Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   4 / 8
(#) Arany666 hozzászólása Márc 17, 2009 /
 
Helló!

Vann nemekm egy tda7294 es végerősítöm amit egy pc tá hajt fesz duplázóval!

A táp csak akkor zemel ha a pwr on és föld zárva van.

Ehez lenne nekem szkségem egy kapcsolásra mi csak akkor zár ha van bejövö hang jel és ezt a zárást fen is tartja vagy 10 minig próbálkozam tranzisztorokkal meg kondenzátorokkal, de nem igazán jött össze!

Kezdő vagyok még nem látom át!

a lényeg sz lenne ha kap jelet akkor rövidre zár vagy 10 percig!

Légyszíves segítsetek!

KÖszönöm!!!!!
(#) titi válasza Arany666 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Idézet:
„Kezdő vagyok még nem látom át!”

Na jó, azt még megértem, hogy elektronikában kezdő vagy, de az írásban is?
Régebbi számkeresős deckeknél volt olyan rész, amit itt lehetne alkalmazni. Majd megpróbálok keresni egy ilyen rajzot, te meg addig próbálj meg jól írni...
(#) Sebi válasza Arany666 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Rajzoltam egyet...
A bejövő hangfrekvenciás jel egyenirányítás után az NPN tranyót nyitva tartja, a kollektorában lévő ellenállással pedig az elkót - ami a jel megszűnése utáni időt határozza meg a töltőellenállással együtt - kisütve tartja. Emiatt a relémeghajtó PNP tranyó is nyit, relé húz.
Ha a bemeneti jel kimarad, az elkó elkezd töltődni, ami majdnem a tápfesz eléréséig tart, mikoris a PNP lezár, relé ejt.
A működtető feszt az ATX készenléti tápjáról lehet venni.

HF.GIF
    
(#) ifiszgy hozzászólása Ápr 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy igen egyszerű, tranzisztoros időkésleltetőt szeretnék beépíteni egy erősítőbe.
Ami a gondom, hogy a késleltetés addig jó, amíg a kondiban nincs töltés.

Ha azonban egy másodpercre szakítom meg csak a
tápot, a kondiba marad töltés és így a késleltetés nem működik, vagy nem a tervezett ideig.

A resethez lehetne relét rakni, ami akkor húz be, amikor a táp elmegy, így a reset esetén a kondit kisüti, de ez elég drasztikus illetve, ha megoldható IC nélkül és relé nélkül, akkor inkább azt használnám.

Az alap egy másik oldalról vett kapcsolás.
Mit javasoltok?


keslelt.jpg
    
(#) sztojanov hozzászólása Júl 1, 2009 /
 
sziasztok! egy tök egyszerű kapcsolást szeretnék ha linkelne/csatolna valaki. annyi a feladat, hogy 12V os rendszerben (autóban) ha megszűnik egy tápforrás akkor 10 vagy 15 perc múlva kapcsoljon egy relét. ennyi. kérem akinek van ötlete segítsen. köszi!
(#) Sebi válasza ifiszgy hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Maga a kapcsolás nem tükröz nagy fantáziát, de ha ebből akarsz kiindulni, akkor így.

k.jpg
    
(#) Sebi válasza sztojanov hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
A késleltetőnek megmaradna a tápfesze? Mert ha nem, akkor csak egy relével párhuzamos hatalmas kondival oldható meg (a késleltetett ejtés).
Ha meghúznia kell a relének 15' múlva, akkor mindenképp kell az áramkörnek tápfesz...
(#) feki00 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Szerintem 10-15 perc alatt az időzítő elfogyasztaná a kondi töltését, de ezt ki kell számolni.

Lehetne pár akku a kondi helyett, amíg van külső táp addig visszatölti a kicsi akkukat és ha megszűnik a táp akkor ezekről indul a számláló meg a relé.
(#) Sebi válasza feki00 hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Dehát az autóban ott a 12V, minek kicsi akku? Annyi, hogy az áramkörödnek kapnia kell egy 12V-ot, amiről él és húzatja a relét (ha ez kell valami miatt - mert tranyóval, FET-tel kisebb veszteséggel kapcsolhatók az egyenáramú fogyasztók).
(#) sztojanov válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
ahammm, értem mire gondolsz: megmarad a tápfesz. leírom miről van szó pontosan úgy könnyebb lesz...
szóval a kocsiban szeretném a navigáció + tápfeszét megszakítani, mondjuk 15 perc után! elvileg magától ki kéne lépnie a progiból és leállítania a hardvert, de néha ki tudja miért de nem teszi meg... és ilyenkor szokott másfél/két nap alatt simán lemerülni a vadi új akksi... ha csak beugrok valahova vagy ilyesmi akkor azért ne kellejen újra bootolni, meg holdakat keresni, de huzamosabb idő után (kb 15 perc, 1 óra kéne inkább) kapcsolja ki az egészet, mert sokat fogyaszt

meg lehet oldani azt is hogy lehessen állítani a számlálón (nem kell pontosan belőni csak úgy nagyjábóóól) valami ellenállás kiszámolós dologra gondolok
(#) sztojanov válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
tranyós, fetes megoldás is jó nekem. lényeg hogy kapcsolja ki a megadott időben a navigációt. ha egy lábon tudom kapcsolgatni a stabil + 12V-ot, szuper lenne!
(#) feki00 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 1, 2009 /
 
Bele estem abba a gyakori hibába hogy a kérdező nem mondta el konkrétan mit akar és nem korrekt választ adtam.


Én úgy értelmeztem hogy ha lemerül a 12voltos aksi a kocsiban akkor kapcsoljon valamit.
(#) calibra2.0 hozzászólása Júl 4, 2009 /
 
hello.remélem tud v.ki benne segíteni.vna nekem egy késleltető relé és beszeretném kötni a beltér világitásba a kocsiba.kérdéseim:
1-záró,;
2-bontó;
3-31;
4-in;
5-15;
6-mozgó.
ezek a láb kiosztásaim,mit hová kössek. azt tudom hogy a (31 a test) a (15 a pozitív). de a lámpánál csak két szál van az egyik gondolom a folyamatos test és a másik a + amit az ajtónyitó kapcsol be. akkor abba segítsetek mit hová kössek be. előre is köszi.
(#) mefi01 hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Sziasztok,
kellene nekem 1 kapcsolás, amire ha ráadom a tápfeszt ,akkor a kimeneten kb 1 sec körül lesz meg a jel
(lehet érthetetlen)

Szóval arra kellene a cuccos, hogy van 1 termosztát,
mondjuk 12 Celsius foknál behúzza a reléjét, ami zárja az időzítő kapcsolás kapcsolóját/tápegységét...
Az időzítő meg kb 1 sec múlva kapcsol a végén 1 kapcsolótranyót, ami 1 telefon hívógombjára van kötve, majd 1 secen belül ki is kapcsolódik a késleltető elektronika.

Ez az 1 sec azért fontos, mert ha megnyomom a telefon hívásgombját, akkor ugye csak az utolsó hívás jön be rajta, ezután jönne a 2. elektronika ami mondjuk 3 sec múlva kapcsol ,így az meg hívná a telszámot.

mondjuk ez típusfüggő, de cask ilyen telefont tudtam szerezni ( 200 forintért )

így képzelem el:

Termosztát relé húz > zárja a késleltetések elektronikáját > a késleltető 1 sec múlva "megnyomja "a hívásgombot (kb 0,5-1 sec ig nyomja) >
(telefonnak a hívásmenüje megnyílik) > "megnyomja"
a 2. késleltető megint a gombot
megy a hívás

rajzoltam 1 rajzot hátha érthetőbb =D

előre is köszi a segítséget
(#) vicsys válasza mefi01 hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Pic-el is jó lenne? Az megvan seperc alatt...
(#) mefi01 hozzászólása Nov 5, 2009 /
 
Hát ha lehet minél egyszerűbb legyen , csak hobbi szinten foglalkozok az elektronikával.
Apukám bízott meg ezzel a feladattal hogy készítsek neki iylen "fűtés-figyelő"-t
(#) kissi válasza mefi01 hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Szia!

Nézz körül az 555-ös topicban! Két MMV ( monostabil multivibrátor ) egymás után kötve ( kaszkádolva, az egyik indítja a másikat ) meg tudná oldani az általad vázolt feladatot!

Steve
(#) vicsys válasza mefi01 hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
Most húnyd be a szemed és képzelj magad elé egy rettentő bonyesz kapcsolást...
1 db 7805 stab IC
2 db 100nF kondi
1 db 8 lábú PIC (PIC12F629)
1db BC 337 tranya
3db 1k ohm -os ellenállás
1db miniatűr relé
1db 1N4148 dióda
Kb. ennyi és mindez egy 6x6cm-es panelon...
Csináltam hasonlót, csak az ledeket villogtat:
Bővebben: Link
(#) ocsua1982 hozzászólása Nov 25, 2009 /
 
Sziasztok!
Nekem egy olyan kapcsolásra lenne szükségem ami bekapcsolás után kb 10-15 perccel meghúz egy 240v-os relét és meghúzva tartja amíg le nem kapcsolom, áramszünet esetén pedig ha visszajön az áram szintén 10-15 perc késleltetéssel húz meg a relé. Tulajdonképpen egy 10-15 perces bekapcsolás késleltetőre lenne szükségem. Előre is millió köszönet a segítségért!
Üdv.: Atty
(#) Maffija hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Sziasztok

problemem a kov.:
szobatermosztat kimeneti kontaktja szerint (input) Egy olyan aramkort szeretnek epiteni szerintem 555 -el aminek a bemeneten lenne (a triggeren) a termosztat kontakt, a kimenen meg az alabbi abra szerint kapcsolgatna egy vizpumpat, ahol a t-out ido 1-2 ora lenne (esetleg szabalyozhato)

remelem ertheto voltam
koszonom

timer.jpg
    
(#) attika hozzászólása Ápr 3, 2010 /
 
Sziasztok fórumozók.Egy olyan tranzisztoros késleltetőt szeretnék építeni ami 2db ledet késleltetne.Annyit szeretnék,hogy megnyomok egy nyomógombot feltöltene egy kondenzátort és utána már tápfeszültség nélkül kb 5 másodpercig vagy tovább végül is az idő mindegy lenne inkább az lenne a lényeg,hogy elem nélkül világítson még egy kicsit tovább.
(#) Flashhun hozzászólása Ápr 18, 2010 /
 
Üdvözlet Drága fórumozók!

A Kérdésem az lenne, hogy valamilyen úton-módon szeretnék viszonylag olcsó megoldást arra hogy az épülő erősítőmbe a hírtelen impulzust valahogy kiküszöbölni bekapcsoláskor. Nah most itt nézegettem a relés megoldást, kérdeztem apámat, ő szerinte az NE555 IC-ben rejlik a megoldás. Van az NE555nél egyszerűbb megoldás hogy bekapcsolás után a hangszórókra a jel mondjuk pár másodperc után menyjen ki?

Válaszotokat előre is köszönöm
(#) attika válasza Flashhun hozzászólására (») Ápr 18, 2010 /
 
Itt nem kapsz választ soha Nézd meg az én előző kérdésemet Ápr.3 és utána nézz a naptárodra De szerintem az ne555-ős az jó megoldás,de ha körülnézel máshol biztos találsz tuti rajzokat.
(#) Flashhun hozzászólása Ápr 18, 2010 /
 
Szuper:S
(#) bull84ghia hozzászólása Ápr 28, 2010 /
 
Hello, mit ajánlanátok az alábbi célra?
Adott egy autóban lévő lejátszó ami gyújtásra kapcsol be, de én azt szeretném hogy amikor ráadom a gyújtást onnantól számítva kb 10-20 másodperc múlval kapcsoljon be a lejátszó.
A legegyszerűbb megoldás érdekelne, mert nem vagyok otthon ebben a témában
köszi
(#) kadarist válasza bull84ghia hozzászólására (») Ápr 28, 2010 /
 
Szia!
Neked ezt ajánlom.
(#) DobraGab hozzászólása Máj 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Nekem egy egyszerű potival szabályozható zenekésleltető (delay) áramkörre lenne szükségem. Tudna vki segíteni?
Köszi!
(#) pucuka válasza DobraGab hozzászólására (») Máj 22, 2010 /
 
Mondjuk, nem kellett volna két helyre beírnod. Ennek itt jó helye van. Azért nem kaptál választ, mert azért ez nem olyan egyszerű dolog.
Gombhoz szeretnél kabátot varni. A poti ugyan egyszerű, de az áramkör ami mögötte van, az már nem.
Az analóg hangot (zenét) digitalizálni kell, el kell tárolni egy elég nagy RAM ban, és a potiddal állítható késleltetés után kiolvasni a RAM -ból, és vissza alakítani analóg jellé.
Hardveresen is meg lehet oldani (jó drágán, sok munkával) vagy céláramkörökkel, (szintén drágán, és valószínűleg beszerezhetetlenül), vagy szoftveres úton (pl számítógéppel)
(#) DobraGab hozzászólása Máj 24, 2010 /
 
Sejtettem, hogy nem egyszerű, ezért kértem segítséget.
Találtam egyet, de megvenni nincs sok kedvem.
Bővebben: Link
Esetleg ismeri vki?
(#) pucuka válasza DobraGab hozzászólására (») Máj 24, 2010 /
 
Pedig olcsóbban nem úszod meg.
Szerezd meg az PT 2399 IC -t, az adatlapján levő kapcsolást építsd meg, és kész.
Következő: »»   4 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem