Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   406 / 1681
(#) Doncso válasza geri199440 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ez most mi akar lenni? És mi az a 70Db? decibel? Mert az dB.
(#) geri199440 hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
igen az decibel akar lenni csak elirtam
(#) patexati hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Hali!Építettem egy 24V/5A-os labortápot egy pc táp házba van belezsúfolva így elfér a ládikámban is ha úgy adódik,hogy cipelni kell valahová!
(#) Mzolee válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Jókis "kompakt pikk-pakk" készülék lett, nameg az előlap is egyszerű.

Ami a ragasztópisztolyozást illeti: én nem itélem el, mert elég jó rögzítésnek tartom és sokkal gyorsabb, mint ha csavaroznánk, menetet fúrnánk stb. Akkor van létjogosultsága szerintem, ha olyan elemeket NEM mártunk bele, ami könnyen tönkremehet, vagy komoly behatás hatására cserére szorul.

A belső esztétikai állapot (amit ez a ragasztó fajta "kelt") meg más tészta, erről itt most nem írnék, mert sok kollégának nem tetszene a hozzáállásom

Üdv: Zoli
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ügyes és praktikus !

Gratulálok.....
(#) péter70 válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Hali! Szerintem tökéletes gratula az előlapot mivel tervezted meg?
(#) hadnagyakos válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Szerintem tökéletes amit összehoztál! Kompakt, így mindig veled lehet ha kell és nem foglal sok helyet, viszont hasznos lehet sok helyen. Én is régóta tervezgetek egy ilyen kis hordozható labortápot (jó nagy már van), mert azzal sokkal könnyebb az élet, mint egy naggyal.
Lehet, hogy most kaptam meg a kezdő lökést, hogy én is elkezdjem.
(#) patexati válasza péter70 hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Az előlap Front Designer progival készült!
(#) patexati válasza Mzolee hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
A melegragasztó a műszert tartja a helyén mert túl vékony a lemez így hiába vágtam méretre mégsem akad bele a panelműszer oldala meg a két led is azzal van fixálva bár azok megálltak volna nélküle is meg az ellenállássor ami 9Mohmos több ellenállásból van egy zsugorcsőben az is "bele lett önteve ne lefegjen" amúgy nem lett volna rá szükség de ez fix!
(#) Medve válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Érdekes ezt látni nekem, én a "másik" oldalát választottam a doboznak, de a belseje hasonlóképpen zsúfolt nekem is. Az előlap lemezét nyákból vágtam, a kijelző pedig épp belefeszült a kivágott nyílásba. Ha ujra készíteném, kisebb bordát és ventillátort használnék. MZolee: "taknyolni" lehet szépen is!
(#) geri199440 válasza patexati hozzászólására (») Máj 2, 2009 /
 
Ez a labortáp nekm is nagyon tetszik föleg hogy nem egy batár 10Kg-os izé amit alig lehet valahova eljuttatni :yes:
(#) szilva hozzászólása Máj 2, 2009 /
 
Én ma építettem egy PC táp dobozába egy LM1876-os végfokot. Az erősítő érdekessége, hogy a tápellátást egy átalakított PC tápból kapja, ami +/-20V-ot ad neki. Az erősítő hangja első meghallgatásra elég meggyőző, nagyon kellemesnek tűnik.

Bővebben: Link
(#) patexati válasza szilva hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Frankó lett Milyen sokmindenre jó egy kiszuperált PC táp
(#) Rumcájsz hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
A hosszú hétvégén én a PicKit2 programozómhoz csináltam egy (másfél) fejlesztő környezetet. Az eredeti 16F690 helyett 18F4520-at terveztem a panelra.
A PIC minden kivezetését tüskesorra tettem amelyet könnyen lehet forrasztani. A panelon helyet kapott még 3db nyomógomb, 1db LCD modul, 4db LED, 1 zümi és egy RS232 port. Remekül működik és ezen felbuzdulva az előző hiányosságain okulva, megterveztem egy újabb panelt. Gyorsan le is gyártottam a nyákot, most forrasztgatom az alkatrészeket amelyek sajnos híjján vannak. Az új fejlesztő környezet tartalmaz: 5V stabkocka, LCD, 2 nyomógomb, 4 LED, RS232, 1 zümi, 1 opto kimenet és egy relé kimenet.
Menet közben szerkesztettem rá egy TCN75 ös hőmérő IC-t amely a PIC-kel I2C buszon kommunikál. Ja és megirtam rá egy kis programot, ezáltal egy hőmérő lett belőle.
V1 alkatrészoldal
V1 fólia oldal
V2 félkészen
V1 működés közben

A képek nem a legjobban sikerültek...sry
(#) gtk válasza Rumcájsz hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Szep munka
(#) geri199440 válasza szilva hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
és kb menyi pénz?
(#) szilva válasza geri199440 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Mármint micsoda?
(#) geri199440 hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
a tápegységbe épitett erösitö
(#) tiva77 hozzászólása Máj 3, 2009 /
 
Hétvégén készitettem egy TDA7294 végfokot. Ez még csak szimpla kapcsolás de meg akarom majd csinálni a hidkapcsolást is.
(#) péter70 válasza tiva77 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Szia! Jó lett az erősítőd gratula hozzá és szerinted tudja a 100W-ot ? Hány V-ot adsz neki és hogy szól?
El tudnád küldeni a kapcsolási és nyákrajzot?
(#) szilva válasza geri199440 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Az IC olyan 900Ft körül van, a legdrágább alkatrész a hűtőborda volt, úgy emlékszem, az olyan 1000Ft körüli. A PC tápokat én hibásan 100Ft-ért szoktam venni, rossz esetben is 3-ból egyet össze lehet rakni, azaz vegyük a tápegységet és az üres dobozt összesen 300Ft-nak. A csatlakozók bőven számolva szintén 300Ft-ba beférnek, a kábelek legyenek még 100Ft. A többi alkatrész itthon volt, de 500Ft-ból bőven kijön minden, még akár nagyobb pufferek is (ide a kapcsoló üzemű tápegység miatt még ez is túlzás). Egy ekkora panelt kb. 200Ft-ért szoktam venni.

Tehát:
LM1876: 900Ft
hűtőborda: 1000Ft
PC táp és üres doboz: 300Ft
csatlakozók: 300Ft
kábelek: 100Ft
egyéb alkatrészek: 500Ft
panel: 200Ft

Mindent összeszámolva - ha nem tévedek - 3300Ft-omba került az egész, és kb. 1 napi munkámba.
(#) szilva válasza Rumcájsz hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Jól néz ki ez a gyakorló panel. Saját terv vagy valamiből "származik"? Utánépítés céljára elérhetővé teszed majd a paneltervet?
(#) szilva válasza tiva77 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
Csinos ez az erősítő, főleg a toroidot irígylem nagyon A panel melyik terv alapján készült (nekem is van a sufniban egy pár ilyen IC, de sosem jutok hozzá, hogy megépítsem)?
(#) tiva77 válasza péter70 hozzászólására (») Máj 3, 2009 /
 
hello

2*24V os a toroid trafó amiből ugye egyenirányitás és pufferelés után 2*+-33V lesz. A pufferkondik 10000µF/63V osok.
Ezzel a feszültséggel 8Ohm-nál szerintem olyan 70W körül ad le.
A rajz a TDA7294es topikban már fent van, amugy a HE1997/9 számában található.


(#) mackomester hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Udv mester Urak!

Megvan az e heti termes
AD1865 nos. dac, egy kivenhedt erosito dobozaban.
Mogotte fent a felig kesz, de mar mukodo EL84 UL.
(MV3 reloaded )
Ha teljesen meglesz, teszek fel arrol is kepet!
(#) SALáta válasza mackomester hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Nagyon profi kinézete van.
(#) mackomester válasza SALáta hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Koszi!
Bar szerintem csak messzirol.....
(#) bbalazs_ válasza mackomester hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Klasszul nez ki!
OLED a kijelzo?
(#) mackomester válasza bbalazs_ hozzászólására (») Máj 4, 2009 /
 
Az, oled.
Kuzd a cucc meg nemi problemaval, ez a francos cs8414 nagyon erzekeny a zavarokra.....
(#) eper1234 hozzászólása Máj 4, 2009 /
 
Sziasztok.
Elkészült végre már sokadik kiadásra a TDA7294 es végfokom, ez a végső kiadás. A doboz amibe bele lett építve, nos ez is megért már egy-két kapcsolást, módósítást de íme ez lett belőle. Itthonra szántam bár lehet majd egy két kisebb buliba is kipróbálom. Szerintetek hűtés elegendő lesz ?
Na de képek.
Következő: »»   406 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem