Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   520 / 3961
(#) bladika válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
"Azt olvastam, h a PIC-ek 2-5,5V ig működnek." Ez így nem pontos! Meg kell nézni midig az adott PICet, mert van olyan is ami 5V-nál már rég elhalálozott!
(#) qvasz2 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Sajnos angolul nem tudok, de azért megnézem. thx
(#) bladika válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Azt mondja az adatlap, hogy 4V-5,5V lehet a táp, kivétel ha HS Oscillator-t, mert akkor 4,5-5,5V!
(#) qvasz2 válasza bladika hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Ezt te pontosan hol találtad?

A 124. oldalon foglalkozik az oszcillátorral, de ott én ilyet nem látok.

Van viszont valami brown-out reset, ott emlegeti a 4V -ot, és az nekem enabled-re van állítva. nem inkább ez a gond?
és mire is jó ez a brown-out?
(#) ban911f hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Üdv!
kimértük, rossz. egy bosch 12V-os akkutöltőröl van szó. a kis fekete 3lábún:TAG9101 felirat van. hol kapok én ilyet?
a másik kérdésem egy 6V-os akksival működő adapterről tölthető lámpa. 3810 MOROCCO P21NO6 a felirat, ha jól látom. várom a szakértői véleményed(véleményét).BA
(#) qvasz2 válasza (») Jún 3, 2009 /
 
Primer: 500 mA
DC: 4 A

mindkettő lomha
(#) vizor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
A DC karakterisztika adatok között van egy diagramm ami a szükséges tápfeszültség arányát ábrázolja az oszcillátor frekvenciájának függvényében (152. oldal).

A Brown-out reset (BOR) egy biztonsági reset. Ha leesik a tápfesz egy megadott feszültég alá (Vbor) egy megadott időhosszon túl (Tbor) akkor a PIC reset-el. A reset csak akkor garantált, ha a Vbor alá menő feszültségesés Tbor-nál mindenképpen hosszabb ideig történik. A két érték az adatlap megfelelő táblázatában van megadva. Ha be van ez kapcsolva és a táp nem elég stabil, érdekes effekteket produkálhat a PIC a reset-ekkel
(#) qvasz2 válasza vizor hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
köszi
Akkor már csak azt nem értem, h. az összes back-up akksi 3,6V-os ill. 2,4V-os. A PIC-hez meg 4,5-5V -os kellene, de olyanról még nem hallottam.
Ez a 2V-os vakítás az adatlap 3. oldalán pedig olyan jól hangzott:
" Wide operating voltage range: 2.0V to 5.5V "
Túl szép lett volna . . .
(#) bbalazs_ válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Ne nevettess mar!
Egy auto fogyasztasa hivatalosan mondjuk 5.5l/100km. Vegsebessege 198km/h.
De az hinni, hogy 198-al is 5.5l-t fog fogyasztani, enyhen szolva megmosolyogtato.
Naivitas delectat..

Ha egy PIC standby-ban van, akkor altalaban varakozik valamire (belso szamlalo, kulso jel). Akkor akar par kHz-el is elballag, alacsony feszen. Persze, ha alkalmas erre, amirol az ADATLAPJA tajekoztat...amit igencsak tanacsos elolvasni MINDEN esetben, megelozendo a kinos felreerteseket es az ezt szorosan koveto indokolatlan gyarto-anyazasokat.


(#) vizor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Nézd meg az adatlapot. Az 16F-es PIC-ek mennek 4.5 - 5.5V-al és a 16L-esek mennek 2.0 - 5.5V-al. A backup akksikról nem tudok semmit de azok valószínűleg csak adatokat tartanak meg EEPROM-okban (vagy nem, nem tudom). A PIC meg majd úgyis újraindul ha megint rendes tápot kap, a programot nem felejti el úgyse.
(#) qvasz2 hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Hát kedves fórumtársak, mások okulására:
kiszedtem azt a sz . r brown-out reset -et, és máris 3V-ról is működik.
Azért köszi mindenkinek.
(#) lapose válasza ban911f hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Szia!

A TAG9101, ha jól emlékszem egy tirisztor, sajna nem vagyok otthon, hétvégén jobban utána tudok járni.

P21N06: lásd datasheet, nem nehéz helyettesíteni.

P21N06.pdf
    
(#) vizor válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Erről beszéltünk. A Brown-out reset 4V alatt lép működésbe.
(#) qvasz2 válasza vizor hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
így van , neked külön köszönet
(#) El_Pinyo válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Szia!
Azzal tisztában vagy, hogy olyan feszültség tartományban használod az eszközt, amelyben a gyártó semmiféle garanciát nem tud vállalni a helyes működésre? Csak azért kérdezem, mert az adatlapban közölt érték 4 V- 5,5 V -ig terjed, és általában a közölt adatokat nem saját maguk szórakoztatására közlik, hanem arra, hogy az ember azokat figyelembe véve tervezzen. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy az eszköz működésképtelen lesz, hanem instabil, ami rosszabb, mintha be se indulna. Előfordulhat az is, hogy hónapokig kifogástalanul működik a kapcsolás, aztán egyszer csak mint derült égből villámcsapás elkezd furcsa dolgokat művelni, és nem fogod tudni, hogy hol keresd a hibát. Ezt csak baráti jó tanácsként írom, nem kötekedni akarok.
Üdv.
(#) laszloboy hozzászólása Jún 3, 2009 /
 
Hello. Az lenne a kérdésem h nem tudom mért zúg az erősítőm ha a gépre kötöm...most vettem hozzá új kábelt ami jack.ről din-re alakít át...eddig sose zúgott.,,,,nem tudna valaki segíteni az erősítő tipusa videoton ra 6363S aza a rádiós erősítőőő
(#) qvasz2 válasza El_Pinyo hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
teljesen igazad van, de ha az előzőeket is olvastad, tudod, h. nem repülőgép készül, csak egy óra. az alacsonyabb fesz pedig csak táphiányra kell. mivel csak 3,6 V-os akksim van, és nem is létezik tudomásom szerint 5V-os NYÁK-ba ültethető picike típus, ezért ebből vagyok kénytelen építkezni.
azért köszi, h. aggódsz . . .
(#) El_Pinyo válasza qvasz2 hozzászólására (») Jún 3, 2009 /
 
Ja így már érthető a dolog. Ezt nem tudtam, hogy csak tápkiesés esetén járatnád a PIC- et, azt hittem tartósan akarod 3 V- ról üzemeltetni. Remélhetőleg nem lesz probléma vele.
Üdv.
(#) Csaplar hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Lenne egy amatőr kérdésem a BSS honlapján található 12V/8A -es táphoz.
A 2.2m 35 tantál kondi az milyen?
m = µF ???

Mert hiába kerestem alkatrészlistákban, nem találtam...

Köszi
(#) gg630504 válasza Csaplar hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Mértékegység prefixek
1 m = 1 milli = 1000 mikro
2.2 mF = 2200 mikroF
A 35 pedig 35 volt-ot jelent itt.
(#) Csaplar válasza gg630504 hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Tehát, akkor ami nekem kell az 2200uF, igaz?
Viszont ebből megint nem látok Tantált...
(#) Csaplar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Hú, ez biztos? Tehát a honlapon levő kapcsoláson rossz a jelölés, és nekem 2.2µF Tantál kondik kellenek?

Köszi
(#) zenetom válasza Csaplar hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Igen!
(#) Csaplar válasza zenetom hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Még konkrétan a kapcsoláshoz is lenne egy kérdésem. Egy 6V-os toroid trafó lesz egyenirányítva, pufferelve és utána ez a kis kapcsolás. A BD246-nak mekkora hűtőborda kell? Esetleg valami P2, P3-as proci hűtő ventillátorral elég neki? Vagy nagyobb kell?
A stab ic egy 7805-ös lesz, annak gondolom elég lesz valami kicsi hűtőzászló is...

(#) Action2K hozzászólása Jún 4, 2009 /
 
Sziasztok! Egy elég szokatlan felépítésű, vagy inkább működési tartományú feszültségszabályozót szeretnék kreálni.
A felépítése végül is nem annyira szokatlan. Az LM317-esnél, az adatlap 12. ábráján látni ilyen alkalmazást.
Ami miatt ez nem jó nekem az, hogy a szabályozandó feszültség 0-255V vagy netán eltolva 100-355V tartományban kell, hogy legyen. A felbontás elég 1V-os lépésekben. Így, egy 8 bites adattal megtudom határozni az értéket. Ja és a terhelhetősége elég, ha 0,5-1A. A PWM-es megoldást lehetőleg mellőzném.
Volna erre esetleg egy olyan IC mint a 317-es? Ha nem, akkor hogyan?
Köszi előre is!
(#) Csaplar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Ezt most a stab ic-re írod, vagy a BD246-ra?
(#) bladika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Hogy fog ő ebből kisajtolni 100V-355V/0,5A-1A ?
(#) Imi65 válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Lebegőszabályzót tudsz ilyen paraméterekkel építeni. Lehetőleg valamilyen előszabályzással.
(#) bladika válasza Action2K hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Lehet, hogy nem értem mit szeretnél (nem aludtam éjszaka nézd el nekem) ,de amit te leírsz, az kapcsolóüzemű nélkül szerintem felejtős! Azt írod 0-255V 1V os lépések 0,5A-1A az azt jelenti, hogy akkor mondjuk 1V/1A nél neked el kell diszipálnod 254W teljesítményt! Az nem kevés!
(#) bladika válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2009 /
 
Tényleg nem értem! Akkor most mi van? Ha neki épp az 1V/1A kell, akkor hova tűnik az a 254V 1A mellett? (nem kötözködöm! Tanulnék!) Mert, ha jól sejtem attól még el fűti ő azt a teljesítményt csak a tranzisztoron!
Következő: »»   520 / 3961
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem