Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   416 / 1683
(#) zenetom válasza Doncso hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Csak akkor kell ellenállat is kondihoz mert akkor kicsit még világít a LED mert nemtud teljesen kisülni a kondi.
(#) Doncso válasza zenetom hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Így van. De az alapötlet szerintem használható is lehetne a megfelelő értékekkel, ki kellene számolni.
(#) Norberto válasza Doncso hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Vagy inkább kikísérletezni, miként néz ki a legjobban
(#) heroldbalu hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
Mérd meg milyen gyorsan fog bekapcsolni illetve újra bekapcsolni a led.Tau=c*r (F*Ohm). 5Tau alatt a kondi kisül.megfelelőértékek és nem fog neked világítva maradni a led.
Nézdmeg hogy az ic mennyit bír egy lábán met lehet hogy a 2led túlterheliés hamar tönkre megy.
(nemtudom csak javasolom.)
(#) Topi hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
Aki nem lehet a Balatonon, az nézzen balatonszabadi - sóstó szakaszt H0-ban.
Mai termés: Füvezés, nádas, fák, stb.

Szerk: Busz át lesz festve erről a német iskolabuszról, magyar távolsági buszra.
(#) slogan válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Itt van hozzá egy jelző ,ha lenne rajta majd szerelvény is
Szintén H0 (saját gyártmány)

100_7156.JPG
    
(#) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Ha már így szóba hoztad: mikor lesz az a terepasztal kiállítás az Északi Járműjavítóban? Nem szeretnék lemaradni róla.
Nagyon jól kidolgozott ez a táj is, de a múltkori faluszéli patak volt számomra a csúcs.
(#) Topi válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Ha minden igaz, akkor 2009. 07. 31. – 08. 02.
(#) Topi válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Én a fotomart rézre esküszöm házi fényjelző terén, de megjegyeztem, hogyha SOS kell nagyon sok, akkor megkereslek.
(#) SzervízMacska válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Köszönöm.
(#) zenetom válasza Doncso hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Csakhogy a villogási freki változtatásával problémák jelentkeznek...
(#) slogan válasza Topi hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Akkor neked jakoa mester kell

Köszi
(#) Topi válasza slogan hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Bizony, tőle kaptam az új jelzőkhöz pontos méreteket.
(#) slogan válasza zenetom hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Miért nem csinálod PIC -el ?
(#) Baxi hozzászólása Máj 23, 2009 /
 
hi
Barkácsoltam a segítségetekkel és ezek lettek belőle.
Egy hall vezérelt gyujtás modul és egy dőlésszög érzékelős riasztó a mociba

DSC_0142.jpg
    
(#) zenetom válasza slogan hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Mert (még) nincs égetőm
(#) szabi83 válasza Baxi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Mi az érzékelő? Link?
Melyik kapcsolás ez?

Szabi
(#) beton cipő hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Nos hosszú idő után nekem is sikerült összehozni valami értelmeset. Most készítettem először NYÁK-ot vasalásos technikával. Bár évekkel ezelőtt próbálkoztam kézzel rajzolgatni, és úgy maratni, de akkor még nem nagyon tudtam elég precízen dolgozni.

Nos a projekt, mint remélem látható, egy PIC égető. Műhely híján a kollégium szobájában csináltam, de így is nagyon jó szórakozás volt. De a végeredmény nagyon meglepett, hogy milyen tisztán sikerült rávasalni elsőre a rajzot. Nyáron át szeretnék térni fotózásos technikára, bár még egyes dolgokat nem nagyon értek, de hát :google: . Továbbá be kéne szerezni valami minidrill-t mert amivel csináltam az kölcsön készülék volt. Nah íme néhány kép a munkáról.
(#) zoly15 válasza beton cipő hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Szia!
Gratulálok, elsőre nagyon jó...
Az én első nyákom egy analóg forrasztóállomás volt...
Ha azt látnád/látnátok, ki is nevetnétek..
Én is csodálkoztam, hogy hogy a csudába működött
Így tovább! Sok boldog forrasztásos percet kívánok neked

Üdv!
(#) beton cipő válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
köszönöm szépen!

Már csináltam azóta egy forrasztóállomást is, de az nem lett ilyen szép. Működni működik, csak be kéne kalibrálni...csak ez a vizsgaidőszak...ehhh...Na de azután ihajj
(#) gtk válasza beton cipő hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Klassz, foleg elso NYAKnak es jo a "logo" is
(#) beton cipő válasza gtk hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszönöm! A "logo" csak egy kísérlet lett volna, mert beállítottam a két réz közötti távolságot nagyon kicsire, de végül megtetszett az alakzat
(#) 187BodyGuard hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Sziasztok itt egy újabb projectem!

5W-os Gyakorló gitárerősítő. Az egész erősítő 95% Lomtalanításból kukázott és 5% Sajátkészítésű cuccokból épül fel ! A Végerősítő egy Orion Hangpanel TBA800-as IC-vel. A hangszóró egy Videoton TV Ovál 2 kónuszos hangszórója. 6W-os terhelhetőségű. A torzító elektronikát egymagam készítettem 2 BC238B Tranyóból, amik szintén Orion TV-ből lettek bányászva ! Az alumínium vázat a suliban hajtogattam meg. Az egész fakerete eredetileg piros volt, de lefújtam feketére, majd a lomtalanításból kukázott műbőrrel lefedtem.
Mit tud?!

MAX kimeneti teljesítmény 5W
Szabályzók: GAIN, BASS, TRABLE, VOLUME
Bemenetek: High, Low (High MP3 lejátszó, CD-lejátszó stb. , Low Gitár, Mikrofon)

Saját tápja még nincs, de hamarosan az is lesz neki.
Tápfeszültsége 12V azaz aksiról és táppal 230V-al is tud menni. 10Ah aksival az üzemi ideje (Folyamatos gitározás mellett) 12 óra!!!

Mellékeltem néhány képet is.
És van egy videó is, de még akkor nem volt kész a cucc 100%-ig:
Gitár erősítő Béta teszt

( A videón megtévesztő lehet, de nem ez a torzítója, ez BOSS MT2-es pedál. A sajátja sokkal light-osabb. De kérésre teszek fel új videót a 100%- kész darabról.)
(#) Baxi válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Itten már fent van: Link
(#) bankimajki válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
egész jól sikerült, nagyon brutál hangja van a torzítónak, egy kapcsi. rajzot nem osztanál meg velem. Kolitársam gitározik
(#) Müszi válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Hozd ki az ellenörződ, igazgatói dicséret
Gyönyörű munka
(#) 187BodyGuard válasza Müszi hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Köszi szépen!!!

Sok munka volt vele, különösen a bőrözéssel, de megérte. Igazából azért kell mert ha mek Balatonra nem tudom vinni a Csöves Videoton rádiót, meg a Szekrényméretű sajátkészítésű hangfalat hozzá :nevetes2: . Érdekel-e esetleg egy hangminta a saját torzítójáról? (Elképzelés képpen úgy mondom olyan "Marilyn Manson féle Sweet Dreams Hangzása" van)
(#) szücsien hozzászólása Máj 24, 2009 /
 
Sziasztok!

Már régebben építettem egy 2A-es egyenáramú műterhelést. Íme néhány kép róla.
(#) 187BodyGuard válasza szücsien hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
Nagyon teccik a gyakorlónyákos megoldásod! A külsője nagyon gyönyőrű! Szép, igényes munka! gratula!
(#) bankimajki válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 24, 2009 /
 
én kíváncsi lennék a torzítód hangjára
Következő: »»   416 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem