Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Transzformátor készítés, méretezés
Ha kérdésed van, az alábbiak segítenek a hatékony választ megadni: Mag típusa: M, EI, UU/LL esetleg I-kből összerakott, tekercselt, toroid. Lehetőség szerint képpel. Méretek: magkeresztmetszet a*b (amit a tekercs körbeölel) ablakméret, lánc és toroidnál, belső-külső méretek. Primer-szekunder feszültség(ek), teljesítmény igény.
Lapozás: OK   48 / 371
(#) szbalogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Na akkor ezt át kell gondolnom 4x legalább
A trafó gyantába van öntve, bolygtani nem tudom.
Az áramkör a képességeim határán túl messze található, úgyhogy lehet megcsináltatom egy ismerősömmel :yes:
Köszönöm szépen a segítségedet újfent
(#) szbalogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Akkor kicsit még kérdeznék, mert nem tudom, hogy mi micsoda.
Mi az a J1? A kondi C1 100 nanoFarád-os? A potméterrel tudom állítani a fordulatszámot? Az IC 1-es (GND) lábát hova vezessem? Ezek amik így első pillantásra eszembe jutottak. Ez az IC bírja ezt a nagy áramot? Vagy nem is megy át rajta? Nem értek ezekhez de tényleg
Találtam egy másik toroidot ami itt lenne helyben és nem gyantás, de 22V-os. Akkor azt mondod, hogy egyszerűen le kell vágni mondjuk felére a vastag vezetéket?
Ez az
http://www.vatera.hu/toroid_transzformator_220v_22v_148666215.html
(#) szbalogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Értem... azt hiszem. Akkor az 1-es láb a diódahíd (-) lábára megy?
Akkor ez
http://www.vatera.hu/toroid_transzformator_148804600.html
a másik trafó amit eredetileg kinéztem. Ez jó lesz nekem?
A FET mennyire fog melegedni?
Ja és mi a J1?
(#) szbalogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
A FET-nél a márkára vagy a típusra értetted azt, hogy tartósabb? Vagyis IRF740 helyett tegyek IRF1405-öt?
Mi az a J1 a jobb felső sarokban a képen? :smoke:
(#) szbalogh válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 11, 2009 /
 
Oké, köszönöm szépen a segítséget!
Nekiállok megcsinálni
Majd írok ha jutottam valamire
(#) csatika hozzászólása Jún 11, 2009 /
 
Sziasztok!

Tudnátok segíteni trafó ügyben?
Építek egy keverőpultot ami 4 sávos(sztereó) +sub1 sub2 kiment meg egy halom led kijelző (sávonként 4 *20 led...+még egy pár db)+10 sávos eqalizer +3 effekt , és ehez szeretnék valamilyen trafó nézni és segítséget is kérni.a pultnak 9V a ledvezérlőnek 3V az eqvalizernek úgy emlékszem hogy 12V kellene. Segítségeteket előre is kössz!
Tamás

keverő 9.gif
    
(#) Directors hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Üdv!
Ezen az oldalonBővebben: Link
van egy trafómérető és kéri a Al - a vasmag fajlagos induktivitása (nH).Nahh ezt honnan tudom,hogy mekkora vagy mit írjak oda?
Még egy kérdés,hogy ennek a vasmagnak milyen az anyaga? Sima vas?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
köszi.
Amit kér keresztmetszetet az az egész vasmag keresztmetszete vagy csak amit bejelölte?(kép)
(#) szabi83 válasza Directors hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
(#) Directors hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Üdv!

Ez hipersil vasmag ugye?
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Igen megnéztem. Nagyon tetszik. Sok ötletet merítettem belőle..
Csak ugye az másfajta vasmagra készült.Így ennél a trafónál nem tudom,hogy hogyan kell kiszámolni a hasznos vaskeresztmetszetet és a tekercselési helyet.
(#) Directors válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Köszi a segítséget.
(#) Solt85 hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Üdv mindenki !

Lenne egy bugyuta kérdésem

Szóval adott egy 150W -os 1x48V -os toroid trafó

Ha én ezt áttekerem 2x28V -osra akkor a teljesítmény változik ?, vagy csak az áramerősség ?

(számolgattam ilyesmit hogy: 48V -ra az áram 3,54A, 2x28Vra (ami 56al számoltam) 2,76A.... nemtudom jól okoskodom-e (P=U*I alapján))

előre is köszönöm a segítséget.

Üdv. Zsolti
(#) djhans válasza Solt85 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
A teljesítmény megmarad. P=UxI alapján ki lehet számolni mekkora áramod lesz ha változtatod a szekunder feszültséget.
(#) _JANI_ válasza Solt85 hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Az
Idézet:
„I = P / U”
pontosabb eredményt ad az új tekercsek várható áramerősségére...
A huzalkeresztmetszetet meg a fórum képe közötti táblázatokból tudod meghatározni. Amennyiben a lebontott huzalt használod fel, akkor valóban kevesebb lesz annak a terhelhetősége a szükségesnél...
(#) pooly hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Sziasztok! Tudnátok segíteni abban hogy kb mekkora teljesítményű lehet a vasmagom? Egy hiperszil vasmagról lenne szó, vagyis kettőről. Két TV-ben voltak. Nem találok szakirodalmat a témában hiperszil számításra. Keresztmetszetet tudok csak. Az egyik 40mmX20mm, a másik 45mmX25mm. Tehát csak keresztmetszetet tudok, meg legfeljebb súlyt... Ebből kellene nekem hogy kb mekkora teljesítményük van. Egy tápegységhez akarom őket megtekerni, de így elég reménytelen... :no:
(#) Simon Balázs válasza pooly hozzászólására (») Jún 17, 2009 / 1
 
Üdv! a 40x20mm-es az 64VA teljesítményű. a másik 45x25mm-es 126VA teljesítményű. Ez kiszámítható így: a x b(cm-ben) megadja a hasznos keresztmetszetet (cm^2) ez = q-val ha te a teljesítményre vagy kiváncsi akkor q-t emeld négyzetre. Vagyis: (a*b)^2=P :yes:
(#) lapose válasza Simon Balázs hozzászólására (») Jún 17, 2009 / 1
 
Szia!

Ez hiperszil, és toroid magnál használhatatlan!

Inkább ebből a katalógusból érdemes dolgozni!
(#) Simon Balázs válasza lapose hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszönöm a felvilágosítást!
(#) lapose válasza Simon Balázs hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Nincs mit!

Az a közelítő számítás E-I és M magokra tökéletes, de ha átnézed a katalógust, látni fogod, hogy szallagmagokkal sokkal nagyobb teljesítményt lehet átvinni, mint a hagyományos vasakkal ugyanakkora vaskeresztmetszet esetén.
(#) pooly válasza lapose hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Köszi szépen! Ha jól gondolom akkor kb 500W a nagyobbik, azért jobban hangzik mint a 126VA
(#) korgs2 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Kaptam a mellékelt rajz szerinti 2x27V-os trafót. Az meoldható lenne, hogy a 110 os tekercsre kötöm a 230v-ot, és kkor a másikoldalon 2x54 v- keletkezne? Nemégetném szét a trafót?Ez ez impregnál toroidtafó mellesleg:

tra.GIF
    
(#) Tomi111 válasza korgs2 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Üdv!

Tuti hogy szétég, jobb esetben csak a hőbiztosítékja olvad ki(ha van benne). Egy trafóra ne köss többet, mint a névleges, esetleg néhány százalékkal lehet több.

Üdv! Tomi
(#) m.gyula3 hozzászólása Jún 17, 2009 /
 
Sziasztok!

Van egy trafóm és nem vagyok benne biztos, hogy mekkora a teljesítménye.
Az adatok rajta vannak.

P=U*I=24V*4A=96W
Ha kiszámolom, akkor elvileg ekkora.

Mi az a P: 168VA 50Hz ---> VA=W ( vagy nem?)

Előre is köszi a válaszokat.

P1020359.JPG
    
(#) gulyi88 válasza m.gyula3 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
számold hozzá a többi szekunder teljesítményét is, úgy kijön.
Az érék csak VA ben lesz ( VA csak akkor egyezik a W al, ha csak ohmos jellegű a kör, itt viszont a trafó tekercse miatt alapból induktiv jelleg is jelen van.
Derékszögű teljesítmény háromszög (P,Q,S= látszólagos, meddő, hatásos teljesítmény), néz utána... )
(#) gulyi88 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
Bocs fordítva írtam
P= hatásos = U*I cos fi
Q= meddő = U*I*sin fi
S= látszólagos = U*I
(#) m.gyula3 válasza gulyi88 hozzászólására (») Jún 17, 2009 /
 
köszi, meg van az eredmény, kijött a 168VA
akkor most már tudom hogy jó lesz a trafó
(#) Ricsi89 hozzászólása Jún 18, 2009 /
 
helló!
Van egy kb 200W-os leválasztótrafóm ,ami eléggé melegszik üresjáratban is és búg. Én úgy gondolom, hogy primer menetzárlatos lehet. A szekunderen pedig 250V jön ki. Ha esetleg fordítva kötném be, úgy, hogy a szekunderre a betápot és a primer lenne a kijövő fesz? Egy ideig bírná így, míg nem szerzek másikat? lehet áttekerem majd nyáron, mert könnyű, mert külön csévén van a primer és szekunder oldal.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ma ment kb 4 órát, de csak egy kis 10W-ot felvevő cucc volt rákötve és pár óra múlva tűz forró volt a trafó vasmagja és zúg is rendesen. Kipróbálom úgy, hátha jobb lesz. Nem terhelem én nagyon ,de jól jön, ha "csupasz" áramkört tesztelek. Így nem kell annyira félni, hogy véletlenül hozzányúlok olyan részhez, amihez nem lenne szabad.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 18, 2009 /
 
Ha csak az egyik végét fogom meg, akkor nem ráz. Amilyen szerencsém van már fogtam meg mindkét végét is.
Közben átkötöttem és most alig hallható a búgás. Majd terhelésnél is megnézem mit csinál. Szerintem úgyis lesz másik helyette, de lehet megcsinálom majd ezt is.
Következő: »»   48 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem