Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Hello!
Kapcsold ki a Display ikon(menu) alatt a top réteget! :gumicsirke:
Már bocside ha kikapcsolom a top réteget, akkor a top rétegen lévő smd alkatrész lábai sem látszanak, és nem vagyok :gumicsirke:
Az a baj ezzel, hogy az smd pad-ek a top (vagy bottom) réteghez tartoznak, nem külön vannak, mint pl. a via-k. Szimplán kikapcsolni a vezetékeket nem hiszem, hogy lehetséges anélkül, hogy a pad-eket ne vinné magával.
Szerintem sem, de hátha van egy ulp ami eltünteti a vezetékezést miközben meghagyja a via-t meg a pad-et.
Ha máshogy nem megy, akkor ripupolom és kinyomtatom külön fóliára az ic-t és két fóliát egymásra rakva világítom le.
De létezik ilyen megoldás
Úgy hívják, hogy Unroute all. Ilyenkor a vezetékek megszakadnak, eltűnnek. Maradnak az SMD pad-ek. Tehát, gulasoft, ezen maszk készítéséhez a következő rétegeket kapcsold be, az összes többi kikapcsolva legyen! - Top - Pads - Vias + esetleg, a panel méretét megadó, azt hiszem, talán Dimension réteg
Na jó, igazad van - ez a "destruktív" módszer nem jutott eszembe
Legfeljebb elmenti az ember előtte, és megmarad a kész munka is.
Nincs igazad.
Ha unroutolod eltűnik a via, hiszen az a route után keletkezik. A megoldás ez: Csak pad és via kétszer nyomtatva bottom oldalon. Utána ripup És csak top 1* nyomtatva A top és egy bottom egymásra rakása (ragasztószalaggal, el ne mozduljon) És így mivel a bottom oldalon ugyan azok a viák vannak ezért meglesznek a viák a top oldalon is+ az smd pad-ek.
Itt az mp3-as áttervezett nagyobb pad-es verzió ha valakinek kéne.
Idézet: „Ha unroutolod eltűnik a via, hiszen az a route után keletkezik.” Jogos, ez igaz. Viszont időközben megint találtam egy lehetséges megoldást, ami még szép eredményt is adhat, bár úgy sejtem, ezt a feladatot 100%-ban korrektségre kihegyezetten, nem lehet megoldani, talán erre a jelenlegi helyzetre nem is gondoltak az EAGLE tervezői...
Sziasztok!
Ne haragudjatok, de nincs időm végigolvasni mindent. Már keresgélek egy-két órája, de hiába. Az a gondom, hogy nem tudom, hogy lehet autoroute-tal olyat csinálni, hogy bizonyos vezetősávok szélesebbek legyenek, de csak bizonyos szakaszokon. Mert ugye néha kellenek szélesebb sávok, de mi van, ha azt akarom, hogy ágazzon le egy ilyenből egy keskenyebb? Schematic-ban csak egyben tudom változtatni a Net Classt az egész sávra. Vagy máshogy kéne? Sajnos ebben kezdő vagyok. Köszi!
Hello!
Akkor kiegészítem az előző hozzászólásom: kapcsold ki a Top réteget és kapcsold be a tStop,bStop réteget ( ha szükséges a fill-t állítsd át) ! Bocs ha megsértettelek a :gumicsirke: -vel , a "szerintem"-et akarta jelképezni. Remélem ez a megoldás jó lesz
Segítséget szeretnék kérni:
3D-s alkatrészeket rajzolok az Eagle3D-hez (Bővebben: Link), és most épp alumínium műszerdobozokat készítek, hogy az áramköröket már dobozba is lehessen tenni ne csak egyszerűen a víz felett lebegjenek (példa). Szóval a nehezét, a 3D-s makrókat már majdnem megírtam teljesen, csak a használatukhoz kellene egy alkatrészkönyvtár amiben minden egyes doboztípushoz lenne egy tokozás. Ez a tokozás csupán egy keret, aminek oldalai megegyeznek az adott doboz szélességével és mélységével. 31db ilyen műszerdoboz van de egyet már megrajzoltam, tehát 30db alkatrész (vagyis pontosabban csak tokozás) megrajzolására várok önként jelentkezőt. Ez megkönnyítené kicsit a munkámat. Nem bonyolult a tokozás, csupán egy négyszög az egész. Csak úgy kell megrajzolni hogy a négyszög oldalainak hossza adott értékű legyen. Ezeket az értékeket el tudom küldeni, de akár a Lomex listájáról is le lehet olvasni. Itt van az alkatrészkönyvtár: doboz.lbr Itt pedig a dobozok méretei, kimásolva a programból, de talán érthető a dolog: muszerdobozok_meretei.txt (jobb gomb-> Hivatkozás mentése más néven)
Hello!
Három kérdés: 1. csak a tokozást kell megrajzolni ? 2. melyik egale verzióval rajzoltad ? 3. mikorra (holnap elég) ?
Ha egyszerre csinálod a ripup-ot az egész lapra, valóban eltűnik a via; de ha kézzel, egyesével, net-szegmensenként törölsz, meghagyja. Kíváncsiságból most próbáltam ki, rastnest után is ott maradnak, "légvezetékelve".
Üdv.!
1.- Igen, csak a tokozást. 2.- 4.15-el, de szerintem visszafelé is kompatibilisek a lib-ek. Bár még nem próbáltam. 3.- Persze, bőven elég holnapra! A lib-ben szereplő egyetlen tokhoz (amit én rajzoltam meg) hasonlóan kellene megrajzolni a többit. Tehát a tokozás neve legyen a doboz neve (M-betű nélkül, tehát pl.: 01, 08, 20, 32...). Illetve a tokrajzok közepének (nullpont) pont a keret közepén kellene lennie. A keretet (a doboz körvonala) pedig ugyan olyan vastagsággal és ugyan azon a rétegen kellene megrajzolni. Köszönöm a jelentkezést és a segítséget!
Okés, holnapra megcsinálom. 4.16-om van.
Nem kell köszönöd, akkor majd mi mit csináljunk, mikor kész leszel és majd használhatjuk ezt a sok "finomságot" amit készítesz ?
Hello!
Bocs, nem bírtam holnapig várni !
Szuper, köszönöm! Pont így gondoltam.
Közben viszont változott kicsit a dolog, mert mégiscsak kellene mindegyik toknév elé egy M-betű. Illetve valamiért lemaradt a 01-es doboz. De ezeket már megcsinálom majd én. Még egyszer köszönöm!
Kb. egy hete volt erről szó. Gyári megoldás nincs erre a problémára sajnos.
Tökéletes!
Na majd teszek fel képeket hogy hogyan néz ki a műszerdoboz jelenleg...
Ez nagyon jó! Már csak a lukakakt kéne eltüntetni ami viszont ilyenkor ott van. de lehet hogy azokat kitörlöm (hacsak nem alkatrészhez kötött, de akkor kiszedem a lukat a libben. Köszi, ez jó ötlet! Az eagle egyébként nem tud lötstopp filet készíteni? Ha igen az nem emészthető formátum?
Itt van az ígért kép: Bővebben: Hozzászólás
(Nincs több OFF, de ezt itt megígértem hogy megmutatom.)
Na erre varrjon valaki nekem gombot.
Beállítottam, hogy az ic lábaihoz ne kössön a toppon úgy, hogy a library-ban minden lábra tettem egy trestrict területet, majd lecseréltem az eredeti alkatrészt, ripupoltam, és autoroutoltam. Az eredményt meg lehet nézni, olyan lazán rákötött a trestrictes lábra mint a gép. (a pic ic-t nézzétek, 21-es láb (meg még egy pár)) Vagy ott a balról a 9. láb ahol a trestrict területen lazán áthúz egy top vonalat, mindezt úgy hogy közben keresztülvágtat a forrponton, ami annyit jelent, hogy simán hozzáérhet a top oldali vezetőréteghez az ic lába. Itt valami nagy árulás van.
Nincs árulás, csak az alkatrész szerkesztésekor hiába teszel ilyen területet (sajnos hiába) azt nem kezeli külön az alkatrésztől.
Routolás előtt kell ezeket a területeket elhelyezned.
Kipróbáltam azt is. Az ic felső lábsorárs tettem egy nagy trestrict area-t, simán rákötött top oldalon.
Én is kipróbáltam, nekem remekül működik a tres-bres is.
Most kipróbálom a mit csatoltál. Ez az állításom hibás ! Idézet: „hiába teszel ilyen területet (sajnos hiába) azt nem kezeli külön az alkatrésztől.” Teljesen jól működik az amit belinkeltél.
Nézz már rá a rajzomra. Szerinted ott nincs rákötve az ic top oldalára?
Ránéztem, routoltam én is, és jó lett.
Külön is kipróbáltam az IC -t az is jó lett. Hiba a te készülékedben van ! Amúgy ilyen rajzoknál használhatnád a BUS-t. Jobban átláthatóbb lenne. |
Bejelentkezés
Hirdetés |