Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   546 / 3580
(#) Action2K válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Jó reggelt! Na, mi lett a végeredmény? Csaknem belealudtál?
(#) bankimajki válasza Action2K hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
néztem 5kor is, de akkor már 7-en voltunk később meg mégtöbben, 7kor meg énis ledőltem pihizni , de már felkeltem
(#) zolee1209 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Már sikerült készítenem egyszer egy olyan képet, amin az látszik, hogy egyedül vagyok itt... Persze csak a regisztrált felhasználókat nézve, amúgy voltunk olyan 8-an, 9-en, már nem emlékszem rá.
(#) bankimajki válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
az én általam közölt számok is csak a regelt felhasználókra vonatkozik
(#) bankimajki hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
offolok még kicsit, és segítséget kérek, a figyelőből hogy tudok eltávolítani topicokat, mert már sok nem aktuális
(#) Norberto válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Saját menü > Értesítések > adott topik neve mellett Törlés gomb.
(#) bankimajki válasza Norberto hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
köszi sikerült kinyomlálnom őket, volt mit
(#) zolee1209 hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Ma látom a második olyan topikot, ahol puska-szerkezetet szeretnének fabrikálni... Ennyire nehéz tanulni?
(azt azért hozzáteszem, hogy én sem vagyok egy tanulós tipus, csak az zavar, hogy a tanuláson kívül a megoldást sem akarja megtalálni... Legalább erre venné magát! )
(#) bankimajki válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
bevallom én is sokszor írok puskát, és szerintem nem is olyan rossz dolog, én nagyon sok puskát mire megírok, kikeresek, megértem hogy mi az, akkorra megtanulom, tehát jóformán csak a durva képleteket kell ügyesen puskázni. Remélem Kandós tanár nem olvassa a HE-t
(#) bankimajki hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Nahát egyre trehányabban írok, és el sem olvastam. A kinyomlálnom helyett kigyomlálnom-ot akartam, de míg ezt megírtam hibáztam mégegyet Sőt 2-őt, de javítottam utólag Tényleg indítani kellene egy olyasmi topicot is, ahol erről lenne szó Tanuljunk helyesen gépelni, és nincs kifogás, hogy így meg úgy, aki nem tud helyesen írni, az ne írjon.
(#) bankimajki hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Meg alapvető dolgokat tudatni az emberekkel, pl. a LED az nem kis betű, mert mozaikszó, de rengeteg ilyen elektronikai kifejezés van még pl.: graetz, meg stb. ami szerintem egy műszaki embertől durva hibának számít, hogy nem tudja ezeket helyesen írni. De az a baj hogy nem is nagyon foglalkoznak vele.
(#) kisszee válasza zolee1209 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Na igen, és sok olyan ember van, aki nem ért az elektronikához, de puskaszerkezetet szeretne építeni, kérdem én megéri neki ? Mire megépíti, megtanulja mit hova kell kötni, elrontja, újraépíti, nem jó alkatrészt vett/ adtak neki és a többi; ráadásul fennáll a lebukás veszélye. Sokkal egyszerűbb megtanulni szerintem, persze velem is előfordult, hogy egyszerűen nem érdekelt az adott tantárgy ( mondjuk irodalom ), de ott szinte csak arra törekedtem, hogy meglegyen a gyenge 3-as, ahhoz meg még sem kellett erőltetnie magát az embernek. (Nem követendő példa!)
(#) Norberto válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Egyszer volt már ilyen topik. Én nyitottam még régen, 3-4 éven keresztül teljesen jól meg is volt, aztán néhányan nem tudták felfogni, hogy közös cél érdekében van nyitva az a téma és ment a finom sárdobálás, hiába volt az, hogy akik odaírtak, szinte mind kifogástalan helyesírók voltak... egyszerűen nem látták meg a közös célt...
(#) zolika60 hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Ránéztem a topic alcímére és látom -Ez már a nyár! Most léptem be az ajtón és odakint úgy néz ki a jelen pillanat, hogy inkább ez az az ősz, ami a tél előtt kimaradt.
(#) Norberto hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Még 33 darab hozzászólás és meglesz a 444 ezer 444-edik hozzászólás

Szerintem ez még ma simán meglesz.
(#) Action2K válasza Norberto hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Idézet:
„akik odaírtak, szinte mind kifogástalan helyesírók voltak...”

No én voltam az egyik kivétel. Persze én is írkáltam oda "okosságokat", de tanulni is lehetett ám! Tényleg kár, hogy sok helytelenül író a helyet, hogy meglapulna, s megszívlelné a tanácsokat, helyesbítéseket, még neki állt feljebb.
Nem képesek megérteni, hogy ez egy szakmai oldal, nem MSN. Szőrnyű mik vannak, milyenek lettek egyesek, akik a társadalmat képviselik, s ezért általánosítunk (tanak), hogy: "milyen lett ez a társadalom!"
(#) bankimajki hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Épp palacsintát sütök, ehhez szólj hozzá Norberto
(#) Norberto válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Én meg nem sütök, persze süthetnék... :crazya:

De ezt mára már fújhatom

Nekem inkább tanulnom kéne automatizálás vizsgára
(#) bankimajki válasza Norberto hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Tanulnom nekem is kellene, szerdán és csütörtökön vizsgázok. (Na jó elektróból, meg digitből.) azt hiszem meg tudom csinálni
(#) zolika60 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Egy pár palacsinta nekem is jlól jönne! Egyébként a vizsgákhoz egy nagy kalappal.
(#) bankimajki válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Köszi a drukkot, van egy ajánlatom úgyis jön a nyár, kapsz 10 palacsintát egy nagy kalapért cserébe
(#) llaci56 válasza Action2K hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Jól fel lehet ismerni, ha valaki elgépel valamit, vagy pedig rossz helyesíró, és az is világosan látszik, hogy ki, mennyire ad magára. A legszomorúbbnak azt tartottam, amikor arra hivatkozott valaki, hogy ez nem helyesírás fórum, vagy nem nyelvtan óra.
Azért próbáltam "művelni" a topikot, mert voltak, akik szívesen tanultak. Többek között én is. Sok olyan szabály és kivétel van, ami megjegyezhetőbb egy jó példával illusztrálva, vagy több oldalról kivesézve, megbeszélve.
Eléggé ellenségessé vált a hangulat. Volt, aki azt leste, mikor hibázok. Pedig sosem állítottam magamról, hogy tévedhetetlen vagyok.
(Bár tudásomnál csak szerénységem nagyobb. )

(#) zoly15 hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Szép (lassan) estét mindenkinek..
Gondoltam OFF ból megmutatom a mai 3.5 óra munkámat..
Készítgetek egy tekercselőgépet, persze elektromost..
Ma délelőtt még semmim sem volt..
A 3.5 órába benne van a váz kigondolása, és megalkotása..
A hegesztéseim nem a leg profibbak, van 1-2 amire nem vagyok büszke, de még nem sajátítottam el 100%-osan a fogásokat, elméletben tudom, de a fortélyokat még tanulgatom..
De valamivel gyakorolni is kell...
Megjegyezném, ez az első munkám amit hegesztéssel alkottam..
Azokon kívül amit csak kimondottan gyakorlásnak csináltam (tompa varrat, sarokvarrat stb..)
(#) bankimajki válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ötletes, linkeld be a ki mit épített topicba is, a képen milyen motornak a kerékdobja látszik?
(#) zoly15 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Nem tudom milyen motornak az eleje, apám mondta de én elfelejtettem..
Nekem az funkcionál csapágyháznak.. Holnap ha apám meg tudja csinálni a tengelyt, akkor építem is tovább..


Üdv!
Belinkelném, de nem Elektronika, és ha Warnt kapok, már nem éri meg
(#) Gafly válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Elsőnek megjárja (mondom én aki holnap fogom megvenni életem második teljes doboz elektródáját )
A hegesztés önmagában egy szakma...
Tényleg, "koca" hegesztőnek OK46.16 20x350 az pont tökéletes, vagy mit vegyek?
(#) bankimajki válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
milyen hegesztővel hegesztel, hány amperrel, és mit. A 2-es pálcát nagyon vékony, kb 1-2mm-es lemezek hegesztésére használják kb. 50-80A-rel.
(#) zoly15 válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Idézet:
„50-80A-rel.”

Nem kell itt saccolgatni, a suliban tanultunk egy roppant egyszerű értéket a szükséges áram kiszámításához..
mégpedig ezt:
45d-20---> A
A "d" az elektróda vastagságára utal de salak NÉLKÜL! Tehát csak a fém rész..

Üdv!
(#) zoly15 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Az szép
Én a suliba és itthon már eltoltam vagy 0.3 dobozt..
Plussz a CO- az is jó
(#) bankimajki válasza zoly15 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
köszi én soha nem tanultam ilyesmit, én tapasztalati dolgot írtam, de köszönöm hogy megosztottad ezt velünk, ezt megjegyzem.
Következő: »»   546 / 3580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem