Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC-DC konverter 50Hz-es trafóval
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Zed válasza Sebi hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Itt a 2. verzió. Ez már talán jobb. Vagy mégsem?
(#) Sebi válasza Zed hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Igen, ez a második verzió már sokkal szimpatikusabb!
Pozitív ágban azért előnyösebb a P-FET, mert azt a talaj felé mindig könnyebb kinyitni. De az a lezáró 100k kissé nagynak tűnik, bár itt nincs sebesség igény...

Az enyémet azért mutattam, mert ugyanilyen céllal készült: ha az akku eléri a 10,5V-ot, akkor a komparátor lezárja a FET-et, ezzel saját tápját is kikapcsolja, így a lemerült akkut semmi nem terheli tovább. Ha visszatér a hálózat, a FET-et áthidaló 2 soros dióda indítja újra a kimenetet.
(#) Pék Pál hozzászólása Okt 20, 2008 /
 
Nekem 24V-ról (2db 12V-os akku) szeretnék stabil 20 voltot kapni 3A terhelhetőséggel.Sehol nem találok kapcsolást,segítséget szeretnék kérni.Köszi Pali!
(#) lapose válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 20, 2008 /
 
Szia!
Bár semmit sem írtál arról mit szeretnél, ha nem fontos a jó hatásfok, próbáld ki az LM1084-et!

LM1084_2.pdf
    
(#) Zed válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Előre bocsátom: nem vagyok nagyon ott a témában.
Elsőre az jutott eszembe, hogy fognék egy 7818-at, TO-3 tokban. ( Esküdni mernék rá, hogy valamikor találtam egy olyan adatlapot, ahol láttam, hogy TO-3-as tokban lévő 78xx szabályozó 3A-es. De most nem találom. )
Utána egy műv. erősítővel eltolnám a földjét 2V-al. ( 2V-ot adsz a pozitív lábára, a negatívot összekötöd a kimenetével és a kimenetet a 7818 földjére kötöd, erről a közös pontról meg ha jól emlékszem, kb. 100 Ohmot kötsz a föld felé és kész. ) Ha találsz 3A-es 78-ast, akkor meg is vagy. Mondjuk ez így disszipálni fog, rendesen, kelleni fog a hűtőborda, de egyszerű megoldás.
( Közben megkérdeztem egyik kollégámat, ő is azt mondta, hogy létezik TO-220-as tokozásban 3A-es 78xx. 78HGxx vagy mi a jelölése. )
(#) Zed válasza Sebi hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Köszi! Végre csináltam valamit, ami működik ( működhet ) is!
(#) watt válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
- LT1074 -
Lehet kapni a ChipCad-nél. 5A, kapcsolóüzem(jó hatásfok). Ez pont ide való...
(#) lapose válasza Zed hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia!
Én azért vetetem el a 78-as sorozat használatát, mert itt túl kicsi a stabilizálatlan, és a szükséges stabil feszültség különbség. Ha jól emlékszem a 78-as sorozatnál 3V körüli a dropout. Ha egy kicsit is esik a feszültség, a 20V már nem lesz stabil!
Az LM1084 hasonló mint az LM317, de low droput változat elég neki 1.5V.
Persze az igazi megoldás a kapcsolóüzemű!
(#) Zed válasza lapose hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Ha a 24V-ja stabil, akkor simán működhet a dolog. Az adatlap szerint ( legalábbis az 1A-es 78-asoknál ) 2V fesz. többlet már elég. Mondjuk a kapcs. üzemű jobb választás.

1A-es kapcs. üzeművel is meg lehet csinálni, meg kell "fejelni" egy tranyóval, ami nagyobb áramot visz. Nemrég találtam rá kapcsolást, de már fogalmam sincs, hogy hol.

Lehet úgy is csinálni, hogy műv. erősítőt megfejelni egy tranzisztorral és egy "klasszikus" tranzisztoros áramvédelmet elétenni. Erre sem tudok konkrét kapcsolást, de egy kis "túrással" össze lehet szedni hozzá az anyagot.
Ha nem low-cost a project, akkor mindenképpen én is azt javaslom, hogy kapcs. üzemű megoldás legyen.
(#) Pék Pál hozzászólása Okt 21, 2008 /
 
Köszönöm mindenkinek a tanácsait,nagyon rendesek vagytok!Öszintén szólva nem nagyon értek ehhez csak ötleteim vannak. A problémám az,hogy egy hordozható számítógéphez kellenne akkus táp.Arra gondoltam két 12V-os akkut sorba kötök és ebből nyerek stabil 20V-ot.Az eredeti táp 220/20V 3A és bizony mikor mértem annyit fel is vesz.Számításaim szerint kb5-6 ezerbe kerül így mert az eredeti 27 ezer forintos akku ára túl sok. Ha az L200-as IC-vel vagy a 7818-al probálkoznék nem lenne baja a számitógépnek?Köszi elöre is!Pali!
(#) watt válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Drágám! Ne tévesszen meg, hogy ki milyen sok sort írt neked, hidd el, a kevés néha több! Minden lineáris megoldás nagy melegedéshez vezet, vagy nagy durung hűtőbordához. Használd amit ajánlottam. Kapható, és pont ide való.
(#) Pék Pál válasza watt hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Köszi!Néztem ez nagyon jó és nem nehéz megépíteni!Ha elkészülök vele jelezni fogom!Pali!
(#) lapose válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 21, 2008 /
 
Szia!
Ha erről van szó jobban jársz egy step-up konverterrel, nem kell még egy akku!
(#) watt válasza lapose hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Mutass egy olyat, ami 12V-ból 3A-es 20V-ot készít! Ne legyen bonyolult, mert olyat én is tudok!
(#) mex válasza watt hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Itt is vannak laptoptápok
Kérdés mennyire bonyolult a kérdező számára.
(#) watt válasza mex hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Igazad van, minden relatív.
Egy trafó elkészítése egyébként bonyolultnak számít, igaz nem is figyeltem, hogy a kapcsolásban felhasznált trafó készen kapható-e...
(#) lapose válasza watt hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Szia!
Egy pár darab:
LM5118
LM2577
MC34063
MAX1771
LM2587
Kb ugyanolyan egyszerű, mint a step-down, max. egy plusz nagyáramú kapcsolóelemmel több.
Szerintem aki a step-down meg tudja csinálni ezt is!
Azért gondoltam step-up konverterre, mert így autóban is tudja használni, míg ha két akksit használ a töltés idejére bajban van!
(#) Pék Pál hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Sziasztok!Köszi mindenkinek.A lényeg hogy én vonaton akarom használni a laptopom és a mai "modern" kocsikban nincsen 220V. Persze jó lenne ha olcsó és könnyű is lenne. A doboz mérete 260x360x40 ebbe kerül 2db 12V-os akku és az elektronika. A töltés külső adapterről történik majd.(Néztem a LT1074 közel 4ezer forint és ez nekem sok.)
(#) watt válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
Idézet:
„Néztem a LT1074 közel 4ezer forint és ez nekem sok”

Hol nézted? A - chipcad -nél 1200 körül van.
(#) Pék Pál hozzászólása Okt 22, 2008 /
 
Szia!Hát én Nagykanizsán élek és itt egy bolt foglalkozik vele,de most ott sincs.(rendelésre hoznak) :wave:
(#) watt válasza Pék Pál hozzászólására (») Okt 22, 2008 /
 
postázzák. De ez már nagyon off...
(#) hans24 hozzászólása Okt 30, 2008 /
 
sziasztok lenne egy hatalmas kérésem mindenkihez aki olvassa ezt a lapot van itt nektek egy 500w inverter rajzotok. előre mondom amatőr vagyok. ezt szeretném autóba használni, de úgy, hogy ellenállást kicsire freki fel toroiddal +-25v erősítő menne róla. Elképzelés jó?
ill mivel amatőr vagyok szeretnék kérni egy nyák rajzot ill beültetési rajzot hozzá ha van valakinek és elküldi nagyon hálás lennék előre is nagyon köszönöm mindenkinek de legfőképp annak aki elküldi akár az e-mail címemre csatoltan. e-mail hjanos@fibermail.hu
(#) kissanyi válasza hans24 hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Mint, többször említed, amatőr vagy. Ellenállást kicsire, freki fel. Torroidot neki.
Panelterv is kellene.
Megértelek én. Lehet, hogy pákád sincsen. Meg, mini drilled sem. Végül is, ha amatőr az ember és nagyon kezdő, nekifog egy ötszáz wattosnak.
Esetleg, kilowattosnak.
Arra gondoltam, ha nem zavar, megvenném az anyagot és meg is csinálnám.
Neked, semmibe nem kerülne.
Időpontot kellene egyeztetni és be is szerelném az autódba.
Természetesen, ha gond lenne vele, vagy később nagyobbra vágysz, csinálok egy nagyobbat.
Írd össze, hogy miket szeretnél még. Elvégre, nyakunkon a mikulás.
(#) kissanyi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 30, 2008 /
 
Természetesen!
Kérni, bármit lehet.
(#) Thomas10100 válasza kissanyi hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Roncstelepről szereztem egy konvertert. A panelen van egy égés. Illetve hiányzik egy DIP tokos IC.

Egész
Panel

Milyen IC lehet ez. Illetve mit csinál a panelnek az elégett része? A kimenet között van egy kondi meg egy ellenállás, és valami ami elégett. A barna vezetékek pedig a kisebbik trafóra mennek. Amik tovább a piros vezetéken a panelre vissza.

Végtranzisztorok mérve jók.

Köszönöm a segítséget!
(#) lapose válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Szia!

Bekötés alapján szerintem a hiányzó IC egy sima műveleti erősítő, pl. 741.
(#) szsrobert válasza Pék Pál hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Laptopot vonaton?
18V-nyi akku.
12V+6V, vahy 3 x 6V. Így a legkevesebb a veszteség. Nekem működött a gépem róla.
(#) szsrobert válasza Pék Pál hozzászólására (») Jún 6, 2009 /
 
Laptopot vonaton?
18V-nyi akku.
12V+6V, vahy 3 x 6V. Így a legkevesebb a veszteség. Nekem működött a gépem róla.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem