Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   398 / 1681
(#) csezoli21 válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Heló
Milyen a hangzása?
(#) SALáta válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Nekem tetszik, ezzel a "hangszórókkal" is csodát művel, az STK nál biztos jobb, legalábbis nekem fülre ezerszer jobb a Quad 405öm-nél kisebb az alapzaja, szinte semmi. Amin csodálkoztam az az hogy rettenetesen melegszik, ezért került ekkora dobozba, a hűtőborda csak így fért el, U idomom itthon nem volt sajnos.
Azért nagyobb kondenzátort is tehettem volna bele.
(#) lidi válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Mondjuk ha nem írod oda hogy lcd kijelző, valószínűleg akkor is felismerjük De jó lett, a pc táp dobozt felcsiszoltad, vagy ragasztottál rá valami fóliát ?
(#) Müszi válasza lidi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Csiszoltam és lakkoztam.

üdv
(#) nagy hoho válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Helló ! A Forrasztó állomásod nekem tetszik. Az előlap kissé egyedi stílusú. A belső részről szeretem volna több fotót de most már ne szedd szét ! Hol találom a dokumentációját a Szilva egynek ?
nagy hoho
(#) Müszi válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Szia!

Itt: Bővebben: Link
(#) san398 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Én is csak ajánlani tudom ezt a forrasztó állomást, nálam 1 éve megy hibátlanul.Nekem nagyon bevált! Ha kell tudok adni nyáktervet (Sprint Layout).
(#) nagy hoho válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 15, 2009 /
 
Szevasz ! Köszönöm a doksit.A PIC leegyszerűsít minden kapcsolást. A programozást gondolom Te csináltad. Én sajnos nem értek hozzá és ezen változtatnom kellene mert az elektronika ebbe az irányban halad.Részemről a másik mumus az AVR.
Nekem kattogós wellerem van egyre sűrűbben beég a kapcsolója. És a kapcsoló árán veszek két darab Solomon pákát. Ezért érdekel a dolog.
(#) Topi válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Hasonlóképpen jártam én is. Ezért váltottam solomonra. Mióta nem wellert használok azóta ez a második solomon pákám. Elsőnek beadta a kulcsot a fűtőszála.
Eddig komplettül a két páka került 3 ezer forintba.
Egy solomonhoz egy hegy 100 forintos nagyságrend, egy wellerhez egy teljesen átlagos 2000 Ft-os nagyságrend.
Maga egy solomon állomás is, LED kijelzős szabályzós kb 5-6E forint, hála a tömeges kínai cucc mivoltának, tehát építeni sem nagyon éri meg, csak akkor ha szinte mindened van otthon. Trafók, kijelzők, stb / vagy ennyire fanatikus az ember.

Szóval, én nem bántam meg. Én is félve cseréltem a jóöreg wellert, de megérte.
(#) Müszi válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
A PIC-et Szilva Mester progizta fel nekem, mert az én égetőm nem viszi a 16F684-est :no:
Szépen működik
(#) Müszi válasza Topi hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Nekem pákával, Piccel, kijelzővel 6200Ft-ban állt meg.

Idézet:
„Maga egy solomon állomás is, LED kijelzős szabályzós kb 5-6E...”

A HE Store-ban nincs sajnos 10.000 alatt ilyen állomás, és azért 4000 Ft-nál (ami nagyon sok píz) többet lehet spórolni, ha építed.
PC tápot jobb esetbe ingyen is kaphatsz, a pákához felkészíteni az otthoni alkatrészkupacból simán megoldható

...hála a tömeges kínai cucc mivoltának...
Én ezzel úgy vagyok, hogyha a készülék szépen ellátja a feladatát, akkor már tökéletes.

üdv: Müszi
(#) gtk válasza Topi hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Solomon -bol a homeros valtozatot hasznalod? Nekem egyszeru van, es neha zavar, hogy nagyobb felulet forrasztasanal ra kell allitani a homersekletre, mert nem tartja a beallitottat.
(#) zoly15 válasza Müszi hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Szia!
Szerintem is nagyon jó lett ez az állomás!
Most hogy megépítetted te is, felvetődik bennem az ötlet.. Építsek én is egy ilyet?
A mostanival semmi gondom csak atom nehéz
Amikor építettem csak egy 130Va-es trafó volt 24V-os szekunderrel...
Így tetemes súlya van (kb 3-4 kiló)
Lassan már nekem is egy éves az a szerkezet.
.
Így, kérdem én, mennyire jó választás ez az állomás?


Üdv!
(#) lidi válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Jó az ha nehéz. Rá van csavarozva a pákatartó, nem mozog el ha belerakod a pákát, stabilan áll az asztalon.
(#) zoly15 válasza lidi hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Olvasgattam az állomás után, úgy gondolom hogy még ez nem egy kiforrott kapcsolás..
Így egyenlőre hagyom az építést :yes:
Hát az szent hogy nem esik le az asztalról és nem borul el...

Üdv!

Részemről OFF vége..
(#) Báddzsó hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Sziasztok!
Semmi extra, csak egy 14 lábú soic-dip átalakító...
érdekessége, hogy az ic lábait le kell hajtani, mert különben nem fér rá... (így volt a legegyszerűbb megvalósítanom.) egyet már beforrasztottam, hibátlan...

soicdip.jpg
    
(#) vtnagy válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Egész jó lett szerintem, grat
A tokozás és a NyÁK között alkatrészlábakkal csináltad meg a kontaktot?
(#) vagnerjazon hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Végre (negyedszerre ) sikerült megcsinálnom ezt az villogót egy 555-ös IC-vel. Nem nagy dolog, de ez még csak a harmadik nyákom.
(#) tbence3 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Ügyes munka. Egyébként ezt a kapcsolás nem az én oldalamon találtad? Mert vtnagy kolléga tervezte hozzá a panelt illetve írta a cikket.
(#) Zoli_bácsi válasza Báddzsó hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Helló.

Túl sok az ón a forr szemeken. Szinte golyóvá alakul. Kevesebb ónnal szebb lenne.

üdv.
(#) san398 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 16, 2009 /
 
Lehet ,hogy azt olvastad, hogy nem kiforrott de Én már egy éve használom a Szilva féle (első változat) forrasztó állomást és semmi gondom vele.Nekem bevált, nem csak furatszerelt hanem SMD-t is forrasztok vele.
(#) nagy hoho válasza Topi hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Helló ! Még volna egy megoldás a weller pákára, be kellene építeni egy triakot a nyelébe és a kapcsoló csak a gétet kapcsolná.Ezen még agyalok ha lesz időm . Vagy ha valakinek volna ideje kipróbálni ? A másik ötletem: Lemértem a solomon hegyet és tökéletesen jó a wellerbe ,csak a hosszából kell vágni és egy elhasznált weller hegyből kivenni a hőérzékelőt és beépíteni a solomon hegybe.Némi mechanikus munkával megoldható. Sajnos a környéken nincs üzlet ahol pákát vehetnék, a postaköltséggel meg már elegem van. Legutóbb vettem 2 db 160 Forintos DC tápdugót 1860 Ft-ért.
(#) vagnerjazon válasza tbence3 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
De igen, ott. Köszönöm, hogy kitetted az oldaladra, mert előtte már megpróbáltam két kapcsolást is, de nekem egyik se működött, úgyhogy rákerestem és megtaláltam az oldalad. Nem teljesen azokkal az alkatrészekkel csináltam, mert nem találtam olyanokat, de végülis villog.
(#) kocsgab002 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Nekem még mindíg ez a favorit....
Bővebben: Link
MaSTeRFoXX nagyon nagyot alkotott, azóta is csodálom.
(#) peterpan válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
weller ügyben....
Egyébiránt az átalakítás is működik az egész lelke a hőérzékelő, óvatosan lehúzható és onnantól bármire rá lehet applikálni!
(#) Báddzsó válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Jogos, azért ilyen golyócskák, mert ugye alatta fél mili átmérőjű rézdrót van, normálisan voltak beforrasztva csak lecsipkettem a drótok tetejét, hogy kevésbé zavarjon mikor az ict forrasztják rá, aztán lereszeltem és átmentem mindegyiken pákával és ilyen lett, a reszelés miatt ilyen amúgy, mert leszedtem a drótból meg a rajta lévő forrasztóónból is és mikor újra olvasztottam felmászott a drót tetejére az ón. (hogy én mennyit tudok magyarázni.....)
vtnagy:
Válasz a kérdésedre fentebb.
(#) zoly15 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Hát igen, aki tud az tud..
MaSTeRFoXX egy nagy koponya, az tény
(#) proli007 válasza vagnerjazon hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Hello!
Azért megjegyezném, hogy Bence kapcsolásában van egy "illetlenség"! Nincs a LED-el sorban előtét ellenállás. Amúgy az NE555 simán elviszi magában is a Led-et, nem szükséges hozzá még külön tranzisztort alkalmazni, ha a Led áram kisebb mint 100mA.
üdv! proli007
(#) Bari- hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Sziasztok

Elkészült a maratókádam nátrium-perszulfátos maratóhoz.
50×100cm-es 5mm vastag polysztyrol táblából készült, melyet barkácsáruházban vettem, darabolva dekopír fűrészel lett, egyenesre vágva felsőmaróval szélelő késsel. A ragasztást észter hígítóban oldott polisztyrol forgáccsal oldottam meg, nem mindenhol lett szép, de nem ereszt sehol. A fűtés egy ősrégi 30W-os akvárium melegítő, ez volt itthon, a buborékot egy 1800Ft-os akvárium levegőztető állítja elő. A tartály alján 2 szilikon cső fut párhuzamosan, 1.5mm.es fúróval megfurkálva. A tartályba belefél a 30×20-cm-es nyáklemez is egyben, akár 2db is egymás melett.
A fűtést kb 20 perc alatt melegíti fel 25°C a vizet 17°C rólm de 24 óra alatt sem megy 41°C fölé, a tartály 2 széle között 0,1°C a hömérséklet különbség. Sajnos élőben még nem próbáltam csak vízzel, a főpróbán Attila86 által tervezett forraszóállomás 2-t szeretném elkészíteni. Youtobra töltöttem fel egy kis videót
(#) vtsoftware válasza Bari- hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Ez nagyon tuti, grati hozzá.
Én is tervezek egy ilyesmi maratót, csak én "sima barna maratószerrel" tervezem, de így plexivel, plusz egy szivannyú a buborékoknak
Következő: »»   398 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem