Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ORION CTV 025 A - csatornák elmentése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) 187BodyGuard hozzászólása Máj 29, 2009 /
 
Sziasztok!

Az iskolámban kiárusítás volt, vettem egy ORION TV-t fillérekért. A képe nagyon szép. A távirányítót megműtöttem szervízmódra, az az az IRT1250 Típusú IC 15+23-as lábára kapcsolót tettem. Sikerült beállítani működőképesre. Az a gondom, hogy amikor elkezdi az automata hangolást, behozza a csatornát és nem áll meg rajta hanem tovább halad, mintha semmi se lenne ott. De nem csak ez a gondom. Manuálísan beállítom az adót és nemtudom hogyan kell elmenteni a beállított csatornát.

Mellékeltem néhány képet a távirányítóról és a TV ről is.

Nagyon jó lenne, ha tudnám használni mert a Grundig amit pár hónapja javítottam meg, kezd benne a képcső haldoklani.

Nagyon várom a segítséget!!!
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Helló!
Beállítod a csatornát és megnyomod a memo gombot és olyankor felvillan a csatorna sorszáma és ezzel el van mentve.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Köszi válaszod!

Sajna nam működik, az volt az első amit próbáltam rajta. Valamiért makacs módon vissza állítja az alapokat... Nekem általában nem okoz gondot beállítani egy TV-t de ez elég sok problémát okozott. Az utóbbi néhány órában ezzel vacakoltam. Az a mókás, hogy alapból bevan az 1-re állítva a Dekó TV és átakarom állítani a TV2-re de nem megy mert amint a hangolás után elmentem felvillan a szám hogy elvileg "elmentette" de aztán amint elkapcsolok a 2-re vissza írja a Dekó Tévét!?
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
A szervízmenüben mit állítottál? lehet elállítottál valamit ami hozzá kapcsolódik.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ezt a papírt a tehnikustól kaptam aki így beállította elvileg ahogy a papíron bevan: De sehogysem akar működni az első bekapcsolásnál se akarta elmenteni, mielőtt a szervízmenüben szervizeltem volna.
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
megnéztem és nekem az 1:2 helyen nem OFF van, hanem ON a gyári szervízleírásban. Próbáld meg átállítani és utána megnézni. Furcsa dolgokat tud csinálni, ha nem megfelelően van beállítva. Hasonló típusú tv van nekem is, ugyanez az egész csak másabb külsőben. Nekem is teljesen mást csinált a gombokra is, mint amit kellett volna. Az idő során magától elállítódott.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Letudnád írni nálad egész pontosan hogy van? Mert minél előbb szeretném normálisan használni mert Discovery hiányom van! :guluszem1: :nevetes2:
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Itt a szervízkönyv. A közepe felé van a programozás. Jó ha megvan ártani nem árt ha van egy szervízleírás is a géphez.Bővebben: Link
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Köszi szépen az útmutatót!

Beállítottam aszerint, de hiába. Nem hajlandó megjegyezni a beállítást, amint a TV-t kikapcsolom a "MAIN POWER" kapcsolójával elfelejti, akárhogy mentettem el. A másik hogy a beállítás mentése után kikapcsolom ahogy kell a "KI" Gombal, és utána vissza hogy behangoljam és az adót nem jegyzi meg még mindig. Lehet esetleg memória modul hiba?
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ha a hangerőt, vagy szít állítasz, például vedd le a szít fekete-fehérre és úgy tedd memóriába. Ha azt is elfelejti és visszaáll, akkor lehet eeprom hiba is.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
A Hangerőt, fényerőt meg ilyeneket nem felejti el, csak a csatornát nem akarja elmenteni, minden más működik.
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ha elfelejtene mindent, akkor rámondanám, hogy eeprom hiba, de így... Hqvideóban van hozzá MDA2062-es eeprom kb 1200Ft-ért. Nem 100% hogy ha kicseréled jó lesz. De viszont eléggé az a gyanús, csak furcsa, hogy mást megjegyez. Annyira nem ismerem az eepromokat, nem tudom hogy képes-e csak egy része tönkremenni a sok írástól esetleg, vagy meghal ilyenkor az egész.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Sajna nincs a HQ videoban azt írja "kifutott tétel"
MDA2062
De esetleg lehet azt is, hogy teszek egy aksit erre az Eprom-ra és így megtartaná a beállításokat :nevetes2:

(Ha más nem ír rá valami okosságot még tied az 50 Ponty)

Sokat segítettél!
(#) Ricsi89 válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Azért ne azt nézd, mert az TV specifikus és már programozott. A sima üreset nézd. Bővebben: Link És most látom, hogy azt írják tuning memória. Akkor lehet, hogy tényleg ez lesz a ludas.
Szerk.: Az nem megoldás, hogy aksit kötsz rá, mert a proc nem tudja felülírni a régi adatokat és azért nem jegyzi meg. Elkapcsolás, vagy indítás után pedig a régi adatokat olvassa ki. Szerintem elérte a maximum írási számot és az utolsó beírás van most benne, amit már nem lehet felülírni.
(#) 187BodyGuard válasza Ricsi89 hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Okés, beszerzek egy olyat és kicserélem, ha télleg megy, az nagyon jó lenne mert akkor a Grundigból kitom termelni a 2X35W-os végfokot!
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 / 4
 
Nézd meg hogy az MDA megkapja-é a 20V körüli tápot! Ha nem, akkor működik, de nem hajlandó memorizálni.
(#) 187BodyGuard válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Okés meglesem, de faterom előrukkolt egy 110%-os megoldással. A Scart-ra teszek egy TV BOX-ot és akkor az lesz a TV az ORION meg a monitor azt kész és működik :yes:
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
De az nem olyan elegáns, mintha megcsináltad volna a tévét
Milyen vezérlőproci van benne? SAA1296?
(#) 187BodyGuard válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A TV-BOXBAN? Foggalmam nincs! Végülis csak pozitív a dolog minden szempontból, mert a TV simán magában csak max 8 kábel TV adót tud fogni és mono. Namost a TV BOX az fog vagy 100 csatornát, sztereó és bevan alá suvasztva egy RFT SV3000 erősítő ami majd tolja a hangszórókat 2X15W! Kell egy VGA TO RCA konverter hozzá, de nincsen, úgyhogy minnyá összerakok eggyet.
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A tv procra gondoltam 1293mas...
Végülis így jobb ha azt vesszük, mondjuk nekem nincsenek nagy igényeim a tévét illetően
(#) 187BodyGuard válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Most szenvedek vele, csak az a probléma hogy nem akar menni a konverter, csíkos a kép de nem mutatja a TV-t. Segíts már légyszives megoldani, mit csináljak? Van egy Vázlat rajz is mellékelve. VGA TO RCAVGA TO SCART
(#) kalmi.kalmi válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Az MDA 2061-nek 20V-os feszültség kell az íráshoz, ez ha valami oknál fogva hiányzik, akkor a proci csak olvasni tudja....Egy kis nyomozás és meglesz a tettes !
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Ez így nem lesz jó, mert a VGA nem 50Hz re szinkronoz, és a sorfreki sem egyezik.
Mellesleg a vga kimenet 5Vos logikájú jelekkel dolgozik, a tv scart bemenete pedig 1Vcs-cs jelet képes fogadni. Akkor már inkább tegyél elé egy lepukkadt videót, azon behozod az állomásokat, és scarton nézed a tévén.
Egyszerűbb lesz ha szétnézel az MDA háza táján Kapnia kell neki 5V-ot, meg 20V-ot. Ha ez a két feszej megvan, akkor működnie kell.
(#) 187BodyGuard válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Sajna nem megy, nincs egy videóm se. Én már azt hogy VHS nem is ismerem. :nevetes2: Valami ilyen konverter-t nem lehetne csinálni ami VGA-t az AV-re teszi rá?? Más megoldásom nincs nagyon. Ha esse megy megnézem a TV IC-jét!
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 / 4
 
Ilyen konvertert spec. IC-vel lehet normálisat csinálni, de nem éri meg egyrészt, másrészt nem lesz jó minőségű.
A tévét meg először áramtalanítsd, majd szedd le a hátlapot, aztán a sasszit húzd ki úgy, hogy hozzáférj műszerrel az icékhez. Aztán kapcsold be, keress egy testpontot, a másik csúccsal meg méricskéld végig az MDA lábait. Ha nincs meg a 20 volt, akkor nézd végig a 3mas lábtól az alkatrészeket. Kell találnod egy kondit, egy 20Vos zenert, előtte egy 1,8 Kohmos ellenállást. Ha a zener előtét-ellenállása előtt még megvan a 33V akkor szakadt az ellenállás, vagy átment drótba a zener. Érdemes cserélni a 4,7uf/40V szűrőkondit is, és nézd meg a 4148-at is mellette.
Jó munkát!
(#) 187BodyGuard válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Most mértem rá a kondira, és zárlatos. Nemsokára cserélem és megnézem úgy jó-e. Köszi az ötletet és a segítséget!

DSC02352.JPG
    
(#) 187BodyGuard válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Kicseréltem a kondit, de nem jobb semmivel, ugyan úgy nem menti el a csatornákat meg áthalad a rajtuk.
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Üzem közben megnézted hogy megvan e a 20V? ha zárlatos volt a kondi, akkor vitte magával az előtétellenállást is!
A hangolási hibánál szintén kondira gyanakszom, cseréld a tápban és a vezérlőlapon a kondikat. Ha közelebb laknál, már adtam volna egy marék MDA-t is
(#) 187BodyGuard válasza burgdavid hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Üzem közben azóta nem mérek TV-t hogy az egyik TV úgy megcsapott hogy 2 métert ugrottam hátra! Ja meg lenne még egy problémám, hogy a behangolható adókat 1 kézen megtudom számolni. Deco TV, TV2, RTL Klub, EUROSPORT, Travel, Discovery Channel. Valamiért maximum ezeket tudom behangolni. Pedig van vagy 100 csatorna. Ez miért lehet?
(#) burgdavid válasza 187BodyGuard hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A sávváltás megy? Mondjuk ha az opciózást nem jegyzi meg akkor lehet hogy hibásan keresne szegény. De a 20V-ot mindenképp meg kéne mérni. Meg legalább ezen a panelen a kondikat cserélni.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem