Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fluoreszcens kijelzők (VFD) használata
 
Témaindító: eSDi, idő: Márc 23, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 51
(#) gtk válasza hop hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
Jol latom hogy pont-matrix alapu ??
(#) hop válasza gtk hozzászólására (») Márc 8, 2009 /
 
nem.
4x7 szegmens + egy pont, + egy csengő.
7 szegmenseenként rács, az azonos szegmensek egy kivezetésen. A pont és a csengő közös rács alatt van.
A kép nem az enyémről készült, az még nem működött.
Itt van róla több kép.
(#) pittyu hozzászólása Márc 14, 2009 /
 
Hello . Szereztem két AR 16702 tip. kijelzőt. Ez nem fűtőhuzalos és nincs benne a háló sem . Valami fluorecens (?) fajta lehet . Valaki tudna segiteni , hogy lehet legalább próba szinten beinditani ?
(#) SzervízMacska válasza pittyu hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Gáz-plazma. Itt az adatlapja. Nem lesz egyszerű golgod vele.
(#) pittyu válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Köszi , közben ezt a lapot én is megtaláltam. A valóság az , hogy két ilyen kijelző van egy lapon amin rajtavannak a meghajtók meg apróságok. Egy játékgépből van bontva. Gondoltam csinálok belőle órát, de ha nagyon bonyolult akkor nem kinlódok vele.Köszi a segitséget.
(#) SzervízMacska válasza pittyu hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Ha minden rajta van a panelon, akkor nem valószínű, hogy nehezebb lenne a kezelése egy lcd-nél. A vezérlő ic adatlapja alapján kellene elindulnod. Ha már végképp megunod és ki akarod dobni, szívesen átveszem.

Szerk.: Most látom, hogy nagyon messze laksz - sajnos...
(#) pittyu válasza SzervízMacska hozzászólására (») Márc 14, 2009 /
 
Ki nemdobom. A panelen 4049 , ésUDN6118 A meghajtók vannak + ellenállások és diódák.És rengeteg csatlakozó. Este teszek fel fényképet, most rohanok repülőzni. :yes:
(#) rockersrac válasza pittyu hozzászólására (») Márc 19, 2009 /
 
képet igértél szombat estére,de azóta sem került fel! kiváncsian várjuk a képet! (én legalábbis elég kiváncsi vagyok! )
(#) pittyu válasza rockersrac hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
Szia. Igértem ,azt még tudok. Sajna a Fuji gépem bedöglött ez a nonem meg csak erre képes. Legalább azt kellene tudnom, milyen feszkókat kell használni.( És persze hol)
(#) rockersrac válasza pittyu hozzászólására (») Márc 20, 2009 /
 
töltsd le a pdf-et amit pár hozzászólással előbb írtak,és abban a lábkiosztás benne van elvileg!
(#) fgabi hozzászólása Márc 29, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy Hp Designjetből szereztem egy vfd kijelzőt. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne vezérleni? Kerestem hozzá adatlapot, de csak hasonlókat találtam, amiket lpt-re rá lehetne kötni.
Ezen csak 5 tüske van:

1: Vcc
2: Clock
3: GND
4: Data
5: Reset

Vezérlője Samsung 20t201.
LcdHype-al már próbálkoztam de csak össze-vissza karakterek lettek belőle...

Köszi!
Gabi
(#) _JANI_ válasza fgabi hozzászólására (») Márc 30, 2009 /
 
Ma igen szerencsés napom van...

Szinte elsőre megtaláltam a :google: segítségével a Samsung 20t201-es adatlapját...

(#) fgabi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Köszi! Ezt már én is megtaláltam. Az enyém 20t201da2, amin csak egy 5 pines csati van. A da1-es közvetlenül köthető lpt-re vagy com-ra is akár. A da2 szerintem nem... Vagyis nem tudom.
(#) fgabi válasza fgabi hozzászólására (») Márc 31, 2009 /
 
Még egy dolog. Ez elvileg ugyanaz mint a 20t201da2. Ebből vettem a lábkiosztást is. De így sem lettem okosabb... A vezérlés soros az biztos. Vagyis SPI.
(#) kiborg hozzászólása Ápr 24, 2009 /
 
Hali!

Sikerült szerválnom egy VFD-t. De olyan baj van vele, hogy a leszívócsonkja le van törve, tehát az gáz (már ha az van benne) kijött és levegő van benne.

Javítható valahogy, hogy újra működőképes legyen ?

üdv Kiborg
(#) mex válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Sajnos nem... A légritka tér az izzószál (izzószálak) miatt mindenképp szükséges, enélkül pillanatok alatt elég a levegő oxigéntartama hatására.
(#) kiborg válasza mex hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Köszönöm, akkor sajnos kuka a kijelző.
Kár volt hazahozni

Kiborg
(#) varttina válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
Mindössze ennyi alkatrész kell egy 12V DC / 300V DC átalakítóhoz: 555-ös IC, bc337, IRF540, ferrit magos tekercs, dióda, 400V-os elkó, valamint néhány apró passzív alkatrész. Az egész elfér egy kb. 4x5 cm-es nyákon. A fűtésnek pedig elég 5V is.
(#) MolnarG válasza varttina hozzászólására (») Ápr 24, 2009 /
 
2006-os hozzászólás, lehet már nem aktuális
(#) _JANI_ válasza varttina hozzászólására (») Ápr 26, 2009 /
 
A VDF-nek :no: nem kell 300V! :felkialtas: Bőven elég a 30V...
(#) eSDi válasza MolnarG hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Hát már eléggé nem az...
(#) kiszcsávó hozzászólása Máj 5, 2009 /
 
Én azt kérdezném, hogy VFD kijelző meghajtó IC-t (UDN-6118A) hol lehet szerezni. A barátom flipperében a kijelző panelen kipukkant mind a négy db, mert meghibásodott a tápegység nagyfesz. része.
(#) didyman válasza kiszcsávó hozzászólására (») Máj 5, 2009 /
 
Bővebben: Link Itt kapni, paypallal ki lehet fizetni, pár nap és megérkezik.
(#) kiszcsávó válasza didyman hozzászólására (») Máj 6, 2009 /
 
Kösz az infót! Megpróbálok valami más megoldást keresni, ha nem találok kénytelen leszek ebből rendelni.
(#) gtk hozzászólása Jún 16, 2009 /
 
Sziasztok!

Nem szoktam alkatreszeket csak ugy kinyirni, de tegnap ket IV-6 -os csovet kinyirtam veletlenul. Mikozben meregettem a futes egy pillanatra odaert a 33V-os feszultseghez. Egyet villant, de nem szakadt meg a futes, viszont a kijelzes fenye drasztikusan lecsokkent. (Kozben csere megtortent.) Ezzel csak azt akartam irni hogy nagyon ovatosan a VFD csovek futesevel, semmikeppen ne menjen meg egy pillanatra sem a megengedheto max aram fole a futoaram!
Viszont erdekelne hogy miert lett halvanyabb a csovek fenye?
(#) _JANI_ válasza gtk hozzászólására (») Jún 16, 2009 /
 
Egy pillanat alatt vagy 30 évet sikerült öregíteni a
csöveken, a szerencsétlen véletlennek köszönhetően.
Szerintem a fűtőszál bevonata károsodott.
Kicsit talán segítene a fűtőfeszültség emelése.
De. Csak kisérletezésre lesznek már jók, szerintem.
(#) rockersrac hozzászólása Jún 28, 2009 /
 
Valaki a DTM218 tipusú másfél digites kisérleti vfd csőről tudna adatokat szolgáltatni? Mert börzén vettem egyet 200 forintért,és szeretném beüzemelni,de sajnos semmit nem találok róla,csak elektroncső.hu-n ott is csak két képet!
(#) gtk válasza rockersrac hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Hogy nez ki? Foto rola?
Futest megkeresni, 0.8V -tol kezdeni futeni. Anod racsot megkeresni, 20V feszultseggel lehet kezdeni. Szegmensekre 20V feszultseggel lehet probalkozni.
(#) gtk válasza gtk hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Ja es a futes egyik aga GND-re.
(#) rockersrac válasza gtk hozzászólására (») Jún 29, 2009 /
 
Mellékelek egy képet róla!
Következő: »»   11 / 51
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem