Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   319 / 2501
(#) Robi85 válasza Cunici hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Esetleg a FETek alatt nézd meg a szigetelést.
(#) Cunici válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Nem ttem rá még hűtőbordára , először rátettem, de levolt szigetelve, azóta viszont próbáltam párszor és nem volt bordán és akkor is rosz.
(#) hapro válasza Cunici hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ez egy nagy hülyeség.
A poti rendesen fog szabályozni.
(#) sound.man válasza hapro hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
A negyedik láb loudness-hez is szolgálhat ha az erősítőbe van olyan funkció.
(#) hapro válasza sound.man hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Na ilyenről még nem hallottam.
Írd le kicsit bővebben, hogyan is működik olyankor a poti, mikor loudnesst is szabályoz, mert el sem tudom képzelni!
(#) Robi85 válasza sound.man hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Van benne Loudness és Subsonic is. Erről már régebben hallottam énis hogy ha nincs az a +2 láb akkor a loudness nem müködik. Bár nemtudom ez hogyan van.
(#) sound.man válasza hapro hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
A poti felénél még van egy kivezetés és ha felénél feljebb áll a potméter akkor kikapcsolja a loudness funkciót. Ha meg nincs bekötve ez a láb akkor a loudness funkció teljesen nem megy, sőt még némelyik erősítőbe a hangszín se.
(#) Szegedi Sándor válasza sound.man hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Akkor az nem a potméter teljes része, az szerintem csak egy kapcsoló az a két láb ami ha egy bizonyos állástól feljebb van a poti akkor ki vagy be kapcsol valamit, pl Loudness vagy hangszín szabályzás.
(#) sound.man válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Mutassak neked egyet? Nah keresek egyet és lefényképezem.
(#) sound.man válasza sound.man hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Itt a kép. Ez a poti egy Sony erősítőből van. Miután kiszedtük a Loudness és a hangszín nem működött. Remélem most már elhiszed.

poti.JPG
    
(#) djgombi válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Legalább hülyeséget ne beszéljünk! Kapcsoló
Sound.man-nek igaza van! A közép leágazás a potméter fél állásánál van azért mert a loudness funkció addig működik. Nahát miért is kell hogy csak addig működjön?
Azért mert az csak egy kiegyenlítésre szolgáló áramkör. Mit egyenlít ki? Az emberi fül minél kisebb egy hangerő annál érzéketlenebb a mély frekvenciákra. A loudness funkció ezért is csak fél hangerőig működik mert ott már sokkal jobban halljuk a mély frekvenciákat.

Ja és megsúgom épp most tettem el egy öt leágazásos potmétert. Szóval még olyan is létezik.
(#) sound.man válasza djgombi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Még annyit kiegészítésnek, hogy a magas hangokat is kicsit kiemeli. Viszont ez már csak kötekedés.
(#) hapro válasza sound.man hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
ahaaa...
Érdekes dolog, most már legalább láttam, hallottam ilyet is.
(#) Robi85 válasza sound.man hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Az enyém pont nem igy néz ki. Ennek 1 sorba 4 lába van, de mivel stereo igy két sorban vannak. De megkeresem a rosszat és lefotozom ha még megvan.
(#) Robi85 válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Bővebben: Link

Nekem is ilyen a potim. láttan itt valamejik forumban hogy másnak is van ilyen gondja. Tehát ha veszek egy rendes sztereo 100k-s potit és a közepéről huzok le egy vezetéket a nyákra akkor jo lesz a loudness?
(#) djgombi válasza Robi85 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Ennek is az egyik láb a középleágazás. Ha megméred pont a poti teljes ellenálásának a fele. Szerintem a szélső láb az.
(#) Robi85 válasza djgombi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Igen, de az a két láb a nyákon közösitve van. Mármint amejik kilóg egy kicsit oldalra. De nem a GNDre mennek.
(#) wir12 hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Hali mindenkinek!
Nekem lenne egy olyan kérdésem hogy én rendeltem a HEStore.hu-ról egy 100W-os tranzisztoros erősítőt (KITJ035) ami a BDY29-el (nekem a helyetesítőjét a 2N3055-t küldték) végzi a végerősítést +-40V-os tápfesznél de én kicseréltem egy nagyobb végtranzisztorra névszerint a 2N3442-re azt remélve hogy kibírna egy +-50V-os tápfeszt csak eddig még nem mertem rákötni és előbb infót gyüjtök hogy lehetséges-e [+-40V-on szépen szól de az egy próbatrafó és nem az enyém)
A választ előre is köszönöm
ui:.Őszintén megmondom nem akakrok a trafóhoz nyúlni
(#) elektro777 hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
Sziasztok!
Sikerült szereznem, egy 2x100W-os (stereo) quad405-öt, (amit a képen mellékeltem) és lenne egy pár kérdésem.
szóval a quad 1 képen, a 2 szélső(lila) vezeték a + tápfesz, a 2 középső(zöld) a -tápfesz, és azt nem tudom, hogy az a szürke(ami össze van kötve) mi célt szolgál,az a földelés? És van hozzá egy toroid trafó(a trafó képen láthatjátok) aminek, a jobb oldalán van a 230 bemenet, és a bal oldalán(a szekunderen) van három kiveztetés, a középső és a jobbszélsőn 40v tápfsz van, és a középsőn, és a bal szélsőn is 40v.
Ha a két szélső kivezetést mérem ott 80V-van.
Elvileg ez a trafó +-40V. Na most hogy kössem be a trafót?
Előre is köszi a válaszotokat!
(#) ZPKing hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Lenne egy ovodás kérdésem
Hogy kössek be egy szimmetrikus tápba két-két kondit puffer részbe. van kettő 10000µF és kettő 15000uF
Azt akarom hogy mindkét ágba 25000µF legyen.
Sorba vagy párhuzamosan.
Felvázoltam mellékelt rajzon. 1es vagy 2es változat?
Köszi és bocsi de nem egyértelmü legalább is nekem)

Névtelen.jpg
    
(#) bancsi15 válasza ZPKing hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Szia!

A 2. kép alapján párhuzamosan.
(#) Tomi20 válasza ZPKing hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Természetesen a kettes kép a helyes, párhuzamosan kell. Soros kapcsolásnál a két kondi értéke a replusz képlettel számolható, de mindenképp kisebb lesz az eredő kapacitás mint a legkisebb kondenzátor. Párhuzamosnál összeadódnak a kapacitások. A kondik polaritása jól van jelölve a rajzon, beépítésnél nehogy fordítva rakd be valamelyiket is.
(#) ZPKing válasza Tomi20 hozzászólására (») Júl 2, 2009 /
 
Köszi a segítséget.
Nem tudom miért de tuti hogy az első változatott építettem volna be
Köszönöm mégegyszer.
(#) Koppány hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Hello! Azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy valaki nem ad-e el olcsón erősítőt? Egy MNC Noir2-hoz kéne.
Vagy esetleg egy kapcsolási rajzot tennétek-e fel?
Ha lehet, akkor sztereo-t.
Előre is köszi
Koppány
(#) tbalint3 hozzászólása Júl 2, 2009 /
 
Sziasztok!
Tud valaki ilyen mini megafon kapcsolást mint ez, csak tranzisztorokkal, aminek 9 Voltot kell adni?
Egyébként nagyon jól működik a kapcsolás csak szeretnék tranzisztorosat is építeni.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Robi85 hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok.

Rendeltem a BAJI elektronikátol egy 400Wattos FETes végfokozatot. Össze is raktam de valamiért nemjo. Ha nincs a bemenetre kötve potméter akkor semmi baja, de mikor bekötöm a potit a hangszóró elkezd ugrálni, Olyan mintha lüktetne valami. Hülyén hangzik, de ha kell holnap csinálok róla videot. Ha lekötöm a potit akkor jo. És ha rajta van akkor még nagyon melegszik is, 2perc mulva eléggé forro lesz a borda.

A tápfeszültség az +-75 Volt, 20.000 µF Puffer.

Panel az biztos h jo, mert KIT-ben vettem, szoval az csaknem rossz. Ha valaki tudna valamit rá, hogy esetleg merre keresgéljem a hibát azt megköszönném.

(#) Robi85 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Van a bemenetnél kondi. Csatoltam a képet. Ha kell a kapcsi rajz akkor azt is felrakom ide. Bár azthiszem van belőle itt a forumon valahol.
(#) iscir hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Sziasztok
azt szeretném kérdezni hogy láttok-e ezen a kapcsoláson valami hibát mer megépitettem de nem nagyon akar erösiteni
elöre is köszönöm a választ

(#) lapose válasza iscir hozzászólására (») Júl 3, 2009 /
 
Szia!

Ez egy olyan kapcsolás(ha egyáltalán működik), aminek a feszültségerősítése 1, az az a bemeneti feszültséget nem növeli meg, csak kisebb ellenállással terhelhető.

Szerintem egy az egyben felejtős, főleg ha teljesítményerősítőt szeretnél építeni.
(#) iscir hozzászólása Júl 3, 2009 /
 
Az a baj hogy már meg van épitve ..
Megtetszett mert megvoltak a végtranyok és gondolkodás nélkül megépítettem :S
Beültetés közben kezdtem rájöni hogy nem biztos hogy jo lessz..
Nem lehetne minnél kisseb alakitásokkal müködöképeséé birni ??
Elöre is köszi!!!
Következő: »»   319 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem