Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » VF2 végerősítő
 
Témaindító: proksa1, idő: Feb 7, 2007
Lapozás: OK   35 / 163
(#) bigbrother hozzászólása Ápr 16, 2009 /
 
Újabb probléma merült fel az építés során. Felvetődött, hogy tulajdonképpen mekkora hűtőbordára lenne szüksége ennek a Conductornak?
(#) didyman válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Sőt, annyira eltérnek, hogy a "P" csatornás eszköz csatornaellenállása miatt az eszköz source ellenállását nullára is szokták választani.
(#) Tomy27 hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Hali.Valaki megtudná mondani hogy a VF2 melyik műv. erősítővel szól jobban, a kapcsolásban lévő NE5534 vagy hasonló célokra használható TL071-el?
Kíváncsian várom a választ...
(#) maTaKee válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Üdv!
Szerintem ez ízlés kérdése... De amúgy meg nem egy nagy költségű alkatrész, szóval nyugodtan vehetsz egyet-egyet és kipróbálod!
(#) bigbrother válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Bármelyik jó, nem nagyon érzékeny az áramkör a műverősítőre. Állítólag ST TL071 -el jól szól. Fontos, hogy ST legyen. Texas nem jó.
Az más kérdés, hogy szinte semmi mást nem lehet kapni, csak Texas -t főleg NE5534 -ből, így én is Texas -okat teszek bele.
(#) SALáta válasza bigbrother hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Nos nekem Texas NE5534 van benne, nem próbáltam mással. Ahogy olvasgattam a fórumot, azt hittem ezzel lehet a baj, nem úgy szólt ahogy elképzeltem, aztán beletettem 22000mikroF 40 V kondit (4 ohmos 80 w conductor) az eredetileg bele szánt 5400 mikroF bank helyett, ég és föld a különbség, biztos 10000mikroF is megtette volna de ilyen volt itthon.
Szerintem a Ti vel is jól szól, nekem tetszik a hangja.
(#) bigbrother válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Nem én mondtam, hogy rossz lesz Texas -szal, hanem KD Mester. Jobb híján én is kénytelen leszek Texast használni.
(#) csezoli21 válasza bigbrother hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Heló
nekem a conductorhoz a texas NE5534AP -t javasolta KD-Mester! a Philips gyártmányú után ami persze már nem kapható
(#) bigbrother hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Ezen aztán ne vesszünk össze!
Viszont tényleg jó lenne tudni, hogy mekkora hűtőborda kell...
(#) SALáta válasza bigbrother hozzászólására (») Ápr 17, 2009 /
 
Én 110x220 mm hűtőbordát használtam, elégnek tűnik, igaz egy ventilátorral kiszívatom a meleg levegőt az erősítőből, egy 60x120 as bordával is bepróbálkoztam, kevésnek tűnt, pedig ha jó lett volna negyed akkora lenne az erősítő.
Doboz egy számítógép doboz(fekvő ház) 410 mm hosszú, 150 mm magas, 390 mm mély. Csak a lemezt használtam fel, az U alak 15 mm mdf lap van, elő hátlap nyák. De legalább lehet benne táncolni is. Nagyon off, ajándék lesz, ha megkapja a sógor talán felnyitom hogy ő ne tegye , telefonnal nem jó képet csinálni, digi gépem meg most nincs.
(#) Tomy27 hozzászólása Ápr 17, 2009 /
 
Hát még anno mikor vettem a TL071-t akkor a Texas mellett döntöttem meg az eladó is inkább azt javasolta mint inkább az ST.Lehet hogy butaság volt,bár nem értem mert összehasonlítottam a két adat lapot de semmi jelentős eltérés nem mutatkozik, ami nem mondható el az NE5534-ről.
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Úgy gondoltam megosztom ezt a VF2 szerelmeseivel.
Mi a véleményetek?
Itt a link is.
(#) Tomy27 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szerintem inkább a VF3-hoz áll közelebb.
(#) Szegedi Sándor válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Szerintem is.
De mivel ez a fórum a népszerűbb a Vf sorozatok fórumai között ide raktam fel hogy több Vf kedvelő meg tudja nézni.
(#) SALáta hozzászólása Ápr 18, 2009 /
 
Felmerült egy probléma a vf2 conductorral, a 80 W verziót építetem meg irf540/9540 fetekkel.
A problémám hogy 6 ohmos hangfal esetén a hangszóróvédő elkezd kapcsolgatni, ha a kimeneten nincs semmi akkor a hangszóróvédő engedi a relét bekapcsolni.
Tápfeszültség 29 V (30 V 4 ohm), a hangszóróvédő az egyenáramú konponenseket figyeli a kimeneten, természetesen az erősítő nyák kimenetére van kötve, tehát ez jó.
Kérdésem az lenne hogy a vf2 conductor begerjedhet-e ha a hangszóró 6 ohmos? Mitől lehet egyenfeszültség a kimenetén? Ha valóban az van.
Sajnos semilyen műszer nincs nálam hogy megnézzem mi van a kimeneten.
Otthon 4 ohmos hangszóróm volt csak, azzal tökéletesen működött több órán keresztül maximális hangerőn.
Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) szamóca válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 18, 2009 /
 
Csupán az impedancia növekedés miatt, nem lehet ilyen jellegű hiba. Műszer nélkül viszont nehéz lesz kideríteni a hibát.
(#) Tomy27 hozzászólása Ápr 19, 2009 /
 
Hali!
Szerintetek egy +-40V-os VF2 mennyit adhat le 4OHM +-35V-os táppal?Meg arra lennék még kíváncsi hogy előerősítő nélkül egy DVD lejátszóval ki lehet-e teljesen vezérelni, mert valahogy keveslem a hangerőt?
(#) SALáta válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 19, 2009 /
 
Igen nem sikerült kideríteni, majd otthon kiderül.
Az egyik oldal elszállt, én hibámból. Mindenesetre konkrét hibát majd otthon tudok keresni.
(#) water válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Ha a tápod terhelve is leadja a 35V-ot, akkor kb:110-120W-ot ad le 4 ohmon.
Hogy kivezérli e teljesen a DVD az attól függ hogy mekkora a kimenő jele. Nagyjából 22V eff. kell az erősítő kimenetén ekkora teljesítményhez. Ki kell számolni.
(#) Tomy27 válasza water hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Nyugalmi állapotban +-39V, teljes kivezérlésnél esik vissza olyan +-34-35V-ra.Én is olyan 100W körül gondoltam de valahogy nem tűnik annyinak, lehet hogy vamilyen előerősítőt kellene elé tennem és nagyobbat szólna?
(#) bigbrother válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 20, 2009 /
 
Nagyobbat szólna, csak ne vezéreld túl...
Előerősítőt tudomásom szerint inkább lemezjátszóhoz szoktak, meg olyasmihez, ami nem tud alapból kiadni magából 0dB -es szintet, pl mikrofon stb. Szerintem a DVD -nek nullszintet illene adni...
(#) banyaiakos válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
nézd meg milyen érzékeny a hangszóród...
(#) Tomy27 válasza banyaiakos hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Nem hinném hogy az miatt kevés, mert 90dB az nem rossz szerintem.
(#) Zupp87 válasza Tomy27 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szerintem mérd ki. Függvénygenerátor, 1k szinusz, meg két komolyabb multiméter feszültség és árammérésre.
(#) Tomy27 válasza banyaiakos hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Illetve 91dB csak rosszul emlékeztem.
(#) Tomy27 válasza Zupp87 hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Azt tenném ha meglennének a szükséges eszközök.
(#) SALáta válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Kiderült a hiba oka, egyszerűen ezzel az LG hifi hangszóróval nem hajlandó együtt működni, begerjed, majd védelem elkezdi le föl kapcsolgatni a reléjét mert maga az erősítő jó.
Egy másik kérdés, a nyugalmi áram elmászik ahogy terhelés van a kimenetén, terhelten vagy terheletlenül állítsam be a nyugalmi áramot?
(#) CHZ válasza SALáta hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szerintem DC van a kimenetén , vagy gerjed .
Nyug. áramot kivezérlés nélkül kell beállítani , ezért a terhelés nem változtathat rajta , ha minden rendben van .
(#) SALáta válasza CHZ hozzászólására (») Ápr 21, 2009 /
 
Szia, köszi a tanácsot, a kimeneti DC feszültséget legjobb tudásom szerint nulla közelébe vittem, 0.001 V.
Minden hangfalammal kitűnően működik, Igaz arra nem jöttem rá hogy a kis hifi hangfallal miért nem, ha ráteszem a kimenetre valóban begerjed, nem baj úgysem ahhoz készült, most járattam kb fél órát 8 ohmos hangfalakon , jónak tűnik.
Mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) Szegedi Sándor hozzászólása Ápr 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Ebbe
az erősítőbe nem kell diódát ragasztani a hűtőzászlóra a hőmegfutás miatt?
Szerintetek ez lehet olyan jó mint egy VF2 hangzásban?
Következő: »»   35 / 163
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem