Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Az a baj, Márk, hogy én "rendes" szkópot használok. Ráadásul hangfrekvenciás mérésekre mV mérővel használom, ami mindig leosztja (10dB-es osztású méréshatár kapcsolóval), és leválasztja az anódeszről a hasznos jeltartalmat. A szkópot így nem kell állítgatni, hanem csak sasolni.
Így nem igazán tudom, mi kell az ilyen PC-szkópoknak....
Esetleg ez hasonlit:
Bővebben: Link
Márk! Ne tévesszen meg, hogy Imi "anódeszről" ír neked, csak meg akar zavarni ezzel a jampis írással! (Vagy, csak spórol a "f"-vel, így válság idején.)
Na... Azt tudjuk, hogy mennyi a műszered belső ellenállása?
Hi! A rajzot nézve ez bizony nem erősít semmit, illetve az erősítése 1. A lényege a nagyimpedanciás leválasztás. Ehhez 1:10 osztóként 18 Mohm kell, tekintve a 2 Mohm bemeneti impedanciát. A hangkarik nem mérnek egyenfeszt, mert a bemenetük kondenzátorral van leválasztva. Ez a kapcsolás szintén. Egyenfesz méréséhez vagy egyenfesz/váltófesz, vagy egyenfesz/frekvencia átalakítás kéne. Másodszor a leválasztó fokozat után hiányzik a hangkari védelme. Ha 1,5 voltig akarsz mérni, a hangkártya elé kell két szilícium és egy germánium dióda sorba kötve, ekkor az együttes nyitófeszültségük 1,5 volt, majd megismétled ugyan ezt, de fordított polaritással bekötve. Így ha 1,5 voltnál nagyobb lenne a feszültség, a diódák kinyitnak, és levágják a pluszt. A hangkarid tökéletesen védve lesz. A be és kimeneti kondik a rajzon mindenképpen kellenek, mert az ic bemenete 4,5 voltos egyenfeszen működik, erre ülteti rá a váltófeszt, majd a kimeneten leválasztja. Bemeneti osztóval elég jól használható kütyüt kapsz. Ha kisebb (max 100 mV) feszt akarsz megjeleníteni akkor a leválasztó és a diódás védelem közé be kell iktatni egy erősítő fokozatot. Ez már a kompenzációk miatt lehet hogy kicsit munkásabb.
De ha teszek diódákat, akkor levágja a jelet 1,5V-nál, aztán mérni nem tudok semmit ez felett. Jó lenne egy ilyen szkóp, normális paraméterekkel. Én most "rendes" szkópot nem veszek, az biztos. Ebben bíztam, hogy lehet vele rendesen mérni.
Uraim!
Felhívnám a figyelmet a téma címére! Köszönöm.
Itt nem lehet megbeszélni a rajzokat? Akkor "költözködünk" az oszcilloszkóp számítógépre témába.
Akkor vissza a téma címéhez:
ViewPoint VP1770VA tápegységének a kapcsolási rajzát keresem. Köszi!
Válasz az "oszcilloszkóp számítógépre" témában.
Sziasztok!
Egy olyan 12V -os ventilátorhoz való fordulatszám szabályzóra lenne szükségem, ami a hőfok függvényében szabályozza a fordulatszámot és a hőmérséklet-érzékelője TO220 as tokozású legyen hogy hűtőbordára lehessen szerelni. Előre is köszi Üdv.
Nézd meg a kapcsolások között! Bővebben: Link
Ilyeneket már nézegettem. Igazából egyik kritériumnak sem felel meg: nem fordulatszám-szabályzó, és nem TO220-as az érzékelő.
"a hőmérséklet-érzékelője TO220 as tokozású legyen "
Sok dolgot láttam, de ilyet még nem... Azt meg lehet tenni, hogy bármilyen TO220-as tranyó E-B diódáját használod érzékelőként, de egy termisztorral sokkal egyszerűbb megoldani. Van olyan tokozású, amit M4 menetes furatba lehet becsavarni.
Hello!
De az is kérdés, hogy mit értesz szabályzó alatt. Mert a Kapcsolások/Biztonságtechnika,érzékelők,detektorok/hőkapcsolók alatt találsz ilyen szabályzót. Mert amúgy kétállású szabályzó is szabályzó. :yes: üdv! proli007
Sziasztok!
ELTAX AVR-250-es 5.1-es házimozi erősítőnek kellene a kapcsolási rajza meg a adatai ha valaki tud segítsen előre is köszi! üdv.
Üdvözlök mindenkit.
Az a problémám,h az egyik erősítőm megadta magát A pontos típusa: ---AUDIOTON A9039--- Szétszedtem és az egyik tranyó halt meg,de annyira h olvashatatlan a tíusa. Tudom nem nagy szám ez az erősítő,de ez egy HiFi torony eleme és így igen jól néznek ki eggyütt. Ha esetleg valaki tud valami kapcsirajzot hozzá azt megköszönném. Sajna Google nem segít
Ezt én is megtaláltam, de ez egy másik típus.
Azért köszi!
Itt volt az orrom előtt és nem vettem észre . Igazából a kettő kombinációja kéne nekem. Egy erősítő hűtőbordájának hőfokfigyelésére lenne. Úgy szeretném csinálni, hogy pl. 50°C -nál kapcsol be mondjuk olyan közepes fordulaton a venti és 70°C -nál pedig maximumon forogna, 80-90°C -nál pedig a relé levenné a főtápot az erősítőről. Az megoldható, hogy a te kapcsolásodon az átváltás hosszabb tartományba történjen? Meg ugye a jó lenne ha a két áramkörnek egy közös érzékelője lenne.
Hello!
Az a gyanúm, hogy kissé túlragozod a dolgokat. Anélkül, hogy kipróbáltál volna valamit, a valós életben, elméleteket gyártasz. És nem veszed figyelembe a hűtőborda termikus időállandóit és a ventilátor üzemi tulajdonságait, karakterisztikáját. :yes: De legyen ahogy szeretnéd! (Természetesen az ellenállásokkal el kell játszadoznod, mert ez nem egy korrekt, méretezhető áramkör.) üdv! proli007
Hellosztok keresek egy ojan kapcsolást hogy ne recsegjen a mélynyomom ha fel veszem maxra ha lehet akkor minél hamarab jó lene ha valkainek meg van vagy esetleg weblapot tudna adni előre is köszi
Helosztok van nekem egy ITT NOKIA 6381 PIP DIGIVISION TV-ém ehez a tévéhez keresek kapcsolási rajzottt ,de a legfontosabb ezz a panell lenne Digiboard BE2/Fast 2
6911 40 12 árnyékolt dobozú modul.Amugy a TV baja PIP-ben a kép tökéletes normál üzemmödban kissé szinhibás illetve szemcsés a szin.Jobban a PIROS és a KÉK dominál vagyis a ZÖLD is benne van egy kicsit de csak ténleg egy kicsit .
ja bocs sijetem, meg van mit akkarok hangváltót a mélynyomóba ha lehet IC nélkül
Kifejtenéd mire gondolsz? Elfogadom ám mások véleményét és tanácsait, úgyhogy nyugodtan mond mire gondoltál, majd megegyezünk . Egyébként köszönöm a rajzot!
Szevasztok !!!
Szeretném megkérdezni, hogy nem e tud valaki küldeni egy 1500W - os erősítő kapcsolási rajzot? A segítséget előre is köszönöm.
1500W Mire kell az neked! Ekkora nem igen van bár létezik inkább több kicsi (több csatorna) van ilyen teljesítményen!
Miért ilyen kicsi kell?
Hello!
Semmi különösebb, csak gondoltam ki kellene próbálni a hűtést. Azaz fel kellene venni a paramétereket, mert ez a szabályozás kiindulási alapja. - Mert ha egy hőfok felett elindul a venti, akkor vagy beáll az hőegyensúly, vagy nem, vagy lengedezni fog, mint megannyi szabályzó. Csak kérdéses, hogy egy egyszerű lelkületű erősítőnél, szükség van-e, egy tényleges szabályzásra. (Gondolom onnan indultál ki, hogy feleslegesen ne zörögjön a venti, csak nem ilyen egyszerű a helyzet.) - A venti, nem indul el csak egy bizonyos feszültség felett. Viszont ha már jár, akkor ugyan ezen az feszültség értéken nem áll meg. Tehát hiszterézise van (ezért van, hogy PC szabályzóknál induláskor előpörgetik) De itt állni fog induláskor, ha a borda hideg. - A ventinek a légszállítása, biztos nem arányos a fordulatával. A karakterisztikája, az indulása, a hűtőborda holtideje, mind a szabályzó zavarójellemzőit gyarapítja. Tehát valami "normális szabályozást" gondolom egy jól hangolt PID szabályzóval lehetne megoldani, ahol még az erősítő pillanatnyi átlagteljesítményét (ami vélhetően a várható hőfejlesztéssel lesz arányos) is be kellene venni differenciáló tagnak. Ezeket a gondolatokat, csak azért írom, mert mechatronikai hallgató vagy. De azért, ez nem egy űrhajó, csak egy erőlködő.. üdv! proli007 |
Bejelentkezés
Hirdetés |