Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió erősítő szobai üzemre
Lapozás: OK   3 / 16
(#) MolnarG válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Huh, akkor nem vagyok egyedül
(#) djjani007 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Repro=Hangszoro
Van egy 50W melynyomom.akkor azt rakothetem?
(#) Mate78 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Repro = "Reproduktor" Szlovákiában használják, hangszórót jelent.Én is csodálkoztam amikor először meghallottam.

Látom közben megelőztek
(#) MolnarG válasza djjani007 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Azért 50W inkább csak mélynyomócska. Az egyik kimenetre rákötheted, de azért vigyázz vele, mert közel van a határhoz. A többi 3 kimenetre mit kötsz?
(#) djjani007 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Koszi szepen Megprobalom megcsinalni!
(#) djjani007 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Hat en ugy gondoltam ha rakotom a melynyomot akkor eleg lesz hozza 2*15W szatelit vagy nem?
(#) djjani007 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Szerinted milyet kossek rá?
(#) MolnarG válasza djjani007 hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
Olvasd el még egyszer amit írtam, ott van benne a válasz.
A válasz gomb pedig minden hozzászólásnál a jobb felső sarokban. Használd mielőtt egy modi szól érte.
(#) djjani007 hozzászólása Jún 1, 2009 /
 
Koszi a segitsget.
(#) Kovidivi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 1, 2009 /
 
12V-ról csak 2ohmon lesz "30W" kimenő teljesítmény :no: ...
(#) djjani007 hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Akkor milyen bekotes kellene?
(#) zsoltee82 válasza djjani007 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Hali!
Azért vigyázzatok, mert nem mindegy hogy "milyen" wattról beszélünk. Itt az autórádiónál az a bizonyos 4x45 vagy 4x50W csak 18W RMS teljesítményt jelent csatornánként. Ennek a 2-3 szorosa általában a zenei teljesítmény. És még megadnak olyan teljesítményt is amit csak egy pillanatig bír ki a hangszóró mielőtt szétrobbanna. Én ilyen autórádióknál megnézem a hangszórót és kábé szemmel a mágnes nagysága alapján belövöm hogy jó lehet-e.
És attól meg hogy nagyobb teljesítményű a hangszóró mint az erősítő az még nem feltétlen elég, mert ha túlhajtod a végfokot és az elkezd torzítani akkor kinyírhatja a magasat, mert az kevésbé bírja a torzítást.
Én a szubot úgy oldanám meg hogy két egyforma 4 ohmos hangszórót tennék egy ládába és két csatornával hajtanám meg párhuzamosan.
Ja és ha mind a 4 csatornát kihajtod akkor már kell 100-120W trafó teljesítmény.
Bocs, nem akarok okoskodni, csak tanácsokat próbálok adni.
(#) djjani007 hozzászólása Júl 23, 2009 /
 
Hat en megprobaltam átcsinalni 3,5mm jack-ra.
(#) monibu hozzászólása Júl 25, 2009 /
 
Üdv!

Érdeklőni szeretnék, hogy a képen látható számítógépből kiszedett táp szerintetek jó-e meghajtani egy cd-s autórádiót?

Köszi!

táp.jpg
    
(#) cleetus válasza monibu hozzászólására (») Júl 25, 2009 /
 
Lehet,de nem érdemes,nagyon szépen átjönnek majd a zavarok az autórádióba,én is kötöttem már rádiót pc tápra.De codegen tápra én pc-t se kötnék,nem kötekedésből mondom.
De ha mégis használni akarod az autórádióra,akko pufferelkót cseréld ki,ha lehet,akkor nagyobbakat tegyél bele,és low esr típusúakat.Ezeket kifejezetten a nagyfrekis tápokba csinálják.
És ha bekapcsolod a tápot,akkor az 5 voltos ágra tenni kell valami terhelést,pl izzót,vagy valami hasonlót.
(#) highand válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Ez nem biztos, hogy így van, a mai autóerősítőkben nagyon szellemes megoldásokkal fokozzák a tápfeszt.
(#) EcoPityu válasza highand hozzászólására (») Júl 26, 2009 / 1
 
Autófejegység végfokozatára gondoltál? Mert Kovidivi kolléga arra gondolt, és teljesen igaza van. Az egyes TDA-s kondenzátorba áttöltős megoldás is csak egy humbukk, én elkértem egy ilyen kitt-et, és lemértem, semmivel sem tud többet, csak talán a szokásos 1kHz-en, de a mély tartományban terhelve semmiféle teljesítmény növekedés nem tapasztalható!

14,4V-ról híd 4 ohm-on MOSFET-es végfokkal 10%-os torzítás mellet egyik IC sem tud többet, mint 20-22W!
Van olyan 4xhíd TDA-s vég IC, ami elviseli a 2 ohm-ot is, ezek viszont a hatalmas bemenő áram, és az aránylag kicsi max disszipáció miatt is már csak 4x30-35w-ra képesek! (14,4V-ról!)

/Lehet számolni, 4x40W leadásához, meg a max 80W elfűtéséhez milyen tápáram tartozik, aminek azon a k.b. 0,5-ös lábon kell be, majd kifolynia!/

Olyan meg, hogy zenei teljesítmény a többszöröse a színuszosnak, meg nincs! A max kivehető teljesítmény egy áramkörből, a kimenetére kapcsolható maximális egyenfeszültség effektív értéke négyzetre emelve, osztva a terhelő ellenállással.

Esetünkben Ut=14,4v /ha nem esik le az IC lábáig a csatin, meg a vezetősávon.../ MOSFET-es AB oszt. végfokozat szaturációs /maradék/ feszültsége FET-enként 0,2-0,5V, de ez legyen nagyon erős, nagyon jó kis FET, és kapcsoljon ki a kimenetre 14,1v csúcsfeszt a 14,4 ből...(hídban 2db FET-en megy át!)
Maradt 14,1V, tehát 14,1V/gyök2=10Veff kijött a kimeneten. P=U2/R , azaz 10x10/4= 25W

Ez lehetne a maximális pillanatnyi csúcsteljesítmény, ami csak rövid zenei taktusok alkalmával jelenhetne egyáltalán meg a kimeneten... De az a 14,4v sosem lesz az ISO csati CD-rádió felőli oldalán, és sosem fog max hangerőnél 15A-es áramfelvétel a 0,75mm2-es kábelen mellett megmaradni, és amikor a tenyérnyi, alig bordázott "hűtőborda" 100C°-os, a FET sem csak 0,2-0,5V-ot fog ejteni...

Jó lesz az a zenei csúcsteljesítmény max 25W, és a folytatólagos 18-20w-nak is!

Egyébként kicsit felhúzva a PC tápot, 13,8-14v-ra, nagyon jó táplálása az autórádióknak, demófalban 4 rádiónként egy 200w-os AT-s tápot használtunk egy 40CD-rádiót működtető AutóHifi boltban...
(#) EcoPityu válasza cleetus hozzászólására (») Júl 26, 2009 /
 
Nekem 5db 300w-os codegen táp van felhúzva 14v-ra, majd shottky diódákon át lepárhuzamosítva /szűrve 150000µF-al, persze töltőelektronikával/, és gyönyörű, stabil zajmentes 60A-el terhelhető táp lett belőle!
(#) EcoPityu válasza zsoltee82 hozzászólására (») Júl 26, 2009 / 1
 
Idézet:
„Ennek a 2-3 szorosa általában a zenei teljesítmény.”


Csak ebben nem értek veled egyet, a többi klappol!

Előző mondatod csak leírva igaz, annyira, mint a 4 elemes piaci rádiósmagnó 100w PMPO-ja...

No meg az autós fejegységek 4x40-50w-ja is ide tartozik!
Tudod, attól, hogy torz az a jel, még nem nagyobb a teljesítménye, hanem színusz helyett a hangszórót négyszöggel hajtod és kész. Természetesen itt a kitöltésnövekedés miatt a hangszóró jobban igénybe van véve, ezért károsodhat!/ebben is egyet értek/, de ettől még az nam nagyobb teljesítmény, max nagyobb igénybevétel...
(#) imolda70 hozzászólása Aug 5, 2009 /
 
Sziasztok.
Nekem van egy CLARION ARB130E típusú autórádióm meg hozzá 4 hangszóró... már minden megvan csak azt nem tudom melyik kábelt hova kell dugni...valaki nekem nem tud egy épet róla küldeni h mit és hova kell kötni?
én is felrakok egy képet ha valaki tudja mit hova kell kötni akkor akár rá is írhatja a képre...(nem akarok tippelgetni mielött leég...)

DSC01816.JPG
    
(#) akos70 válasza imolda70 hozzászólására (») Aug 5, 2009 /
 
Szabványos ISO-csati, legtisztább, ha veszel hozzá párszáz forintért.

Image05.jpg
    
(#) Tomkiller hozzászólása Feb 25, 2010 /
 
Sziasztok! Kérlek titeket, hogy segítsetek egy szegény laikusnak. Van egy autós rádióm cd-tárral, amit -jobb hiány-szeretnék beszerelni a gyerekszobába. Van hozzá még régről egy 12v-os tápom, ami egy 60-as Motorola telefonhoz volt. Ráköthetem-e, minden gond nélkül, és jó lesz-e, vagy sem? A táp még a régi ólomakkus telefonhoz volt. Várom válaszotok, és előre is köszönöm!
(#) zolika60 válasza Tomkiller hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szerintem kicsi a teljesítménye.
(#) Tomkiller válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szia! 6amper van a kimenetre írva. Ha nem bömböltetné a rádiót a gyerek, akkor sem bírná el?
(#) set68i válasza Tomkiller hozzászólására (») Feb 25, 2010 /
 
Szerintem ki kell próbálni, én egy nagyon régi pc tápra kötöttem autorádiót, és maximum hangerôvel is bírta (basszusnál picit villogott a kijelzô háttérvilágítása). Viszont amikor egy autóerôsítôt is rákötöttem, akkor "kiakadt" a rendszer.
Nem hiszem, hogy kárt okozna valamiben, kösd rá és próbáld ki.
(#) szamóca hozzászólása Ápr 1, 2010 /
 
Uraim!
Lenne egy 50pontos kérdésem.
Kaptam egy totálkáros autóból, egy CD-s, dupla rack-es fejegységet. (Toyota 58804) A végfok alapján a kikanócoltam, de ezen rengeteg csatlakozási pont van!
kérdésem hogy tudja-e valaki a csatlakozók bekötését?
(#) lalca válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2010 / 4
 
Talán ITT
(#) szamóca válasza lalca hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Aha! Ez az amire én is rájöttem a végfok IC panelja alapján. A CD tár ezek szerint nálam az a 8 érintkezős csati. De ezen mint a képen is látható, még van egy 12, és egy 18 érintkezős is. Erről nem írnak. Gondolom valami navigáció, vagy a hőmérséklet, és egyéb dolgok kijelzésére a fedélzeti ámítógéptől.
(#) akos70 válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 1, 2010 / 4
 
Ilyesmi?

Image53.jpg
    
(#) szamóca válasza akos70 hozzászólására (») Ápr 1, 2010 /
 
Majdnem!
Ez már nagyon hasonlít.
Következő: »»   3 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem