Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   420 / 1680
(#) bankimajki válasza lidi hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Ez szerintem is nagyon szuper lett, lassan elmondhatod hogy te vagy a világ ura :yes: , egy miniatűr világé. De én annyit még hozzátennék, hogy szerintem a mozdonyokba, nem LED-et kellene tenni, hanem sima pici izzót, az élethűbb. Miért LED-et tettél bele?
(#) klemo86 válasza lidi hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Fantázia kérdése az egész, de Neked biztos van
A fényváltás nekem is nagyon tetszik benne!
(#) lidi válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Azért led mert: az izzó kiég, batár nagy, "sokat" fogyaszt, melegszik. A led meg apró, és színesen is tud világítani, nem kell lakkozni. De mint minden megoldás , ez is valamilyen kompromisszum. Az izzólámpák fénye valóban szebb.
(#) Ricsi89 válasza lidi hozzászólására (») Máj 29, 2009 /
 
Nagyon jó. Tetszenek nekem az ilyen modellvasutak. Csak lesem a jobbnál jobb dolgokat.
(#) aderka válasza bankimajki hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Szia!

De tudok!
A honlapomon is találsz, de ha lusta vagy odáig elmenni akkor : Bővebben: Link

üdv: aderka
(#) Carter hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Hali!
A "mini" labortápom. 0-20V, 0-5A
(#) Carter válasza Carter hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
még az előlapot kéne szebben megcsinálom...
(#) lidi válasza Carter hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Jól néz ki ! Ismerős nekem ez a doboz forma, nem valami akkutöltő volt ez ?
(#) (Felhasználó 25054) hozzászólása Máj 30, 2009 /
 
Sziasztok!
Gondoltam én is felrakok egy képet egy régen elkezdett de befejezetlen keverő projektről addig jutottam hogy az előlapot megterveztem legyártottam és az áramkörök is kész vannak csak nincs összerakva mert közben vettem egy keverőt . De ha lesz időm ezt is befejezem. NYÁK-okról nem rakok képet mert még nincsenek beszerelve és a felét most nem is tudom hol van ez egy Numark DM 1001X-es keverőnek a másolata csak nem raktam bele kapcsolókat mert az nekem nem kell meg nem is tetszik a festése az eredetinek se tetszett én ezt szépen megcsiszoltam és 3 réteg átlátszó ütésálló lakkal lefújtam úgyhogy biztos nem kopik le. Rakok fel az eredetiről is egy képet.
Üdv.: Pepe.
(#) Carter válasza lidi hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
nem tudom, bontottam a dobozt.
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 25054) hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
A feliratok festését hogyan csináltad?
(#) (Felhasználó 25054) válasza MolnarG hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Szia!
Lehet hogy most kinevetsz de rá van vasalva először fotózni akartam mert ha elég vastagon fujom le P20-al akkor egész sötét lesz de azzal az volt a gond hogy az átlátszó lakk miatt megfolyt volna mert az feloldja itt is megfolyt egy két helyen.
(#) elektrorudi válasza (Felhasználó 25054) hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Melyik az eredeti ?




(#) brezinajanika válasza Carter hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Elég apró lett,de szerintem az a hűtőborda kevés lesz.De javítsatok ki,ha tévedek...
(#) Attila86 válasza brezinajanika hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
100W-hoz szerintem is kevés.
(#) nagy hoho válasza Carter hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Helló ! Ügyes vagy ! De tartok tőle ,hogy 5 Amperen a 2N3055 erősen izzadni fog és kileheli a lelkét. Ekkora áramhoz 3db tranyó kellene három ilyen hűtőbordával.
(#) nagy hoho válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 30, 2009 /
 
Sőt a 3055 is kevés.
(#) (Felhasználó 25054) válasza Carter hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Szia!
Nekem egy gyári labortápom van amibe 3A-re 2db 2N3055 van és legalább háromszor ekkora hűtőbordával szerintem a legjobb megoldás és a gyári tápba ami az enyémnél egyel nagyobb ( szintén 5A-es ) ott is 3db 2N3055 van vagy ajánlom még a BD 317-et viszont egy fontos tényezőt ne felejts el jobban mondva kettőt:

1.) PL.: Egy 150W-os 125 C fok-os tranyó 70 C fokon már csak kb 60W-ot tud disszipálni de ezt a 2N3055-nél meg kell nézni hogy hogy van pontosan

2.) A ma kapható 2N3055 tranyók legtöbbje hamis nem vicc majd rakok fel képet hogy mi a különbség egy 2sc3281 és egy 2sc5200 közt paraméterekbe szinte semmi ( az hogy a 2sc5200-át gyártja még a toshiba a másikat már nem mégis ott van rajta a felirat hogy toshiba ) szétütve az oldalánál szépen két részre esik szét a hamisnak kb negyed akkora a belseje és kb fele annyit bír. Sajnos ezzel is kell manapság számolni
(#) Carter válasza (Felhasználó 25054) hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Nekem eredeti a 2n3055-öm. Eddig 3A-rel terheltem hosszabb ideig, nem sült meg.
Majd megnézem 5A mennyire melegszik, ha kell kap még egy ventit/nagyobb bordát.
(#) (Felhasználó 25054) válasza Carter hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Igaz venti az sokat segít csak akkor külön trafóról menjen mert az zavarja a tápot. De én úgy tudom hogy a 2N3055 az csak 115W-os és akkor az 50 C fokon már csak 95W 70 C fokon meg csak 80W na erre kell odafigyelned mert nem azért mondjuk ezeket a dolgokat hogy megnehezítsük az életedet ( "fenébe most cserélhetem nagyobbra a bordát meg másikra a tarnyót" ) hanem azért hogy megkönnyítsük mert ha ezt bekapcsolod belövöd 20V-ra és folyik rajta 5A otthagyod hogy had menjen ( pl.: erősítő ) és szépen felmegy a hőfok fél óra alatt a kritikus fölé akkor Bumm!!! Ha szerencséd van akkor csak a végtranyót cserélheted amit megtehettél volna előtte is vagy cserélheted a táp többi alkatrészét esetleg a meghajtott áramkör alkatrészeit is. Gondold át mire akarod használni és mekkora terheléssel mennyi ideig mert utána sok bosszúságot okozhat.
(#) Carter válasza (Felhasználó 25054) hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
5A-t csak autó akku töltésekor használok ami 13,5V feszültséggel megy.
(#) (Felhasználó 25054) válasza Carter hozzászólására (») Máj 31, 2009 /
 
Értem tehát az 5*13,5V=kb 68W viszont az folyamatos terhelés ha a borda hőfoka nem megy majd feljebb mint 60 C fok akkor jó. Persze ha a borda és a tranyó közt jó a hőcsatolás és a tranyó nem 20 C fokkal melegebb mint a borda.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Szép délutánt (lassan estét) mindenkinek!
Úgy látom ez a topic nagyon hanyagolva van, gondoltam feldobom egy kicsit
Amit csináltam nem igazán nagy építés, inkább átalakítás..
Egy Reflektort alakítottam át LEd esre..
A reflektort kaptam mer kiment benne az "izzó"..
Így tettem bele 2 LEd et..
Úgy gondolom, hogy eléggé jól világít..

Üdv!
(#) zolee1209 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Tetszik a megoldásod! Ezek a halogén reflektorok elég jól átalakíthatóak!
(#) zoly15 válasza zolee1209 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Köszönöm!
Arra akarom használni, hogy ha félhomály van a műhelyben nem kell a 20W-os fénycsövet használni :yes:
(#) zenetom válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Szuper, én azt hittem először hogy strobi
(#) zoly15 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Megfelelő elektronikával, lehet az is
(#) ABU hozzászólása Jún 2, 2009 /
 
Sziasztok!

A műhelyasztalom sarkában kivan alakítva egy kisebb hely a "csupasz" erősítők számára Szinte minden évben másik erősítő van itt, de most a VF2 van már egy jó ideje.
Kiegészítve egy gyorsított működésű hangszóróvédővel. Ezekről üzemel egy mély láda 2db 100W-os SAL hangszóróval meg két csipogó egyben az egész

A felső trafó mindig a végfokoké, a középső a védelem, a kis kék meg a discmant és a ventit működteti.

A másik képen egy hőre megfutott és szétfüstölt nagyobb VF2 van. Az egyik oldalon a G láb totál elégett A táp az bírta 45A-es graetz és 800W-os toroid +-60V-on.
(#) sound.man válasza ABU hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
Most miért kellett őket bátani? Ők se bántottak Téged. :crazya:
(#) kiskacsa2009 válasza ABU hozzászólására (») Jún 2, 2009 /
 
Legközelebb rakd be a mélyfrigóba nagyobb h.bordával, és vagy 2 db ventivel

Talán majd csak a hűtőgépet kell cserélni...
Következő: »»   420 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem