Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő motorra
 
Témaindító: kox2, idő: Márc 23, 2007
Lapozás: OK   2 / 2
(#) Boty93 válasza Putyika hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
oke csak a szamitogep hangfalak 220 voltosak es a motot 12-es.
(#) Boty93 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
koszi szepen csak ez 12 voltal is jol megy???
(#) Boty93 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Nagyon szepen koszonom es ezt valahol romaniaban is meglehet vasarolni???
(#) Boty93 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
oke a kozeli varosba van egy olyan uzlet amely direkt ilyen elektronikai cikkekel foglalkozik ahol igy darabonkent is lehet kapni dolgokat es majd ott megkerdezem.
(#) prosexura00 hozzászólása Jún 6, 2010 /
 
helo
ha van egy 6Vos áramköröm (simson s51b aksija) és ebbe szeretnék beépíteni 2hangszórót: 2x15W-osra gondoltam vagy inkább 2X10W-ra: na most ezek a hangszórók 8ohm-osak és 12V-os rendszerekbe valók...
most próbálkoztam azzal hogy az apró 10éves pc hangfalamat rákötöm a simsonra aztán a mp5lejátszómra(persze előtte kibeleztem a dolgokat: kitéptem a 220Vról 12V-ra alakitót...kicsit forrasztottam is...)
szóval a kérdésem: lehet olyat csinálni: hogy 12Vosra tervezett 8Ohm-os ellenállású 2*15W-os teljesítményű hangszórót rákötök egy 6V-os Simson aksira és üzemeltetem??? ha lehet akkor lesz vmi gond: pl hibásodás akár hoszútávon is: vagy teljesitmény csökkenés stb. ha van vmi gond: akkor hogyan oldjam meg: mit iktassak be és hova? (ha valamit segít akkor leirom hogy hogy néz ki a dolog: van az aksink: innen bekötöttem egy panelt: ezen van 1 kapcsoló + 2állitó(hangerő és élesség szabályzó)
a panelből megy a jack csatlakozó és a 2hangszóró(amik 4ohmosak) és igynéznek ki: http://www.youtube.com/watch?v=cVTE6fr-EvQ&feature=related és ienre szeretném:

Bővebben: http://www.youtube.com/watch?v=2EFSZ5uCWfA&feature=related vagy: ]Bővebben: http://www.youtube.com/watch?v=QtscvexNTFA&feature=related

aki ért hozzá: ezek kb milyen teljesítményű szórók??
(#) prosexura00 válasza Boty93 hozzászólására (») Jún 6, 2010 /
 
tegnap szedtem szét a hangfalamat és mi volt benne?
egy tekercs: és mi volt rajta?

hát az h a 230V-ot átalakitja 12V-ra...na én ezt kitéptem belőle: beraktam a simo aksiját az áramkörbe: és ment...
csak nekem az a 2*3W /4ohm -nagyon kevés...ezért kérek szakszerű tájékoztatót: az erősítő is gond: mert ahhoz nem értek: asse tudom h mire jó

de linkeltem az előző üzenetben
helo
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem