Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC és KS0108B alapú grafikus LCD
Lapozás: OK   1 / 2
(#) Tetye hozzászólása Jún 4, 2007 /
 
Sziasztok!
kis segitségre lenne szükségem.
Kaptam egy LCD-t nem kicsi
A tipusa TRULY MCG19264A4-2.
Ezt szeretném hajtani egy 16f84a-val.Ez lehetséges?
tudtok segiteni?
(#) pet válasza Tetye hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
Szia!

Lehetségesnek biztos, hogy lehetséges.
(#) Tetye válasza pet hozzászólására (») Jún 4, 2007 /
 
ha szerinded lehetséges akkor mégis hogyan? az a baj hogy nem találok infót az lcd-ről.
(#) Slope válasza Tetye hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Az alábbi címen tudsz adatlapot kérni a gyártótól: http://www.truly.de/english/03produkte/specs.htm
(#) source2 válasza Slope hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
hi

esetleg ha a hátoldaláról raksz fel képet, az sokat tudna segíteni (!!De ha lehet ne telefonnal és ne fénnyel szembe homyályosat!!)

üdv
(#) Tetye válasza source2 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
most sikerült le fotozni... nem volt gépem szal. szerintetek? a németek nem válaszolnak 1napja küldtem nekik mailt h. kéne adatlap..
(#) szabi_o válasza Tetye hozzászólására (») Jún 5, 2007 / 4
 
szia, itt az adatlap:

(#) tbence3 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
Jól látom, hogy a bal oldalon kormos? vagy meg van égve?
(#) Tetye válasza tbence3 hozzászólására (») Jún 5, 2007 /
 
jól látod kicsit kormos de az lcdnek nincs baja ez egy kigyulladt exide targonca akku töltöben volt de ennek nicns baja csak kicsit kormos lett ...
de ha baja lenne is kicserélném másikra..
nos hogy tudunk infot rola szerintetek hogy kössem össze a 16f84a picemmel ?
(#) source2 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 6, 2007 / 4
 
hi

egyébként én nem értelek, PIC-el úgy kötöd össze ahogyszeretnéd, annyi vna hogy Vdd és GND eggyezzen.

mit akarsz vele kezdeni, mer az egy dolog hogy összekötöd PIC-el attól még nem fog menni.

üdv
(#) iamrob válasza Tetye hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
Idézet:
„de ha baja lenne is kicserélném másikra”

Ezek szerint van még belőle...
Ha jutányos áron megszámítod (persze ha tényleg van több), akkor én szívesen segítek a meghajtásban. :papakacsint: :wave:
(#) Moderátor hozzászólása Jún 6, 2007
 
spéci LCD+pic-ről megváltoztattam a nevét valami értelmesebbre!
(#) Lucifer válasza Tetye hozzászólására (») Jún 6, 2007 / 4
 
Az oshnosoft féle basic fordítóban van direktíva a KS0107-es grafikus kijelzőkhöz. Az, hogy mennyiben másabb a KS108 lövésem sincs.
Szerintem egy próbát megér.
(#) source2 válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
a hd61202 utasításkészlete is ez, meg még egy pár fajtáé. szeritnem ez egy picit rozsabb mint pl a HD61830, LCxxxx tipusúaké. (nics annyi segédregiszter annyiban jobb, de pl bmp fájlt nehezebb átküldeni neki.)
(#) Tetye válasza source2 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
bmpt nem is szeretnék csak egy kis menüt...
hangerő hangszinek hibák listázása ha akad..
üzem közben vag egy demo szöveg fusson rajta vagy irja ki a feszülstég szinteket höfokokat.
(#) source2 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
hi

öö ez elég komplexnek tűnik, nem elkeserítésképpen ezt ingyeé senki nem fogja megcsinálni.

üdv
(#) Tetye válasza source2 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
és abban hogy az emlitett pic 16f84a val kiirassam rá hogy helo? mert akkor tudnám hogy érdemes e foglalkoznom ezzel a kijelzővel vagy szerezzek másikat..
(#) source2 válasza Tetye hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
hi

azt baj hogy grafikus azt még a krakteresnél is nehezbb mert ez alapból több adatot igényelm legalábbis az én elgondolosom szerint.

16f84 + hd44780 alapú karakteres kijeézpőre azt hogy HELLO kiírni nem macarás, még talán ilyne demószöveg is elképzelhető, inkább használj vlamai 2x20 as LCD kijelzőt vagy nagyobbat kisebbet.

erre a hellósra rengeteg példa vna neten google (16f84 hd44780 based LCD )

pic+lcd

üdv
(#) Tetye válasza source2 hozzászólására (») Jún 6, 2007 /
 
az a baj venni nem tudok hol mert messze vok bptől me ghelyet sem tok. pénzem sem nagyon van most több ezer foritos lcdre ez ingyen van de lehet hibás akkor ugyan ijenre tom kicserélni és nagy betükkel kel irnom középre alul felül meg majd kicsikkel ezért lenne jo ez csak hogy hogy irok rá még nem tom bár ha lenne egy helo rajta akkor talán el tudnák indulni..
(#) Tetye válasza source2 hozzászólására (») Jún 13, 2007 /
 
tegnap voltam bent pesten vásárolgatni és vettem a chipcadnél egy pic18f4555ös-t ebben van i2c is szal. csak abban kérnék igy segitséget hogy ezt az lcdt hogy hajtsam vele meg? ha anyit segitenétek hogy csak egy kurzor villogjon vag ki irja hogy hello már azért is hálás lennék...
(#) Slope válasza Lucifer hozzászólására (») Júl 27, 2007 / 4
 
A KS0107-et és a KS0108-at általában együtt használják. Az egyik sormeghajtó (KS0107), a másik az oszlopokat hajtja.
Mindkettő csak 64 px kezelésére jó, így egy 128×64-es grafikus LCD-ben egy KS0107 és két KS0108 található. Így az oszlopcímzésnél ki kell választani, hogy melyiknek szeretnél "üzenni".
Ebből a szempontból macerásabb a kezelése, pl 64 pixelnél hosszabb szövegek, vagy ábrák esetén. Szerencsére sikerült megoldanom

Jelenleg egy 8×21 karakteres kijelzőként üzemeltem be.
(#) Slope válasza Slope hozzászólására (») Júl 28, 2007 /
 
Egy kis kutakodás után találtam egy bitkép konvertert (KS0108-hoz lett kitalálva). Nagyon hasznos és könnyű kezelni, elvileg színes képeket is elfogad (és csinál vele valamit ), de azt még nem próbáltam ki.
Nagyon jó érthető tömböt generál, bár valamiért egy idő után kiüti magát és szó nélkül leáll.


BMP2KS.rar
    
(#) DRKonor válasza Tetye hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Hi!

Küldtem egy leírást a KS0108 használatáról! A szerzője valszeg azért alkotta, mert az ic katalógusa nem igazán egyértelmű és sokat lehet szívni a kezeléssel ha először találkozol vele, ahogy én is.
Van egy programom is, de ATMegára írtam C-ben, (kör, vonal, pont, karakter sorozat,váltzó kiírás bárhova), bár nem teljes, de jól működik.Ha segítene elküldhetem.
(#) Topi válasza DRKonor hozzászólására (») Júl 29, 2007 /
 
Én írtam még az időőjárásos állomásomhoz CCS-C-ben egy kezelő rutint hozzá. Ha kell akkor szólj.
(#) Lucifer hozzászólása Aug 25, 2007 /
 
Sziasztok!

Egy drambox2-ből kitermelt elvben ks0108-as alapú kijelzőt szeretnék beizzítani valami mikrovezérlővel. Az a helyzet, hogy a legelső lépésnél a háttérvilágítás bekapcsolásánál elakadtam.
Egy kis fehér háttérvilágítódoboz van a kijelző mögött, azonban nem ledek vannak benne. Vezérlése a panelon gyk. egy tranyóból és egy potiból áll.

Az anód illetve katódkivezetés szépen megvan a nyákon. Azokon szkóppal az alábbi jelalakot mértem ld. csatolt fájl.
A csúcsok 24-25 Voltosak, a periódusidő kb. 1 mS 75 %-os kitöltési tényezővel.

Ami a legnagyobb poén illetve szomorúság, hogy amint láthatjátok a jel alatt ott van a 60 hz s szinuszhullám.

Eleinte azt hittem csak kiszáradt kondik vagy valami hasonló okozza. De tévedtem. Összeraktam 555-el egy ilyen PWM generátort, ráeresztettem egy tranyóval a 24 voltot, direktben az háttérvilágítás anódjára katódjára (a panelon lévő tranyót kihagytam a buliból.) de meg sem nyikkan. Szóval annaka 60 Hz- s hullámnak valami köze van a világításhoz.

Ha valaki tud valami infót a dologgal kapcsolatban kérem szóljon.
Előre is köszönöm!

100_2262.jpg
    
(#) Tetye válasza DRKonor hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
bocs lehet hogy hülye vok de az én esetemben akkor elvileg 3db ks 108 nak kéne lennie..
nem? 192x64 ... vagy tévedek ? azt hogy vezérlem?
(#) MPi-c válasza Tetye hozzászólására (») Okt 29, 2007 /
 
Jól gondolod és valószínűleg a háttérvilágítás gnd-je (LED-) helyett van egy harmadik CS engedélyező bemenete.
(#) Muri hozzászólása Márc 12, 2008 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy fent említett típusú kijelzőm. Ezt szeretném PIC18F4550-el használni. Három napja próbálkozok, de egyetlen pontot sem tudtam kirajzolni rá. A neten keresgéltem, de működő drivert még nem találtam C18-hoz. Itt a fórumon volt egy link, ahol volt pont nekem való programrészlet, de az meg nem compileolódik.

Tegnap este jutott eszembe, hogy a reset lábhoz nem nyúltam, hát megírtam a resetelést is, ami talán működik, mivel a kijelzőn bekapcsol egy pillanatra minden pixel, majd ki.

Mit kell tennem, hogy a bal felső sarokban megjelenjen pár pont? Elég ha tápot kap és amint nem
Idézet:
„busy”
adok neki write utasítást, vagy be kell állítani a dolgokat?

Ha sikerülne pár pixelt bekapcsolni, onnan már nem okozna gondot a komplett library megírása.

Tehát ha valakinek van használható ötlete, netán kipróbált programja, az legyenszíves ossza meg velem.
Előre is köszönöm.
(#) steev hozzászólása Máj 13, 2009 /
 
Beszereztem egy EW13B10GLY GLCD kijelzőt (KS0108 chip). Próbáltam éleszteni és sikerült rosszul bekötnöm, a Vout lábat +5 voltra kötöttem . A Vout lábon most -4 volt jön ki. Ha programból bekapcsolom, akkor a kijező felső részén az összes pont sötét, a felénél már elhalványodik az egész.

Mit gondoltok, lefüstölt, vagy éredemes még programból próbálkozni? Próbáltam rá kiírni, de nem jelent meg semmi.
(#) Norberto válasza steev hozzászólására (») Máj 13, 2009 /
 
Sajnos elképzelhető, hogy megnyekkent szegény kijelző
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem