Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   3 / 172
(#) KTobi válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
[OFF]Ha már említetted, várhatók-e a labortápjaid? A dokumentációt már megcsináltad, fent van a HEn. A HEStore árait ismerve lenne rá vevő, ha a trafót, dobozt, mindent adnak, mert biztos olcsóbb 50 trafót tekertetni, mint egyet.
(#) Attila86 válasza KTobi hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Melyik?
Az SMPS Labortáp III projekt most kicsit függőben van, mert most precíziós árammérőt építek.
A labortáp II pedig nem az lesz ami most írva van az oldalamon, az át lesz keresztelve labortáp III-ra. A II pedig egész más lesz... De jelenleg ennyi energiát és főleg pénzt nem tudok áldozni hogy azt is megépítsem most. Ez a precíziós árammérő nagyon sokba kerül sajnos.
(#) vtsoftware válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Sokan nem értenek még az áramkörtervezéshez, de egy jó nyákot össze tudnak hozni, akkor miért ne tenné fel. Ebből mindenki hasznot tudna szerezni, a feltöltő mivel pénzt kap, az eladó mivel pénzt kap.

Topitól is kérdeztem még az elején hogy ha találok egy kapcsolást bármilyet, és én azt áttervezem, akkor azt elküldhetem-e? Igen választ kaptam...

De ha azt nézzük. Nincs is igazad teljes mértékben, most jut eszembe, mert mind a kapcsolási rajzot, mind a nyákrajzot át kell tervezni.
Akkor az már nem a te munkád? Jó, az ötlet nem a tiéd, de megdolgoztál vele...
(#) vegtamas válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
egyet értek veled!
ha újrarajzoljuk a kapcsolási rajzot, a nyákot megtervezzük, megépítjük, hogy legyen kép, videó, csinálunk használati utasítást, akkor eléggé megdolgozunk vele
(#) vtsoftware válasza vegtamas hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
A másik pedig, sehol sem látni hogy kizárólag saját tervezésű kapcsolást lehet feltenni. Legalábbis én nem láttam ilyet, tehát akkor már maga a HEStoreKit is "kizsákmányol"?
(#) dbase hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Érdemes lenne, csak kész paneleket is árulni, a KIT-ek paneljét, rajzzal együtt megkapná az ember. Nekem is dögivel van itthon alkatrészem, és magyarországon nem nagyon lehet csak kész nyákot kapni. Olyan áron kell adni, hogy a cégnak is, és mindenkinek megérje.
(#) Attila86 válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Egy tranzisztort kicserélek, meg beteszek plusz egy szűrőkondit az nem biztos hogy áttervezés. A kapcsolást aki kitalálta biztos nem örülne neki, netán fel is jelentene. Az hogy tervezek hozzá egy másik nyákot, az sem áramkör-tervezés. Ha ellopok egy autót és szépen lemosom meg olajat, gyertyákat cserélek benne attól még nem túl erkölcsös dolog eladni és így hasznot húzni belőle. Főleg nem azt mondani hogy ezt az autót én készítettem. Persze más az ha én találok ki egy autót és ellesek az eredetiről ezt-azt.

Nem hiszem hogy például az oldalon publikált kapcsolások készítői (kitalálói!) örülnének ha pár hét múlva a HEStore-on látnák saját áramkörüket KIT formájában, kicsit más nyáktervvel.
(Persze úgy hogy nem ők küldték be.)
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Idézet:
„Sokan nem értenek még az áramkörtervezéshez, de egy jó nyákot össze tudnak hozni, akkor miért ne tenné fel. Ebből mindenki hasznot tudna szerezni, a feltöltő mivel pénzt kap, az eladó mivel pénzt kap.”


Hogyne. Csak azt az egyet felejtetted ki a felsorolásból, hogy létezik egy olyan, magyar fogalom, hogy: etika. Nézz utána, hogy mit jelent!

Aztán ha ezzel megvagy, utána még megnézheted a "más szellemi tulajdonával való visszaélés" fogalmát is!
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Idézet:
„Jó, az ötlet nem a tiéd, de megdolgoztál vele...”


Már megbocsáss, de én ezt nem nevezem megdolgozásnak, ha egy x-edik programba beleteszed ugyanazokat az alkatrészeket, csak esetleg 10 mm-rel odébb, mint ahogy az eredeti terven van. Ezt a műveletet úgy nevezik, hogy átrajzolás, alias átmásolás. Ez nem saját szellemi tulajdon, akárhogy is csűrjük-csavarjuk, de ez szerintem kisujjból belátható... lenne... és kissé fájdalmasan érint, hogy ezt a helyzetet egyáltalán magyarázni kell...

És különben is, jelen esetben a másolásnak haszonszerzés lenne a célja, ez is teljesen világos és nem az, hogy esetleg a csúnya, átláthatatlanul tervezett rajzot megszépítsük.

És akkor itt is emlegethetném az előző hsz-emet.
(#) vtsoftware hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Én az alapján írtam amit írtam amit nekem Topi mondott. Tiltva nincs...

Norberto: nem tudom miért kell valakit kioktatni ennyire. Olyan hülyének nézel engem személy szerint egy ideje hogy nemigaz'. Valamiért a bögyödbe' vagyok, és nem tudom miért... bár van sejtésem ki mondott egyset-mást. De mindegy...

Idézet:
„És különben is, jelen esetben a másolásnak haszonszerzés lenne a célja...”

Ezt már Topival beszéld meg. Erről nem mondok semmit, nem én csinálom a szabályokat.
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Hihetetlen, hogy nem veszed észre, hogy Attila86-tal egyetemben csak a helyes útra próbálunk terelni...

Nehogy észrevedd és nehogy belegondolj!

Sőt, holnap azonnal kezdj neki valami netről bogarászott kapcsolásnak, ha neked ennyire tetszik ez a téma!

De nem mondhatod, hogy a következményekre nem figyelmeztettünk! Innentől tiéd a pálya
(#) vtsoftware válasza Norberto hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Teljes mértékben értem amit Ti mondtok.
Megcsinálni meglehet, de a szabályokért én nem felelek. Ha a szabályzat szerint nem lehet beküldeni "talált" kapcsolást, akkor van helyén a dolog.
De ezt nekem Topi mondta így. Én rákérdeztem direkt... nincs tiltva. Jóhogy nincs tiltva mert evvel Ő is jól jár.
Szerintem ha valami át van tervezve az már "jogilag" nem támadható - ha jól emlékszek még Topi is mondta, bár ez nem biztos - ugyanakkor tényleg mocskos dolog valakinek az ötletét lemásolni. Ez helyén van.

Én részemről befejeztem a témát, ha lehet majd kérni szívesen venném Topi állásfoglalását a dologról.
Bár nem hárítani akarok, annyit tudok amit nekem elmondott.
(#) Attila86 válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Azért szerintem ne takarózz ennyire önfeledten Topi vélt vagy valós álláspontjával. Majd ő megírja hogy mi a véleménye.

(Egyébként hasznos lenne elmélyülni a "tervezés" fogalmának jelentésében...)

Mondom, ennyi erővel lementek egy csomó kapcsolást mondjuk innen a hobbielektronikán publikált kapcsolások közül aztán beküldöm és jól meggazdagodok belőle.
Az már nem fontos hogy mondjuk Proli007, Vicsys, Potyo vagy mások mit szólnak hozzá. Majd azt mondom nekik hogy ez nem is az az áramkör mert itt egy kicsit más meg a nyákterv is másmilyen. Meg majd kerülöm a velük való kommunikációt, hátha nem sértődnek meg annyira.
Nagyon nem szeretem az ilyesmi sumákolásokat... a jelenlegi politikai rezsimre emlékeztet.

Becsület, tiszteség, erkölcs. Ja és "szellemi tulajdon". Nézz utána ezeknek a fogalmaknak, hasznodra válik.
Szebb jövőt!
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
"Más *****val könnyű a csalánt verni."
-ősi kínai közmondás-
(#) vtsoftware válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 14, 2009 /
 
Miért kell kioktatni???

Nem takarózok én takarón kívül semmi mással. Akkor mondhatnám azt is hogy a kit.hestore.hu-n sem látom kiírva. Te látod? "Más csalán" egy túrót.

Én egy ártatlan szóval sem mondtam hogy szép dolog más kapcsolását feltenni. Én sem örülnék neki. De nincs tiltva a szabályzatban. Hát ennél egyszerűbben nem hinném hogy le tudom írni... nincs tiltva, de nem szép dolog, ez ellen mit lehet tenni, szabályt módosítani, amiben nem vagyok illetékes.
Miért nem írjátok meg Topinak hogy írja át a szabályzatot hogy csak saját tervezésű kapcsolást lehessen feltenni.
(#) Topi hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Amindenit hova folyamodott a dolog. Most olvasom a témát.

Ájjáj srácok.

Idézet:
„továbbá eljuttatod nekünk az eredeti oldal linkjét hogy megbizonyosodjunk róla, nem csak lementésről van szó, akkor beküldhetsz úgy is.

Az a lényeg, hogy ne a szerző eredeti művét add be, hanem a sajátod.”


Utolsó mondat: ... hanem a sajátod.

Itt arra értettem, hogy például rengeteg KIT, puszta gyári ajánlott kapcsolás IC-k köré. Ne az adatlapból kimásolt nyákod add le. Vagy ha valaki készít egy órát, akkor ne annak a komplett tervét, szoftverét stb.
Azt írtam, hogy a saját műved!

Idegen lehet ötletadó, segítség, kiinduló pont, stb. De saját alkotást várunk.

Elnézést ha félreérthető volt a hozzászólásom, javítom.
(#) vtsoftware hozzászólása Máj 14, 2009 /
 
Erről beszéltem. Konkrétan nincs se tiltva, se engedve...
(#) Topi válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Én viszont nem. Félre értesz.

Maradjunk a bugyuta óra példánál:
Ha találsz a neten egy LED kijelzős órát mondjuk GPS szinkronnal. Akkor én nem azt írtam, hogy kicserélsz benne két alkatrészt és szoftverestül mindenestül ugyan azt leadod.
Én arról beszéltem, hogy ezen a látott projekten felbuzdulva, egy újratervezett, saját alkotást készítesz, saját kóddal, stb.
Pont ezért kell megjelölni a linket, tudjuk, nem csak másolás.
(#) vtsoftware válasza Topi hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Persze, ez egyértelmű hogy egy két alkatrész nem elég. Ezt nem fejtetted ki ennyire részletesen, belefutottam... csak az ...etika... kioktatás bánt igazán, amit nem hinném hogy megérdemeltem.

Nekem már csak az nem teljesen tiszta hogy egy kapcsolás mikortól számít újratervezettnek.

Szerk.: egyébként jól nézem hogy a "KITS562" már beküldött projekt?
(#) Norberto válasza vtsoftware hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Csak az előbb jöttem rá, hogy milyen mókásan akarsz belőlünk tréfát csinálni. Sikerült, mert most komolyan mosolygok a dolgon

Olyan ártatlanul és megszeppenve kérdezősködsz itt erről a témáról, csűrve-csavarva a dolgokat, hogy hátha valaki leír valami félreérthetőt, hogy aztán beindulhasson a vtsoftware-biznisz... komolyan mondom, ez a helyzet már mókássá kezd válni.

Az, hogy az etika szót nem ismered (vagy csak nem vagy hajlandó ismertnek tekinteni előttünk, az már magánügy sajnos), az nem a mi hatáskörünk, de azt hiszem, többek nevében beszélhetek, ha azt említem, hogy sokunknak nagy (és valós) lelkiismeret-furdalást okozna, ha egy valaki által "áttervezettnek" kikiáltott terméket adnánk be KIT-ként és egy 3-4 órás ""munka"" után tartanánk a markunkat, hogy ugyanmár, "megdolgoztunk" érte, csurranjon csak ide valami... ha te nem érzed magad ennyire lelkiismeretesnek, csak azt tudom mondani, hogy csalódtam benned, sajnos.
(#) Moderátor hozzászólása Máj 15, 2009
 
Zavar valakit, hogy ez a HEStore téma? Ismételten felhívom a figyelmet, hogy a legelején tisztáztam, véres kezű leszek!

Téma lezárva, folytassátok privátban vagy mit tudom én hol. De innentől ismét HEStore téma. Amihez abszolút nem tartozik a személyeskedés meg ez a sok hülyeség.
(#) szilva válasza Norberto hozzászólására (») Máj 15, 2009 /
 
Ugyan nem vagyok jogász, így nem vagyok tisztában azzal, hogy valakinek a valahol is publikált, de külön nem levédett dolgai milyen megítélés alá esnek szerzői jogi értelemben, de úgy gondolom, hogy egy ilyen "koppintás" mindenképpen lehet pereskedés alapja. Ami nyílván senkinek sem hiányzik. Azt hiszem, a józan ész határain belül fel tudja mérni mindenki, hogy mennyi a saját része egy megalkotott projektből, illetve ha vannak olyan, komplett dolgok, amik nyílvánvalóan teljes egészében egy másik szerzőtől származnak, akkor legalább egy email-vááltás keretében érdemes az eredeti projekt tulajdonosától egy beleegyezést szerezni.

Továbbá az oldal üzemeltetője állíthat fel akármilyen szabályokat, azért azt tudni kell, hogy a jogszabályokkal ellentéteset ő sem hozhat, illetve az ilyen úgyis semmis lesz egy esetleges pereskedésben. Tehát elsősorban nem is az itt lefektetett szabályokon múlik a dolog, azok a törvényekhez képest csak szigoríthatnak.

Szóval a kérdés szerintem körültekintő tisztázást igényelne, de valószínűleg nem itt, be is fejeztem az offolást.
(#) Attila86 hozzászólása Máj 17, 2009 /
 
A HEStore keresőjében miért nem lehet * (csillag) karaktert használni? Például: "74*05"-re nem adja ki a "74 HC 15" nevű alkatrészt.

Illetve nem lehetne a CMOS és TTL IC-ket kicsit tovább csoportosítani? Mondjuk: kapuk, tárolók, dekóderek, számlálók stb.

Illetve lehetne kérni 74HC192-t és HCT4543-at? (Ez egy BCD számláló és egy BCD->hétszegmenses dekóder.)
(#) gtk válasza szilva hozzászólására (») Máj 17, 2009 /
 
Szerintem is meg kellene fogalmazni konkretan hogy mit jelent az, hogy "sajat". Mint szoftver mint hardver teren tisztazni kellene hogy mit jelent a "sajat alkotas", es meddig lehet elmenni. Pl. van egy 2x7 szegmenses szoba homero projektem, annak idejen az I2C rutinokat lusta voltam megirni, netrol van. Igaz irtam hozza egy header file-t hogy lehessen includolva hasznalni driverkent. A tobbi tisztan sajat kod. De en nem adnam igy be, elobb atirnam az I2C rutinokat, es nem csak a nevuket. Bar itt tovabbi bonyodalom az is, hogy mi az hogy atiras? Mert egy ilyen esetben annyira azert nincs amit atirni ez tovabbi nehezseg a temaban...Az hogy kitorlom a szerzo nevet es megvaltoztatom a rutinok nevet az nem igazan nevezheto sajatnak
(#) Moderátor hozzászólása gtk hozzászólására (») Máj 18, 2009
 
Második figyelmeztetés!

Kéretik az OFF-olást befejezni! Ez nem a szerzői jogi kérdések helye. Végső soron a forgalmazó dönt, hogy akarja-e az adott KIT-et forgalmazni, vagy sem, tehát az itteni polémia céltalan és oktalan, továbbá a topic témájába nem tartozó!
(#) szilva hozzászólása Máj 18, 2009 /
 
Ok, akkor hogy ontopic is legyek: PIC-ek terén várható valami pozitív változás kínálat/árak terén?
(#) Gyula válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Máj 18, 2009 / 6
 
Sajnos a keresett tároló jelenleg csak ez a fehérszerű kerettel kapható.
(#) Gyula válasza szilva hozzászólására (») Máj 18, 2009 / 6
 
Általános bővítés nem várható, jelezd mely típusra volna igényed és majd meglátjuk. Ha be tudjuk szerezni akkor miért ne mővítsünk.
(#) szilva válasza Gyula hozzászólására (») Máj 18, 2009 / 1
 
Hm. Elsősorban F-eseket hiányolok, a hobbisták leginkább ezeket használják.

Pár példa, ezek lelhetők fel a legtöbb, neten található projektben (zárójelben a végfelhasználói bruttó árak, amennyiért a hivatalos forgalmazónál megveheti bárki):

16F84A (1050)
16F628A (470)
16F874A (1230)
16F876A (1220)
16F877A (1320)

18F452 (1610)


Valamint újabb projektekben található, illetve saját, új fejlesztésekben ajánlott, közkedvelt típusok:

16F690 (510)
16F886 (560)
16F887 (670)

18F2321 (820)
18F4321 (870)
18F2550 (1110)
18F4550 (1190)
18F4520 (1110)

Persze ez csak egy hirtelen felsorolás, de a kínálatot elnézve ezeket mindenképpen hiányolom. Ami van, annak meg az árával nem vagyok igazán kibékülve.
(#) Gyula válasza szilva hozzászólására (») Máj 18, 2009 / 6
 
Azokat a típusokat, melyeket jelenleg forgalmazunk, jelentősen olcsóbban is betudnánk szerezni, de ennek az a feltétele, hogy legyen belőle forgalom. (Dolgozunk a forgalom növelésén.)
A keresett típusokról még nem tudok nyilatkozni.
Következő: »»   3 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem