Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVD lejátszó javítás
 
Témaindító: ddr, idő: Szept 10, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 84
(#) alien2 hozzászólása Máj 6, 2009 /
 
Sziasztok! Van egy LG DVC 5935 dvd lejátszóm.Meg lehet-e buherálni úgy,hogy újraírható lemezt is lejátsszon. :nemtudom:
(#) Lajos7404 hozzászólása Máj 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Most hozzám került egy Dimarson DMP-376
tipusú lejátszó.
Az a problémája, hogy jobb és bal oldalt a képet kettéosztva, duplán mutatja.
Másik TV-n is kipróbáltam.
Valami ötlet ?
(#) lazack hozzászólása Máj 19, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy Thomson DVD tápegység javitásához kérem a segítségeteket.Hibajelenség az hogy nem kapcsol be a dvd. Szétszedve láttam hogy a tápban egy 1000uf-os kondi felpuposodott. Kicseréltem, de a hiba maradt továbbra is. Rámértem a kimenő feszre a szürke 3 eres kábelen. 12V GND 5V. Az 5V hibátlanul megvan, míg a 12V helyett csak 3,1-2 V jön csak ki.
A panel egy kis része meg van barnulva a fólia oldalon, ami remélem látszik is a képen.Tanácsaitokat előre is köszönöm.
(#) lazack hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
valakinek valami ötlete??
(#) CHZ válasza lazack hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Diódákat is nézd meg és a többi elkot is .
(#) lazack hozzászólása Máj 20, 2009 /
 
Ok köszi, átböngészem. Attól függetlenül is tönkremehet a kondi ha nincs megpuposodva?
(#) CHZ válasza lazack hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Persze , ESR mérővel lehetne méregetni .
Ha nincs.. cseréld ki a kondikat , az a tuti.
(#) lazack válasza CHZ hozzászólására (») Máj 20, 2009 /
 
Sajnos ESR méröm nincsen ,így marad a cserélgetés.
Köszönöm a gyors választ, és az eredménnyel majd jelentkezem.
Üdv :Lazack
(#) HANUMAN válasza Collector hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Tisztelt Collector Egy no name DVD-vel szenvedek,
Ha lehűzom a fejcsatlakozót, és a motort megpörgetem akkor elindul és működik. De a 3.4. után kiírja hogy NODISC. Kérem hogy segísen a probléma megoldásában
Mororvezérlő? hogy lehet beazonosítani
(#) mgabesz válasza Lajos7404 hozzászólására (») Máj 22, 2009 /
 
Szia.

Nekem a Panda DVD-m csinálja ezt a hibát , ha scart-al csatlakozom a tv-re de nem RGB, hanem YUV módban van a DVD video kimenete. Próbáld ezt átállítani.

Szia.
mgabesz
(#) Lajos7404 válasza mgabesz hozzászólására (») Máj 23, 2009 /
 
Igen ez volt a baja Köszi
De sajnos a DVD lemezeket nem viszi, akárhogy állitgattam a lézert lehet hogy "fejes" lesz
(#) lazack hozzászólása Máj 25, 2009 / 1
 
Sziasztok!
A fent emlitett tápegységben vizsgáltam a diódákat, és 2-nél azt tapasztatltam hogy mikor rámérek akkor az érték felszalad egy bizonyos szintre, majd visszamegy 1- re. Ez lehet attól hogy bent mérem a helyén?Érdemesebb kiszedni és ugy mérni?
(#) CHZ válasza lazack hozzászólására (») Máj 25, 2009 /
 
Benne is ki lehet mérni , ha nincs nagyobb terhelés rajta . Ha kétséges , forrasztd ki ..
Jó dióda esetén 0,2-0,7 V jó érték , nyitóirányban..
(#) ifjuhorgasz hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
HY!

Azt szeretném kérdezni hogy DVD-lejátszónál (Millenium)
hogy kell megcsinálni azt : mindig azt jelzi hogy nincs lemez.Ismerősöméknél megpróbáltam és ment a lemez tehát nem azzal van a baj.Nem tudom hogy az olvasójával vagy mivel van baj, de nem értek hozzá.12 éves vagyok és anyukámnak nagyon kéne.A korom miatt kérlek részletesen magyarázzatok.

Előre is köszönöm szépen: K.R.
(#) servicegang hozzászólása Máj 26, 2009 /
 
(#) szkrep válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Máj 26, 2009 /
 
Nem lehet, hogy érzékeny a + és - DVD-re, és pont a nem támogatottat próbálod használni? Vagy újraírhatót próbálsz lejátszani és azt nem kezeli?
Ha szó szerint semmit nem olvas, akkor nincs ötletem.
(#) Format c válasza ifjuhorgasz hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Helló!
Ha belenézhetsz, akkor ÓVATOSAN egy (tiszta) fültisztító pálcikával az olvasófej lencséjét tisztítsd meg (csak felül).
Ha ez nem segít, ellenőrizd hogy a lemezt fel tudja-e pörgetni (motorok ellenőrzése, esetleg WD40-es kezelése).
További rosszullét esetén tápkondik cseréje azonos értékűekre (vigyázz, mert a kondikban maradhat áram!).
Üdv.: Format c
(#) servicegang válasza Lajos7404 hozzászólására (») Máj 27, 2009 /
 
Hello,

a távon lévő pan-scan gombot nyomd le, és megjavul.
(#) lazack válasza CHZ hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Köszi a gyors választ!
(#) littlejoe hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Egy panasonic s325-ös dvd azt produkálja hogy a hálózatból kihúzás és rögtön visszadugás után nem indul a tápja .Ha öt percig nincs hálózatba dugva akkor utána elindul és tökéletesen működik amíg a hálózatba van dugva.Mi okozza a jelenséget?Lehet hogy ez egy gyári védelem benne?A dvd nem az enyém,nem tudom mióta produkálja a jelenséget?
(#) ABU hozzászólása Jún 7, 2009 /
 
Üdv!

Kaptam egy Samsung P-145 típusú DVD lejátszót.

Akitől szereztem azt mondta, hogy valamit nyomkodott a távirányítón, és egyszer csak se kép se hang.

Megnéztem, és jelenleg azt csinálja, hogy elindítja a lemez lejátszását, minden rendesen működik a kijelzője szerint, de nincs kép és hang.

S-Video, SCART, RCA-n is próbáltam, de semmi. Nem jön be a saját menürendszere, csak egy nagy fekete kép. Olyan, mintha "zárolva" lenne az egész.

Táphiba kizárva, leellenőriztem, kondikat cseréltem, ott minden rendben. A vezérlő panel full SMD.

Próbáltam firmware-t keresni, de közel 1 óra túrkálás után meguntam.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a hiba?
Esetleg dobjam ki a kukába?
(#) CHZ válasza ABU hozzászólására (») Jún 7, 2009 /
 
Progressive scan lett bekapcsolva csak , szerintem .
Próbáld meg visszaállítani , de lehet , hogy csak a menüben lehet , ahhoz viszont látnod kell a képet .
Zöld vagy a kék RCA aljzaton valószínű megjelenik valamilyen kép , ott talán látható lesz a visszaállítás lehetősége .
(#) Trash hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Hello!
Már régebben írtam ide, hogy a dj cd-lejátszóm nem nagyon veszi a cédéket. Eljutottam a gyakorlati megvalósítás fázisába, megrendeltem az új fejet, kicseréltem, forrasztási pontot leolvasztottam, vigyáztam a sztatikusságra is, beépítettem, de se a lencsét nem mozgatja, se fény nem jön belőle (telefon kamerájával néztem, a másik ugyanilyen abból jön.).
Mi lehet a gond?
(#) zozo0424 hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Van egy török gyártmányu Shov DVX 4000 tipusu DVD-m Mediatek 1389-es chip-el.
A gond az, hogy elindul a film és egy idő után megáll (lefagy) (se kép se hang).
Ilyenkor ki kell kapcsoljam a főkapcsolót (áramellátás) várok egy kis ideig, majd visszakapcsolva, egy ideig újból működik.
Mi lehet a hiba ?

Köszönöm előre is !
(#) villages hozzászólása Jún 21, 2009 /
 
Szervusztok kedveskéim!

Végigolvasva a topicot szerenék én is kérdezni:
A minap Jutottam egy Onkyo DV-S525 DVD-CD lejátszóhoz, és sajnos csak később bizonyosodtam meg róla, hogy az írott cd-ket nem olvassa egyáltalán.
A DVD-t igen, legalábbis amelyekkel kipróbáltam.
Mit lehetne tenni ez ügyben?
Valaha szakma-béli voltam, de már 15 éve nem gyakorlom az építést- javítást.
Köszike előre is a válaszokat!
(#) zenetom hozzászólása Júl 7, 2009 /
 
Hali!
Csinálok egy DVD lejátszót (sima, DivX-et nem tud), a hibája az hogy egy idő után szaggatni kezd a videó.
A hűtéssel (is) volt gond, beraktam egy ventit meg kapott pár IC hűtőbordát. Viszont néha csak beszaggat, ami már nem magyarázható a melegedéssel. Gondoltam a lézerrel kéne tekergetni valamit... Csakhogy 2 mini trimmer volt. Tekertem rajta, de most ott tartok, hogy a videó DVD-t nem hajlandó beolvasni, a zenét (mp3-at is) igen. Még kicsit tekergetem (ha meg nem unom) őket, legalább álljon már vissza ugy ahogy volt, ne legyen nagyobb kár benne...
(#) Master_of_the_web válasza zenetom hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Helló!

Véletlenül nem Thomson?

Van egy fent említett márkájú lejátszóm (igaz DivX-es), de ugyanezzel a hibával kezdett el rosszalkodni. Akadozott meg szaggatott, akkor még reset-el ez megszűnt. Viszont egyre gyakrabban fagyogatott, mindaddig míg egyből bekapcsoláskor kifagyott. Ekkor már elkócserén átesett. Hűtésre gyanakodtam eleinte, de miután ráraktam egy bazi nagy alaplap északi hídjára való bordát (Kép), ugyanúgy fagyott tovább.

Így hát maradt a szoftver hiba. Megfordult a fejemben az is, hogy ez valami gyárilag beállított időzítő okozhatja, ami letilt egy idő után (nemsokkal gari lejárta után kezdte el a fagyást)
az enyémen firmware csere talán segítene, de hát ahhoz kéne JTAG meg ugye a firmware maga, úgyhogy nem is foglalkozom vele
(#) zenetom válasza Master_of_the_web hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Nem, ez nem Thomson, hanem LG LH-D6230 .
Meg persze minden bevan zsúfolva, nehogy meg lehessen normálisan csinálni...
(#) bdavis85 hozzászólása Júl 15, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Panda DVD-5828 asztali DVD lejátszóm és mostanában egyre több filmet úgy játszik le, hogy vagy kockás lesz vagy pedig 10mp-et ugrik kis kihagyásokkal. Gondoltam megtakarítom a fejet, hátha ez segít. Hát nem így történet, mert még mindig ugyan olyan , sőt! Most minden zöldes árnyalatban pompázik és nem tudom mi lehet a baj. Nem nyúltam takarítás közben semmihez, de azért megmozgattam minden csatlakozót a panelokon, de sajnos nem mentem vele semmire. Remélem tudtok valami megoldást a problémámra.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) bdavis85 válasza villages hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Először is bocsánat, hogy még egyszer írok (másik topikba is írtam már).
Van egy Panda DVD-5828 asztali DVD lejátszóm és mostanában egyre több filmet úgy játszik le, hogy vagy kockás lesz vagy pedig 5-10mp-et ugrik lejátszás közben. Gondoltam megtakarítom a fejet, hátha ez segít. Hát nem így történet, mert még mindig ugyan olyan , sőt! Most minden zöldes árnyalatban pompázik és nem tudom mi lehet a baj. Nem nyúltam takarítás közben semmihez, de azért megmozgattam minden csatlakozót a panelokon, de sajnos nem mentem vele semmire. Remélem tudtok valami megoldást a problémámra.
Visszaolvastam, de nem találtam semmi hasonlót.
A válaszokat előre is köszönöm.
Következő: »»   18 / 84
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem