Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   425 / 1680
(#) patexati válasza speccy hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Én kb 10 éve csináltam egy olyan nyákot mit soha többet nem lenne kedvem megépíteni Szóval egy Orion HiFi 2x20W erősítő paneljét rajzoltam újra mindenféle leírás és rajz nélkül kézzel és nagyon is jól sikerült csak egy nap volt csak a rajzolás meg az összehasonlítgatás a másik oldal paneljával! A panel kb 6x6cm lehetett ha jól emlékszem és dúrván bonyolult és egy jó marék alkatrész biztosította a valóban HiFi hangzást! Az erősítő ha jól tudom ma is üzemel! Tesla végtanyók voltak bent és túlélték azt,hogy a panel közepén egy 10 forintos érme méretű lyuk keletkezett egyik házibuli alkalmával a rákötött hangfalhegy miatt Szóval az eredeti végekkel építettem újra! Orion miniHiFi Úgy látom érdemes volt megcsinálni a linken sem véletlen nem olyan olcsó! Aki hallotta szólni tudja miért kérhet a gazdája érte ennyit!
(#) klemo86 válasza patexati hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Nem vagy egyedül az Orion erősítő szétégett nyákjának a javításával Nálam mondjuk csak egy egyforintos nagyságúnál nem lett nagyobb lyuk, de én lesz@rtam, és kipótoltam akkor még "kicsi" voltam, na...
Egyébként azóta is láttam és hallottam szólni!
Tényleg abszurd, hogy egy akkora darab nyák fele kiég a francba, ha egy kicsit más kategóriájú hangfal van rajta (de legalább nem semmisül meg az egész, ahogy van)
(#) speccy válasza patexati hozzászólására (») Jún 10, 2009 /
 
Minden elismerésem a kitartó munkádhoz! Még szerencse, hogy már létezik scanner, amivel könnyen gyorsan lehet nyákot lemásolni.... Nekem egyszerűen semmi rajztehetségem nincs, pedig egyébként jó a kézügyességem...
No, de ne offoljunk itt tovább, mert bajba kerülünk...
(#) elektrorudi válasza patexati hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Idézet:
„a linken sem véletlen nem olyan olcsó! Aki hallotta szólni tudja miért kérhet a gazdája érte ennyit!”


A licitálók végeláthatatlan során is látszik, hogy mennyire eltalálta az eladó a valós árat !
(#) Manyoc hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Én épp a labortápot próbélom betuszkolni egy régi PC házba. A maradék heleyet majd lassan kitöltöm.
(#) vicsys válasza Manyoc hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Jó lesz! Még 5-6 trafó belefér...
(#) borvendeg válasza Manyoc hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Még építesz 3db-ot a tápból és akár 2db QUAD panelt is tudsz éleszteni egyszerrexd. De szép munka. Várjuk a képeket a végeredményről is.(kalapemelős smile)
(#) Manyoc válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 12, 2009 / 1
 
A hétvégén tervezem befejezni. majd beszámolok róla.
(#) 18david18 hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészítettem az LPT oszcilloszkópom adapterét. Feleslegesnek tartottam venni újat, hisz volt kis transzformátorom, egyedül az adapter dobozt vásároltam. A transzformátor egy régi lámpa tápellátását végezte. 12V-os AC kimenettel tökéletes volt a célnak, és a mérete a dobozba is megfelelő volt.
(#) patexati válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Frankó lett A szkópot is te készítetted? Mit tud? Melyik rajz alapján készült?
(#) 18david18 válasza patexati hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Szia!
Köszi!
A szkópot is bemutattam itt a 'Ki, mit épített?' fórumban. Sok infót, képet is megtalálsz az utánna következő hozzászolásokban.
Bővebben: Link
Szia!
(#) Doncso hozzászólása Jún 12, 2009 /
 
Épülget az újabb Spafi táp páros, ezúttal Alkotó nyák tervvel, eddig kisebb problémát leszámítva jól működnek. Tapasztalat szerint 2db 2N3055-ös áteresztő sokkal jobban birja a rövidzárat mint a 4db BD249 , igaz ez a borda kevés rá, de egyenlőre tesz üzemben van. Konam barátomnak lesz, no de beszéljenek a képek.
(#) zoly15 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Ejj! Doncso..
Alakulgat ez!
Gratulálok..
De ezt a tápot hanyadszorra építed már meg?
Üdv!
(#) sándor válasza 18david18 hozzászólására (») Jún 12, 2009 /
 
Szia ! Látom haladsz a projektel...hogy állsz a mérőfej készítésével? én egyenlőre anyagiak miatt hanyagolom a szkópot..Minden infó érdekel a témával kapcsolatban.
(#) Doncso válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Igazából ez a második pár, tehát összesen négyszer. Tulajdonképp ha az ár/érték arányt nézem én nagyon meg vagyok elégedve vele.
(#) Thomas10100 válasza Doncso hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Helló!

Nézd meg az enyémet is
Azóta már a panelek a helyükön vannak.

Még a puffer, és stabilizátor panelt, meg egy lágyinditót kell csinálnom.


Bővebben: Link
(#) 18david18 válasza sándor hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Szia!
A mérőfej sajnos még nem készült el hozzá. Most az lessz a következő dolgom Ha elkészül töltök fel képet ide a fórumba.
(#) Doncso válasza Thomas10100 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Nem rossz!! Trafóval és a hűtéssel látom nem spróroltál. Szép lesz.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Sziasztok!
Korábban mutattam egy képet a panel műszereimről..
Most már dobozolva, készen van..
A belseje a fotón kicsit kuszának tűnik, de egyáltalán nem az!
A feszültség mérő 150V ra lett számolva...
Az áram mérő 15A ra..
A doboz egy minihifinek nevezett velemié..
Igaz hogy elférne benne többször, de nem volt más..

Üdv!
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Jó lett. ha jól látom, akkor Alkotó nyáktervét használtad. Én is ebből építettem kettőt a labortápomba és tökéletesen működik.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Köszönöm!
Igen, valóban Alkotó terveit használtam

Üdv!
(#) gtk hozzászólása Jún 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem olyan regen vettem nehany VFD csovet, Ilyen csovekkel meg nem volt dolgom, ezert hogy "kiprobaljam" epitettem egy VFD csoves szobahomerot,.. Korabbi 7 szegmenses szobahomerom modositott kodja kerult a mega8-ba. (Kijelzo Orosz IV-6 VFD csovek. A proceszor ATMega8, Dallas DS1621 a homero, UDN2981A anodmeghajtas, BC556 es BC548 digit valasztas. MC34063 -al epitett DC-DC converter.)
Koszonet Hubanak hogy legyartotta a panelt!
(#) lidi válasza gtk hozzászólására (») Jún 13, 2009 / 1
 
Szép darab. Kapcsolási rajzot feltennéd esetleg ?
(#) zoly15 válasza gtk hozzászólására (») Jún 13, 2009 /
 
Szép kis szerkezet, csak gratulálni tudok!
A nyákot te tervezted hozzá?
Mert ok nélkül nagyon véknyak a vezetősávok..
Még elférnének egymás mellett majdnem mindenhol dupla ilyen vastag vezetősávok...

Üdv!
(#) gtk válasza lidi hozzászólására (») Jún 13, 2009 / 1
 
Koszi. Sch-t mellekeltem.
Zoli15: igen en terveztem a nyakot is. Mihez kepest vekonyak? Gondolom a csoveknel gondolod hogy vekonyak. A csovek osszekotesenel biztosan nem fert volna el vastagabb vezetosav. Az UDN fele mar picit vastagabb. Amugy TTL es LVTTL szintu digitalis aramkoroknel es 10-100mA nagysagu aramnal 0.3 - 0.4mm vastag vezetosavokat szoktam hasznalni.
(#) belganarancs válasza gtk hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Nagyon tetszik!!
(#) Zoli_bácsi válasza gtk hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Nagyon szepen fotozott panel. Szep tiszta, konturos rajzolat.
(#) inci88 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Helló, Alkotó tervét kerestem, de nem találtam meg.
esetleg belinkelné valaki a rajzot?
Apropó, mennyiből jön ki egy ilyen panelműszer?

(bocs az off-ért.)
(#) zoly15 válasza inci88 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Szia!
Én alkotótól kértem e-mailben tervet.. Aztán átrajzoltam Sprint Layout-ban, mert a PDF nem volt méretarányos..

Üdv!
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Dehogynem. Méretarányos az, csak ki kell kapcsolni a méretezést nyomtatáskor. Én is megszívtam vele. :yes:
Következő: »»   425 / 1680
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem