Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Phono - Line
 
Témaindító: csikosgabi, idő: Ápr 15, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 1
(#) csikosgabi hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
Sziasztok.
Van egy Numark DM 950-em.Ez 2 csatornás csatornánként line és egy váltó kapcsal phono.
Az adatlapján ez áll:
Phono: 47K ohm input impedance 3mV rms sensitivity @ 1KHz for 4V output
Line 15K ohm input impedance 200mV rms sensitivity for 4V output
azt szeretném meg valósítani egy külső áramkörrel hogy aphono álláson is ugyan az legyen mint a line.

előre is köszi
(#) szabi83 válasza csikosgabi hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
a phono az kb 66* érzékenyebb, mint a line...

szétszedéssel lehetne megoldani, hogy phono előerősítőt kiköttöd/iktatod....

üdv
(#) Fery válasza szabi83 hozzászólására (») Ápr 15, 2007 /
 
Szia. Ráadásul a Phono bemenet nem is lineáris frekvenciamenetü hanem tartalmaz egy RIAA korrekciót is. Tehát nem elég az ha csökkented a jelszintet mindenképpen ki kell kötni ahogy szabi irta mivel a korrekció miatt nem fog valami szépen szólni.
(#) csikosgabi hozzászólása Ápr 15, 2007 /
 
értem.Lehet hogy az lenne a legjobb ha nem bojgatom...


hmm...
gondolkozok
(#) killerdj hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Ez a téma engem is érdekelne am tuti lehet iet csinálni itt van rá a bizonyíték------>> http://www.zaj.hu/page2/termek.php?id=1356
(#) killerdj hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Kutakodtam egy picit a neten és megosztom ezt veletek:
Alkatrész lista:
C1 2.2 nF
C2 1.5 nF
C3 1.5 nF
R1 68 kohm
R2 1 Mohm
R3 147 kohm
R4 470 ohm
2 db RCA csatlakozó
és a rajz melékelve stereo renszernél 2 db-ot kell csinálni
szerintem egy próbát megér

phono.gif
    
(#) Dany18 hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Egész egyszerűen olyan keverőt kell venni ami ezt tudja! Nekem Behringer DJX400-am van, és ezen egy gombnyomással tudok a phono-ból, line-t csinálni! És így egy csatornán 2 Line benetem lessz amik közül a phono/line kapcsolóval válogathatok!
(#) idlob válasza Dany18 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Gratulálok Dany18 , nem ez volt a kérdés, és ha a topicokban a hozzád hasonló alakok megtartanák a véleményüket, az mindenkinek használna: 1: Nem fogalod fölöslegesen a helyet, megkönnyíted a keresést 2:témánál maradunk

Egyébként ezt anti-RIAA korrekciónak hívják, én is használok egy hasonló kapcsolást, ez is műkszik sztem.
(#) idlob válasza Dany18 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Hűűűű, de ideges vagyok az ilyen bunkókra
(#) killerdj válasza Dany18 hozzászólására (») Dec 23, 2007 /
 
Na és szerinted mindenkinek egy silány minőségű keverő az álma?? Inkább barkácsolgatok egy picit és veszek egy Reloop-ot vagy egy Pioneert (mert a piacon ezek elégé színvonalasak)
(#) kamil hozzászólása Jún 14, 2009 /
 
Sziasztok.
Nekem van egy öregebb sony hifim és phono bemenet van rajta. ehhez szeretnék valamit hozzákötni (dvd lejátszó, mp3 lejátszó). Már próbáltam de nagy a torzitása. Ehhez nekem is kéne valami line bemenet?
Mi az a line bemenet? az olyan mint ami a jelenlegi erösitök többségén a bemenet?

és ezt nem lehetne valami áramkörrel hozzáilleszteni úgy, hogy ne torzítson? Elolvastam az eddigi beírásaitokat, csak nemnagyon értettem
(#) burgdavid válasza kamil hozzászólására (») Jún 14, 2009 / 2
 
Szia!
Itt egy tuti működő példány Gyufásdoboznyi méretben elészíthető :yes:
A frekvencia korrekción felül tetemes feszültségosztást is végez, így a vonalszintű jelforrás nem vezérli túl a phono bemenetet

antiriaa.gif
    
(#) kamil válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Ezen a hifin nincs semmi más bemenet csak phono.
(#) kamil válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 14, 2009 /
 
Köszi szépen, azthiszem ezt kipróbálom
(#) kamil válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Most próbáltam ki a bekötést, és működik. Nem teljesen száz százalékos, kis súgás hallatszik ha éppen elhalkul a zene, de gondolom nincs jobb megoldás. Egyébként 100 - szor jobb lett mint volt.
(#) Arpika92 hozzászólása Okt 7, 2011 /
 
Sziasztok nem tudom, hogy itt kell e erdeklodnom, hogy hogyan lehet keszitenei line-phono jel atalakitott?
(#) ozpecs válasza Arpika92 hozzászólására (») Okt 7, 2011 /
 
Lehet csinálni csak nem tul értelmes a dolog, mert nagyon elrontja a minőséget mivel a nagy jelszintet fogod leosztani korrigálni majd utána ujból visszakorrigálni és erősíteni zajos pocsék minőségü lessz igaz szólni fog....
(#) Arpika92 válasza ozpecs hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
ayert kenw nekem egy ijen átalakitó mert egy mixet szeretnekvol vetetni a szamitogeppel es csak mikrofon bemenet van
(#) Arpika92 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
Elnezest kerek nagy sietsegben nem olvastam at es nem vedtem eszre a hibakat.
Az irtam, hogy azert kellene nekem egy ilyen atalakito mert egy mixet szeretnek folvetetni a szamitogeppemnel es a hangkartyamban csak mikrofon bemenet van
(#) strobi válasza Arpika92 hozzászólására (») Okt 9, 2011 /
 
phono kicsit más mint a mikrofon, egyrészt a mikrofon egy csatornán fogja felvenni az anyagot. Én nem bonyolítanám túl a dolgot, ha normális hangkártya vétele nem játszik ,és a minőségbeli hiányosságok nem okoznak problémát, felveszed, és a felvételt felerősíted 0dB-re, én mindig így veszek fel. Ha most betennél mindenféle előerősítőt, az valószínúleg rontana a minőségen is.
(#) Arpika92 válasza strobi hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Ugy ertsem h csak szimlan bedugom a kimeno jelt a hangkartya mikrofonjahoz?
(#) Inhouse válasza Arpika92 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Ez egy laptop? Anno én is kerestem a Fujitsumon, hogy csak mikrofon van rajta, de nem. Át lehet kapcsolni sztereó vonalbemenetre. Egyébként a mikrofon bemenet elég rugalmas, a vonali jelet is megette megfelelő beállítással, csak ugye ez mono lesz, abból is közösítés nélkül csak az egyik csatorna...

Üdv
Inhouse
(#) strobi válasza Arpika92 hozzászólására (») Okt 17, 2011 /
 
Szóval újabb tény került napvilágra. Tehát a gépen lejátszott hangot akarod felvenni.. Egyszerűen állítsd be a felvevő programot, hogy azt vegye fel. Sok féleképpen hívják, "wave", "what you hear".
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem