Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   410 / 1682
(#) Doncso válasza petya100 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Juuuj de ciki, akkor bocsánat, ezt benéztem de nagyon. Ez jó borda, én a kis ezüst színűre hittem, hogy az áteresztőé.
(#) newman92 hozzászólása Máj 14, 2009 /
 

Üdv! Építettem egy tápot, pufferelt, stabilizált meg mimden csakhát nem tudom mibe belerakni!
Ti mit ajánlatok? Mert a kibelezett PC táp dobozok kicsinek
bizonyultak! Sajnos nem néztem meg mekkora dobozom van, igy a panel nagy lett...
(#) bankimajki válasza newman92 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
szia én régi videomagnó dobozt javaslok, azok általában fémből vannak, és kül. méretűek, és olcsón hozzáférhető
(#) Medve válasza newman92 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Hello, illessz össze két kibelezett PC-táp dobozt. Link
(#) newman92 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Kössz! Rossz videót tudok szerezni!
Kibelezem és kész is!
(#) 187BodyGuard hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Most nézegettem végig ezt a topic-ot és szép cuccokat láttam Egyből láttam, hogy az én tonnás behemótomnak is itt a helye, amit építettem! Ez életem első komolyabb erősítője, természetesen csővel, ahogy azt illik. 2db előfokozat helyezkedik el benne 3 utas hangszínszabályzóval. 3 bemenete van: Gitár/Mikrofon1, Gitár/Mikrofon2 és AUX (MP3, CD, Kazetta). A két bemenetnek külön külön szabályozható a hangereje és hangszínezete. A Végerősítőjét úgy terveztem meg, ha egy cső elszáll, akkor a másikkal még mindíg szól. 2db PL504-es cső "A" Osztályban. A kimenőtranszformátort, és a Táptrafót saját 2 kezemmel teketem meg, tekercselőgép hiányában. Az erősítő alumínium vázát az iskolában készítettem. Az erősítő elsősorban gitár hangosítására készült. Max kimeneti teljesítménye 4/8-ohm-os Videoton Hangszórón 15-20W. Szépen szól, dinamikus a hangzása, ahogy az a csövektől jól megszokott.

Mellékeltem néhány képet. Várom a visszajelzést!
(#) CIROKL válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Szia : szép az erősítőd tényleg tekintélyes ! A kedvemért tennél egy képet a belvilágról ? / A Csöves topikban nem szoktál járni ? /
(#) pepe33 hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Ez egy riasztó kezelőpanelja lesz, ami kommunikál majd a központtal.
(#) Zoli_bácsi válasza pepe33 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Nagyon szép kivitelezés! A NYÁK-ok profi kivitelezésűek.
(#) 187BodyGuard válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
De néztem a csöves topic-ot is, de meg kell mondjam 18 éves korom ellenére többet tudok a csöves erősítőkről mint az IC-s ről (Najó IC-s et is csináltam, de "Fémhangja van neki, úgyhogy én csak mindíg úgyhívom TDA hangzás, szal IC-t csak végszükség esetén használok )

Itt egy kép a belsőségről, az előfok még félkész állapotban van, de a végfok már tud üvölteni
Az utolsó képen látható a végfok, nyákot nem is csináltam neki, mert össz vissz a csövek katódjáról a testre megy egy 180R-es ellenállás és egy 100µF-os kondi párhuzamosan.

(Az aljában, még rendezve lesznek a huzalok, csak ugye ez az "Under Construction" állapot )
(#) nagy hoho válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Helló ! Tetszik az erősítőd és a RET katalógusod. Gondolom a portalanítást nem bízod nő személyre.Vagy előtte vedd ki a csöveket.
(#) zolee1209 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Az csak szimpla RT katalógus
(#) 187BodyGuard válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Köszi szépen! Áhh nem bízom nőszemélyre egyáltalán! Ez egyelőre ott figyel a Videoton Erősítőm tetején . Ha minden igaz jövő héten szerdán szakkörön be is fejezem .

Egyelőre ez a Videoton Rádió biztosít 4W-ot 1XECL86-os végfokozatával, és a 4db Videoton HC 20/10-es Gitárhangszóróval hatalmasat szól . Amint kész a másik egyből használatba veszem!

Attól meg nem kell félnem, hogy amikor működik valaki belenyúl, mert az a 250V egyenfesz eléggé nevelő, motiváló hatású az anódsapka környékén! (Ez 3XTapasztalat)
(#) nagy hoho válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Keresd elő a szemüvegedet ! DSC 02317 JPG
(#) 187BodyGuard válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Az egy Rádió Technika 2008-as Évkönyv
(#) nagy hoho válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Én nem arról a képről beszélek !
(#) Ricsi89 válasza nagy hoho hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
De az az RT ÉK, csak egy Ret-es hirdetés van a jobb felső sarokban. csak nézd meg a többi képet, ahol látszik az egész fedlap.
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Jó lett nagyon az erősítőd. Szép munka. Ha jól emlékszem még nem mutattál be másik cuccot. Gondolom ez az első ilyen csöves cuccod. ha ez igaz, akkor nagyon profi kivitelezés így elsőre. Én sosem fogok tudni ilyet csinálni. Próbák lesznek, de amiket itt a profibb csövesek csinálnak én csak álmodozok róla. Nem az én műfajom a dobozolás. Mindig is gondban voltam vele. Lehet ezért nem készítek semmit, csak nagyon ritkán.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
CSöves cuccban ez az első ilyen munkám. Csináltam IC-vel is de az valahogy nem úgy szól ahogy én azt elvárom. Nem is értem a Marshall mér használja négány gitárerősítőjében a TDA-t. Nagyon hallható az a 0.5% torzítás rajta. A csőnél ez az érdekes pl.: van ez a Videoton rádió, ez is elvileg 2%-ot torzít, de nem lehet hallani. Ez a csőnek az a jellegzetessége, meg az is hogy egy adott hangal együt szólnak a felharmonikusok is .

Itt egy melléklet a Rádióamatőrők zsebkönyvéből.

DSC02325.JPG
    
(#) Moderátor hozzászólása Ricsi89 hozzászólására (») Máj 15, 2009
 
Uraim!
Kéretik a topic szétOFFolását szüneteltetni!
Köszönöm.
(#) Frankye válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Ritka szép munka, minden elismerésem! Úgy pedig különösen, hogy az első csövesed. :kalap:
(#) magitor hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Uraim itt látható az első analóg erősítőim, az első az egy tda2004 es icével készült 2x14w os ki szösszenet, míg a másik hangfalakon tda2003 massal készített 30w os monoblokk, eredetileg 2030 nyákterv, de bőven jó neki, illetve egy ki szösszenet a bedobozolt nixie órácskámról. Elnézést a képek minőségéért. + 1 ASF videó az órárol.
(#) zolika60 válasza magitor hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Rendes ügyes munkák. De miért vannak szegény nixik az akváriumban?
(#) Tomi20 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
lehet, hogy vízhűtésesek Tényleg szép munkák
(#) zsuscsinyo hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Sziasztok! Elkészültem a már korábban bemutatott VFD kijelzős órámmal Úgy gondoltam inkább csinálok mint veszek, hiszen abban nincs semmi izgalmas :vigyor3:
Egy pár kép róla:
(#) pepe33 válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Szép munka, gartulálok , mi vezérli ? Estleg publikus a programja ?
(#) 187BodyGuard válasza zsuscsinyo hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Gyönyörű a faháza, nagyon tetszik a DVD kijelzővel megoldott órád! Szépmunka, gratula!
(#) yagi hozzászólása Máj 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Régebben készítettem a barátnőmnek ezt lámpát, amit most szeretnék mutatni.A borításon már hagyott nyomot az idő fasfoga.
(#) zoly15 válasza yagi hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Hűűű, de komoly ez
Ez tetszik! Gratulálok..
Azt hiszem én se sűrűn fogok venni akkor ajándékot, sok jó cuccot lehet építeni, aminek örülnek is :yes:

Üdv!
(#) lidi válasza yagi hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Tök jó, világítós képet is kérünk róla ! Hangulatos lehet.
Zsuscsinyó vekkere is szép darab, dobozolása is ügyes. Tipp: ez szalagparketta ?
Következő: »»   410 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem