Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   516 / 2208
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Nekem van két rádióm, azokban EL41 van. A nagyobbik rádióban már EL84, ECC85, stb...
Szerk.: Volt még egy, de azt szétbontottam. Talán jobb is, minden darabját felhasználtam.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Nem használom a rádiókat. A rimlock foglalat sem a kedvencem. Ja, az van a PCL86-ban is (AZ41).
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Meg vagy áldva ezekkel a Rimlock csövekkel ECC40-ed nincs, azt kipróbálnám hangilag Adok érte Ef42-t Újat, meg hazsnáltat
(#) Mate78 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Márk, a két EL84 ott vár rád Zolinál.

üdv
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2009
oké, köszi! (1 db foglalat is jól jönne, ha már )
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Az 50W már elegendő lehet , ha az valós paraméter .
Ebben a témában sok használhatatlan vagy gyenge kapcsolás forog a neten . Körültekintetően válassz , ha hozzáfogsz az építéséhez .
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Ha van javaslatod szivesen veszem. Nem biztos, hogy jól választanék,sőt. Évente 100-150 3f villanymotort kötök ki-be. A jól eltalált forgásirány nagybiztonsággal 1/10 hez. Még jó, hogy nem kártyázok.
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Sajnos ebben gyakorlati tapasztalatom nincs .
otlm viszont segíthetne mivel Ő nagyon beleásta magát ebbe a témába, ( ha nem is az erősítőjének a bemutatásával ) de keresgélés lehetőségeinek irányát szerintem elmondaná.
(#) l48 válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Köszönöm! Nem kapkodom el elég sok futó...döcögő projektem van.
(#) CHZ válasza l48 hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Szívesen .
Konkrét jó kapcsolást nem lesz egyszerű találni , de ne add fel .
(#) Doncso válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Igazad van, de ezek tényleg értéktelenek voltak, viszont van egy 1938-as standard tipusu rádióm, na azt nem áldozom fel a bontás oltárán, pedig kellene belőle ez az de inkább helyre állítom, szerintem annak is több lehet az értéke 1-2 ezernél.
Üdv.
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Nincs.
(#) mark.budai válasza Mate78 hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Oké. Gondoltam is rátok, hogy már biztosan ott vagy Zolinál.
(#) mark.budai válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 11, 2009
Megnézem, hogy van-e ami nincs "befogva", de írtam, hogy egyet sajnos el is törtem .
(#) EcoPityu hozzászólása Ápr 12, 2009
Az EL41 , az a 8 lábú EL84 méretű pentóda?/kicsi bütyökkel az oldalán?/
Nekem /úgyemlékszem/ van belőle vagy 9db dobozos!

Délutánra megnézem!

Foglalatot sehol nem találtam hozzá, azért nincs még felhasználva!
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 12, 2009
Megint kaptam 1-2 csövet .
(#) punkkazy hozzászólása Ápr 12, 2009
Üdv mindenkinek!
Úgy gondolom találtam egy hasznos oldalt... Bővebben: Link
Sajna nem korlátlan a netem, így a letöltés elmaradt, de Remélem sok hasznos infó van benne.
(#) CIROKL válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Szia : nálam semmivel nem lehet megnyitni ? Valami nem OK!
(#) djhans válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Nálam se megy
(#) punkkazy válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Lehet meg kéne dobni a fenntartót egy maillal... Én meg se próbáltam letölteni félve a sok MB-tól . Csak gondoltam hátha valakinek jól jönnének a dolgok, bár lehet hogy csak kamu az egész...
(#) mark.budai válasza punkkazy hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Nem lehet semmit letölteni .
(#) mark.budai hozzászólása Ápr 12, 2009
A drágább csövekhez kevesebb alkatrész kell? Bővebben: Link
(#) Doncso hozzászólása Ápr 12, 2009
Srácok, egy nagyon lampi kérdésem lenne, EM87-es nek a 6,3V-os fűtése az most egyen vagy váltó?
(#) kocos válasza Doncso hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Mindegy, de általában váltó !
(#) Doncso válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Ahham, tehát nem azért nem működött, mert egyent adtam neki. Köszi a választ.
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Ne is várjátok, hogy le tudtok tölteni bármit is. Erről az oldalról, csak akkor tudsz letölteni, ha kérsz jelszót a tulajtól és töltesz te is fel. Ha visszaléptek a főkönyvtárba ott van egy jegyzettömbbe leírva, hogy mi a szitu.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Ez nem feltétlenül van így ! Ez egy egyszerű SE kapcsolás, megcsinálhatod El84-gyel is, csak máshogy szól.

nem is egyszerű : elég "érdekes" a visszacsatolás. A meghajtó trioda katódárama átfolyik a hangszórón is , így 0,01 V-tal a hsz. elő is van feszítve. Miért is jó ez? szerintem ez olyan, mintha "lefognám" ujjal a membránt.

Ez egy soros áramvisszacsatolás lenne ?
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Visszacsatolást én inkább nem teszek bele azóta, amióta Djhans PCL86-os kapcsolását megépítettem, fordítva kötöttem a hangszórót->nem szólt->szétszedtem.
Szerk.: Ha megépítem EL84-gyel, akkor hogyan szól máshogy? Nem lesz annyira szép hangja, vagy csak másabb lesz a hangszíne?
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 12, 2009
hát, igazából a bemenetére, vagyis az 1-es lábra úgy adtam negatív feszt, hogy labitáp pozitiv a földre és a negatívja az 1-es lábra, de gondolom ez így nem jó. De ennek nem úgy kellene működni, hogyha kap tápfeszültséget, akkor zölden dereng legalább, vagy amikor bekapcsol a cső, akkor teljesen zöld és szép lassan kimegy a két szélére? Vagy legalább valami életjelet adna?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Ápr 12, 2009
Ezt nem teljesen értem. Ha fordítva kötöd, akkor is szólnia kellene valaminek ( ha más nem sípolásnak )
Következő: »»   516 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem