Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   515 / 2208
(#) MrBrown válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Monster,
Van 300 darab PCL86-om, terveznél nekem egy pofás kis OTL-t mondjuk oldalanként max 50 darabból?
A teljesítmény nem számít!
PERSZE CSAK VICC VOLT

A teljesítmény igen is számít!
(#) kocos válasza otlm hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Igen mondjuk találkoztam már hibás JJ adatlappal is, volt is egy vitám egy másik fórumon, sehogy sem akarták elhinni, hogy a KT-66, 77 és 88 sugártetrodák ...
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Igazából roppant egyszerű a megoldás, szét kell törni egyet (lehetőleg rosszat), és mindenre fény derül.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Az a vicces, hogy volt már a kezemben még összesezreletlen PL500, mindenféle fázisban, de nem figyeltem meg az elektroda elrendezéseit

Ja, hogy a KT-ra gondoltál! Hát azt megfizetni sem tudom, nemhogy még széttörjem
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Ezen most elgondolkodtam mert épp 40-50w körüli OTL képzeltem a lehetőségeimhez. Ha ebben a szegmensben a minőséget és a látványt még elérhető áron elképzelhetőnek tartanám, belevágnék. Az öncélú kisérletezgetésnek valami mást keresnék.
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Idézet:
„Van 300 darab PCL86-om”
A szívinfarktust hozod rám! még jó hogy odaírtad, hogy csak vicc volt.
(#) Mate78 válasza sturbi hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Én szedtem szét egyet meg is vannak a darabok de nem figyeltem meg én sem.Egyébként én is olvastam olyat hogy az anód és a segédrács kialakítása a sugártetródáéhoz hasonló, ha jól emlékeszem a Plachtovics György írta ezt.
(#) MrBrown válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Akkor neked annyi, mert TÉNYLEG VAN 300 DARAB PCL86-om + néhány ECL :smoke:
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Nem vicc az a mondat valóban van neki 299 darab ? 1 darab már az enyém .
(#) MrBrown hozzászólása Ápr 10, 2009
Rendes helyen ekkora készletnél már vagy elkoboznak néhányat vagy köteleznek a nickname megváltoztatására MrBrown-MrPCL86!
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Vigyázz Vele! Gyűjtő
(#) MrBrown válasza kocos hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Arra gondoltam, ha beleönteném mindet a fürdőkádba talán tudnék benne tempózni párat :eek2:
(#) Action2K válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Próbálok felocsúdni. Nekem nemsokára olyan 30-40 darab PCL86-om lesz csak, viszont PL504-ből 100db felett, PL500 pedig 40db körül, de lehetne 200db-nál is több, de nem akartam már olyan sokat költeni rájuk.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Barna neked akad 290 darab PCL86 ! Nekem meg nincs egy normális sem bár már a panelem kész lett ma nagy nehezen ? Csak csövet még nem látott , de reméllem holnap már megszólaltatom .
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Éppen akartam kérdezni, hogy végül te is maradtál az ECL-nél mint CHZ vagy nagyobb fűtőfeszről járatod...?
Azért nem mertem a forumon kérdezni, mert nem tudtam hogy tart-e még a hírzárlat! :yes:
Ami a négy darab normális PCL86-ot illeti nos Lacikám, az elmúlt 1-2 hónapos pájafutásunk során mi az amiben nem segítettük egymást ?
(#) punkkazy válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Te is úgy vagy akkor mint én! A táp készen van, már csak alkatrész kéne, csak bolt nincs a közelben. Imádom Szerbiát . De legalább cső az van... 1 PCL86, 2PCL85 és 2 PL500. Meg 4 kicsi, ami nem tudom mi. De a táp az kész.
(#) CIROKL válasza MrBrown hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Hát gyakorlatilag a hálózati trafóm az úgy lett kialakíva hogy mindkét csövet tudjam alkalmazni . Első nekifutásra a PCL86 -ok lesznek bevetve , viszont van talán ECL86 ból is nehány darabom amit betudok dugni azokba a szép foglalaltokba , próba majd mindent megfog mutatni ! / Ja csak csendben mondanám hogy a nyákot megint kézzel pacsmagoltam / Kellene már egy fokkal tova lépnem ebben az ügyben - is ?
(#) Action2K válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Sikerült jó PY88-at találni?
(#) CIROKL válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Nincs annyi mint a Barnának meg az enyém mind használt példány de azért akad belőle közel egy 100 -as.
(#) kocos válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Hej! Tök jó lett! Minden elismerésem, szépen rajzolsz!
(#) MrBrown válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 10, 2009
Sosem állítottam hogy nekem mind új!
Kb 15-20 új, olyan további 20 amiröl tudom hoy használt de jó, a maradékot pedig még le sem portalanítottam!
Lehet hogy van 200 darab szakadt fűtőszálú PCL-em.
Azt látom hogy egyik sem törött és mindegyiken ép a getter, de ennyi! Tudjátok mi az több mint 200 csövet egyenként lemosni-szárítani-fűtést mérni rajta-visszacsomagolni?
Ha végre elkészül a PCL86 SE-m napi tizet beledugok-megvizsgálok...
(#) punkkazy válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Hát sajna nincsen forrás, de mindig akad egy csöves TV valahol az utca sarkán. Talán találok valamit, bár nemrég volt lomtalanítás.... Az viszont tök jó volt, hogy a suliban elektroszemetet gyűjtöttek... Semmi se maradt épségben, csak akkor még nem akartam semmit a csövektől és így haverom kapta el, akinek az énekese 3millió Ft értékű csőkészlettel dicsekedhet (elmondása szerint) Majd lekapcsolom a magasfeszt az anódról, míg be nem melegedik a PCL rendesen. Egyenlőre ezt tudom csinálni, de lehet hogy kunyizok haveromtól....
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Nagyon szép lett, én is azt mondom, hogy szépen rajzoltad.
(#) kocos hozzászólása Ápr 11, 2009
Kimentem az alsóépületben huzaltrimmert kutatni az alkatrészbányámban (végülis találtam, de nem ez most a lényeg ). És kezembe kerültek a Colorstar panelek! Na azok egy csöves számára igazi kncsek : A panelek közti csatlakozók jóminőségű bakelit oktál foglalatok, vannak bene jó kerámia nyákos noválfoglalatok, frankó teljesítményellenállások, és nagy kedvenceim ( ami szinte minden szovjet elektronikai készülékben vannak ) 250, és 500 Voltos csillámkondik, mindenféle értékben . Szóval Colorstart mindenkinek sokat (főleg nekem) (A trafójáról most nem beszélek, azt már kiveséztük sokszor )
(#) CIROKL válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Hát pedig lehetett volna szebb is ha vasalva van ? De így kézzel rajzolva azt hittem hogy annyi idő alatt kell megrajzolni mintha vasalnám !No jó nem mentem igazán a szépszégére mert ha szépet akartam volna akkor még most is rajzolnám . Ez egy 1/2-3/4 órai meló és kész a maratás az hagyományosan vaskloriddal 8-10 perc. Én azt mondanám inkább hogy türhető minőség , nagygázzal elmegy . De a panelt ugyis csak addig nézegetem még benem építem eltakarom és többé nem is látom remélhetőleg ebben az évszázadban ?
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Ne mondd, nekem nagyon tetszik! De ne is lásd az évszázadban, ne kelljen javítgatni!
[OFF]Én mindig elteszem a rajzokat a dobozba, ha kell, akkor szétszedésnél egyszerre legyen ott, ne kelljen keresgélni.
(#) Doncso válasza kocos hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Én is épp ma kotorásztam a mamáéknál, a sufniban, mit ad isten, szegény megboldogult papának előkerültek a rádiói, 4 kisebb csöves és egy hatalmas nagy, lemezjátszós rádió, tiszta aranybánya. A 4 kicsit már hazahoztam, de a nagyon még rágódik a mama, mert hát tudjátok milyenek az öregek. Bár az is igaz, hogy azt kár lenne szétbontani, szép darab.
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Milyen cső van benne? EL41?
(#) Action2K válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Nem mindíg a nagy dolgok a legértékesebbek. Most nem az alkatrészforrásra gondolok, hanem a bontandó dolog muzeális értékére. Orion, Videoton TV-ket lazán kiberhel az ember, de egy Kékest? Rádióknál is lehet pici, de nagyon értékes modell. Egy-két cső, meg trafó miatt, ami érhet 500-1000 forintot, kár szétbombázni egy mondjuk 30000 forintot érő modelt. Nekem van egy Philips 648A, amit restaurálni fogok. Hogy mennyit ér? Nem tudom, de biztos többet 2000 forintnál.
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Így van. Ezeket a régi csodákat nem éri meg elbontani. Szerintem szépen felújítva sokkal jobb, mint elbontani azért a pár alkatrészért.
Doncso: Inkább add nekem, minthogy azért a pár alkatrészért elbontsd.
Következő: »»   515 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem