Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   314 / 2501
(#) hapro válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Akármelyik gyári adatlapot, mert abban van kapcsolási rajz...

http://www.datasheecatalog.com

Ez egy tök jó adatlap kereső oldal. Itt beírod, hogy mit keresel, és kiválasztasz egyet, majd megnézed az adatlapját.
(#) Andrasirex válasza hapro hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
mindig ugyanazt az oldalt adja azon pedig nincs kapcsolasi rajz legyszi kuldj egy linket ami kapcsolasi rajz van
(#) Andrasirex hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
talaltam valamit csatolom ez jo lesz?

TDA7350.gif
    
(#) hapro válasza Andrasirex hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Bocsánat! Tényleg rossz a link. Egy "t" betűt kihagytam az előző linkből. "http://www.datasheetcatalog.com"

Itt a jó link: Bővebben: Link



Egyébként itt van az adatlapja: Bővebben: Link
(#) Andrasirex válasza hapro hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Semmi problema mar ugyis talaltam egy kapcsrajzot egyebkent 22w a teljesitmenye profibb szerkoban de nekem jo a 12w is arra kell hogy a tesom szobajaba rejtettem egy mikrofont es elofokom van 1eve epitettem azt is es hatodikos vagyok ,7 evesen keztem elektronikazni.
(#) zoly15 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia!
Ezt nézegettem régebben is..
De 60W az már kicsit sok, de lehet hogy emellett állapodom meg..
(#) Cunici hozzászólása Jún 25, 2009 /
 
Sziasztok!

Megépíttem egy erősítőt , de nem működik. Rá kapcsolom a tápra és a biztik mindig kimennek. A trafo egy torroid trafo, van a bevezetése előtt egy relének tűnö dolog, gondolom ez a lágyindító, ezen van két ellenállás és ezek füstölnek, de még működnek, mert gyorsan kikapcsolom mindig. A trafo biztos , hogy jó, +- os 55V jön róla 20000µF pufferrel. Voltak elnézések a kapcsolásban azokat kijavítottam, most így van bekötve a cucc, itt van a nyákrajznak a tükörképe.
Légyszi ha valaki tud akkor segítsen , nem boldogulok vele. Nincs több ötletem
IRFP 9240 és IRFP240 mosfeteket használok benne.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv.: István




Bővebben: Link

Mosfet1.JPG
    
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Mérd meg a FET-eket mert zárlatosak szerintem. Ha a nyugalmi áramot nem jól kezded beállítani akkor a fetek megégnek. Vagy más miatt is elszállhatnak.
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Akkor is elszálhatnak ha nem égnek meg , nem volt meleg egyik sem . A fetek újak , és hogyan kell beállítani a nyugalmi áramot , úgy értem, hogy azt írják a neten , hogy a minimumtól nah most két láb össze van zárva a trimeren. Akkor a másikon 0 ohmnak kell lennie ( vagyis vezetnie kel ? vagy ott legyen a max ellenállás ?
Nekem nincs jó minőségű 25 fordulatos trimerem benne csak egy sima 2K2 eset tudtak adni a boltban egy fordulatosat. ez jó bele ?Vagy tudnál mondani , hogy milyen lenne jó bele ?

Köszi a segítséget előre is .

Üdv.: István
(#) Directors válasza Cunici hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Szia!

Én minden erősítőnél a +- tápágba tehát ahová a biztosítékot rakom élesztésnél rakok 10 ohmos ellenállások,hogy azok égjenek ne az erősítő és még a biztosítéknál is olcsóbbak.

Én is kérdezek a többiektől most.

Megépítettem a B5-ös erősítőt bedobozolom és ha bekapcsolom akkor zúg.Nem hangosan de azért hallható olyan 60Hz (talán? ) és ha kikapcsolom akkor durrannak a hangszórók.Ha a bemenetet rövidre zárom akkor megszűnik mind a durranás és a zúgás is.A fém dobozra a GND rá van kötve a jelkábelek pedig árnyékoltak.
Mit ajánlotok mi tévő legyek?
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Directors-nak igaza van! Az élesztésnél szükség van áramkorlátra. Én mondjuk izzót használtam erre a célra de az ellenállás is jó.
A fet amikor zárlatos lessz ebben az esetben olyan pillanat alatt, hogy nem meleg még langyos sem lessz.
Valóban minimális ellenállást ír tehát akkor 0 ohmnak kell lenni. De az ellenállásokat ted be élesztéshez és nézd át a panelt mert ha ott van galiba akkor az később is kavarhat
(#) djgombi válasza Directors hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Vélhetőleg földhurok. Kábelezést át kellene nézni. Még olyat is ki lehetne próbálni /bár nem tudom, hogy a védőföldet bekötötted-e az erősítőbe/ ,hogy szigszalaggal leragasztod a védőérintkezőket a 230-as konektorban. Nálam már párszor okozott problémát
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Ezt értem , ok amúgy közben megmérteme feteket és mind a kettőn vezet mind a három láb. Akkor 0 ohmra fogom beállítani majd amikro csinálom , de biztos , hogy úgy kell nekem ez érdekes, hogy egy ellenálás értéket úgy kellene beállítani, hogy elősször öszezárom és onna növelem az ellenállást , logika szerint elösszzör nagynak kéne lennie és utánna csökkenteni nem ?

ÉS milyen ellenálásokat tegyek a +- ágra? 10 K os akkor elég és hány w osakata, ez megvédi a feteket is ?

Köszönöm a segítséget előre is.
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Csak 10 ohm nem 10 kiloohm! De lehet 20 ohm is tehát 20 a + és 20 a - tápágba.
És igen ezeknek meg kell védeni a feteket.
Idézet:
„Akkor 0 Ωra fogom beállítani majd amikro csinálom , de biztos , hogy úgy kell nekem ez érdekes, hogy egy ellenálás értéket úgy kellene beállítani,”

Ezt írják a honlapon.
Szer.:
De kötöttem már a 230-as bizti helyett egy 230volt 100watt-os izzót is. Ez is áramkorlát. Ha bekapcsoláskor felvillan és kialszik az jó de ha világit az nagy áramfelvételre utal ami valami hiba miatt van
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Értem köszi a segítséget remélem működni fog majd a cucc.

(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 25, 2009 /
 
Helló megint én avgyok az , találtam ithon két fetet ilyeneket, beletettem és mostmár nem lövi ki a biztit , az ellenállás is megmarad betettem elé két 10 ohmosat. A problémám viszont az , hogy beállítanám a nyugalmi áramot és mérném a feszt, de zon az ellenálláson ahol kéne 0t mutat, mi lehet a gond?

Félig felcsavarom a trimert ( megegyeztünk, hogy 0- ról indítom ) és a felénél is 0 V van , lehet , hogy a kisseb tranyók is elmntek volna ?

Valaki ha tud segítsen légyszi.

Köszönöm előre is .

Üdv: István
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Szia! Ahogy látom a nyákot is te csináltad. Felrakhatnád a LAY file-t is mert lehet abban is hiba!
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
OK felrakom. Egyébként most jutott eszembe, hogy lehet h ez a fet is hibás, csak ez nem zárlatos hanem szakadt, mert egy másik erősítőben ezek nem működtek már.

Ha átnéznéd azt nagyon megköszönném. Hátha már "csak" a jó Fetek hiányoznak.

Segítségeket előre is köszönöm.

Üdv.: István

irfp.lay
    
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
A kimeneti DC szintet beállítottad a P1-el?
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Hiba az biztos van! A T4 és T3 azok milyen tipusú tranyók?
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
50 ohmon an , úgy írták, hogy középre állítva kell beépíteni. Elősször a nyugalmi áramot kellene beállítani nem ?
(#) Robi85 hozzászólása Jún 26, 2009 /
 
Sziasztok.

Tegnap szereztem egy Harman Kardon PM650 Vxi erősitőt de sajnos már az egyik felén nem az eredeti tranyok vannak. Utánanéztem, de már amik benne voltak eredetiek olyat már nemlehet kapni, de viszont van helyettesitője. Amik most vannak benne azok gyengébbek mint ami bele valo lenne ezért halkabban is szól az a fele. Hqvideon utána néztem mijen kéne de van belőle két fajta, az SKN jelzésü az drágább. Meiket lenne érdemesebb megvenni??

Az eredeti tranzisztorok ezek: 2SA1516-2SC3907
Amik most vannak benne a másik oldalon: 2SA1695-2SC4468. Ezek helyett lenne két másik, mégpedig 2SA1294-2SC3263. Akkor a kérdésem az , hogy mejiket vegyem meg? Az olcsobbat (gyárto: DIV) vagy a drágábbikat (SKN)?

Remélem nem bonyolitottam túl.
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Első bekapcsolásnál kell beállítani a legkisebb kimeneti DC szintet.
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
A rajzod szerint van beültetve a panel? Tehát a tranzisztorok is úgy állnak ahogy a rajzon szerepelnek?
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Én az elején azon nem állítottam semmit , azt hol kell mérni mekkorát , mekkorának kell lennie ?
Tudom a T3 T4 T5 T6 tranyókra gondolsz, mostmár jól vanak betéve. Az elején rosszul voltak mert építésnél fordítva volt kezembe a panel és rosszul tettem be őket, de már jó vannak . Nem romlottak el megmértem őket mindegyik jól működik.

irfp.lay
    
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
A T5 collectora nem R10 -re megy hanem R5-re és T2-re
Tehát már ez sem jó!!
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Másik hiba!

ERROR.jpg
    
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Bocsi, a jelöléssel nem foglalkoztam a nyáktervezésnél, így ez a rész kimaradt. Ott MJE340 es NPN tranyók vannak és az adatlap szerint a középső lába a Colector, az 1 es a Base a 3as az Emiter és eszerint viszon jól vannak bekötve.
(#) djgombi válasza Cunici hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
Akkor még azt kérdem, hogy a T1; T2; T9; T10-nek mi a kiosztása mert a rajzon a T1 T2 emitere megy a trimmerbe a panelod szerint /ha jó a lábkiosztás felirata/ pedig a collector
(#) Cunici válasza djgombi hozzászólására (») Jún 26, 2009 /
 
A T1 T2 T9 T10 nél BC556B tranyók vannak a kiosztás pedig balról jobra haladva szemből : 1:colletor, 2: base
3:emiter.

Azt még elflejtettem mondani, hogy a T5 T6 al szemben a másik oldalon MJE 350 es PNP tranyók vannak, de ezeknek is olyan a lábkiosztásuk mint az MJE340 eknek.

Köszi hogy így segítesz.

Következő: »»   314 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem