Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   316 / 2501
(#) lapose válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
A NET-en rengeteg dolgot lehet találni, ami nem teljesen korrekt.
Megépíteni meglehet, de mindenféleképp rakj a kimenetére egy hangfalvédő kapcsolást.
(#) zotyo91 válasza lapose hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
szerinted jó ez a kapcsolás?

rajz.jpg
    
(#) tbalint3 válasza lapose hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Úgy kötöttem be, hogy a PNP Emitterét a rajzban írtra, Bázisát a rajzban írtra kötöttem és így tovább, kicsit szét kellett hajtogatni a bázis lábat de működik mert mikrofon előerősítő és erősít is, egy LM386-os erősítőre kötve.
És amikor máshogy volt bekötve nem működött (én is meglepődtem).
(#) lapose válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Igen, jó!
(#) elektrorudi válasza tbalint3 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Na, hát így a lehető legrosszabb !
Ez a rajz, Sípos Gyula: Hifi erősítők építése c. könyvének 37. oldalán van, HIBÁSAN megrajzolva.
A helyes bekötés: A Te rajzodon feltüntetetthez képest, a BC179B tranyó E és K kivezetését meg kell cserélni !!!
Azaz, az emitter megy a "+" tápra, a kollektor pedig az 5,6k, 33k, 4,7µF közös pontjára.
Egyébként az említett könyv 41. oldalán megtalálod szinte ugyan ezt a rajzot, HELYESEN.
(#) lapose válasza zotyo91 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Ha az általad linkelt erősítőt szeretnéd megépíteni a BC558-at cseréld ki BC556-ra, az 60V-os.
(#) lapose válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!

Elnéztem.. Egy NPN és egy PNP kell. De a bekötésben igazad van.
(#) elektro777 hozzászólása Jún 27, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami különbség a Quad 405, és ez között?
(gitárerősítőnek akarom használni arra jó?
Előre is köszi!
(#) tbalint3 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Jó, holnap kicserélem gondoltam, hogy a rajz rossz.
(#) lapose válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Szia!

Szerintem ez is Quad 405.
(#) ngyzoli válasza hapro hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Nagyon köszönöm a felajánlásod,de miattam ne fáradj.Két éve még Pesten dolgoztam,akkor más lenne a helyzet... Egyébként most egyszerre készítenék egy csöves,egy fetes(ill.két fetes),és egy tranzisztoros gépet,-ez lenne a hiraga.Tehát nem létfontosságú,de nem kerül le napirendről a téma.
(#) ngyzoli válasza elektro777 hozzászólására (») Jún 27, 2009 /
 
Igen,ez is Quad,méghozzá a Giant-os verzió,ha jól tévedek.Annyi előnye mindenképp van,h a biztosítékot is rátették a nyák-lemezre,nem kell külön szerelni.Hogy történetesen gitárhoz mennyire válna be,erre nem tudok konkrét tanácsot...de hifi-re soha jobbat.
(#) zoly15 hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Telefunken RR100-as erősítőm...
A végfoka ki volt ütve úgy kaptam mostanra már kicseréltem benne..
A végfoka STK463...
Annyi a probléma hogy a koppanásgátló nem akar behúzni, a kimeneteken 9mV és 20mV mérhető DC ben..
Amikor bekapcsolom az erősítőt, a koppanásgátló 2X behúz nagyon röviden majd behúz rendesen, mikor adok rá egy kis hangot, elenged ha vissza leveszem visszakapcsol, mi lehet a gond?
Én arra gondolok hogy a koppanásgátlónak valami hibája van..
éppen ezért szeretnék bele építeni egy újat, már meg is találtam mi lenne nekem a jó.
Van még itt valami: A koppanásgátló előtt megnéztem hogy hogyan szól a végfok, az egyik oldal szép tisztán szól, de a másik torzít, mi lehet a hiba?
Talán az IC lenne hibás?
Előre is köszönöm!

Üdv!
(#) tbalint3 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Most megnéztem mégegyszer az adatlapját és végig jól volt bekötve (akkor azért szól rendesen) az emitter ment a + tápra a kollektor pedig a 5,6k, 33k, 4,7µF közös pontjára.
(#) saba válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Szamitasaim szerint szinuszban boven adja a 15W-ot 4Ohmon. Peff=(12V/1.41)*(12V/1.41)/4Ohm=15...W! Es meg igy is lesz neki aram tartaleka. Imax=Ube/R= 0.6/0.15=4A! Es ez 15Wnal is boven tobb mint 2.73A!!
Nyugalmi allapotban pedig FETenket P=Ut/2*Ube/(015+015)=24W. Annyit bir a BUZ11 FET. Katalogus adat szerint 90W 25fCnal. (4 db BUZ11 et kimertem igy: Source masszara, a gatet es a draint osszekotottem, majd +2A-t aramgeneratorral raengedtem a drainra es ekkor Ugs=4.8V mind a 4nel.)
Tegnap ELKULDTEM a PASSLABS-ba is es varom a valaszukat. Lehet akar 2 aksirol is mukodtetni!! Meg nem raktam ossze. Amit valogatni kell az a BC184C-nel levo (220pF) kondi. A felso aramgenerator ebben a kapcsolasban nem csupan aramgenerator, hanem aktivan valtoztatja az aramat es szerintem JO lesz igy (bisztos)! Nagyon egyszeru es logikus a mukodese. Valami ilyet fogok megepiteni... Jobb mint ha csak egyszeru aramgeneratort hasznalnank. Es szerintem meg annal is jobb megoldas ez mint amit a passdiy.comon talalsz. Ime egy fejlesztes!!
(#) poky hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok

Van egy Phonic MM1002-es keverő, és az a kérdésem lenne hogy milyen erősítőt ajánlotok hozzá?

Én autó erősítőre gondoltam...

kép
(#) saba válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
A kapcsolas nyugalmi arama automatikusan az Io=Ube/(0.15+0.15Ohm)=0.6/0.3=2A-ra all be. A fel tapot kell csak beallitani (a trim potit aztan lehet fix ellenallassal is helyettesiteni).
Szamitasaim szerint szinuszban boven adja a 15W-ot 4Ohmon. Peff=(12V/1.41)*(12V/1.41)/4Ohm=15...W! Es meg igy is lesz neki aram tartaleka. Imax=Ube/R= 0.6/0.15=4A! Es ez 15Wnal is boven tobb mint 2.73A!!
Nyugalmi allapotban pedig FETenket P=Ut/2*Ube/(015+015)=24W. Annyit bir a BUZ11 FET. Katalogus adat szerint 90W 25fCnal. (4 db BUZ11 et kimertem igy: Source masszara, a gatet es a draint osszekotottem, majd +2A-t aramgeneratorral raengedtem a drainra es ekkor Ugs=4.8V mind a 4nel.)
Tegnap ELKULDTEM a PASSLABS-ba is es varom a valaszukat. Lehet akar 2 aksirol is mukodtetni!! Meg nem raktam ossze. Amit valogatni kell az a BC184C-nel levo (220pF) kondi. A felso aramgenerator ebben a kapcsolasban nem csupan aramgenerator, hanem aktivan valtoztatja az aramat es szerintem JO lesz igy (bisztos)! Nagyon egyszeru es logikus a mukodese. Valami ilyet fogok megepiteni... Jobb mint ha csak egyszeru aramgeneratort hasznalnank. Es szerintem meg annal is jobb megoldas ez mint amit a passdiy.comon talalsz. Ime egy fejlesztes!! Ja, es apropenz!
(#) poky hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Sziasztok

Van egy Phonic MM1002-es keverő, és az a kérdésem lenne hogy milyen erősítőt ajánlotok hozzá?

Én autó erősítőre gondoltam...


kép
(#) djgombi válasza poky hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Milyen hangfalhoz kell? Ez a kérdés nem a keverő
(#) poky hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Most még kettő darab Samsung hangfalhoz kb 50w-ek lehetnek, de később venni akarok hozzá...
(#) djgombi válasza poky hozzászólására (») Jún 28, 2009 / 1
 
Akkor egy 2*30 wattos erősítő kell. Az nem hajtja szét a hangfalakat.
(#) poky hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
és az autó erősítőt rá tudom kötni pc tápra??
(#) martin96 válasza poky hozzászólására (») Jún 28, 2009 / 1
 
Az autó erősítőt 12voltra tervezték tehát rá lehet kötni.
(#) poky hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
oké köszönöm mind a kettőtöknek
(#) djgombi válasza poky hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Rá lehet kötni csak sehogy se fog szólni mert a pc tápot nem arra tervezték. Hatalmas puffer mező kell neki.
(#) poky hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
akkor hogy tudom megoldani? Adapterrel?
(#) djgombi válasza poky hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Venni kell egy transzformátort egyenirányítót és pufferkondikat. Egyébként hány wattos az autóerősítő?
(#) szamóca válasza djgombi hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Inkább úgy kérdezd, mekkora a védőbiztosítéka?
(#) zolle5 hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Hello fórumozók!
Olyan problémám lenne ,hogy van egy grundig v8200 mk II típusú eqalaseres erősítőm és kb 3/4 hangerőnél leold benne szerintem valami relé.mihelyt lejjebhúzom a hangrőt visszakapcsol.
A hangfalaim is megfelelnek teljesitményre is meg Ω számra is.

valaki segítsen , hogy mit tudok vele csinálni,hogy ne kapcsoljon ki...

előre is köszönöm!
(#) djgombi válasza szamóca hozzászólására (») Jún 28, 2009 /
 
Lehet hogy igazad van
Következő: »»   316 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem