ennyit az okoskodásomból mára.

Ezt a hozzászólás inkább a hangdobozépítős topikok valamelyikébe illene.
Jav.szamóca
(#) Flatlander válasza hammer14 hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Nem az enyém a végfok hanem egyik haveromé és elég kókányolt az egész én így nemépítek az biztos őszintén nem is csodálkozok hogy elszált.A relé meg azért kéne ugyanolyan hogy vissza lehessen rakni a panelba.
(#) Flatlander válasza szabónagymester hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Szerintem ilyen érzékenység még belefér...
(#) Flatlander válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Itt egy kép a végfokról.... látszik hogy valami marhanagy hőnek kellet lennie annál az ellenállásnál.
(#) hammer14 válasza Flatlander hozzászólására (») Ápr 11, 2009 /
 
Hát az látszik hogy nem 50c volt az tuti...
Egyébként nekem is járt hasonlóan egy sal hangváltó bár arra 50w van írva és én 100w ot adtam neki buliba szóval nem csoda! De még működik az én esetemben mert éreztem hogy szaglik a nyák.
A haverod szerintem legalábbis a nyák alapján nem néz ki rosszul csak alulmértezett valamit. Ha lehet szerintem az ellenállást te se 5W-osra cseréld ki hanem 10W-ra az nem hiszem hogy,így járna mint ez.( Bár én nem vagyok szaki szóval lehet hogy valami okozat volt ez hogy szét égett az ellenállás meg az egész kóceráj! Ha kicseréltél mindent akkor is figyelj oda rá,vagy haverod figyeljen oda rá mert ha valami előző alkatrész vezérelte túl a többit akkor ugyanúgy el fok csesződni az első nagyobb hajtástól.
Következő: »»   278 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem