Fórum témák
» Több friss téma |
Fontos: PICKit2 klón építése tanácsok
Sajna változatlan a helyzet!
Driver után sincs javulás! De a laptopomon is szintén ugyanúgy viselkedik! A kapcsolási rajz itt van lent: Üdv!
A rajz természetesen hibátlan, ne abban keresd a hibát. Valami rövidzárat-szakadást, vagy alkatrészhibát keress, pl. a 470nF-os kondit, hogy az nem véletlenül 470pF, meg ilyesmi!
Esetleg próbáld frissíteni a firmwaret, bár ha nem látja a program, akkor csak égetővel tudod.
A PICkit2 USB része annyira egyszerű, hogy ott nem túl sok hibalehetőség adódik. Ha az USB csatitól az adatlábak jól mennek el a PIC-hez, nincs rövidzár vagy szakadás, C7 a helyén van és jó, valamint a 20MHz-es oszcillátor rendben működik, akkor az USB-nek is mennie kell. Szerintem a következőket kellene végignézni:
- vezetékek ellenőrzése az USB csatlakozótól a PIC-ig - USB kábel (!) ellenőrzése - C7 ellenőrzése, esetleg cseréje 470nF-ra - oszcillátor ellenőrzése: ha van rá mód, frekvenciamérővel vagy oszcilloszkóppal a PIC 10-es lábán; jobb híján egy digitális multiméterrel is rá lehet mérni a 10-es lábra egyenfeszültség állásban, 2V körüli átlagfeszültséget kell látni, ha megy az oszcillátor Az oszcillátor és a firmware működésének legegyszerűbb ellenőrzési módja, ha az USB-re dugáskor nyomod a gombot, ilyenkor bootloader módban kell indulnia, amit a piros LED lassú villogtatásával jelez. Idézet: „C7 ellenőrzése, esetleg cseréje 470nF-ra” Elnézést, nem néztem, hogy a rajzon 330nF-van, annak is jónak kéne lennie, ha jó!
Hi!
Na kipróbáltam ezt a bootloader módban való indítást. villog a piros LED. Szkópom sajna nincs, de multiméterrel rámértem a 10-es lábra, 1,82V mérhető ott. Majd elindítom a PICkit 2 programmert és check communication. Ezt írja sárga mezőben: "PICkit2 has no Operating System, Use the tools menu to Download an OS" Utána letölti az OS-t, majd sárga mezőben kiírja, hogy PICkit 2 connected. ID=OIHoss Ezután végigmegyek a troubleshoot-on, az is ok. De ha újracsatlakoztatom a klónt, akkor ismét PICkit2 not found. Ez miért lehet?
Igen, az adatlap 220nF-ot ajánl, de a fórumokon sokaknak az a véleménye, hogy nagyobb kapacitást illik oda tenni, ezért is került nálam 330nF a rajzba. Minden esetre 1µF-ig nyugodtan el lehet menni, a 470nF is egy nagyon közkedvelt érték ezen a helyen.
Ez úgy hangzik, mintha a 20MHz-es oszcillátor túl lassan éledne fel, és emiatt a bedugáskor az eszköz felismerésekor még nem jó lenne az órajel, esetleg a lassú indulás miatt túl későn válaszol a gépnek a PK2. Érdekes jelenség, minden esetre.
Az összeszereléskor nem használtál véletlenül forrasztást segítő vegyszert? Tiszta szeszes, alapos tisztítás nem árthat, főleg a kvarc környékén. Esetleg a 22pF-okat a kvarc mellett meg lehetne próbálni kicserélni 12pF vagy 15pF értékre.
Sziasztok én is megépítettem a pickit2klónt
De nekem megy a suliban usb1.1es csatlakozón de a laptopomon usb2.0van és azon nem megy Vajon mi lehet a baj?? Kérlek segítsetek
Hi!
Lehet nekem is hasonló gondom lehet. Amúgy megtisztítottam a nyákot, de nem vegyszerrel. Meg lakkal lefújtam. Aztán ennyi. Csak bootloader módban indul el sajna. De úgy meg nem jelenik meg az XP eszközkezelőjében. Csak a PICkit2 programmer ismeri fel bootloader módban. De azt is úgy, hogy töltsem rá az OS-t. De azután sincs az eszközkezelőben.
Az eszközkezelőben csak egy "HID compliant device"-ként jelenik meg (magyarul "HID-szabványnak megfelelő eszköz"), a HID csoporton belül. Tehát semmi extrát nem is fogsz látni, sőt, a HID eszközökhöz külön driver sem kell, azt az XP tartalmazza. Persze, ha "az eszköz nem ismerhető fel" buborék jön bedugáskor, akkor gond van vele. Ha a bootloader mód megy, akkor én mégis csak az oszcillátor környékére tippelném a probléma gyökerét. De ha bedugáskor "nem történik semmi", akkor lehet, hogy minden rendben van, a PICkit2 programban ilyenkor kell nyomni egy "tools/check communication"-t, ha már el van indítva a progi.
Egyébként az "OIHoss" nevű PICkit2 felismerése a PICkit2 progiban teljesen jó, mivel a gyári firmware hex file ezt az azonosítót tartalmazza. Az azonosítót meg lehet változtatni a "set unit ID" funkcióval, ami akkor hasznos, ha több PK2-t dugunk a PC-re, mert ilyenkor az azonosítók alapján lehet választani a kezelőprogiban.
Hát nem tudom, hogy mi lehet a baj, én már vagy egy éve csak a klón prototípusát használom, a gyári el van téve "tartalékba". A korábbi asztali gépemen (egy nForce2-es AMD-s gép) USB2-es portok voltak, azon sem volt semmilyen gondom vele, a Toshiba laptopomon és a HP céges laptopon szintén USB2-es portok (Intel chipset) vannak, azzal sem volt soha gondom. A mostani asztali gépem egy Compaq P3-as, ennek a gyári portjai USB1.1-esek, azokkal is megy tökéletesen, és a pluszban benne lévő PCI kártyán lévő NEC USB2-es portokkal is rendben működik.
Szóval lehet, hogy pl. kábelt kellene cserélned (láttam már olyat, hogy ez volt a gond!), vagy körülnézni a PK2 panelján. Kb. azokat kellene átvizsgálnod, amiket írtam mostanában, az USB csatlakozó és a kvarcoszci környékét. C7 cseréje 470nF-ra sem árthat.
köszönöm a segítségedet.
Megpróbálom amit mondtál hátha sikerül, ha megvan majd jelentkezem
Megpróbáltam a kábelcserét, megnézegettem a kvarc körül, nincs bibi.
Kicseréltem a C7 kondit nagyobbra, sőt a kvarc melletti kondokat is 22-ről 15pF-ra. Sajnos nem hozott eredményt egyik próbálkozás sem! Ugyanúgy csak bootloaderben működik. Fene tudja mi a gond :gonosz3:
Szerintem mielőtt tovább keresed a hibát, próbáld meg egy másik számítógépen hátha csak az USB Drivered, vagy a Windows viccel meg!
Már laptopon is kipróbáltam, ua. a helyzet ott is.
Sziasztok!
Elsősorban Szilvától kérdezném, a klón feltűzésekor a VDD kimeneten lehet feszültség (4.5 volt) ? A másik dolog, a PICkit 2 programmer elindításakor ezen a lábon 4,5 voltot mérek, de ha nyomok egy troubleshootingot a feszültség leesik 4,1 voltra. Az usb feszültségem 4.95 volt. Ez így normális? Köszönöm
Ha jól értem, mindenféle külső áramkör nélkül a klón kimenetén megjelenik ~4V körüli feszültség akkor is, ha a sárga LED nem világít, nem kapcsolod be a Vdd-t a kezelőprogiban? Mert az úgy biztosan nem jó.
A PK2 észleli, ha a külső áramkörön van Vdd, és akkor nem is hagyja az USB felől rákapcsolni a Vdd kimenetre a tápfeszültséget. A képen látható üzenet is ezt tükrözi, úgy érzi, mintha külső tápfeszültség lenne rákapcsolva. Ha nincs, akkor ott valami biztosan hibás.
Szia!
Értem, akkor a q3 fet környékére nézek,ott lehet a hiba. Köszönöm a válaszod!
A "Vdd PICkit2" keretben lévő "ON" pipával lehet ki/be kapcsolni. Ha úgy érzi, hogy van külső tápfeszültség, akkor lehet, hogy ez máshogy néz ki, és nem "ON", hanem talán "Check" gomb van ott!
Sziasztok!
Szia Szilva! Ma kiderítettem mi okozza a problémát az áramkörömben! SMD kivitelben készítettem el a kapcsolásodat, és a FET-et szerettem volna kiváltani valami kisseb példánnyal. A választásom az eredeti típust meghagyva D pak tokozású fetre esett, ami a lomexben nem volt. Deee(hi) adtak helyettesítő típust! Én meg szépen beépítettem balga módon. Ma kiderült, hogy amit kaptam az tranzisztor és ráadásul N- típus! Holnap este lesz időm és keresek valami ide illő FET-et. Szinte biztos voltam hogy a Q3 körül lesz valami disznóság, mert a kapcsolásod szerintem korrekt, és letisztult. Köszönöm a segítségedet!
Örülök, hogy kiderült a turpisság. Q3 helyére betehetsz egy PNP bipolárist nyugodtan. A soros ellenállás pont azért lett betervezve Q3 G-jébe, hogy ez a helyettesítés gond nélkül lehetővé váljon. Az én mintadarabomban is BC640 van ezen a pozíción.
A készüléked nagyon jól néz ki!
Szia Szilva!
Sikerült az égetőm , a fetem- Irfr 9024 lett. Tökéletesen működik, minden feszültség beállt a megfelelő értékre. Minden kapcsolható, úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva! Most megpróbálok valami PIC-ket ráakasztani, remélem ezzel sem lesz probléma (kezdő vagyok). És feltennék még egy pár képet, hátha valaki ötletet merít belőle. Köszi!
Hát ezt nevezem ! Gyönyörű a dobozolás is, meg az egész.
sziasztok weend gratula, tényleg nagyon szép munkát végeztél. Szeretném megkérdezni hogy a kapcsolást, ill. a nyáktervet nem tennéd nekünk közkinccsé. Én is szívesen utánaépíteném. És Budapesten valaki nem segítene nekem a 12F-es PIC-be beégetni a programot, mert csak soros programozóm van de a notimon nincs soros kim. Ezért gondoltam hogy építek egy PICKIT2-t
Sziasztok!
Köszönöm a dicséreteket, de Szilva polgártárs nélkül ez nem jöhetett volna létre! A kapcsolást Szilva alkotta meg én, csak uránépítettem. A PIC-ket tőle vásároltam felprogramozva, ha megkéred biztosan segít neked, előttem sem zárkózott el. Én csak annyit változtattam, hogy megalkottam SMD-változatban. Természetesen közzéteszem a fóliarajzot. Layout 4.0-val készült a rajzolat, ahogy megnyílik azt a képet, kell kinyomtatni!!! A kapcsolást is felteszem (gondolom Szilva nem haragszik meg érte). Én sokféle égetőt építettem már, de mindegyiknek volt valami gyermekbetegsége, szerintem ez egy nagyon jó eszköz, ajánlom a megépítését! És javasolnám, hogy olvasd el az összes hozzászólást az építés előtt! Sokat lehet tanulni az itt felszólaló fórumtársaktól, akik áldozatos munkájukkal megalkották-e megépíthető verziót. Üdv: Weend
rendben köszönöm a segítséget
sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy a lentebbi PICKIT2 klónba ezt a hex fájlt kell beégetni? Az angollal sajna hadilábon állok , ill ezt a Bővebben: Link, és itt a downloads felirat alól töltöttem le, de azért csatolom is hogy biztos legyen
|
Bejelentkezés
Hirdetés |