Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   405 / 1681
(#) nagy hoho válasza Helem hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Helló ! Én a Skorí féle levitációs kütyüt csináltam meg ami jól működik az is 2-3 cm távolságot tud. Azt hittem a Tiednél nagyobb a távolság. Köszönöm a válaszodat !
(#) Rádió Kezdő válasza pepe33 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Esetlegesen ezt megosztod velünk?
Azt megköszönnénk!
(#) csezoli21 hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Heló
Építettem egy kis Mono erősítőt nagyon gány munka, mert siettem vele, de szépen szól, és számítógéphez elegendő hangereje van!
Bővebben: Link
(#) belganarancs válasza pepe33 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Gratula.Engem is érdekelne a dolog,kicsit részletesebben is
(#) belganarancs válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Milyen varázslattal készíted a "csövesek" dobozait?
(#) wg_kezdo hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
A videón egy ATTiny2313-ból készített szabályzó alapja van.
Az elv az, hogy a modellekben lévő vevő szervó vezérlő jelekkel vezérli a szervókat és a motort is.
Namost ezeket at ATTiny elkapja és átalakítja így a program közepén pontosan meg lehet mondani, hogy hogyan is áll a kar.
Ezt én PWM-re használtam fel így motort lehet rákapcsolni.
Egyelőre egy led fényerejét szabályozza ugyanis az elektronikához nem nagyon értek nem tudom, hogy mit is kössek arra a bizonyos lábra .

Viszont így kb 3-400 méteres távirányítóm lett amire bármit köthetek.

A program bascom-ban van írva, hogy a haladnó is megértse.
Következő lépés az lesz, hogy az összes szervó (vagyis a távirányító karjainak állását) lehessen hasznáéni.

A cél az, hogy a repülőmet egy kicsit robotizáljam így már bele tudok szólni abba mit csináljon.
Bár sajnos giroszkópom nincs és nem is hiszem, hogy lesz, de így érdekes kísérleteket lehet majd vele végezni.
(#) CIROKL válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Idézet:
„Milyen varázslattal készíted a "csövesek" dobozait?”
Szia : ez nem varázslat csak némi kis meló ! Ha érdekel akkor szivesen válaszolok rá Pl a dobozolási topikban ! Vagy bármi más módon is . Egyébként mindenkinek köszönöm az elismerő válaszokat, az órával kapcsolatban . Gyakorlatilag a panel az adott volt csak az alkatrészeket kellett beültetni , meg aztán egy kis dobozt össze kalapálni neki . És ez lett a végeredmény , talán a legközelebbi az más lessz ?
(#) llaci56 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ezt csak Te tudhatod!
(#) belganarancs válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Rendben,akkor folyt. köv. a "Dobozolási technikák" topikban.
(#) djtometkow hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
fogtam a mocim első lámpáját és egy bringás villogót, mindkettőt megdolgoztam és ez lett belőle:
(#) zoly15 hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok!
A 2008 as év végén bemutattam a PC mini hangrendszeremet, ha fogalmazhatok így..
Bővebben: Link
Ma lekezeltem a két hangdobozt..
Véleményem szerint nagyon jó lett!
Kérek róla véleményeket..

Üdv!
(#) CIROKL válasza djtometkow hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Hu nagyon tuti csak egy gond van vele mivel nyitom meg azt a mellékletet ?
(#) zolee1209 válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Telepíts fel egy codec- pack-ot, pl. K-lite... Vagy letöltöd a videót és felmásolod a telefonodra!
(#) zoly15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Igen, ma kezeltem le, 2 órakor kezdtem
De nem lakk, hanem Lazúr... De a napocska szárította rendesen... 2 réteg van rajta...
Köszönöm!
Nekem is nagyon tetszik!
(#) djtometkow válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
gom player

vagy guglizz
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Jól néz ki! Olyan márványos hatása van. Még az erősítő doboza van hátra. Adj neki is egy hasonló kinézetet (dobozt) s szép összkép lesz.
(#) zoly15 válasza Action2K hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Köszi!
Az erősítő előlapja biztos hogy marad, esetleg a lemezre kitalálhatok valamit..
(#) djtometkow válasza djtometkow hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
de ha gondolod itt van a jútúbos verzió is

Bővebben: Link
(#) Action2K válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ugyanabból a fából ragassz rá két oldallapot, meg egy tetőlapot, kezeld le és kész is. A tetőlap fedjen rá az oldallapokra.
(#) Zoli_bácsi válasza djtometkow hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Helló.

Ezzel a motorral, ilyen első lámpával ne menj ki közútra, mert hamar elmeszelnek.
(#) CIROKL válasza djtometkow hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Kössz szépen már megnéztem de filmet nemszoktam nézni , és éppen ezért nemvolt semmi kodek a gépemen ! :hide:
(#) djtometkow válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
benne van a rendes lámpa is, a normál lámpát használom.
a piros villogó csak dísz
(#) valaki_2 hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Ma építettem LM386-tal egy erősítőt, de nem az adatlapi kapcsolás alapján, hanem kísérletezés alapján! Szerintem elég jól szól, 4 Ohmos hangfallal használom. Van benne magaskiemelés, és egy indikátor LED is. Véleményem szerintem ezzel a kapcsolással lehet a legtöbbet kihozni ebből az IC-ből. Ez nem fog gerjedni. És kezdők is megépíthetik. Mivel még én is nagyon-nagyon kezdő vagyok ezért paint-ben csináltam meg a kapcsolási rajzot. De azért a lényeg érthető remélem.

Véleményeket várok!!!

lm386.GIF
    
(#) hadnagyakos hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Én nem rég 1-2 hete építettem egy sztereó erősítőt TDA2003-as IC-ből és 2n3055, Mj2955 végfoktranyóból saját rajz alapján.
(#) nagy hoho válasza valaki_2 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Helló ! Nekem tetszik a rajz kivitelezése egyszerű és áttekinthető. Én is meg próbáltam de nekem nem sikerült ilyen minőségben rajzolni. Hát az erősítőről nincs mit mondanom. Már régen nem építek erősítőket.
(#) valaki_2 válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Hello!
Kedden filmet néztünk a suliban, de olyan unalmas volt, hogy közben rajzolgattam
Tehát a suliban megterveztem, itthon meg megépítettem. Gyakorlásnak szerintem egész jó, de körülbelül 1 wattot tud 12V esetén 4 Ohmon. Fél hangerőn nagyjából egy órát bír egy 9V-os elemről (vadiúj Duracell Plus). Szóval a zsebemben elfér, és pont elegendő a hangereje. Simpinek pedig üzenem, hogy ekkora teljesítménynél teljesen felesleges nagyobb kimeneti kondit használni, ugyanis egy csöppet sem lesz több a mélyhang, legalábbis a hallható tartományon belül. A kapcsolásban van magaskiemelés, és a bemeneti kondi pedig éppen azért kicsi, hogy ne legyen sok a mély -> nagyobb hangerőt lehet elérni torzítás nélkül.
(#) proli007 válasza valaki_2 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Hello!
Az mellett, hogy igazad van, megjegyezném, hogy a kondi mérete nem a teljesítmény függvény, hanem az átvitelé. Így az erősítőd alsó határfrekvenciája 470µF-al, 85Hz-re adódik, bemeneti tagnál (10kohm/470nF) ez 34Hz.
És azért nem érdemes nagyobbat rátenni, mert a kis hangszóród nem adja vissza a mélyeket és így a "hallhatatlan"mély hangok csak az elemet emésztik.
(Az áramkörödnél a kimenet nem a hármas pont, hanem az 5.)
üdv! proli007
(#) belganarancs hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Üdv !Tudom,hogy nem nagy dolog,nem is mostanság készítettem,de egy képet megér.A képen a skori-féle minitesla(12V) látható,méretaránynak pedig az új projektem egyik eleme,egy GU-81-es elektroncső.Esetleg,ha valakit érdekel,tehetek fel képet róla működés közben is.

20090209.jpg
    
(#) geri199440 hozzászólása Máj 1, 2009 /
 
Én ezt épitettem még csak külső képet mutatok mert az elektronika majd hétfön lesz meg amugy nem is került sokba az auto-1250Ft.
az erösitö+a hangszoro pedig 700Ft. volt és legalább 70Db-t tud ami 1 ilyentöl elég nagy dolog.
K érek véleményeket!
(#) valaki_2 válasza proli007 hozzászólására (») Máj 1, 2009 /
 
Elnézést, elírtam
Javítottam... További véleményeket szívesen várok
A kis hangszórók még 100 Hz-t is alig adnak, nemhogy 34-et
Következő: »»   405 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem